Главная / Начальные классы / Тақырыбы: Қысқы еңбек.

Тақырыбы: Қысқы еңбек.

hello_html_m529075c7.jpg

Қарағанды облысы

Жаңаарқа ауданы

Жаңаарқа негізгі орта мектебі «КММ»

Мұқажан Жұмажанов ауылы

Білім беру саласы: Қатынас. Әлеуметтік сала.

Білім көздері: Қоршаған дүниемен таныстыру.

Тақырыбы: Қысқы еңбек.

Мақсаты: Қысқы еңбек туралы білімдерін пысықтау

Міндеттері:

1. Балалардың қыс мезгілінде орындалатын еңбек түрлері туралы түсініктерін толықтыру.

2.Қысқы еңбек түрлерінің пайдасын түсіндіру.

3.Қысқы еңбектің пайдасын түсіндіру арқылы еңбексүйгіштікке тәрбиелеу.

Түрі:топтық

Әдіс-тәсілі:СТО,топтастыру, «Шаттық шеңбері», «Артығын тап!», «Ойқозғау», « Не білдім? Не үйрендім? Не білгім келеді?», топтастыру

Ресурстар:суреттер,постер,түрлі-түсті таяқшалар,түрлі-түсті стикерлер

Іс – әрекет бөлімдері

Педагогтің іс-әрекеті

Балалардың іс - әрекеті

І.Кіріспе:

1.Амандасу

2.Шаттық шеңбері








3.Топқа бөлу:түрлі-түсті таяқшалар бойынша 3 топқа бөлінеді

4.Алтын ереже


Қайырлы күн, көк аспан!

Қайырлы күн, алтын күн!

Қайырлы күн, жер ана!

Қайырлы күн, достарым!

Сәлеметсіздер ме, қонақтар!


3 топқа бөлініп отырады


Ережені еске түсіреді

ІІ.Тұсаукесер:










ІІІ.Негізгі бөлім:
























ІҮ.Қорытындылау:











1.«Ой қозғау» суретпен жұмыс

сұрақ-жауап

-Балалар,мұнда назар салыңдар.Мына суреттен не көріп отырсыңдар?

-Дұрыс.Олай болса қазыр қай мезгіл?

-Өте дұрыс.Қыста ауа райы қандай болады?

-Олай болса бүгінгі сабақ қалай аталады?

Дұрыс.

1.Әліппе-дәптермен жұмыс:

-Балалар, қыстыгүні көше мен аулалардың қарын күреп тазалау, ал ауылда егістік алқаптарында қар тоқтату жұмыстары жүргізіледі. Қала көшелерінде машиналардың жеңіл әрі жылдам жүруі үшін адамдар арнайы машиналармен қарды күреп тазалайды. Құрғақшылық жиі кездесетін аймақтарда қар тоқтату әдісі қолданылады. Қар тоқтату – топырақта ылғалдық біршама қорын жинап, егіс өнімділігін арттыратын жұмыс түрі.

2.Сергіту сәті




3.«Артығын тап» дидактикалық ойыны. Шарты: суреттен еңбек құралдарын тауып, оларды қоршап сызады. Артық заттарды тауып айтады: шана, шаңғы, малақай.


-

1.Топтастыру:

Постермен жұмыс. Жыл мезгілдеріне байланысты еңбек түрлерінің ішінен қысқы еңбек түрін таңдау,әңгімелеу.



2. « Не білдім? Не үйрендім? Не білгім келеді?» сұрақтарын әр топқа қоя отырып,топ жауаптарын тыңдау



3.Мадақтау:әр топты түрлі-түсті стикерлермен марапаттау



Қыс мезгілі

Суық,аяз,боран,




Қысқы еңбек




Мұқият тыңдайды, түсінбегендері бойынша сұрақтар қояды, сұрақтарға жауап береді. Сурет бойынша қысқы еңбек қар күреу, ауылда малды күту жұмыстары жайлы әңгімелейді.





Боран соғар оң жақтан,

Боран соғар сол жақтан.

Қар лақтырып ойнасақ,

Су өтеді қолғаптан.

Балалар суреттен еңбек құралдарын тауып, еңбек құралдары: балта,балға, күрек,ара оларды қоршап сызады. Артық заттарды тауып айтады: шана, шаңғы, малақай.


Ағаш жару,қар күреу,малды күту, құстарға қамқорлық жасау,қар тоқтату (әр топ постер қорғайды)

Сабақтан алған әсерлерін,не білгендерін, не үйренгендерін, не білгісі келетіндерін айтады

Сабаққа қатысқан балаларды атап өту




Күтілетін нәтиже:қыс мерзімінде атқарылатын жұмыс түрлерін білуі.

Білуі тиіс: қысқы еңбек түрлерін атап беруі тиіс.

Түсінігі: қысқы еңбек пайдасын білу.

Көрсете білуі: ауланың қарын күреу, үй жануарларына қамқорлық жасау.















































































Тақырыбы: Қысқы еңбек.
  • Начальные классы
Описание:

Білім беру саласы: Қатынас. Әлеуметтік сала.

Білім көздері: Қоршаған дүниемен таныстыру.

Тақырыбы: Қысқы еңбек.

Мақсаты: Қысқы еңбек туралы білімдерін пысықтау

Міндеттері:

1. Балалардың қыс мезгілінде орындалатын еңбек түрлері туралы түсініктерін толықтыру.

2.Қысқы еңбек түрлерінің пайдасын түсіндіру.

3.Қысқы еңбектің пайдасын түсіндіру арқылы еңбексүйгіштікке тәрбиелеу.

Түрі:топтық

Әдіс-тәсілі:СТО,топтастыру, «Шаттық шеңбері», «Артығын тап!», «Ойқозғау», «Не білдім? Не үйрендім? Не білгім келеді?», топтастыру

Ресурстар:суреттер,постер,түрлі-түсті таяқшалар,түрлі-түсті стикерлер

Іс – әрекет бөлімдері

Педагогтің іс-әрекеті

Балалардың іс - әрекеті

І.Кіріспе:

1.Амандасу

2.Шаттық шеңбері

3.Топқа бөлу:түрлі-түсті таяқшалар бойынша 3 топқа бөлінеді

4.Алтын ереже

Қайырлы күн, көк аспан!

Қайырлы күн, алтын күн!

Қайырлы күн, жер ана!

Қайырлы күн, достарым!

Сәлеметсіздер ме, қонақтар!

3 топқа бөлініп отырады

Ережені еске түсіреді

ІІ.Тұсаукесер:

ІІІ.Негізгі бөлім:

ІҮ.Қорытындылау:

1.«Ой қозғау»суретпен жұмыс

сұрақ-жауап

-Балалар,мұнда назар салыңдар.Мына суреттен не көріп отырсыңдар?

-Дұрыс.Олай болса қазыр қай мезгіл?

-Өте дұрыс.Қыста ауа райы қандай болады?

-Олай болса бүгінгі сабақ қалай аталады?

Дұрыс.

1.Әліппе-дәптермен жұмыс:

-Балалар, қыстыгүні көше мен аулалардың қарын күреп тазалау, ал ауылда егістік алқаптарында қар тоқтату жұмыстары жүргізіледі. Қала көшелерінде машиналардың жеңіл әрі жылдам жүруі үшін адамдар арнайы машиналармен қарды күреп тазалайды. Құрғақшылық жиі кездесетін аймақтарда қар тоқтату әдісі қолданылады. Қар тоқтату – топырақта ылғалдық біршама қорын жинап, егіс өнімділігін арттыратын жұмыс түрі.

2.Сергіту сәті

3.«Артығын тап» дидактикалық ойыны. Шарты: суреттен еңбек құралдарын тауып, оларды қоршап сызады. Артық заттарды тауып айтады: шана, шаңғы, малақай.

-

1.Топтастыру:

Постермен жұмыс. Жыл мезгілдеріне байланысты еңбек түрлерінің ішінен қысқы еңбек түрін таңдау,әңгімелеу.

2.« Не білдім? Не үйрендім? Не білгім келеді?»сұрақтарын әр топқа қоя отырып,топ жауаптарын тыңдау

3.Мадақтау:әр топтытүрлі-түсті стикерлермен марапаттау

Қыс мезгілі

Суық,аяз,боран,

Қысқы еңбек

Мұқият тыңдайды, түсінбегендері бойынша сұрақтар қояды, сұрақтарға жауап береді. Сурет бойынша қысқы еңбек қар күреу, ауылда малды күту жұмыстары жайлы әңгімелейді.

Боран соғар оң жақтан,

Боран соғар сол жақтан.

Қар лақтырып ойнасақ,

Су өтеді қолғаптан.

Балалар суреттен еңбек құралдарын тауып, еңбек құралдары: балта,балға, күрек,ара оларды қоршап сызады. Артық заттарды тауып айтады: шана, шаңғы, малақай.

Ағаш жару,қар күреу,малды күту,құстарға қамқорлық жасау,қар тоқтату (әр топ постер қорғайды)

Сабақтан алған әсерлерін,не білгендерін, не үйренгендерін, не білгісі келетіндерін айтады

Сабаққа қатысқан балаларды атап өту

Күтілетін нәтиже:қыс мерзімінде атқарылатын жұмыс түрлерін білуі.

Білуі тиіс: қысқы еңбек түрлерін атап беруі тиіс.

Түсінігі: қысқы еңбек пайдасын білу.

Көрсете білуі: ауланың қарын күреу, үй жануарларына қамқорлық жасау.

Автор Тукенова Айгуль Имангалиевна
Дата добавления 07.04.2016
Раздел Начальные классы
Подраздел Планирования
Просмотров 198
Номер материала MA-066245
Скачать свидетельство о публикации
