Главная / Другое / Шәкірт ойы


7-сынып, қазақ әдебиеті


Сабақтың тақырыбы

С.Торайғыров «Шәкірт ойы»

Сілтеме

Сабақ жоспары. Білім стандарты , 7-сынып қазақ әдебиеті оқулығы


Жалпы мақсат

1. «Шәкірт ойы» өлеңін мәнерлеп түсініп оқу, мағынасын ашу, талдау;
2. Оушылардың тілдерін, ойлау және шығармашылық қабілеттерін дамыту;
3. Өлең арқылы оқу - білімге шақыру, отансүйгіштікке, еңбексүйгіштікке тәрбиелеу.

Оқу нәтижесі

Күтілетін нәтиже: Оқушылар көркем шығарманың тілімен, кейіпкерлер әлемімен танысады, талдайды.

Оқыту әдістері

Мәнерлеп оқу, миға шабуыл, топтастыру, Венн диаграмасы, өлең құрылысына талдау, шығармашылық жұмыс, ой түйіндеу

Сабақта қолданылатын

құр/жабдықтар

Кластер,маркер, стикер, дәптері, оқулық, жазу дәптері, үлестірме материал, бағалау парағы.

Ұйымдастыру кезеңі

Әр топқа әр түсті фигураларды таңдау арқылы төрт топқа бөлемін.

Тапсырмалар

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

бағалау

Психологиялық ахуал. 2 мин

Оқушыларды түгендеу, топқа бөліну, сәттілік тілеу
(түрлі түсті фигуралар арқылы бөліну)

Балалар сұрақтарға жауап береді.

Бас бармақ арқылы бағалау.

Білу 5 мин.
«Топтастыру» стратегиясы

- Балалар тақырыбымыз қандай? Автор туралы не білеміз? Мақсатымыз не болмақ?
Мақсатқа жету алгоритмін құру.

Ақын туралы ойларын топтастырады.

Формативті бағалау


Түсіну 5 мин

1.Шәкірт ойы қандай шығарма? Өлеңнің кейіпкері кім?

2.Сатира дегенді қалай түсінесің?

3. Ақынның қараңғылық деп отырғаны не? Өз білетіндеріңді ортаға   салыңдар

4. Надандық теңізі қалай тартылады?

Өлеңді өз беттерінше бір оқып шығып, өлең жайлы өз ойларын айтады.

Смайлик

Талдау,қолдану 16 мин.

І топ тапсырмалары:
1. Өлеңді мәнерлеп оқу.
2.«Миға шабуыл» әдісі арқылы талдау.
Шәкірт нені армандайды?
Елдің жүрегі неге мұздаған?
Ол неге жұлдыз емес Күн болғысы келеді?
ІІ топ тапсырмалары:
1. Бір оқушы мәнерлеп оқиды.

2. Берілген қосымша материалдар және Ғаламтор желісін пайдала-нып астрономиялық тұрғыдан жұлдыз бен Күн туралы ғылыми түрде түсінік береді.
ІІІ топ тапсырмалары:
1. Топтастыру.
Ш ә к і р т

Ілім білімге құштар
Қараңғылықты құтқаратын Күн болуды армандайды
Еліне адал қызмет еткісі келеді
Надандықпен күреседі

IV топ тапсырмалары:
1. Өлең құрылысын талдау
Қараңғы қазақ// көгіне// а
Өрмелеп шығып// күн болам!// б
Қараңғылықтың// кегіне// а
Күн болмағанда,// кім болам?// б
Мұздаған// елдің жүрегін// в
Жылытуға// мен кірермін!// в
3 шумақ, 6 тармақ, 2 бунақ, 8 буынды кезектес, шалыс ұйқас.

тапсырмаларды топпен орындайды. Топтағы оқушылар ақылдасып, сұраққа жауап айтады.

Смайлик

Жинақтау 6 мин.

ХХ ғасырдағы шәкірт ойы

ХХІ ғасыр, бүгінгі шәкірт ойы.

оқулықтағы кесте бойын ша жұмыс жасайды.

Формативті бағалау.

бағалау 5мин.

«Біздің арманымыз», ойтолғау.

өз ойларын қағазға түсіреді

критерий арқылы бағалау

Рефлекция 2мин.

Мені қызықтырды

Мен түсіндім,білдім.

Мен үшін қиын болды.

ойларын кеспе қағазға түсіреді

смайлик арқылы бағалау

Бағалау 3 мин.

бағалау бетшесі

Топ басшысы бағалайды.


Үйге тапсырма: 1мин.

1. Сұлтанмахмұттың «Шәкірт ойы» өлеңін жаттау

























  • Другое
Описание:

7-сынып, қазақ әдебиеті

Сабақтың тақырыбы

С.Торайғыров «Шәкірт ойы»

Сілтеме

Сабақ жоспары. Білім стандарты , 7-сынып қазақ әдебиетіоқулығы

Жалпы мақсат

1. «Шәкірт ойы» өлеңін мәнерлеп түсініп оқу, мағынасын ашу, талдау;
2. Оушылардың тілдерін, ойлау және шығармашылық қабілеттерін дамыту;
3. Өлең арқылы оқу - білімге шақыру, отансүйгіштікке, еңбексүйгіштікке тәрбиелеу.

Оқу нәтижесі

Күтілетін нәтиже: Оқушылар көркем шығарманың тілімен, кейіпкерлер әлемімен танысады, талдайды.

Оқыту әдістері

Мәнерлеп оқу, миға шабуыл, топтастыру, Венн диаграмасы, өлең құрылысына талдау, шығармашылық жұмыс, ой түйіндеу

Сабақта қолданылатын

құр/жабдықтар

Кластер,маркер, стикер, дәптері, оқулық, жазу дәптері, үлестірмематериал, бағалау парағы.

Ұйымдастыру кезеңі

Әр топқа әр түсті фигураларды таңдау арқылытөрттопқа бөлемін.

Тапсырмалар

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

бағалау

Психологиялық ахуал. 2 мин

Оқушыларды түгендеу, топқа бөліну, сәттілік тілеу
(түрлі түсті фигуралар арқылы бөліну)

Балалар сұрақтарға жауап береді.

Бас бармақ арқылы бағалау.

Білу 5 мин.
«Топтастыру» стратегиясы

- Балалар тақырыбымыз қандай? Автор туралы не білеміз? Мақсатымыз не болмақ?
Мақсатқа жету алгоритмін құру.

Ақын туралы ойларын топтастырады.

Формативті бағалау

Түсіну 5 мин

1.Шәкірт ойықандай шығарма? Өлеңнің кейіпкерікім?

2.Сатира дегенді қалай түсінесің?

3. Ақынның қараңғылық деп отырғаны не? Өзбілетіндеріңді ортаға салыңдар

4. Надандық теңізі қалай тартылады?

Өлеңді өз беттерінше бір оқып шығып, өлең жайлы өз ойларын айтады.

Смайлик

Талдау,қолдану 16 мин.

І топ тапсырмалары:
1. Өлеңді мәнерлеп оқу.
2.«Миға шабуыл» әдісі арқылы талдау.
Шәкірт нені армандайды?
Елдің жүрегі неге мұздаған?
Ол неге жұлдыз емес Күн болғысы келеді?
ІІ топ тапсырмалары:
1. Бір оқушы мәнерлеп оқиды.

2. Берілген қосымша материалдар және Ғаламтор желісін пайдала-нып астрономиялық тұрғыдан жұлдыз бен Күн туралы ғылыми түрде түсінік береді.
ІІІ топ тапсырмалары:
1. Топтастыру.
Ш ә к і р т

Ілім білімге құштар
Қараңғылықты құтқаратын Күн болуды армандайды
Еліне адал қызмет еткісі келеді
Надандықпен күреседі

IV топ тапсырмалары:
1. Өлең құрылысын талдау
Қараңғы қазақ// көгіне// а
Өрмелеп шығып// күн болам!// б
Қараңғылықтың// кегіне// а
Күн болмағанда,// кім болам?// б
Мұздаған// елдің жүрегін// в
Жылытуға// мен кірермін!// в
3 шумақ, 6 тармақ, 2 бунақ, 8 буынды кезектес, шалыс ұйқас.

тапсырмаларды топпен орындайды. Топтағы оқушылар ақылдасып, сұраққа жауап айтады.

Смайлик

Жинақтау 6 мин.

ХХ ғасырдағы шәкірт ойы

ХХІ ғасыр, бүгінгі шәкірт ойы.

оқулықтағы кесте бойын ша жұмыс жасайды.

Формативті бағалау.

бағалау 5мин.

«Біздің арманымыз», ойтолғау.

өз ойларын қағазға түсіреді

критерий арқылы бағалау

Рефлекция 2мин.

Мені қызықтырды

Мен түсіндім,білдім.

Мен үшін қиын болды.

ойларын кеспе қағазға түсіреді

смайлик арқылы бағалау

Бағалау 3 мин.

бағалау бетшесі

Топ басшысы бағалайды.

Үйге тапсырма: 1мин.

1. Сұлтанмахмұттың «Шәкірт ойы» өлеңін жаттау

Автор Тлеумагамбетова Сара Мырзабековна
Дата добавления 02.02.2016
Раздел Другое
Подраздел Конспекты
Просмотров 466
Номер материала MA-064359
Скачать свидетельство о публикации
