№ 159 . Тақырыбы: Қалдықпен бөлу
907 : 2
Мақсаты:
1. Білімділік: Қалдықпен бөлу, көбейту және бөлу бөлімі бойынша алған білімін
пысықтау, қорыту; 2.
Дамытушылық: есеп шығару дағдысын қалыптастыру; ойлау, зейінін дамыту. 3.
Тәрбиелік: ұқыптылыққа баулу, адамгершілік тәрбие
беру Әдісі:
сұрақ-жауап, талдау,
өзіндік.
Көрнекілігі: сызбалар, кестелер Электрондық
оқулық Сабақтың
барысы: І. Ұйымдастыру
кезеңі:
Сендерге табыс тілеймін, Жарық пен жылу,
денсаулық! Бір
– біріңе сендер де, тілеңдер біраз
жақсылық.
ІІ. Тірек білімді өзекті ету. Ауызша
жұмыс. Ал
енді, өрнектердің мәнін есептеп шығарыңдар. №1 а/
түсіндіру
6 ∙ 6 = 36 36 : 6 = 6
6 ∙ 6 = 36 6 ∙ 7 =
42 42 : 6 = 7 7 ∙ 6
= 42 6 ∙ 8 =
48 48 : 6 = 8 8 ∙ 6
= 48 6 ∙ 9 =
54 54 : 6 = 9 9 ∙ 6
= 54
ІҮ. Өткен тақырыпты
пысықтау.
Ұжымдық жұмыс. №1 а/ түсіндіру Электрондық
оқулық №
1. ә / Шығар және тексер: 709
: 5 = 141 /4 / 607 : 4 = 151 (3) 707 : 2 = 353 (1) 908 : 5
= 181( 3) 808 : 5 = 161/3/ 606 ; 4 = 151/ 2 / 505 : 2 =
252/3/ 807 : 5 =161/2/ Өздік
жұмыс. № 2 205
: 2 = 102 /1 / 404 : 4 = 101 705 : 2 = 352 (1) 804 :
4 = 201 206 : 2 = 103 407 ; 4 = 101/ 3 / 708
: 2 = 354 807 : 4 =201/3
/
№3
а
= 2; 3; 4; 5; 6; 708 :
а 708
: 2 = 354 708 : 3 =
236
708 : 4 = 177 708 : 5 = 141 (3) 708 : 6
=118
№ 4. Амалдарды
орында:
(579 – 509) ∙9 =630 630 : 70 + 70 : 70 = 10 (685 – 605) ∙8
=640
(623 + 277) ∙0 =0 420 : 60 + 60 : 60 = 8 (727 + 73) ∙80
=10 Жұптық
жұмыс. № 5.Шаршы; тіктөртбұрыш
сызу
ҮІ. Сабақты
қорыту: Шығармашылық жұмыс. №
7.
ІҮ.Үйге тапсырма : № 6. 134бет. Бағалау Мерзімі: 11.05.2015ж
математика
Бекітемін------
№ 160 . Тақырыбы: Қалдықпен бөлу
714 : 4
Мақсаты:
1. Білімділік: Қалдықпен бөлу,
көбейту және бөлу бөлімі бойынша алған білімін пысықтау,
қорыту;
2. Дамытушылық: есеп шығару дағдысын қалыптастыру; ойлау, зейінін дамыту. 3.
Тәрбиелік: ұқыптылыққа баулу, адамгершілік тәрбие
беру Әдісі:
сұрақ-жауап, талдау, өзіндік.
Көрнекілігі: сызбалар,
кестелер Электрондық
оқулық
Сабақтың барысы: І. Ұйымдастыру кезеңі: Сендерге
табыс тілеймін, Жарық пен жылу,
денсаулық!
Бір – біріңе сендер де, тілеңдер біраз жақсылық. ІІ.
Тірек білімді өзекті ету. Ауызша
жұмыс.
Ал енді, өрнектердің мәнін есептеп шығарыңдар. №1 а/ түсіндіру 6
∙ 6 = 36 36 : 6 = 6 6
∙ 6 = 36 6 ∙ 7 =
42 42 : 6 = 7 7 ∙ 6
= 42 6 ∙ 8 =
48 48 : 6 = 8 8 ∙ 6
= 48 6 ∙ 9 =
54 54 : 6 = 9 9 ∙ 6
= 54 ІҮ. Өткен
тақырыпты пысықтау. Ұжымдық
жұмыс. №1 а/ түсіндіру Электрондық
оқулық
№ 1.
ә / Шығар және
тексер:
968 : 5 = 195 /3/ 829 : 6 = 138 (1) 707 : 2 = 353 (1) 978
: 7 = 139( 5) 943 : 6 = 157/1/ 879 ; 7 = 125/ 4 / 953 : 2 =
476/1/ 562 : 3
=187/1/
Өздік
жұмыс. №
2
қара бұрыш – 16 г, қызыл бұрыш – 32 г, бөлінді – 8
г.-нан (16 + 32) : 8 = 6 ж: 6
қалтаға
салынды.
№3
х = 4; 5; 6;8 9 104 ∙х
№ 5.
Амалдарды
орында:
(600 – 364) : (22 – 18) = 236 : 4= 59 (1000 – 604) : (42 – 39) =396
:
3=132
(294 + 158) : (201 – 199) = 452 : 2= 226 (302 + 568) : (96 – 66) =870 :
30=29 Жұптық жұмыс. № 7 теңдеу
шешу:
12 ∙ х =48 105: х =15 1000 – х
=364 х
= 48 : 12 х = 105 : 5 х =
1000-364
х = 4 х = 21 х =
636
ҮІ. Сабақты қорыту: Шығармашылық жұмыс. 136
бет. ІҮ.Үйге
тапсырма : № 4. 136бет. Бағалау Мерзімі: .05.2015ж
математика