Дүниетану 2 -сынып

Ауызша сабақ-1

Сабақтың тақырыбы: Құстар

Мақсаты:Осы тақырып бойынша оқушылардың оқу материалын меңгеруіндегі логикалық және сыни тұрғыдан ойлау шапшаңдығын, сөздік қорын, ақпараттық құзыреттілігін дамыту.

Міндеті:жоспарлаған нәтиже:қойылған мақсатқа жету

1

Ұйымдастыру кезеңі


Тақырып айтылады.

Құстар

Карта бойынша жұмыс істейміз.

Көшбасшыға сөз беріледі.

2

Оқушылардың субьектілік тәжірибесін өзектендіру.


Өткен сабақтар бойынша сұрақтар:

Жануарлар табиғатқа қалай бейімделеді?

1.Күн мен түннің ауысуына бейімделе ме?

2.Өз қорегін табуға бейімделе ме?

3.Жануарлар өз жауларынан қорғануға бейімделе ме?

4.Жануарлар жыл мезгілдерінің ауысуына бейімделе ме?

5.Күн шыққанда оянып, түнде ұйқыға кететін жануарларды ата

6.Түнде жемін аулайтын аңдарды ата

7.Түлкі өзінің азығын табуға қалай бейімделген?

8.Қасқыр туралы не білесің?

9.Бұғының бейімділігі

10.Қоян ше?

11.Дәуіт пен шегіртке туралы айту

12.Көбелек өз жауларынан қалай қорғанады?

13.Ағаш қабығының астындағы тіршілік ететін жәндіктер неліктен қоңыр түсті болады?

14.Жағымсыз иіс шығаратын аң?

15.Аю туралы айту

16.Кірпі туралы айту

17.Борсық туралы

18.Тиін қалай өмір сүреді?

19.Тиін қайда тіршілік етеді?

20.Саршұнақ қалай азық жинайды?

Бірінші белгі.Жауап үшін плюс,минус белгісі қойылады

3

Қабылдауды ұйымдастыру

Кілтті сөздер! Тірек сөз -7

Құстардың алуан түрлілігі

1.Құстар

2.Түйеқұс,дуадақ

3.Жыртқыш құстар

4.Олардың қорегі

5.Бөдене

6.Бұлбұл

7.Үй құстары

Екінші белгі

7 сөз 30секунд

4

Ұғынуды ұйымдастыру

Түсінудің алғашқы тексерілуі

Оқушылар мәтінді оқиды



Қарама-қарсы сұрақ қою

1.Екі аяғы бар, екі қанатты –ол не?

2.Құстарда тіс бар ма?

3.Азықтарын қалай жейді?

4.Құстар не істейді?

5.Ұша алмайтын құсты ата?

6.Қыран қандай құс?

7.Жапалақ пен үкі

8.Көзі қырағы,тұмсығы өткір қанаты үлкен қандай құс?

9.Олар нені аулайды?

10.Қозыны іліп алып кететін құс?

11.бөдене ұясын қайда салады?

12.Ол неге ұқсайды?

13.Бұлбұл туралы айту

14.Үй құстары туралы айту

15.Өзі әдемі ақ құс?

16.Көгершін қандай құс?

17.Құйрығы айыр, қандай құс?

5 минут



Үшінші белгі. Жауап үшін плюс,минус белгісі қойылады

5

Алғашқы бекітуді ұйымдастыру




Сыни тұрғыдан сұрақтар

1.Құстардың қанаты жоқ ұша алмайды?

2. Құстардың тісі бар,шайнайды

3.Түйеқұс ұшады?

4.Қыран жуас құс

5.Жапалақ үкі күндіз ұшады?

6.Жыртқыш құстар нанмен қоректенеді?

7.Бөдене ұясын ағаш басына салады

8.Бұлбұл құс ән салмайды

9.Аққу құс әдемі емес,сыңарсыз құс

10.Қаз,үйрек ұша алмайды?


6

Талдау уақыт5 минут

Тақырып сөздік қор.Шығарма түрінде жазуға болады

Бесінші белгі .Жауап үшін плюс,минус белгісі қойылады

7











8

Рефлекция

Бағалау

1.Материалды меңгеру деңгейі анықталады

-4,5 белгі-5ұпай

-3 белгі-4 ұпай

-2 белгі-3 ұпай

-1 белгі-2 ұпай




Сапа нормативі

Үй тапсырмасы

4 белгіден кем алған оқушылар үйге тапсырма алады 87-88 бет оқу




  • Начальные классы
Описание:

Дүниетану 2 -сынып

Ауызша сабақ-1

Сабақтың тақырыбы: Құстар

Мақсаты:Осы тақырып бойынша оқушылардың оқу материалын меңгеруіндегі логикалық және сыни тұрғыдан ойлау шапшаңдығын, сөздік қорын, ақпараттық құзыреттілігін дамыту.

Міндеті:жоспарлаған нәтиже:қойылған мақсатқа жету

1

Ұйымдастыру кезеңі

Тақырып айтылады.

Құстар

Карта бойынша жұмыс істейміз.

Көшбасшыға сөз беріледі.

2

Оқушылардың субьектілік тәжірибесін өзектендіру.

Өткен сабақтар бойынша сұрақтар:

Жануарлар табиғатқа қалай бейімделеді?

1.Күн мен түннің ауысуына бейімделе ме?

2.Өз қорегін табуға бейімделе ме?

3.Жануарлар өз жауларынан қорғануға бейімделе ме?

4.Жануарлар жыл мезгілдерінің ауысуына бейімделе ме?

5.Күн шыққанда оянып, түнде ұйқыға кететін жануарларды ата

6.Түнде жемін аулайтын аңдарды ата

7.Түлкі өзінің азығын табуға қалай бейімделген?

8.Қасқыр туралы не білесің?

9.Бұғының бейімділігі

10.Қоян ше?

11.Дәуіт пен шегіртке туралы айту

12.Көбелек өз жауларынан қалай қорғанады?

13.Ағаш қабығының астындағы тіршілік ететін жәндіктер неліктен қоңыр түсті болады?

14.Жағымсыз иіс шығаратын аң?

15.Аю туралы айту

16.Кірпі туралы айту

17.Борсық туралы

18.Тиін қалай өмір сүреді?

19.Тиін қайда тіршілік етеді?

20.Саршұнақ қалай азық жинайды?

Бірінші белгі.Жауап үшін плюс,минус белгісі қойылады

3

Қабылдауды ұйымдастыру

Кілтті сөздер! Тірек сөз -7

Құстардың алуан түрлілігі

1.Құстар

2.Түйеқұс,дуадақ

3.Жыртқыш құстар

4.Олардың қорегі

5.Бөдене

6.Бұлбұл

7.Үй құстары

Екінші белгі

7 сөз 30секунд

4

Ұғынуды ұйымдастыру

Түсінудің алғашқы тексерілуі

Оқушылар мәтінді оқиды

Қарама-қарсы сұрақ қою

1.Екі аяғы бар, екі қанатты –ол не?

2.Құстарда тіс бар ма?

3.Азықтарын қалай жейді?

4.Құстар не істейді?

5.Ұша алмайтын құсты ата?

6.Қыран қандай құс?

7.Жапалақ пен үкі

8.Көзі қырағы,тұмсығы өткір қанаты үлкен қандай құс?

9.Олар нені аулайды?

10.Қозыны іліп алып кететін құс?

11.бөдене ұясын қайда салады?

12.Ол неге ұқсайды?

13.Бұлбұл туралы айту

14.Үй құстары туралы айту

15.Өзі әдемі ақ құс?

16.Көгершін қандай құс?

17.Құйрығы айыр, қандай құс?

5 минут

Үшінші белгі. Жауап үшін плюс,минус белгісі қойылады

5

Алғашқы бекітуді ұйымдастыру

Сыни тұрғыдан сұрақтар

1.Құстардың қанаты жоқ ұша алмайды?

2. Құстардың тісі бар,шайнайды

3.Түйеқұс ұшады?

4.Қыран жуас құс

5.Жапалақ үкі күндіз ұшады?

6.Жыртқыш құстар нанмен қоректенеді?

7.Бөдене ұясын ағаш басына салады

8.Бұлбұл құс ән салмайды

9.Аққу құс әдемі емес,сыңарсыз құс

10.Қаз,үйрек ұша алмайды?

6

Талдау уақыт5 минут

Тақырып сөздік қор.Шығарма түрінде жазуға болады

Бесінші белгі .Жауап үшін плюс,минус белгісі қойылады

7

8

Рефлекция

Бағалау

1.Материалды меңгеру деңгейі анықталады

-4,5 белгі-5ұпай

-3 белгі-4 ұпай

-2 белгі-3 ұпай

-1 белгі-2 ұпай

Сапа нормативі

Үй тапсырмасы

4 белгіден кем алған оқушылар үйге тапсырма алады 87-88 бет оқу

Автор Шабкенова Кумаргуль Камидолловна
Дата добавления 02.02.2016
Раздел Начальные классы
Подраздел Планирования
Просмотров 287
Номер материала MA-064351
Скачать свидетельство о публикации
