Главная / Начальные классы / Урок математики на тему " Літр. Задачі на знаходження невідомого доданка; на різницеве порівняння чисел"

Урок математики на тему " Літр. Задачі на знаходження невідомого доданка; на різницеве порівняння чисел"

hello_html_m696a461b.gifТема. Літр. Задачі на знаходження невідомого доданка; на різницеве порівняння чисел.

Мета: познайомити дітей з одиницею ємкості – літром, показати на практиці використання літра; закріпити знання додавання і віднімання в межах 10; розвивати логічне мислення, увагу, пам'ять; виховувати любов до математики.

Обладнання: посуд різної місткості, лимони, хмарки з прикладами, трикутники на гру «Мовчанка», короткі записи на дошці,

підручник математика: підруч. для 1 кл. загальноосв. навч.закл. / М.В.Богданович, Г.П. Лишенко. – К. : Генеза, 2012. – 160 с.

Тип уроку: вивчення нового матеріалу

Хід уроку

  1. Організаційний момент

  2. Актуалізація опорних знань. Мотивація навчальної діяльності.

У нас сьогодні незвичайний урок, ми здійснимо подорож у країну Лимонію. У країні проживають тато, мама Лимони і діти Лимончики. Вони будуть нас супроводжувати протягом всього уроку.



http://www.o-prirode.com/News/152/limon.jpghttp://nattik.ru/wp-content/uploads/2010/02/limon_flanelegraf.jpgРезультат пошуку зображень за запитом



Діти Лимончики збираються до школи, мама і тато вирішили перевірити чи знають вони таблиці додавання і віднімання в межах 10.

Давайте їм допоможемо.

  1. Усний рахунок

Ось хмарки, на них записані приклади, вам потрібно скласти пари прикладів з однаковими відповідями.

9-3

3+3

7-3



8-4

8-6

10-4

5-3

6-4



















  1. А зараз ми розв’яжемо віршовані задачі. Будьте уважні!

Крижані бурульки плакали від страху

Їхні дві подружки вниз упали з даху

На даху спочатку

Їх висіло шість

Скільки залишилось?

Хто з вас відповість? (6-2=4)



Клювали зерна в годівниці

5 горобців і 2 синиці

Рахує пальці на руці

Маленький хлопчик Ваня

На скільки більше горобців?

Яке важке питання. (5-2=3)

  1. Гра «Мовчанка»

Лимончики хочуть пограти з вами в гру «Мовчанку»
( Показую указкою число зовні кола. Учні мовчки виконують відповідну дію над вказаним числом всередині кола і результат показують на числовому віялі. Виграє той ряд, в якому всі учні швидко і правильно показали на числових віялах результати. )

  1. Допоможемо Лимончикам розв’язати задачу?

(На дошці короткий запис до задачі)

Сума довжин двох відрізків дорівнює 8 см. Довжина першого відрізка 3 см. Яка довжина другого відрізка?

  • Що означає число 8? ( Сума двох відрізків)

  • Що означає число 3? (Довжина першого відрізка, перший доданок)

  • Що потрібно знайти? ( Довжину другого відрізка, другий доданок)

  • Отже, 8 – це сума; 3 – перший доданок. Як знайти невідомий доданок? (Треба від суми відняти відомий доданок)

  • Яким буде розв’язання цієї задачі? ( 8-3=5 (см))

Наші Лимончики плідно попрацювали і втомилися. Давайте разом з ними відпочинемо.

Фізхвилинка

Ми з-за парт мерщій встаєм,

Лінькам волі не даєм

Руки вгору, руки вниз.

На сусіда подивись

Руки вгору,руки в боки,

І зроби чотири кроки

Птахи наші прилетіли

Ми за парти тихо сіли.

  1. Оголошення теми і мети уроку.

Сьогодні на уроці ми познайомимось з одиницею вимірювання місткості – літром. За допомогою такої мірки будемо вимірювати кількість рідини у різних посудинах. Будемо розв’язувати задачі, розвивати мислення, увагу.

  1. Сприймання і усвідомлення нового матеріалу.

( Перед дітьми дві ємкості однакової місткості, але різної форми)

- В якому посуді води більше?

- Як можна це довести?

- Для того, щоб сказати точно, де води більше або де менше, треба воду виміряти в обох посудинах. Для цього існує одиниця вимірювання рідини – літр.

- Давайте всі разом повторимо це слово ( повторюють тричі)

За допомогою такої мірки вимірюють кількість рідини в різних посудинах. Цією міркою користуються всі. Записується вона так: 1л (крапочка після скорочення не ставиться)

- Відкрийте свої зошити, відступіть чотири клітинки вниз від попередньої роботи, запишіть число, класна робота і запишіть цю одиницю вимірювання 1л

1 літр води може бути налитий в банку, кружку, кухоль. Але кількість води – 1л всюди однакова.

- Давайте перевіримо моє твердження.

- Подивіться, на столі посуд різної ємкості. Давайте перевіримо кіоькість води в цих ємкостях.

Є посуд місткість якого більша 1 л - це 3л, 2л і менше – півтори.

Фізхвилинка

Всі піднесли руки - раз,

І навшпиньки став весь клас.

Два – присіли, руки вниз.

На сусіда не дивись.

Будем дружно ми вставати,

Щоб ногам роботу дати.

Хто старався присідати –

Може вже відпочивати.

  1. Закріплення вивченого матеріалу

  1. Робота за підручником

Відкрийте свої підручники на сторінці 75

Погляньте на малюнок під номером 1

  • Як ви бачите посудини на малюнку різні, але всі вони місткістю 1 л. Куб із 1дм=1л

  • Погляньте на малюнок справа у вправі під номером два.

  • Скільки літрів води у мисці?

  • А у відрі? Яке запитання стоїть у задачі? Прочитайте його.

  • Яку дію виберемо для розв’язку? ( 10-3=7 (л))

  • Погляньте на малюнок зліва у вправі під номером два.

  • Складіть умову задачі і усно розв’яжіть її.

( У лійці було 2 л води, а у відрі 6л води. Скільки всього літрів води у лійці і у відрі разом?)

  • А тепер подивіться вправу під номером чотири, на малюнок зліва. Складемо задачу.

  • Скільки літрів води у кошику?

  • Скільки всього літрів води?

  • Це ми знаємо. Це умова.

  • Яка умова?

  • Що невідомо?

  • Яке запитання?

До цієї задачі можна скласти ось такий короткий запис

Кош.- 2л 7л

Кастр.- ?

Фігурна дужка означає суму, тобто скільки літрів було всього.

2л – це перший доданок, невідомо другий доданок. Як знайти невідомий доданок, якщо відомо суму і перший доданок? ( Треба від суми відняти відомий доданок)

  • Тож яким буде розв’язок цієї задачі?

( 7-2=5(л)) (Запис у зошит)

  • Складіть умову до другого малюнка.

У великій каністрі було 7 л бензину у малій невідомо, але відомо,що всього було 10л. Скільки літрів бензину у малій каністрі?

  • Яким буде розв’язок цієї задачі?

  1. Підсумок уроку

  • Чого навчилися на уроці?

  • Що таке літр?

  • Коли ми користуємося цією одиницею вимірювання ємкості?

  • Я і мешканці країни Лимонії дякуємо вам за урок, бажаємо вам успіхів!











Урок математики на тему " Літр. Задачі на знаходження невідомого доданка; на різницеве порівняння чисел"
  • Начальные классы
Описание:

Тема. Літр. Задачі на знаходження невідомого доданка; на різницеве порівняння чисел.

Мета: познайомити дітей з одиницею ємкості – літром, показати на практиці використання літра; закріпити знання додавання і віднімання в межах 10; розвивати логічне мислення, увагу, пам'ять; виховувати любов до математики.

Автор Кривчик Катерина Миколаївна
Дата добавления 08.02.2016
Раздел Начальные классы
Подраздел Конспекты
Просмотров 325
Номер материала MA-064615
Скачать свидетельство о публикации
