Инфоурок Начальные классы Другие методич. материалыТема. Вправи на визначення роду іменників

Тема. Вправи на визначення роду іменників

Скачать материал

Тема. Вправи на визначення роду іменників

 Мета: формувати в учнів уміння визначати рід іменників, розпізнавати рід за родовими закінченнями, розвивати усне й писемне мовлення; виховувати працелюбність.

ХІД УРОКУ

Організація класу до уроку

Актуалізація опорних знань

Перевірка домашнього завдання (Впр. 51)

Які іменники чоловічого роду виписали з тексту? Жіночого? Середнього?

Які слова допомогли вам визначити рід іменників?

Робота з таблицею

Іменник

чол. рід мій, він □ , о

жін. рід моя, вона а, я

сер. рід моє, воно о, е, я

 

— Доберіть іменники кожного роду, визначте закінчення. III. Закріплення й узагальнення вивченого матеріалу

Письмо по пам`яті:

Невеличкі дві хатини,
В них м’які і теплі стіни.
По п’ять братиків малих
Прожива в хатинах тих.

(Рукавички)

 

Оголошення теми й мети уроку

Словникова робота

1) Загадка.

Маю жовтий вусок,

 Запашний колосок.

Буде з мене мука

 Й паляниця м'яка. (Пшениця)

2) Запис відгадки.

Складіть речення зі словом пшениця.

Визначте рід слова пшениця.

Що вам у цьому допомогло? (Слова-помічники й закінчення)

Письмо загадки по пам'яті

Самоперевірка

Визначення роду іменників з вірша

(Вусок П(чол. р.), колосок П(чол. р.), мука(жін. р.), паляницй (жін. р.))

Іменників якого роду немає в загадці?

Робота з текстом (Впр. 55)

Прочитайте текст.

Яка його головна думка?

Випишіть виділені іменники, визначте рід, позначте закін­чення. (Мор@ , поле , конверт □ , нивй , хатй )

Робота з віршем (Впр. 52)

Прочитайте вірша.

Якою була дівчинка? Як ви здогадались?

Чи пов'язані за темою вірш «Мій рушник» та оповідання «Пшеничний колосок»?

Визначте рід виділених іменників, виділіть закінчення.

Робота за малюнками (Впр. 53)

Прочитайте вірш.

Які інструменти згадуються в ньому?

Розгляньте малюнок, розкажіть, для чого служать зображені інструменти.

Які ще інструменти можете назвати?

Спишіть вірш, визначте рід виділених іменників.

Що вам допомогло в цьому?

Фізхвилинка

«На зеленій галявині»

На зеленій галявині,                                                               Діти ходять по колу.

Де рясна трава,

Дзюркотить криниченька,

Чиста, лісова.

До води схиляються                                                       Нахили тулуба вперед, руки

Квіти запашні.                                                           витягнуті вперед, слідкують по-

Камінці поблискують                                             глядом за витягнутими пальцями.

В темній глибині.

Ми збирали ягоди,                                                       Збирають ягоди: слідкують за

Забрели сюди.                                                                          рукою, присідають.

Відпочити в затишку сіли

край води.                                                   

Ходять в лісі шелести,                                                                      Ходьба.

дзюркотить вода —

Це казки криниченька

нам розповіда.

 

Самостійна робота

Розташуйте іменники в три стовпчики за родами. Виділіть закінчення.

Фокус, хмара, цвіркун, узлісся, лихо, кульбаба, крісло, кіт, квасоля, альбом, тато, березень, борошно, гілля, рослина, пікнік. (Взаємоперевірка.)

Підсумок уроку

Домашнє завдання Вправа 54, С. 26.

 

Просмотрено: 0%
Просмотрено: 0%
Скачать материал
Скачать материал "Тема. Вправи на визначення роду іменників"

Методические разработки к Вашему уроку:

Получите новую специальность за 3 месяца

Главный бухгалтер

Получите профессию

HR-менеджер

за 6 месяцев

Пройти курс

Рабочие листы
к вашим урокам

Скачать

Краткое описание документа:

Тема. Вправи на визначення роду іменників

 Мета: формувати в учнів уміння визначати рід іменників, розпізнавати рід за родовими закінченнями, розвивати усне й писемне мовлення; виховувати працелюбність.

ХІД УРОКУ

Організація класу до уроку

Актуалізація опорних знань

Перевірка домашнього завдання (Впр. 51)

Які іменники чоловічого роду виписали з тексту? Жіночого? Середнього?

Які слова допомогли вам визначити рід іменників?

Робота з таблицею

Іменник

чол. рід мій, він □ , о

жін. рід моя, вона а, я

сер. рід моє, воно о, е, я

 

— Доберіть іменники кожного роду, визначте закінчення. III. Закріплення й узагальнення вивченого матеріалу

Письмо по пам`яті:

Невеличкі дві хатини,
В них м’які і теплі стіни.
По п’ять братиків малих
Прожива в хатинах тих.

(Рукавички)

 

Оголошення теми й мети уроку

Словникова робота

1) Загадка.

Маю жовтий вусок,

 Запашний колосок.

Буде з мене мука

 Й паляниця м'яка. (Пшениця)

2) Запис відгадки.

Складіть речення зі словом пшениця.

Визначте рід слова пшениця.

Що вам у цьому допомогло? (Слова-помічники й закінчення)

Письмо загадки по пам'яті

Самоперевірка

Визначення роду іменників з вірша

(Вусок П(чол. р.), колосок П(чол. р.), мука(жін. р.), паляницй (жін. р.))

Іменників якого роду немає в загадці?

Робота з текстом (Впр. 55)

Прочитайте текст.

Яка його головна думка?

Випишіть виділені іменники, визначте рід, позначте закін­чення. (Мор@ , поле , конверт □ , нивй , хатй )

Робота з віршем (Впр. 52)

Прочитайте вірша.

Якою була дівчинка? Як ви здогадались?

Чи пов'язані за темою вірш «Мій рушник» та оповідання «Пшеничний колосок»?

Визначте рід виділених іменників, виділіть закінчення.

Робота за малюнками (Впр. 53)

Прочитайте вірш.

Які інструменти згадуються в ньому?

Розгляньте малюнок, розкажіть, для чого служать зображені інструменти.

Які ще інструменти можете назвати?

Спишіть вірш, визначте рід виділених іменників.

Що вам допомогло в цьому?

Фізхвилинка

«На зеленій галявині»

На зеленій галявині,                                                               Діти ходять по колу.

Де рясна трава,

Дзюркотить криниченька,

Чиста, лісова.

До води схиляються                                                       Нахили тулуба вперед, руки

Квіти запашні.                                                           витягнуті вперед, слідкують по-

Камінці поблискують                                             глядом за витягнутими пальцями.

В темній глибині.

Ми збирали ягоди,                                                       Збирають ягоди: слідкують за

Забрели сюди.                                                                          рукою, присідають.

Відпочити в затишку сіли

край води.                                                   

Ходять в лісі шелести,                                                                      Ходьба.

дзюркотить вода —

Це казки криниченька

нам розповіда.

 

Самостійна робота

Розташуйте іменники в три стовпчики за родами. Виділіть закінчення.

Фокус, хмара, цвіркун, узлісся, лихо, кульбаба, крісло, кіт, квасоля, альбом, тато, березень, борошно, гілля, рослина, пікнік. (Взаємоперевірка.)

Підсумок уроку

Домашнє завдання Вправа 54, С. 26.

 

 

Скачать материал
