Главная / Украинский язык / Тема. Тренінг для вчителів «Використання елементів медіаосвіти в процесі викладання української мови та літератури»

Тема. Тренінг для вчителів «Використання елементів медіаосвіти в процесі викладання української мови та літератури»

9


Тема. «Використання елементів медіаосвіти в процесі викладання української мови та літератури»

Мета. Визначити феномен медіа-впливу в умовах сьогодення, його конструктивний, так і деструктивний потенціал щодо формування особистості.

Тип заняття. Тренінг.

Девіз: «Я почув і забув, я побачив і запам’ятав»

Організаційний етап. (слайд 2)

Вправа «Експрес-інтерв’ю» . Робота в парах, під час якої слід якомога більше дізнатися про свого співрозмовника, спробувати себе в ролі тележурналіста чи газетного репортера.

Мотивація навчальної діяльності. Оголошення теми, мети та завдань заняття.

Ведучий. Звісно, дорослі, як і діти, ефективно вчаться, коли мають мотивацію. Дуже важливо, щоб усі учасники сприйняли мету заняття як власну, а цього можна досягти, лише спільним визначенням мети.

Саме тому пропоную вправу «Очікування».

Вправа «Очікування» (визначення мети зустрічі) (слайд 3)

Перед учасниками семінару — слайд (намальований берег надій). На картках-корабликах кількома словами записати очікування від заняття.

Ведучий. Зараз ми з вами об’єднаємося групи, назви яких починаються з будь-якої літери, що є в слові «творчість» (назву обирають групи):

Толерантні. Віддані своїй роботі. Оригінальні. Ініціативні. Оптимістичні. Старанні. Відповідальні. Тактовні.

Ведучий. Працюючи в групах, ми повинні дотримуватися певних правил. Давайте зараз для себе їх визначимо.

Основні правила:

дотримуватися регламенту;

слухати і чути (один говорить — усі слухають);

бути доброзичливими;

бути активними;

висловлюватися тільки з теми;

висловлюватися стисло;

висловлюватися по черзі.

Ведучий. Чи погоджуєтеся ви з такими правилами? Прохання дотримуватися їх. Отже, ми продовжуємо працювати над темою нашого семінару. Звичайно, будь-який матеріал краще сприймати, коли є опора на досвід, знання.

Завдання групам. Запишіть на аркуші три слова, з якими у вас асоціюється поняття «мультимедійні технології».

Керівники груп озвучують думки членів своєї групи.

Ведучий. Отже, ми виробили узагальнений погляд на мультимедійні технології.

Теоретичний блок.

Інтерактивна вправа «Діалог» (робота в групах).

Завдання групам (записано на картках кожній групі).

Група 1. Суть мультимедійних технологій.

Група 2. Особливості та переваги.

Метод «аналіз ситуацій».


Ситуація для групи1

У навчальному закладі педколектив працює за традиційною системою навчання. Учителі не знають особливостей мультимедійних технологій та негативно ставляться до змін, пов’язаних із їх упровадженням. Ваші дії .

Ситуація для групи2

У навчальному закладі деякі вчителі ознайомилися з мультимедійними технологіями (відвідали уроки інших учителів, прочитали деякі публікації з проблеми в педагогічній пресі), намагаються їх використовувати на своїх уроках. Але систему роботи не складено, і більшість учителів не обізнана належною мірою з тим, як реалізувати мультимедійні технології в практиці. Ваші дії.

Ведучий. Отже, ви поновили свої знання про мультимедійні технології. Щоб з’ясувати ваше ставлення до них, пропоную метод роботи «займи позицію».

Завдання групам

На аркуші записано дві думки щодо проблем використання мультимедіа в навчанні:

А. Майбутнє освіти — за активним використанням ІКТ в навчально-виховному процесі.

Б. Майбутнє освіти — за розумним поєднанням медіа і традиційних форм навчання.

Завдання. Оберіть думку, яка відповідає вашим поглядам. Керівники груп на аркуші проставляють букву А чи Б і прикріплюють біля відповідного плаката, на якому записані ці думки.

Керівник. Наше заняття завершується, тому з’ясуймо, чи справдилися ваші очікування від зустрічі.

Керівник підбиває підсумки вправи «Очікування».

Завершальне слово

Шановні колеги, не претендуючи на повне вирішення поставленої на семінарі проблеми, ми сьогодні намагалися через зміст теоретичного матеріалу та шляхом виконання практичних завдань поділитися певним досвідом роботи щодо впровадження мультимедійних технологій в навчально-виховний процес. Кожна людина має свій стиль роботи, і вчителі не виняток. Є педагоги, які досконало знають свій предмет, уміють його пояснити, оперують термінами, їх цікаво слухати, але вони не працюють на розвиток класу, особистості дитини, вони тільки передають інформацію. Це вчителі-експерти. Є вчителі, які використовують блискучі ефекти, яскраві вправи, їх цікаво слухати, приємно спостерігати за їхньою роботою, але такий учитель працює на себе: він демонструє власні знання, уміння, та не дбає про розвиток особистості дитини. Це вчителі-зірки.

І є такі, котрі вміють передати нові знання й навички учням, допомагають їм самостійно зробити висновки, узагальнення, спираючись на їхній досвід. Це вчителі-фасилітатори. А справжній сучасний, творчий учитель мусить

поєднувати в собі риси експерта, зірки і фасилітатора.





















Завдання групам.

Запишіть на аркуші три слова, з якими у вас асоціюється поняття «мультимедійні технології».

H:\Documents and Settings\Настя\Рабочий стол\Открытый урок 2010\Crystal_Clear_app_kaboodle.pngH:\Documents and Settings\Настя\Рабочий стол\Открытый урок 2010\Crystal_128_camera.png









H:\Documents and Settings\Настя\Рабочий стол\Открытый урок 2010\Crystal_Clear_app_camera.pngH:\Documents and Settings\Настя\Рабочий стол\Открытый урок 2010\Crystal_Clear_action_playlist.png









______________________________________________________________________________________

______________________________________________________________________________________

______________________________________________________________________________________




Ситуація для групи 1 395157348

У навчальному закладі педколектив працює за традиційною системою навчання. Учителі не знають особливостей мультимедійних технологій та негативно ставляться до змін, пов’язаних із їх упровадженням. Ваші дії .











___________________________________________________________________

___________________________________________________________________

___________________________________________________________________

______________________________________________________________________________________

______________________________________________________________________________________

______________________________________________________________________________________













Ситуація для групи 2 395157348

У навчальному закладі деякі вчителі ознайомилися з мультимедійними технологіями (відвідали уроки інших учителів, прочитали деякі публікації з проблеми в педагогічній пресі), намагаються їх використовувати на своїх уроках. Але систему роботи не складено, і більшість учителів не обізнана належною мірою з тим, як реалізувати мультимедійні технології в практиці. Ваші дії.











___________________________________________________________________

___________________________________________________________________

___________________________________________________________________

______________________________________________________________________________________

______________________________________________________________________________________

______________________________________________________________________________________









Завдання группам


На аркуші записано дві думки щодо проблем використання мультимедіа в навчанні:

А. Майбутнє освіти — за активним використанням ІКТ в навчально-виховному процесі.

Б. Майбутнє освіти — за розумним поєднанням медіа і традиційних форм навчання.

Завдання. Оберіть думку, яка відповідає вашим поглядам. Керівники груп на аркуші проставляють букву А чи Б і прикріплюють біля відповідного плаката, на якому записані ці думки.

___________________________________________________________________

___________________________________________________________________

___________________________________________________________________

___________________________________________________________________

___________________________________________________________________

___________________________________________________________________

___________________________________________________________________

Тема. Тренінг для вчителів «Використання елементів медіаосвіти в процесі викладання української мови та літератури»
  • Украинский язык
Описание:

Перехід від індустріального до інформаційно - технологічного суспільства зумовлює необхідність перебудови всієї системи освіти, змінює освітні потреби щодо підготовки й розвитку сучасного спеціаліста, мобільність якого залежить від володіння інформацією та здатності до обміну нею, комунікативності, самостійного набуття необхідних для професійної діяльності знань, умінь, навичок.

Одним із способів розвитку пізнавальної активності учнів є використання мультимедійних технологій, які дають змогу підвищити активність і привернути увагу учнів до навчання. Запропонована розробка тренінгу надає змогу визначити феномен медіа-впливу в умовах сьогодення, його конструктивний, так і деструктивний потенціал щодо формування особистості.

Автор Седлецкая Ирина Андреевна
Дата добавления 03.01.2015
Раздел Украинский язык
Подраздел
Просмотров 762
Номер материала 24105
Скачать свидетельство о публикации
