Инфоурок Другое Рабочие программыУрок "Бос уақыт"

Урок "Бос уақыт"

Скачать материал

Павлодар қаласы,№9 жалпы білім беру гимназия-мектебі ,қазақ тілі мен әдебиеті мұғалімі Джансаринова Гүлфариза Санитарқызы

Қазақ тілі  6-сынып 

Сабақтың тақырыбы:  Менің бос уақытым

Сабақтың мақсаты:

1.Білімділік.Тақырып бойынша жан-жақты мәлімет беру,сауатты сөйлеуге және жазуға үйрету,жалғау түрлерін пысықтау

2.Дамытушылық.Ауызша тілді дамыту,топта жұмыс істеу дағдыларын арттыру

3.Тәрбиелік.Бос уақыттарын тиімді өткізе білуге тәрбиелеу,жұмыс барысында достық қарым-қатынасқа баулу

Сабақтың көрнекілігі:суреттер,плакат,жапсырмалар

Сабақ ресурстары:интербелсенді тақта,оқулық

Сабақтың барысы.

I.Ұйымдастыру кезеңі.Сәлемдесу.Қонақтармен сәлемдесу.Психологиялық ахуал.

-Бүгінгі сабағымызда жақсы жұмыс жасап,уақытты дұрыс пайдаланып,сәттілікке жетейік деген ниетпен менен мына сағатты қабыл алыңдар!

Сәттілік тілеп,күлімсіреп

Біз сабақты бастайық!

Енді сабағымызға кірісейік. (мозайка құрастыру,топқа бөліну,сабақ мақсатына шығу)

II.Жаңа сабақ.

-Қазір,балалар,мына сурет бөліктерінен мозайка жинаймыз.(таратамын)

Енді осы мозайкаларымызды аударайық.Артында қандай сөз жазылған екен?

Бүгінгі сабағымыздың тақырыбы «Менің бос уақытым».(топқа отырғызамын,интербелсенді тақтада сабақтың тақырыбы)

Сендер қалай ойлайсыңдар,бүгін сабақта не жайында айтамыз?Қандай мақсатты көздейміз?

-Жақсы.Сендер №1 топ «Бишілер» тобы ,№2 «Қолөнершілер» тобы,№3 «Суретшілер» тобы болып жұмыс жасайсыңдар.(үстелге топ атауы жазылған карточканы қоямын)

Топ мүшелері қызметтерін бөліседі,бейджиктері мен бағалау парағын беремін.

-Бос уақытта бимен де,қолөнермен де,сурет салумен де айналысуға болады.Әр топ өз бағытында шағын мәтін құрастырады,постер жасайды.Ол үшін, міне ,сендерге тірек сөздер,оқып танысамыз.Және тақырып бойынша суреттер алыңдар.Тапсырма түсінікті болса,жұмысқа кірісеміз.

-Дайын болсақ,постерді қорғаймыз.Бір-бірімізді мұқият тыңдаймыз.

 -Келесі кезеңде,балалар,топтар бір-бірінің мәтінін қалай түсінгенін,қаншалықты қабылдағанын байқау үшін «Сыйлық сыйлау» арқылы тексеріп жіберейік.(интербелсенді тақтада «Сыйлық сыйлау» слайд)Ол үшін мынадай сыйлықтардың артына бір сұрақтан жазамыз,сұраққа жауап алу арқылы сыйлығымызды ұсынамыз. Сұраққа жауап берген балаға жұлдыз.

-Сергіту сәтінің уақыты да келген сияқты.2-3минут

Бойымызға күш жинап алып,грамматиканы пысықтауға кірісейік.Келесі тапсырма «Қатені тап» деп аталады.Жалғау түрлерін пысықтауға арналған.Сөйлемді оқып,қатесін тауып,түзетеміз.Интербелсенді тақтаны ашамын.

Тапсырманы толық орындап болған соң,жұмыс дәптерлеріне жазамыз.

-Ал енді,балалар,мен сендердің бос уақыттарыңды қалай өткізетіндеріңді білгім келіп тұр.Сендерден сұхбат алу үшін  «Айгөлек» балалар журналы редакциясына тілші керек.Кім тілші боламын дейді?Интербелсенді тақтада слайд.(Басына қалпағын кигіземін,қолына микрофонын беремін).Балалардан сұхбат алшы,кім бос уақытын дұрыс пайдаланып,өзінің сүйікті ісімен айналысады екен?Әр топтан бір баладан сұрайды.

-Біздің балалар шахматпен де,музыкамен де,кітап оқумен де бос уақыттарын өткізеді екен.Ал біз оларды «Тілшілер» үйірмесіне де шақырайық.Рақмет!

 III.Рефлексия

-Жақсы,балалар,енді маған мына сағаттың жетпей тұрған бөлшектерін жинауға көмектесіңдер.Ол үшін сендер бос уақытты дұрыс пайдалану бойынша қандай кеңес берер едіңдер?Уақытты дұрыс пайдалану үшін нені білукерек?Әр топтан 1кеңес (ереже) жазып,сағаттың бөлшегін жабыстыру.Оқу.

Топта бағалау.

-Дұрыс,балалар,сонымен біз бос уақытты қалай дұрыс өткізу керек,немен айналысқан дұрыс екенін білдік пе?Сабақ басында біз қандай мақсат қойып едік? Сабақ мақсатына жетті ме?

-Күнделігімізді ашып,үйге тапсырмасын жазып алайық.Ол үшін сабақ басында берілген сыйлық сағаттарыңды алып,артындағы тапсырмаға қарайық. «Өз таңдауым». Топ бағалаушысына сөз беремін,белсенді жұмыс жасаған және орташа деңгейде жұмыс жасаған балаларды атап,қорыту.

-Бүгінгі сабақ сендерге ұнаса мына жерге смайликтеріңді жабыстыра қойыңдар,ал егер осы тақырыпта көмек керек болса мына тұсқа смайликтеріңді жабыстырасыңдар.

Жұмысқа уақыт табыңыздар, бұл – табыс шарты.
Ойлануға уақыт табыңыздар, бұл – күштің қайнар көзі.
Ойынға уақыт табыңыздар, бұл – жастықтың құпиясы.
Оқуға уақыт табыңыздар, бұл -  білімнің негізі.
Достыққа уақыт табыңыздар, бұл -  бақыттың шарты.
Арманға уақыт табыңыздар, бұл -  жұлдыздарға жол көрсетеді.

 

Просмотрено: 0%
Просмотрено: 0%
Скачать материал
Скачать материал "Урок "Бос уақыт""

Методические разработки к Вашему уроку:

Получите новую специальность за 2 месяца

Социальный педагог

Получите профессию

Няня

за 6 месяцев

Пройти курс

Рабочие листы
к вашим урокам

Скачать

Краткое описание документа:

Урок по казахскому языку для 6класса "Бос уақыт"Қазақ тілі 6-сыныпСабақтың тақырыбы: Менің бос уақытымСабақтың мақсаты:1.Білімділік.Тақырып бойынша жан-жақты мәлімет беру,сауатты сөйлеуге және жазуға үйрету,жалғау түрлерін пысықтау2.Дамытушылық.Ауызша тілді дамыту,топта жұмыс істеу дағдыларын арттыру3.Тәрбиелік.Бос уақыттарын тиімді өткізе білуге тәрбиелеу,жұмыс барысында достық қарым-қатынасқа баулуСабақтың көрнекілігі:суреттер,плакат,жапсырмаларСабақ ресурстары:интербелсенді тақта,оқулықСабақтың барысы.I.Ұйымдастыру кезеңі.Сәлемдесу.Қонақтармен сәлемдесу.Психологиялық ахуал.-Бүгінгі сабағымызда жақсы жұмыс жасап,уақытты дұрыс пайдаланып,сәттілікке жетейік деген ниетпен менен мына сағатты қабыл алыңдар!Сәттілік тілеп,күлімсірепБіз сабақты бастайық!Енді сабағымызға кірісейік.(мозайка құрастыру,топқа бөліну,сабақ мақсатына шығу)II.Жаңа сабақ.-Қазір,балалар,мына сурет бөліктерінен мозайка жинаймыз.(таратамын)Енді осы мозайкаларымызды аударайық.Артында қандай сөз жазылған екен?Бүгінгі сабағымыздың тақырыбы «Менің бос уақытым».(топқа отырғызамын,интербелсенді тақтада сабақтың тақырыбы)Сендер қалай ойлайсыңдар,бүгін сабақта не жайында айтамыз?Қандай мақсатты көздейміз?-Жақсы.Сендер №1 топ «Бишілер» тобы ,№2 «Қолөнершілер» тобы,№3 «Суретшілер» тобы болып жұмыс жасайсыңдар.(үстелге топ атауы жазылған карточканы қоямын)Топ мүшелері қызметтерін бөліседі,бейджиктері мен бағалау парағын беремін.-Бос уақытта бимен де,қолөнермен де,сурет салумен де айналысуға болады.Әр топ өз бағытында шағын мәтін құрастырады,постер жасайды.Ол үшін, міне ,сендерге тірек сөздер,оқып танысамыз.Және тақырып бойынша суреттер алыңдар.Тапсырма түсінікті болса,жұмысқа кірісеміз.-Дайын болсақ,постерді қорғаймыз.Бір-бірімізді мұқият тыңдаймыз.-Келесі кезеңде,балалар,топтар бір-бірінің мәтінін қалай түсінгенін,қаншалықты қабылдағанын байқау үшін «Сыйлық сыйлау» арқылы тексеріп жіберейік.(интербелсенді тақтада «Сыйлық сыйлау» слайд)Ол үшін мынадай сыйлықтардың артына бір сұрақтан жазамыз,сұраққа жауап алу арқылы сыйлығымызды ұсынамыз.Сұраққа жауап берген балаға жұлдыз.-Сергіту сәтінің уақыты да келген сияқты.2-3минутБойымызға күш жинап алып,грамматиканы пысықтауға кірісейік.Келесі тапсырма «Қатені тап» деп аталады.Жалғау түрлерін пысықтауға арналған.Сөйлемді оқып,қатесін тауып,түзетеміз.Интербелсенді тақтаны ашамын.Тапсырманы толық орындап болған соң,жұмыс дәптерлеріне жазамыз.-Ал енді,балалар,мен сендердің бос уақыттарыңды қалай өткізетіндеріңді білгім келіп тұр.Сендерден сұхбат алу үшін «Айгөлек» балалар журналы редакциясына тілші керек.Кім тілші боламын дейді?Интербелсенді тақтада слайд.(Басына қалпағын кигіземін,қолына микрофонын беремін).Балалардан сұхбат алшы,кім бос уақытын дұрыс пайдаланып,өзінің сүйікті ісімен айналысады екен?Әр топтан бір баладан сұрайды.-Біздің балалар шахматпен де,музыкамен де,кітап оқумен де бос уақыттарын өткізеді екен.Ал біз оларды «Тілшілер» үйірмесіне де шақырайық.Рақмет!III.Рефлексия-Жақсы,балалар,енді маған мына сағаттың жетпей тұрған бөлшектерін жинауға көмектесіңдер.Ол үшін сендер бос уақытты дұрыс пайдалану бойынша қандай кеңес берер едіңдер?Уақытты дұрыс пайдалану үшін нені білукерек?Әр топтан 1кеңес (ереже) жазып,сағаттың бөлшегін жабыстыру.Оқу.Топта бағалау.-Дұрыс,балалар,сонымен біз бос уақытты қалай дұрыс өткізу керек,немен айналысқан дұрыс екенін білдік пе?Сабақ басында біз қандай мақсат қойып едік? Сабақ мақсатына жетті ме?-Күнделігімізді ашып,үйге тапсырмасын жазып алайық.Ол үшін сабақ басында берілген сыйлық сағаттарыңды алып,артындағы тапсырмаға қарайық. «Өз таңдауым». Топ бағалаушысына сөз беремін,белсенді жұмыс жасаған және орташа деңгейде жұмыс жасаған балаларды атап,қорыту.-Бүгінгі сабақ сендерге ұнаса мына жерге смайликтеріңді жабыстыра қойыңдар,ал егер осы тақырыпта көмек керек болса мына тұсқа смайликтеріңді жабыстырасыңдар.Жұмысқа уақыт табыңыздар, бұл – табыс шарты. Ойлануға уақыт табыңыздар, бұл – күштің қайнар көзі. Ойынға уақыт табыңыздар, бұл – жастықтың құпиясы. Оқуға уақыт табыңыздар, бұл - білімнің негізі. Достыққа уақыт табыңыздар, бұл - бақыттың шарты. Арманға уақыт табыңыздар, бұл - жұлдыздарға жол көрсетеді.

Скачать материал
