Главная / Начальные классы / Тема: Звук [ж], позначення його буквами Жж. Вправляння у чіткій вимові звука [ж] у складах і слова.

Тема: Звук [ж], позначення його буквами Жж. Вправляння у чіткій вимові звука [ж] у складах і слова.

Тема: Звук [ж], позначення його буквами Жж. Вправляння у чіткій вимові звука [ж] у складах і слова.

Предмет: урок з читання

Клас: 1

Автор уроку: Ахмадєєва Світлана Миколаївна, вчитель початкових класів.

Освітня установа: Запорізька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №42 Запорізької міської ради Запорізької області.

Район: Шевченківський

Коротка характеристика класу:

У класі 33 учня, з них дванадцять дівчат та двадцять один хлопець. Учні приймають активну участь у конкурсах малюнків та виробів з природничого матеріалу шкільного, районного, міського рівнів


Тип уроку: вивчення нового матеріалу


Мета: Ознайомити дітей з новою буквою, її назвою та звуковим значенням. Вчити правильно вимовляти звук [ж], позначати на письмі його буквою «же», читати склади, слова з новою буквою. Прищеплювати почуття любові до рідного слова, до природи; розширити знання дітей про рослини та тварин .Формувати культуру під час усного і писемного мовлення, розвивати логічне мислення , уяву, спостережливість. Виховувати вміння працювати в колективі .Виховувати любов до рідного краю, птахів, рослини, тварин.


Необхідне обладнання і матеріали: таблиці і картки із зображенням рослин ,презентація до уроку. Предметні малюнки, таблиці, картки звуків ,підручники, зошити для друкування, ручки, записи на дошці.











Хід уроку

І. Організаційний момент. Психологічний настрій.

Привітання.

Доброго ранку! — мовлю за звичаєм.

Доброго ранку кожному зичу я.

Доброго ранку вам! — людям бажаю.
І посміхаються у відповідь люди:

Добрі слова ж бо для кожного любі.

Щоб урок марнув не марно,

Треба сісти рівно, гарно.

Не базікать на уроках,

Як папуга чи сорока.


ІІ. Актуалізація опорних знань. Підготовчі вправи з чи-
тання.

Ніч пройшла тихенько,

Ранок настає,

Разом із малятами

Сонечко встає.


Чистомовка

Жа- жа -жа, жа –жа -жа- ми знайшли вужа.

Жі- жі- жі, жі- жі- жі – ну й слизькі вужі!

Жи –жи-жи,жи- жи-жи- з нами в ліс біжи.

Жа –жа-жа, жа- жа-жа – віднесем туди вужа.


- Яка тварина згадувалася в чисто мовці?

Кожен ранок приємно розпочинати з добрих слів.


III. Ознайомлення з новим звуком. Характеристика.

Хоч повзе й звивається ,

Люди не лякаються:

На голівці мітка –

Ясно-жовта квітка (вуж)


  • Який останній звук в цьому слові? [ж].

Послухайте, як він вимовляє [ж] і вимовте [ж] усі разом.

  • Які перешкоди при вимові [ж]?

(Приголосний, дзвінкий, ніколи не буває м'яким)

- А якщо багато тварин, то як ми скажемо?((вужі)- лише з (і)у нього вимова пом'якшена)

  • Який це звук?


2. Гра «Впізнай звук».

- Якщо є в слові звук «ж», то плескайте в долоні

жук жолудь жоржина булка

книжка зошит пиріжок жаліти

кажан живіт руки жаба

кусати коржик вуж


3.Читання ланцюжком

Аhello_html_7d4c86f2.gif

О

Еhello_html_m4f7be6ba.gif

Иhello_html_m9e50b2f.gifhello_html_6820dc64.gifhello_html_43f898fe.gifhello_html_3de3c86c.gif Ж

І

У



ЖУ . К

НІ . Ж

ВУ . Ж

ЖА . БА


4.Придумайте і назвіть слова, в який є звук « ж» на початку, в середині та в кінці слова.


3.Робота з букварем

С.106

1.Що зображено?(жук, жолудь)

2.Читання складів.

3.Читання слів ланцюжком

4.Що однакового (цифра2)

5.Вивчення і читання скоромовки.


2. Звуковий аналіз слова «жолуді», «жаба», «жираф», «лижі» та запис звукових моделей слів

Ціле літо хлопчаки

Одягалися в шапки

На порозі осінь стала -

Із шапок тих пострибали,

В мандри кунулись хлоп` ята,

Щоб не з`їли поросята(жолуді)

«жолуді» – о – о =о


Одна дитина малює звукову схему на дошці - останні на планшеті (самоперевірка)

Сама зелененька,

Черевце біленьке

Рогата,оката,

Безхвоста, ногата.

Ставок – її хата.

Як її звати? (жаба)


«жаба» –о–о

Світлу сукню в темних плямах

Одягла на себе дама

На всіх зверхньо поглядає,

Бо найдовшу шию має (жираф)


«жираф» –о–о–


Я на них з гори спускаюсь

І на гору підіймаюсь

По снігу , як вихор, мчу,

Наче птах, лечу, лечу

І нічого не лякаюсь –

За дві палиці тримаюсь (лижі)


«лижі» –о=о


IV. Знайомство з новою буквою, її назвою.

Жучок замислився: «Хто зможе показати?»

1.Робота у зошитах

Я узяв нитки червоні

І зв`язав 2 букви К

Вмить з`явилась на долоні

Буква, схожа на жука.


Порівняння великої і малої букви

Друкування букви Жж


2. «Виправи помилку»

-Жабенята вчилися писати , переплутали букви. Знайди зайву букву.


ЖЖКЖЖ

ЖКЖЖЖ


1. Яка ж та буква, що позначає цей цікавий звук [ж]? І тут недалеко він побачив велику, лупату, зелену жабу.

  • Але показати букву жаба погодилась, якщо ви виконаєте її завдання. Букву вона замаскувала в малюнок.

Це легке завдання. Ви вчили піктограми, ідеографічні знаки. Що це таке? Здогадайтесь, яку букву замінила жабка у скоромовці жучком. Прочитайте

hello_html_m5cb18e10.png

Бесіда.

Скільки хлопчиків згадується у вірші?

Назвіть ім'я хлопчиків.

Хто з них лежень, лежебока, ледар?

Хто працьовитий?

Будьте як Женя працьовитими, щоб вас не називали
лежебоками.

  • Показ букви. Зіставлення великої і малої букви. В
    якому будиночку буде жити? Чому?


2.Робота з віршем

Вам Саша Житарєв підготував вірша

  • Порахуйте скільки зустрічається букв «же» в тексті:

Жовтий жук купив жилет,
Жовті джинси та жакет.
І тепер жучок радіє,
Що як сонечко жовтіє.(
8)


3.Фізкультхвилинка

Жуки дзижчать в садочку літом

По стежці жаба плиг та плиг

Жоржини квітнуть жовтим цвітом

Кружляють бджоли біля них

4. Робота зі скоромовкою.

Читання

Повторення за вчителем

Тихіше

З закритими очима


Поливає журавель

Помідори та щавель

А ледаче жабеня

На траві лежить півдня.


  • Хто у цьому віршику ледацюга?

  • Хто працьовитий?

  • Робота над багатозначністю слова «журавель» -птах, «журавель» -криниця.

5.Творча робота.

- Склади і запиши речення з розсипаних слів

Журавлі, до, прилетіли, навесні, нас

(Навесні до нас прилетіли журавлі).

6.Доповни речення назвами малюнків.

Під дубом багато стиглих …

У яйці смачніший…

У цирку виступає…

У воді сидить…

Довга шия у …

У мене в садочку дуже красиві різнокольорові…ЖОРЖИНИ

V.Підсумок уроку

- Скільки звуків [ж] в цьому слові?

- Який звук [ж] в цьому слові?

- Який ще буває?

- З якою буквою познайомилися?

- Чи сподобався вам урок? Чим?

- Закінчимо урок посмішкою.

Я всміхаюсь сонечку:

- Здрастуй, золоте!

Я всміхаюсь квіточці –

Хай вона цвіте!

Я всміхаюсь дощику:

- Лийся, мов з відра

Друзям усміхаюся,

Зичу всім добра!

Тема: Звук [ж], позначення його буквами Жж. Вправляння у чіткій вимові звука [ж] у складах і слова.
  • Начальные классы
Описание:

Тема: Звук [ж], позначення його буквами Жж.  Вправляння у чіткій вимові звука [ж] у складах і слова.

Предмет: урок з читання

Клас: 1

Автор уроку: Ахмадєєва Світлана Миколаївна, вчитель початкових класів.

Освітня установа: Запорізька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №42 Запорізької міської ради Запорізької області.

Район: Шевченківський

Коротка характеристика класу:

У класі 33 учня, з них дванадцять дівчат та двадцять один  хлопець. Учні приймають активну участь у конкурсах малюнків та виробів з природничого матеріалу шкільного, районного, міського рівнів

 

Тип уроку: вивчення нового матеріалу

 

Мета: Ознайомити дітей з новою буквою, її назвою та звуковим значенням. Вчити правильно вимовляти звук [ж], позначати на  письмі його буквою «же», читати склади, слова з новою буквою. Прищеплювати почуття любові до рідного слова, до природи; розширити знання дітей про рослини та тварин .Формувати  культуру під час усного і писемного мовлення, розвивати логічне мислення , уяву, спостережливість. Виховувати вміння працювати в колективі .Виховувати любов до рідного краю, птахів, рослини, тварин.

 

Необхідне обладнання і матеріали: таблиці і картки із зображенням рослин ,презентація до уроку. Предметні малюнки, таблиці, картки звуків ,підручники, зошити для друкування, ручки, записи на дошці.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Хід уроку

І. Організаційний момент. Психологічний настрій.

Привітання.

— Доброго ранку! — мовлю за звичаєм.

— Доброго ранку кожному зичу я.

— Доброго ранку вам! — людям бажаю.
І посміхаються у відповідь люди:

— Добрі слова ж бо для кожного любі.

Щоб урок марнув не марно,

Треба сісти рівно, гарно.

Не базікать на уроках,

Як папуга чи сорока.

 

ІІ. Актуалізація опорних знань. Підготовчі вправи з чи-
тання.

Ніч пройшла тихенько,

Ранок настає,          

Разом із малятами     

Сонечко встає.

 

Чистомовка

Жа- жа -жа, жа –жа -жа- ми знайшли вужа.

Жі- жі- жі, жі- жі- жі – ну й слизькі вужі!

Жи –жи-жи,жи- жи-жи- з нами в ліс біжи.

Жа –жа-жа, жа- жа-жа – віднесем туди вужа.

 

       - Яка тварина згадувалася в чисто мовці?

Кожен ранок приємно розпочинати з добрих слів.

 

III. Ознайомлення з новим звуком. Характеристика.

       Хоч повзе й звивається ,

       Люди не лякаються:

       На голівці мітка –

       Ясно-жовта квітка (вуж)

 

   Який останній звук в цьому слові? [ж].

Послухайте, як він вимовляє [ж] і вимовте [ж] усі разом.

          Які перешкоди при вимові [ж]?

(Приголосний, дзвінкий, ніколи не буває м'яким)

- А якщо багато тварин, то як ми скажемо?((вужі)- лише з (і)у нього вимова пом'якшена)

            Який це звук?

 

2. Гра «Впізнай звук».

- Якщо є в слові звук «ж», то плескайте в долоні

жук          жолудь      жоржина    булка

книжка    зошит         пиріжок     жаліти

кажан      живіт          руки           жаба

кусати     коржик      вуж

 

3.Читання ланцюжком

А

О

Е

И                   Ж                                

І

У

 

 

                          ЖУ    .      К

                       НІ           .          Ж

                 ВУ                .              Ж

             ЖА                   .                   БА

 

4.Придумайте і назвіть слова, в який є звук « ж» на початку, в середині та в кінці слова.

 

3.Робота з букварем

С.106

1.Що зображено?(жук, жолудь)

2.Читання складів.

3.Читання слів ланцюжком

4.Що однакового (цифра2)

5.Вивчення і читання  скоромовки.

 

2. Звуковий аналіз слова «жолуді», «жаба», «жираф», «лижі» та запис звукових моделей слів

Ціле літо хлопчаки

Одягалися в шапки

На порозі осінь стала -

Із шапок тих пострибали,

В мандри кунулись хлоп`  ята,

Щоб не з`їли поросята(жолуді)

         

   «жолуді»            – о – о =о

 

Одна дитина малює звукову схему на дошці - останні на планшеті (самоперевірка)

Сама зелененька,

Черевце біленьке

Рогата,оката,

Безхвоста, ногата.

Ставок – її хата.

Як її звати? (жаба)

 

     «жаба»           –о–о

Світлу сукню в темних плямах

Одягла на себе дама

На всіх зверхньо поглядає,

Бо найдовшу шию має (жираф)

 

      «жираф»      –о–о–

 

Я на них з гори спускаюсь

І на гору підіймаюсь

По снігу , як вихор, мчу,

Наче птах, лечу, лечу

І нічого не лякаюсь –

За дві палиці тримаюсь (лижі)

 

      «лижі»    –о=о

 

IV. Знайомство з новою буквою, її назвою.

Жучок замислився: «Хто зможе показати?»

1.Робота у зошитах 

 

  Я узяв нитки червоні

І зв`язав 2 букви К

Вмить з`явилась на долоні

Буква, схожа на жука.

 

Порівняння великої і малої букви

Друкування букви Жж

 

2. «Виправи помилку»

-Жабенята вчилися писати , переплутали букви. Знайди зайву букву.

 

ЖЖКЖЖ

ЖКЖЖЖ


1. Яка ж та буква, що позначає цей цікавий звук [ж]? І тут недалеко він побачив велику, лупату, зелену жабу.

          Але показати букву жаба погодилась, якщо ви виконаєте її завдання. Букву вона замаскувала в малюнок.

    

Це легке завдання. Ви вчили піктограми, ідеографічні знаки. Що це таке? Здогадайтесь, яку букву замінила жабка у скоромовці жучком. Прочитайте

Бесіда.

— Скільки хлопчиків згадується у вірші?

— Назвіть ім'я хлопчиків.

— Хто з них лежень, лежебока, ледар?

— Хто працьовитий?

— Будьте як Женя працьовитими, щоб вас не називали
лежебоками.

          Показ букви. Зіставлення великої і малої букви. В
якому будиночку буде жити? Чому?

 

2.Робота з віршем

       Вам Саша Житарєв підготував вірша

          Порахуйте скільки зустрічається букв «же» в тексті:

Жовтий жук купив жилет,
Жовті джинси та жакет.
І тепер жучок радіє,
Що як сонечко жовтіє.(
8)

 

3.Фізкультхвилинка

                                                                        

Жуки дзижчать в садочку літом

По стежці жаба плиг та плиг

Жоржини квітнуть жовтим цвітом

Кружляють бджоли біля них

4. Робота зі скоромовкою.

       Читання

Повторення за вчителем

Тихіше

З закритими очима


Поливає журавель

Помідори та щавель

А ледаче жабеня

На траві лежить півдня.

 

-         Хто у цьому віршику ледацюга?

-         Хто працьовитий?

-         Робота над багатозначністю слова «журавель» -птах, «журавель» -криниця.

5.Творча робота.

- Склади і запиши речення з розсипаних слів

Журавлі, до, прилетіли, навесні, нас

(Навесні до нас прилетіли журавлі).

6.Доповни речення назвами малюнків.

        Під дубом багато стиглих …

У яйці смачніший…

У цирку виступає…

У воді сидить…

Довга шия у …

У мене в садочку дуже красиві різнокольорові…ЖОРЖИНИ

V.Підсумок уроку

- Скільки звуків  [ж] в цьому слові?

- Який звук [ж] в цьому слові?

- Який ще буває?

- З якою буквою познайомилися?

- Чи сподобався вам урок? Чим?

- Закінчимо урок посмішкою.

       Я всміхаюсь сонечку:

- Здрастуй, золоте!

Я всміхаюсь квіточці –

Хай вона цвіте!

Я всміхаюсь дощику:

- Лийся, мов з відра

Друзям усміхаюся,

Зичу всім добра!

 

       

Автор Ахмадєєва Світлана Миколаївна
Дата добавления 21.11.2014
Раздел Начальные классы
Подраздел Конспекты
Просмотров 1056
Номер материала 4281
Скачать свидетельство о публикации
