Рабочие листы
к вашим урокам
Скачать
1 слайд
Сабақтың тақырыбы:
7 санын қосу және азайту
2 слайд
Сабақтың мақсаты:
1. 7 санын қосу және азайту тәсілдерімен таныстыру
2. Ауызша есептеу дағдыларын арттыру, ой-өрісін, логикалық ойлау қабілетін дамыту.
3. Ұқыптылыққа, белсенділікке, ұйымшылдыққа тәрбиелеу.
3 слайд
Сабақтың барысы:
Психологиялық ахуал
Біздер тату баламыз,
Өсіп алға барамыз.
Есептерді шығарып,
Білімді шәкірт боламыз.
4 слайд
Білу теориясы.
Миға шабуыл.
1. Геометриялық фигураларды ата?
2. Санды немен белгілейміз?
3. Заттарды бір-біріне біріктіргенде қандай амал
қолданамыз?
4. Кесіндіні немен өлшейміз?
5. Адамда неше саусақ бар?
6. Аспанда неше күн бар?
7. Бір жылда неше ай бар?
8. Кемпірқосақта неше түс бар?
9. Аптада неше күн бар?
5 слайд
Жауабы:
1. (үшбұрыш, шаршы, дөңгелек, көпбұрыш)
2. (цифрмен)
3. (+ қосу амалын)
4. (сызғышпен)
5. (10)
6. (1)
7. (12)
8. (7)
9. (7)
6 слайд
Сабақтың тақырыбын, мақсатын хабарлау.
7 санын қосу және азайту. Бір-бірімізді тыңдайық, ұйымшыл болайық, нақты жауап берейік.
Көпір
Өткен сабақпен жаңа сабақты байланыстыру.Жұмбақ өлең оқу.
Апта деген ағайдың,
Балалары көп екен.
Атауларын атайын,
Санап көрші, қанша екен?
Үлкен ұлы дүйсенбі,
Інісі оның сейсенбі.
Жолы болғыш сәрсенбі
Төртіншісі бейсенбі
Бесіншісі жұма
Сенбі болар еркесі
Жексенбісі кенжесі
Шатасып алмай санағын,
Қанша дейді бармағың? (7)
Олай болса балалар Апта атайдың 7 балалары тапсырма беріпті. Бәріміз тапсырмаға жауап беруге тырысайық.
1-ші баласының аты кім екен? (Дүйсенбі)
7 слайд
Жаңа сабақ
Дүйсенбінің тапсырмасын орындайық.
Қосылғыштардың бірі 7 болатын қосындылар құру және азайғышы 7 болатын айырмалар құру.
0+7 1+7 2+7 3+7
7-1 7-2 7-3 7-4
7-5 7-6 7-7
Компоненттерін айтқызу.
8 слайд
Сейсенбінің тапсырмасы.
Топпен жұмыс. 2-жаттығу.
Көк және қызыл кесінділер ұзындықтарының айырмасын қызыл және жасыл кесінділер ұзындықтарының қосындысымен салыстыр.
9см-7см=2см 7см+3см=10см
2см < 10см
9 слайд
Сәрсенбінің тапсырмасы.
3-жаттығу.
Есеп құрастыр және шығар.Есептің құрылымын есімізге түсіріп жіберейік.
Есептің шарты
Есептің сұрағы
Есептің шешуі
Есептің жауабы
Үлкен қасық – 10 ?артық
Кіші қасық – 7
Шешуі:10-7=3
Жауабы: 3-еуі артық
10 слайд
Бейсенбінің тапсырмасы.
Кел, ойнайық! «Зымыран ұшыру».
1 жылда неше мезгіл бар? (4 мезгіл)
Қыс өткеннен кейін қай мезгіл келеді? (көктем)
Көктем мезгілінде қандай мерекелер болады? (8 наурыз
аналар мерекесі, 22 наурыз-Ұлыстың ұлы күні Наурыз
мерекесі, 12 сәуір ғарышкерлер күні)
Ендеше балалар 12 сәуір ғарышкерлер күні екен?
Тұңғыш ғарышкер кім? Қане, кім біледі екен? (Ю.Гагарин)
Тұңғыш қазақ ғарышкері кім? (Тоқтар Әубәкіров)
Жарайсыңдар, балалар!
Ғарышкерлер туралы қысқаша мәлімет беремін.
11 слайд
Сергіту сәті
12 слайд
1961ж 12 сәуірде тарихта тұңғыш рет адам ғарышқа ұшты.
Ол – Юрий Гагарин. Ол 108 минут ішінде «Восток» ғарыш кемесімен Жер шарын айналып сапар шегіп, белгіленген ауданға келіп қонған .
1991ж Тоқтар Әубәкіров тұңғыш қазақ ғарышкері атанды. Ол-2 тәулік 22 сағат 12 минут 40 секунд ғарыш кемесінде болған.
Талғат Мұсабаев қазақтың 2-ші, ал әлемнің 309-шы ғарышкері. Ол 1994ж ғарышқа 1-ші рет ұшқанда 126 күн ғарышта өткізген.
Өрнектердің мәнін дұрыс тапсақ ғарышкерлерімізді өз зымыранына отырғызамыз.
13 слайд
Постермен жұмыс
3 топқа алдарына постерге ғарышкерлерімізді өз зымыранына маркермен сызық жүргізу арқылы отырғызамыз.
Қай топ көп зымыран ұшырады екен? Зымырандарын санаймыз.
14 слайд
3 топқа 3 логикалық есеп айту.
І топ. Зообақта болғанда
Құмда ойнаған үшеуін,
Әткеншек тепкен екеуін,
Арқаларын қыздырып
Отырған тағы үшеуін
Көріп қалып, санадым.
Қанша маймыл байқадым?(8)
ІІ топ. Құмырсқалар еңбекшіл
Ұйымшыл және ол көпшіл.
Бесеуі жүр дән тасып,
Екеуі шөпке жармасып,
Сонда ағаш түбінде,
Нешеу болды , санап шық? (7)
ІІІ топ.
Талдан ұшты топ торғай,
Емес бірақ көп торғай.
Алдында оның бастаушы,
Алтауы оның қостаушы.
Ойың жүйрік болса егер.
Торғай нешеу тап қазір? (7)
15 слайд
Сабақты бекіту кезеңі.
Жұманың тапсырмасы. Тақтамен жұмыс.
4 – жаттығу. Азайтқыштарды салыстыр.
Осыған ұқсас тағы бірнеше айырма жаз. Олардың мәндерін салыстыр.
Не байқадың?
9-3 9-4
І топ. Азайғыштарды салыстырады 9=9
ІІ топ. Азайтқыштарды салыстырады 3<4
ІІІ топ. Айырманың мәндерін салыстырады 6 >5
16 слайд
Сенбінің тапсырмасы
Дәптермен жұмыс. 5 – жаттығу. Салыстыр.
Тақтаға ақ беттерге жазып ілемін, оқушылар кезекпен шығып тиісті таңбаны қояды.
10-6 * 3+5 8-7 * 4+4
4+5 * 7-7 1+7 * 9-2
2+7 * 6-1 8-3 * 7+0
17 слайд
Жексенбінің тапсырмасы.
Сабақты қорытындылау.
Жинақтау теориясы
Қанекей, балалар бүгінгі сабағымызда алған білімімізді, өрнектердің мәнін тауып қорытындылайық
1+7 (р)
3+7 (х) 7-7(е)
2+7 (а) 0+7(м) 7-2 (т)
18 слайд
Үйге тапсырма. 133- бет 5 - жаттығу
Бағалау. Топты бағалау
19 слайд
Назарларыңызға рахмет!
Рабочие листы
к вашим урокам
Скачать
Сабақтың тақырыбы: 7 санын қосу және азайту Сабақтың мақсаты: 1. 7 санын қосу және азайту тәсілдерімен таныстыру 2. Ауызша есептеу дағдыларын арттыру, ой-өрісін, логикалық ойлау қабілетін дамыту. 3. Ұқыптылыққа, белсенділікке, ұйымшылдыққа тәрбиелеу. Сабақтың барысы: Психологиялық ахуал Біздер тату баламыз, Өсіп алға барамыз. Есептерді шығарып, Білімді шәкірт боламыз. Білу теориясы. Миға шабуыл. 1. Геометриялық фигураларды ата? 2. Санды немен белгілейміз? 3. Заттарды бір-біріне біріктіргенде қандай амал қолданамыз? 4. Кесіндіні немен өлшейміз? 5. Адамда неше саусақ бар? 6. Аспанда неше күн бар? 7. Бір жылда неше ай бар? 8. Кемпірқосақта неше түс бар? 9. Аптада неше күн бар? Жауабы: 1. (үшбұрыш, шаршы, дөңгелек, көпбұрыш) 2. (цифрмен) 3. (+ қосу амалын) 4. (сызғышпен) 5. (10) 6. (1) 7. (12) 8. (7) 9. (7) Сабақтың тақырыбын, мақсатын хабарлау. 7 санын қосу және азайту. Бір-бірімізді тыңдайық, ұйымшыл болайық, нақты жауап берейік. Көпір Өткен сабақпен жаңа сабақты байланыстыру.Жұмбақ өлең оқу. Апта деген ағайдың, Балалары көп екен. Атауларын атайын, Санап көрші, қанша екен? Үлкен ұлы дүйсенбі, Інісі оның сейсенбі. Жолы болғыш сәрсенбі Төртіншісі бейсенбі Бесіншісі жұма Сенбі болар еркесі Жексенбісі кенжесі Шатасып алмай санағын, Қанша дейді бармағың? (7) Олай болса балалар Апта атайдың 7 балалары тапсырма беріпті. Бәріміз тапсырмаға жауап беруге тырысайық. 1-ші баласының аты кім екен? (Дүйсенбі) Жаңа сабақ Дүйсенбінің тапсырмасын орындайық. Қосылғыштардың бірі 7 болатын қосындылар құру және азайғышы 7 болатын айырмалар құру. 0+7 1+7 2+7 3+7 7-1 7-2 7-3 7-4 7-5 7-6 7-7 Компоненттерін айтқызу. Сейсенбінің тапсырмасы. Топпен жұмыс. 2-жаттығу. Көк және қызыл кесінділер ұзындықтарының айырмасын қызыл және жасыл кесінділер ұзындықтарының қосындысымен салыстыр. 9см-7см=2см 7см+3см=10см 2см 10см Сәрсенбінің тапсырмасы. 3-жаттығу. Есеп құрастыр және шығар.Есептің құрылымын есімізге түсіріп жіберейік. Есептің шарты Есептің сұрағы Есептің шешуі Есептің жауабы Үлкен қасық – 10 ?артық Кіші қасық – 7 Шешуі:10-7=3 Жауабы: 3-еуі артық Сергіту сәті 1961ж 12 сәуірде тарихта тұңғыш рет адам ғарышқа ұшты. Ол – Юрий Гагарин. Ол 108 минут ішінде «Восток» ғарыш кемесімен Жер шарын айналып сапар шегіп, белгіленген ауданға келіп қонған . 1991ж Тоқтар Әубәкіров тұңғыш қазақ ғарышкері атанды. Ол-2 тәулік 22 сағат 12 минут 40 секунд ғарыш кемесінде болған. Талғат Мұсабаев қазақтың 2-ші, ал әлемнің 309-шы ғарышкері. Ол 1994ж ғарышқа 1-ші рет ұшқанда 126 күн ғарышта өткізген. Өрнектердің мәнін дұрыс тапсақ ғарышкерлерімізді өз зымыранына отырғызамыз. Постермен жұмыс 3 топқа алдыларына постерге ғарышкерлерімізді өз зымыранына маркермен сызық жүргізу арқылы отырғызамыз. Қай топ көп зымыран ұшырады екен? Зымырандарын санаймыз. 3 топқа 3 логикалық есеп айту. І топ. Зообақта болғанда Құмда ойнаған үшеуін, Әткеншек тепкен екеуін, Арқаларын қыздырып Отырған тағы үшеуін Көріп қалып, санадым. Қанша маймыл байқадым?(8) ІІ топ. Құмырсқалар еңбекшіл Ұйымшыл және ол көпшіл. Бесеуі жүр дән тасып, Екеуі шөпке жармасып, Сонда ағаш түбінде, Нешеу болды , санап шық? (7) ІІІ топ. Талдан ұшты топ торғай, Емес бірақ көп торғай. Алдында оның бастаушы, Алтауы оның қостаушы. Ойың жүйрік болса егер. Торғай нешеу тап қазір? (7) Сабақты бекіту кезеңі. Жұманың тапсырмасы. Тақтамен жұмыс. 4 – жаттығу. Азайтқыштарды салыстыр. Осыған ұқсас тағы бірнеше айырма жаз. Олардың мәндерін салыстыр. Не байқадың? 9-3 9-4 І топ. Азайғыштарды салыстырады 9=9 ІІ топ. Азайтқыштарды салыстырады 3 4 ІІІ топ. Айырманың мәндерін салыстырады 6 5 Сенбінің тапсырмасы Дәптермен жұмыс. 5 – жаттығу. Салыстыр. Тақтаға ақ беттерге жазып ілемін, оқушылар кезекпен шығып тиісті таңбаны қояды. 10-6 * 3+5 8-7 * 4+4 4+5 * 7-7 1+7 * 9-2 2+7 * 6-1 8-3 * 7+0 Жексенбінің тапсырмасы.Сабақты қорытындылау. Жинақтау теориясы Қанекей, балалар бүгінгі сабағымызда алған білімімізді, өрнектердің мәнін тауып қорытындылайық 1+7 (р) 3+7 (х) 7-7(е) 2+7 (а) 0+7(м) 7-2 (т) Үйге тапсырма. 133- бет 5 - жаттығу Бағалау. Топты бағалау
6 672 145 материалов в базе
Настоящий материал опубликован пользователем Шитикова Татьяна Александровна. Инфоурок является информационным посредником и предоставляет пользователям возможность размещать на сайте методические материалы. Всю ответственность за опубликованные материалы, содержащиеся в них сведения, а также за соблюдение авторских прав несут пользователи, загрузившие материал на сайт
Если Вы считаете, что материал нарушает авторские права либо по каким-то другим причинам должен быть удален с сайта, Вы можете оставить жалобу на материал.
Удалить материалВаша скидка на курсы
40%Курс повышения квалификации
36 ч. — 144 ч.
Курс повышения квалификации
36 ч. — 144 ч.
Курс повышения квалификации
36 ч. — 144 ч.
Мини-курс
3 ч.
Мини-курс
6 ч.