Главная / Начальные классы / Шаршы салу және оның периметрін табу

Шаршы салу және оның периметрін табу

Сабақтың тақырыбы: Шаршы салу және оның периметрін табу.

Сабақтың мақсаты: Балалардың фигуралар жөнінде алған білімдерін пысықтау. Бағдарлама материалдарының негізгі тақырыптары бойынша алған білімдерін тереңдете түсу. Білімді, ақылды, ізденімпаз етіп тәрбиелеу. Сабаққа қызығушылығын арттыру.

Сабақтың түрі: Дамыта оқыту.

Сабақтың көрнекілігі: интерактивті тақта, геометриялық фигуралар, семантикалық карта.

Сабақтың барысы:

І. Ұйымдастыру.

Терең білім сананың,

Тегі деп ой саламын.

Маңыз беріп оқимын

Есептану сабағын.

ІІ. Үй тапсырмасын тексеру.

ІІІ. Жаңа сабақ.

Психологиялық дайындық.

«Орныңды тап» ойыны.

Интерактивті тақтамен жұмыс.


hello_html_6ab47761.png


















Фигураларды әр қайсысының өзінің атауының тұсына орналастырады.


Оқулықпен жұмыс.

  1. Нүктелер белгілеу арқылы дәптерге шаршы сызу. Оның шаршы екенін дәлелдеу. Қабырғаларын өлшеп, дәптерге жазу.

Ұзындығы – 2 см.

Ені – 2 см.

  1. Қабырғасы 3 см шаршы сызу. Оның периметрін табу және дәптерге жазу.

Р=3 см+3 см+3 см+3 см=12 см.


Сергіту сәті.

hello_html_m407cb3a6.gif



















Малдың пайдасы туралы сұрау.


3-есеп.


hello_html_5fdbf2d0.pnghello_html_aaab1dc.pnghello_html_m4f5ccc96.png





Шешуі: 33+(33+47)=113 тг.

Жауабы: барлығы 113 теңге тұрады.

Есепті бір амалмен шығарылатын есепке айналдыру.

1 л сүт – 33 тг.

Кілегей - ? 47 тг. қымбат.

Шешуі: 33+47=80 тг.

Жауабы: кілегей 80 теңге тұрады.

8-наурыз аналар мерекесі туралы айту.

Ойын «Анамызға гүл сыйлаймыз»

Әр гүлдің астында мысалдар жазылған.

Мhello_html_m5f6a5fdc.pngысалдарды шығарып болғанда тақтадан «Құттықтаймыз» деген сөз шығады.




4.Өз бетінше жұмыс.


Өрнек құру және оның мәнін табу.


hello_html_3e76eea5.gif


















5. Тақтамен жұмыс.

hello_html_6cac935b.png





















Шығармашылық тапсырма:


hello_html_m5f841e6f.png





















Сабақты қорыту:

hello_html_5d0e5682.gif



















-Мысықтың басы қандай фигураға ұқсайды?

-Құлағы ше?

-Көздері неге ұқсайды?

-Аузы неге ұқсайды?

-Мұрны ше?


Оқушыларды бағалау.

Үйге тапсырма беру: №6 мысал, 145 бет.












Шаршы салу және оның периметрін табу
  • Начальные классы
Описание:

планирования для математики 4-го класса. Я сама автор этого урока. Провела урок в своем классе. Ученикам понравилось. Учителя оценили хорошо. Этот урок я провела в компьютерном кабинете. Там у нас есть интерактивная доска. Ученики с охотой решали задачи на интерактивном доске.Данный урок по типу является уроком изучения новой темы.Оборудование: карточки с цифрами и точками, карточки для наглядной перестановки элементов, образцы заданий, карточки для индивидуальной работы. Компьютер, проектор, экран, презентация как слайд -  шоу.

 

Автор Кульжанова Салтанат Сейтхановна
Дата добавления 13.03.2015
Раздел Начальные классы
Подраздел Планирования
Просмотров 1453
Номер материала 57911
Скачать свидетельство о публикации
