Главная / Физика / 8 сынып: Практикалық жұмыс. Заттың меншікті жылу сыйымдылығы

8 сынып: Практикалық жұмыс. Заттың меншікті жылу сыйымдылығы

Сабақ: Практикалық жұмыс.

Заттың меншікті жылу сыйымдылығы

Мектеп: М.Әуезов атындағы орта мектеп

Күні: 02.12.2015

Мұғалімнің есімі: Г.Мұсатай.

Сынып: 8

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақ негізделген оқу мақсаты

(мақсаттары)

1.Оқушылардың білімге құштарлығын арттыру.

Заттың меншікті жылу сыйымдылығын жете меңгеру. Алған теориялық білімдерін бір жүйеге келтіріп практикалық біліктілік пен дағдыларын қалыптастыру.

2.Оқушылардың өз бетімен ғылыми ой қорытындыларын жасай білуге дағдыландыру.

Физикалық заңдылықтың мағнасын ашып, оны тәжірибеде қолданып, ізденуге бағыттау

3.Ізденімпаздыққа баулу. Тәжірибе нәтижелерін қорыта білуге, есептер шығаруға ,өз бетінше жұмыс жасауға дағдыландыру

Сабақ мақсаттары

*Ойын толық жеткізеді,түсінігі кеңейеді

*Теорияны тәжірибемен үйлестіре алады.

*салыстырады, сараптайды

*өзін-өзі бағалайды,өзара бағалай алады

Есеп шығара алады

Кейбір оқушылар:

*

Тілдік мақсат

Оқушылар:

  • Су мен өсімдік майын қыздыру арқылы тәжірибе жасай отырып меншікті жылу сыйымдылығын анықтай алады.

  • Ыстық суды ыдыста қалай тез суытуға болатынын анықтап біледі.

  • Массалары әртүрлі ыстық судың температурасын өлшеп қорытынды жасайды

Меншікті жылу сыйымдылық кестесін қолдана алады,формуланы есеп шығаруда қолдана алады

Меншікті жылу сыйымдылықты салыстыра біледі,қорытындылай біледі

Сыныптағы диалог/жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер: сұрақ-жауап арқылы алған білімдерін жинақтайды

Талқылауға арналған тармақтар.

*әр топ бір-біріне сұрақ қояды

Тәжірибені дәлелдейді

Алдыңғы оқу

Үй тапсырмасын «Ашық конверт» ойыны арқылы қайталау

Жоспар:

І. Ұйымдастыру кезеңі:

*Оқушылармен сәлемдесу.

*Оқушыларды түгендеу.

Ал кане барлығымыз шеңберге тұрайық.Сабақта көңіл күйіміз жақсы болу үшін бір-бірімізге жылы лебіз айтайық.Бүгін сабақта жақсы нәтижеге жету үшін мынандай ұпайлар алу керек.

«5» -20 ұпай , «4» - 15 ұпай, «3» -10 ұпай

ІІ. Үй тапсырмасын сұрау «Бумеранг» тәсілі.

Оқушыларға берілген уақыт ішінде (2-4 минут) олар сұрақтар дайындап қояды.Алайда мұғалім оқушылардың өздеріне сол сұрақтарға жауап беруін ұсынады.

ІІІ. Топтастыру.Тәттілер арқылы бөліну

ІY. Тәжірибе. Постер қорғау

Y. Сергіту сәті. «Арқаға жазылған комплименттер»

YІ. Есеп шығару. Кім жүйрік?

YІІ. Физикалық диктант. Сабақты бекіту

YІІІ.Өрмекші торы. Рефлексия

ІХ. Бағалау. Топ басшыларының бағалауы

Жоспарланған

уақыт

Жоспарланған жаттығулар (төменде жоспарланған

жаттығулармен қатар, ескертпелерді жазыңыз

Ресурстар

Басталуы


Тапсырмалар жазылған парақтар.оқулық

Ортасы





Аяқталуы





Қосымша ақпарат


Саралау-Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз?

Бағалау-оқушылардың үйренгенін қалай жоспарлайсыз?

Пәнаралық байланыс Кауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелері АКТ-мен байланыс Құндылықтардағы байланыс

*Деңгейлік тапсырма беру


*Физикалық диктант

*жұмыс істер алдында оның орындалу тәртібін,орындалу жолдарымен танысып ал

*шыны ыдыспен жұмыс істегенде шеті сынған, шытынағанын қолданба.

*Жұмыс кезінде сынып қалса,қолыңмен сүртпей дереу шүберекпен немесе сыпырғышпен сыпырып ал.

Рефлексия

Сабақ/оқу мақсаттары шынайы ма?

Бүгін оқушылар не білді?

Сыныптағы ахуал қандай болады?

Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма?

Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе ?

Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен

Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз.























Қорытынды бағамдау

Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да,оқуды да ескеріңіз)

1.

2.

Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім?



8 сынып: Практикалық жұмыс. Заттың меншікті жылу сыйымдылығы
  • Физика
Описание:

Сабақ: 8 сынып: Практикалық жұмыс.

Заттың меншікті жылу сыйымдылығы

Мектеп: М.Әуезов атындағы орта мектеп

Күні: 02.12.2015

Мұғалімнің есімі: Г.Мұсатай.

Сынып: 8

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақ негізделген оқу мақсаты

(мақсаттары)

1.Оқушылардың білімге құштарлығын арттыру.

Заттың меншікті жылу сыйымдылығын жете меңгеру. Алған теориялық білімдерін бір жүйеге келтіріп практикалық біліктілік пен дағдыларын қалыптастыру.

2.Оқушылардың өз бетімен ғылыми ой қорытындыларын жасай білуге дағдыландыру.

Физикалық заңдылықтың мағнасын ашып, оны тәжірибеде қолданып, ізденуге бағыттау

3.Ізденімпаздыққа баулу. Тәжірибе нәтижелерін қорыта білуге, есептер шығаруға ,өз бетінше жұмыс жасауға дағдыландыру

Сабақ мақсаттары

*Ойын толық жеткізеді,түсінігі кеңейеді

*Теорияны тәжірибемен үйлестіре алады.

*салыстырады, сараптайды

*өзін-өзі бағалайды,өзара бағалай алады

Есеп шығара алады

Кейбір оқушылар:

*

Тілдік мақсат

Оқушылар:

  • Су мен өсімдік майын қыздыру арқылы тәжірибе жасай отырып меншікті жылу сыйымдылығын анықтай алады.
  • Ыстық суды ыдыста қалай тез суытуға болатынын анықтап біледі.
  • Массалары әртүрлі ыстық судың температурасын өлшеп қорытынды жасайды

Меншікті жылу сыйымдылық кестесін қолдана алады,формуланы есеп шығаруда қолдана алады

Меншікті жылу сыйымдылықты салыстыра біледі,қорытындылай біледі

Сыныптағы диалог/жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер: сұрақ-жауап арқылы алған білімдерін жинақтайды

Талқылауға арналған тармақтар.

*әр топ бір-біріне сұрақ қояды

Тәжірибені дәлелдейді

Алдыңғы оқу

Үй тапсырмасын «Ашық конверт» ойыны арқылы қайталау

Жоспар:

І. Ұйымдастыру кезеңі:

*Оқушылармен сәлемдесу.

*Оқушыларды түгендеу.

Ал кане барлығымыз шеңберге тұрайық.Сабақта көңіл күйіміз жақсы болу үшін бір-бірімізге жылы лебіз айтайық.Бүгін сабақта жақсы нәтижеге жету үшін мынандай ұпайлар алу керек.

«5» -20 ұпай , «4» - 15 ұпай, «3» -10 ұпай

ІІ. Үй тапсырмасын сұрау «Бумеранг» тәсілі.

Оқушыларға берілген уақыт ішінде (2-4 минут) олар сұрақтар дайындап қояды.Алайда мұғалім оқушылардың өздеріне сол сұрақтарға жауап беруін ұсынады.

ІІІ. Топтастыру.Тәттілер арқылы бөліну

ІY. Тәжірибе. Постер қорғау

Y. Сергіту сәті. «Арқаға жазылған комплименттер»

YІ. Есеп шығару. Кім жүйрік?

YІІ. Физикалық диктант. Сабақты бекіту

YІІІ.Өрмекші торы. Рефлексия

ІХ. Бағалау. Топ басшыларының бағалауы

Жоспарланған

уақыт

Жоспарланған жаттығулар (төменде жоспарланған

жаттығулармен қатар, ескертпелерді жазыңыз

Ресурстар

Басталуы

Тапсырмалар жазылған парақтар.оқулық

Ортасы

Аяқталуы

Қосымша ақпарат

Саралау-Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз?

Бағалау-оқушылардың үйренгенін қалай жоспарлайсыз?

Пәнаралық байланыс Кауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелері АКТ-мен байланыс Құндылықтардағы байланыс

*Деңгейлік тапсырма беру

*Физикалық диктант

*жұмыс істер алдында оның орындалу тәртібін,орындалу жолдарымен танысып ал

*шыны ыдыспен жұмыс істегенде шеті сынған, шытынағанын қолданба.

*Жұмыс кезінде сынып қалса,қолыңмен сүртпей дереу шүберекпен немесе сыпырғышпен сыпырып ал.

Рефлексия

Сабақ/оқу мақсаттары шынайы ма?

Бүгін оқушылар не білді?

Сыныптағы ахуал қандай болады?

Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма?

Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе ?

Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен

Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз.

Қорытынды бағамдау

Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да,оқуды да ескеріңіз)

1.

2.

Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім?

Автор Мусатай Гулшат
Дата добавления 13.12.2015
Раздел Физика
Подраздел Другое
Просмотров 712
Номер материала MA-063188
Скачать свидетельство о публикации
