Главная / Информатика / Спонукальні речення. Ознайомлення з поняттям команди. Команди та виконавці.

Спонукальні речення. Ознайомлення з поняттям команди. Команди та виконавці.

Тема. Спонукальні речення. Ознайомлення з поняттям команди. Команди та виконавці.

Мета. Ознайомити учнів з поняттям - спонукальні реченням, команди та виконавці. Розвивати логічне мислення, кмітливість, уміння зосередитися в незвичайних умовах навчання. Виховувати самостійність, колективну співпрацю в групах, доброзичливе ставлення один до одного; виховувати інтерес до успіхів та почуття відповідальності під час роботи з комп'ютером.

Хід уроку

  1. Організація класу.

Продзвенів і стих дзвінок.

Починається урок.

Всі за парти тихо всілись

І на мене подивились.

Розминка.

Настав грудень. У саду розцвіли три троянди, а через день іще – одна. Скільки квітів розцвіло у саду? (У грудні троянди не цвітуть).

  1. Мотивація навчальної діяльності

Які бувають речення за метою висловлювання?

Речення за метою висловлювання бувають розповідні, питальні та спонукальні.

Спонукальним називається речення, яке спонукає до дії. Наприклад:

  • Йди до дошки.

  • Зачини двері.

  • Читай книгу.

  • Сиди рівно.

  • Посміхнись.

Давайте пограємо в гру «На уроці фізкультури».
Учитель дає команди:
Щоб вишикувались у шеренгу.
Щоб вирівняли ряд.

Щоб стали струнко.

Щоб почали крокувати.
Стояти струнко!
У шеренгу шикуйсь!

Кроком руш!

Рівняйсь!

Ви помітили, що ці речення схожі на команди, які слід виконати. Отже команда – це речення, яке спонукає до дії.

А як же буде називатися той, хто виконує ці команди? Так, правильно. Це – виконавець. Отже, сьогодні на уроці ви – виконавці. Ви виконуєте мої команди:

Подивіться на дошку.

Відкрийте підручник.

Прочитайте статтю підручника.

Послухайте відповідь Павлика.



ІІІ. Робота у зошитах.

Ознайомлення зі змістом комп’ютерної частини уроку. Сьогодні ми починаємо працювати з комп'ютерним виконавцем. Його звати – Рудий кіт. Він може рухатися, малювати, говорити та змінювати зовнішній вигляд.

Допоможе нам в цьому програма Scratch (в перекладі з англ.. – подряпина)

Бесіда про правила техніки безпеки під час роботи з комп’ютером.

Комп’ютер — теж виконавець. Він виконує команди, які ти йому подаєш. Наприклад:

Запустити програму.

Записати текст на диск.

Згорнути вікно програми.

Розгорнути вікно на весь екран.

Завершити роботу програми.

Кожен виконавець має свої команди і може виконувати тільки їх.

Команди, які може виконати виконавець, складають систему команд цього виконавця.

Система команд виконавця — команди, які може виконати виконавець.


IV. Робота з комп’ютером. Комп’ютерна програма Scratch.

Сьогодні ми навчимо Рудого кота говорити. Для цього виконаємо дії.

Він може рухатися, малювати, говорити та змінювати зовнішній вигляд.

Допоможе вам в цьому програма Scratch (англійське слово scratch означає подряпина).

На Робочому столі комп’ютера ви можете знайти значок програми Scratch .

Сьогодні ми навчимо Рудого кота говорити. Для цього слід виконати такі дії.

1. Запусти на виконання програму Scratch. Для цього знайди на Робочому столі значок цієї програми і двічі клацни ліву кнопку миші.

2. Вибери у лівій частині вікна кнопку Вигляд.

3. Перетягни команду говорити впродовж у центральну частину вікна.

4. Запусти команду на виконання — підведи до команди вказівник і двічі клацни ліву кнопку миші. Поспостерігай за поведінкою Рудого кота.

5. Зміни у команді говорити впродовж слово «Привіт!» на «Доброго дня!»

6. Запусти команду на виконання.

7. Перетягни наступну команду говорити впродовж у центральну частину та приєднай її до попередньої.

8. Зміни у команді говорити впродовж слово «Привіт!» на текст «Я — Рудий кіт! Радий нашому знайомству».

9. Запусти групу команд на виконання — підведи до будь-якої команди вказівник і двічі клацни ліву кнопку миші.


V. Фізкультхвилинка. Встало вранці ясне сонце,

Зазирнуло у віконце.

Ми до нього потяглися,

За промінчики взялися.

Будем дружно присідати,

Сонечко розвеселяти.

Встали – сіли, встали – сіли.

Бачте, як розвеселили.


VI. Завдання на картках.

Серед наведених речень вкажи ті, які є командами.


Запишіть задачу.


Погода похмура.


Скажи : «Привіт!»


Закрийте зошити.


Ранок.


Учора був сніг


Розв'яжіть задачу.


Ти правильно мислиш.


Попрощайся.



VII. Підсумок уроку.

  • Діти, чи сподобавсь вам сьогоднішній урок?

  • Чи бажаєте ви продовжувати вивчати комп’ютерну програму Scratch?

VІI. Домашнє завдання. 1. Опрацювати параграф підручника.

2. Вивчити основні поняття теми (словник).



3


Спонукальні речення. Ознайомлення з поняттям команди. Команди та виконавці.
  • Информатика
Описание:

Тема. Спонукальні речення. Ознайомлення з поняттям команди. Команди та виконавці.

Мета. Ознайомити учнів з поняттям - спонукальні реченням, команди та виконавці. Розвивати логічне мислення, кмітливість, уміння зосередитися в незвичайних умовах навчання.  Виховувати самостійність, колективну співпрацю в групах, доброзичливе ставлення один до одного; виховувати інтерес до успіхів та по­чуття відповідальності під час роботи з комп'ютером.

Хід уроку

  1. Організація класу.   

Продзвенів і стих дзвінок.

Починається урок.

Всі за парти тихо всілись

І на мене подивились.

Розминка.

 

Настав грудень. У саду розцвіли три троянди, а через день іще – одна. Скільки квітів розцвіло у саду? (У грудні троянди не цвітуть).

Автор Караташ Наталия Михайловна
Дата добавления 04.01.2015
Раздел Информатика
Подраздел
Просмотров 662
Номер материала 28945
Скачать свидетельство о публикации
