Инфоурок Технология КонспектыТехнология сабағынан сабақ жоспары -тақырыбы:ТҚ мода журналына қарап өз киім үлгісін таңдау.

Технология сабағынан сабақ жоспары -тақырыбы:ТҚ мода журналына қарап өз киім үлгісін таңдау.

Скачать материал

                                                №7 сабақ 9 сынып

Күні :

Тақырыбы:ТҚ мода журналына қарап өз киім үлгісін таңдау.
Мақсаты: Қазіргі кездегі жаңа үлгідегі иық бұйымдарының түрлері туралы білім қалыптастыру.:
А. Қазіргі заман киімдерінің ішінен иық бұйымдарының ерекшеліктері, оларға қойылатын талаптар туралы біледі;
В. Иық киімдерінің түрлерін, қазіргі киімнің стилдерін ажырата алады;
С. Жаңа үлгідегі иық киім үлгісін суретте бейнелейді шығармашылық жұмыста қолданады.
Дереккөздер, құрал - жабдықтар: АКТ, Таныстырылым, А4 формат, түрлі - түсті қағаздар,
қарындаштар, флипчарт, маркер. желім, қайшы. ресурстар. стикер.
Сабақтың барысы:
Кіріспе
Мұғалім әрекеті
1. Сергіту сәті.(би қимылы)
2. Топқа бөлу.
Қағазға киімнің стиль түрлерін жасырып, үш топқа бөлу.
1 - т классикалық стиль.
2 - т спорттық стиль.
3 - т жастар стилі.
3. Топ ережесін еске түсіру.
Топ басшысын сайлау.
(бағалау парағын беремін)
Оқушы әрекеті
1. сергіту жаттығуларын орындайды.
2. Топтарға бөлініп отырады.
І топ: классикалық стиль.
ІІ топ: спорттық стиль.
ІІІ топ: жастар стилі.
3. Топпен бірлесе топ ережесін еске түсіреді.
Топ басшысын сайлайды. бағалау парағының бөлімдерімен танысады.
Топтар Ой қозғау І ІІ Сұрақ
жауап
І топ
ІІ топ
ІІІ топ
Тұсаукесер:
Мұғалім әрекеті
«Киім» сөзіне ой қозғау. Оқушылардың киім туралы пікірлерін тыңдай отырып, жаңа сабақ тақырыбын ашамын. АКТ таныстырылым:
Бейне жазба арқылы қазіргі заманғы иық киім үлгілерін көрсету
Оқушы әрекеті
Киім туралы әр топ өз ойларын айтады.
Сабақ тақырыбын дәптерлеріне жазады.
Қазіргі кездегі сән үлгісіндегі иық киімдерінің түрлерімен танысады, көру арқылы есте сақтайды.
Негізгі бөлім
Мұғалім әрекеті
Жаңа сабақ. Әр топқа ресурс парақтары беріледі.
«Зерттеушілік әңгіме» тапсырма бойынша оқушылар бірге ойлайды, өз ойларын дауыстап айтады, болжамдар ұсынып, талқылайды.
Ітоп. Иық киімі оған қойылатын талаптар.
І топ.
Иықты киімдер тарихы.
ІІ Ітоп
. Киім силуэті мен стилі.
Әр топ берілген тапсырма бойынша жұмыстанып, постер дайындайды және қорғайды.
Жеке жұмыс. Ұлттық иық киім үлгісін қағаздан жапсырмалау. Табыс критерийлерін оқушылармен бірге шығару.
Топ атынан ұсынылған жұмыстарды екі жұлдыз, бір ұсыныс арқылы бағалау.
Оқушы әрекеті
Оқушылар оқулыққа қосымша ресурс парақтарын пайдалана отырып постер дайындайды, әр топтан бір адам шығы топтық жұмысты қорғайды. Топтық жұмысты табыс критерийлер бойынша бағалайды.«Сэндвич» әдісі арқылы 1жақсы 1сын 1мақтау айтады.
Топтық жұмысты бағалау табыс критерийлері.
Критерийлер Толық жауап Жартылай
жауап
1. Тақырып мазмұнының
  ашылуы.
2. Баяндау шеберлігі.
3. Эстетикалық талғамы.
Оқушылар А4 форматына түрлі - түсті қағаздан ұлтттық киімінің үлгісін жасайды.
Табыс критерийлері:
Критер - й 3 4 5
Ұлттық
киімді бейнелеу шебер - гі
Эстети –калық
талғамға сай болуы.
Табыс критерийлер бойынша, өзін - өзі бағалау, өзара бағалайды.
Топ атынан үздік жұмысты ұсынады. Стикерге екі мақтау, бір ұсыныс жазып ұнаған жұмысқа жапсырады.
Қорытынды.
Мұғалім әрекеті
Түрткі сұрақтарды қолдана отырып сабақты бекіту.
Оқушылардың қоржынына жиналған бағаларын назарға ала отырып, қортынды бағалаймын.
Рефлексия:
«Мен.... есептеймін. Ең табысты болғаны...... Менің ұсынысым бар....»
Оқушы әрекеті
Оқушылар бекіту сұрақтарына жауап береді.
Оқушылар сабақтың барлық кезеңдерін еске түсіре отырып, сыныптағы оқу әрекетіне талдау жасайды, баға береді.

Просмотрено: 0%
Просмотрено: 0%
Скачать материал
Скачать материал "Технология сабағынан сабақ жоспары -тақырыбы:ТҚ мода журналына қарап өз киім үлгісін таңдау."

Методические разработки к Вашему уроку:

Получите новую специальность за 3 месяца

Специалист по охране труда

Получите профессию

Технолог-калькулятор общественного питания

за 6 месяцев

Пройти курс

Рабочие листы
к вашим урокам

Скачать

Краткое описание документа:

№7 сабақ 9 сынып Күні : Тақырыбы:ТҚ мода журналына қарап өз киім үлгісін таңдау.Мақсаты: Қазіргі кездегі жаңа үлгідегі иық бұйымдарының түрлері туралы білім қалыптастыру.:А. Қазіргі заман киімдерінің ішінен иық бұйымдарының ерекшеліктері, оларға қойылатын талаптар туралы біледі;В. Иық киімдерінің түрлерін, қазіргі киімнің стилдерін ажырата алады;С. Жаңа үлгідегі иық киім үлгісін суретте бейнелейді шығармашылық жұмыста қолданады.Дереккөздер, құрал - жабдықтар: АКТ, Таныстырылым, А4 формат, түрлі - түсті қағаздар,қарындаштар, флипчарт, маркер. желім, қайшы. ресурстар. стикер.Сабақтың барысы:КіріспеМұғалім әрекеті1. Сергіту сәті.(би қимылы)2. Топқа бөлу.Қағазға киімнің стиль түрлерін жасырып, үш топқа бөлу.1 - т классикалық стиль.2 - т спорттық стиль.3 - т жастар стилі.3. Топ ережесін еске түсіру.Топ басшысын сайлау.(бағалау парағын беремін)Оқушы әрекеті1. сергіту жаттығуларын орындайды.2. Топтарға бөлініп отырады.І топ: классикалық стиль.ІІ топ: спорттық стиль.ІІІ топ: жастар стилі.3. Топпен бірлесе топ ережесін еске түсіреді.Топ басшысын сайлайды. бағалау парағының бөлімдерімен танысады.Топтар Ой қозғау І ІІ СұрақжауапІ топІІ топІІІ топТұсаукесер:Мұғалім әрекеті«Киім» сөзіне ой қозғау. Оқушылардың киім туралы пікірлерін тыңдай отырып, жаңа сабақ тақырыбын ашамын. АКТ таныстырылым:Бейне жазба арқылы қазіргі заманғы иық киім үлгілерін көрсетуОқушы әрекетіКиім туралы әр топ өз ойларын айтады.Сабақ тақырыбын дәптерлеріне жазады.Қазіргі кездегі сән үлгісіндегі иық киімдерінің түрлерімен танысады, көру арқылы есте сақтайды.Негізгі бөлімМұғалім әрекетіЖаңа сабақ. Әр топқа ресурс парақтары беріледі.«Зерттеушілік әңгіме» тапсырма бойынша оқушылар бірге ойлайды, өз ойларын дауыстап айтады, болжамдар ұсынып, талқылайды.Ітоп. Иық киімі оған қойылатын талаптар.І топ.Иықты киімдер тарихы.ІІ Ітоп. Киім силуэті мен стилі.Әр топ берілген тапсырма бойынша жұмыстанып, постер дайындайды және қорғайды.Жеке жұмыс. Ұлттық иық киім үлгісін қағаздан жапсырмалау. Табыс критерийлерін оқушылармен бірге шығару.Топ атынан ұсынылған жұмыстарды екі жұлдыз, бір ұсыныс арқылы бағалау.Оқушы әрекетіОқушылар оқулыққа қосымша ресурс парақтарын пайдалана отырып постер дайындайды, әр топтан бір адам шығы топтық жұмысты қорғайды. Топтық жұмысты табыс критерийлер бойынша бағалайды.«Сэндвич» әдісі арқылы 1жақсы 1сын 1мақтау айтады.Топтық жұмысты бағалау табыс критерийлері.Критерийлер Толық жауап Жартылайжауап1. Тақырып мазмұнының ашылуы.2. Баяндау шеберлігі.3. Эстетикалық талғамы.Оқушылар А4 форматына түрлі - түсті қағаздан ұлтттық киімінің үлгісін жасайды.Табыс критерийлері:Критер - й 3 4 5Ұлттық киімді бейнелеу шебер - гіЭстети –калық талғамға сай болуы.Табыс критерийлер бойынша, өзін - өзі бағалау, өзара бағалайды.Топ атынан үздік жұмысты ұсынады. Стикерге екі мақтау, бір ұсыныс жазып ұнаған жұмысқа жапсырады.Қорытынды.Мұғалім әрекетіТүрткі сұрақтарды қолдана отырып сабақты бекіту.Оқушылардың қоржынына жиналған бағаларын назарға ала отырып, қортынды бағалаймын.Рефлексия:«Мен.... есептеймін. Ең табысты болғаны...... Менің ұсынысым бар....»Оқушы әрекетіОқушылар бекіту сұрақтарына жауап береді.Оқушылар сабақтың барлық кезеңдерін еске түсіре отырып, сыныптағы оқу әрекетіне талдау жасайды, баға береді.

Скачать материал
