Главная / Технология / Соқаның құрылысы.5 сыныпқа арналған сабақ жоспары

Соқаның құрылысы.5 сыныпқа арналған сабақ жоспары

Сабақтың тақырыбы:Соқаның құрылысы.

Сабақтың мақсаты:Білім беру.Оқушыларға соқаның

құрлысын көрсетіп, таныстыру.

Тәрбиелеу:Оқушыларды ауыл шаруашылық

техникаларға еңбек сүиіспеншілікпен қарауға

тәрбиелеу, еңбек адамдарын құрметтеу.

Дамыту:Соқаның қажеттілігін ж/е құрлысын

түсіндіру



Материялдық-техникалық базасы,

плакаттар, технология 158-160 б.

Сабақтың барысы:

І.Ұйымдастыру сәті.

а)Оқушылардың сабаққа даярлығын тексеру ж/е жоқ балаларды белгілеу;

ә)Проблемалық жағдайды шешу т.б.;

б)Белгілі бір себеппен, ұйымдастыру сәті кезеңінде сабақтың жұмыс арғағын анықтау.

ІІ.Жаңа материалды түсіндіру

а)Соқаның құрлысы.?

ә)Соқаның түрлері.?

б)Соқаның қажеттілігі.?

в)Қандай тракторларға тіркеледі.?

Соқаның түрлері ПЛН-3-35, ПЛН-5-35.

Аспалы(яғни тракторға тіркеуіш арқылы аспалы ПЛН-5-35 соқасы топырақтың 30см терендікке дейін жыртуға арналған.Бұл соқа ДТ-75, Т-150 т.б. шынжырлы ж/е доңғалақты тракторларға тіркеледі.

1)Рама 4)Түрен

2)Дисклі пышақ 5)Түреуіш доңғалақ

3)Шым аударғыш 6)Тіркеуіш

Соқаның салмағы 920кг.Оның жұмыс өнімділігі агрегат жылдамдылығына тікерей байланысты.

III.

Оқушылардың жеке жұмысы.

а)Дәптерге соқаның түрлерін ж/е құрлысын жаздыру.

ә)Оқушыларды 2 бригадаға бөлу.

б)Әр бригадаға жеке тапсырма беру.

1 бригадаға:Соқаның құрлысымен, түрлерін оқулықтан оқып танысу.

2 бригадаға:Соқаның саламғы ж/е қандай тракторларға тіркелуін оқып, танысу.

в)Әр бригада бір біріне тапсырманы мазмұндау ж/е сұрақтар қою.

IV.

Қортынды нұсқау.

1)Оқушылар жауаптарын қорыту,орындалған жұмысқа талдау жасау.

2)Әңгімелесу

3)Үйге тапсырма беру.158-166 бет.

4)Оқушылардың жауаптарына баға қою.





Соқаның құрылысы.5 сыныпқа арналған сабақ жоспары
  • Технология
Описание:

                                 Сабақтың мақсаты:Білім беру.Оқушыларға соқаның

                                                құрлысын көрсетіп, таныстыру.

                                                Тәрбиелеу:Оқушыларды ауыл шаруашылық

                                                 техникаларға еңбек сүиіспеншілікпен қарауға                                                                                                                             

                                                 тәрбиелеу, еңбек адамдарын құрметтеу.

                                                 Дамыту:Соқаның қажеттілігін ж/е құрлысын

                                                 түсіндіру

 

                       Материялдық-техникалық базасы,

                         плакаттар, технология 158-160 б.

                                          

                                    Сабақтың барысы:

І.Ұйымдастыру сәті.

а)Оқушылардың сабаққа даярлығын тексеру ж/е жоқ балаларды белгілеу;

ә)Проблемалық  жағдайды шешу т.б.;

б)Белгілі бір себеппен, ұйымдастыру сәті кезеңінде сабақтың жұмыс арғағын анықтау.

ІІ.Жаңа материалды түсіндіру

а)Соқаның құрлысы.?

ә)Соқаның түрлері.?

б)Соқаның қажеттілігі.?

в)Қандай тракторларға тіркеледі.?

Соқаның түрлері ПЛН-3-35, ПЛН-5-35.

Аспалы(яғни тракторға тіркеуіш арқылы аспалы ПЛН-5-35 соқасы топырақтың 30см терендікке дейін жыртуға арналған.Бұл соқа ДТ-75, Т-150 т.б. шынжырлы ж/е доңғалақты тракторларға тіркеледі.

1)Рама                                                                   4)Түрен

2)Дисклі пышақ                                                    5)Түреуіш доңғалақ        

3)Шым аударғыш                                                6)Тіркеуіш

Соқаның  салмағы  920кг.Оның жұмыс өнімділігі агрегат жылдамдылығына тікерей байланысты.

III.

Оқушылардың жеке жұмысы.

а)Дәптерге соқаның түрлерін ж/е құрлысын жаздыру.

ә)Оқушыларды 2 бригадаға бөлу.

б)Әр бригадаға жеке тапсырма беру.

1 бригадаға:Соқаның  құрлысымен, түрлерін оқулықтан оқып танысу.

2 бригадаға:Соқаның саламғы ж/е қандай тракторларға тіркелуін оқып, танысу.

в)Әр бригада бір біріне тапсырманы мазмұндау ж/е сұрақтар қою.

IV.

Қортынды нұсқау.

1)Оқушылар жауаптарын қорыту,орындалған жұмысқа талдау жасау.

2)Әңгімелесу

3)Үйге тапсырма беру.158-166 бет.

4)Оқушылардың жауаптарына баға қою.               

 

   

 

 

Автор Жангожин Нуржан Ергожинович
Дата добавления 28.11.2014
Раздел Технология
Подраздел Конспекты
Просмотров 892
Номер материала 5843
Скачать свидетельство о публикации
