Күні: 26.11.2014 ж. сыныбы
9
Пәні: Алгебра
|
Сабақтың тақырыбы
|
Сандар тізбегі және
берілу тәсілдері.
|
Сілтеме
|
9-сынып Алгебра,34-39(Шыныбеков.А.Н)оқулық
беттері.ОМЖ.Слайдтар.
|
Мақсаты
|
Сандар тізбегі,
тізбектің мүшесі, шекті және шексіз тізбектер, тізбектің берілу тәсілдері
мен таныстыру және тізбектің п-нші мүшесін табуды үйрену.
|
Оқыту
нәтижесі
|
Сандар тізбегі,
тізбектің мүшесі, шекті және шексіз тізбектер,тізбектің берілу тәсілдері
мен танысады және тізбектің п-нші мүшесін табуды үйренеді.
|
Түйінді
идеялар
|
1) Тақырып жұмыс жасау
оқушылардың тәуелсіз ойлауына және олардың ой қорыту, өзіндік түсініктеме
беру қабілетіне ықпалын тигізеді.
2) Сыни тұрғыдан ойлау балалардың
өз идеясын сенімді түрде білдіруіне, түрлі көзқарастарға көңіл бөлуге және
оларды бағалауға мүмкіндік береді.
3) Балалардың жауабын бақылау,
жазып алу мен талқылау сауатты оқытуға ықпал етеді.
|
Блум таксаномиясы
|
7 модуль
|
ресурстар
|
Сабақтың мазмұны
|
Мұғалімнің іс-әрекеті
|
Оқушының іс – әрекеті
|
Білу
|
|
топтастыру
|
Ұйымдастыру.Топтарға
бөледі.
Үй жұмысын тексеру.№138.(Әбілқасымова.А)
|
Түсті стикерлер таңдау
арқылы топтарға бөлінеді.Оқушылар 5 топқа бөлінеді. Өз білетіндерін
топтастырады.Қайталайды. Сұрақтарға жауап береді.5 мин
Функцияның
анықталу облысын табыңдар:
У=
А)
(-; )
В) (-1; 1) С) (-; 1) D) (1; 2) Е) (2; )
6.
Теңсіздікті
шешіңдер:
А)
(0; ) В) (-;
2.5) С) (-; )
D) (;) Е) (-;
)
|
|
Диалог
|
Топтастыру әдісі
|
Ынтымақтастық
атмосферасын құрады.
|
Бір-біріне жақсы көңіл-күй
тілейді.
Топтық жұмысты талқылауға
үйренеді. Оқушылар критерий шығаруды үйренеді.
|
Түсіну
|
Сыни ойлау
|
Интернет, оқыту нұсқауы
стратегиясы
|
Әр топқа тақырып бойынша
тапсырмалар беріледі. Сұрақтар беріледі.
Сабақ үстінде ауызша сұрақ-жауап
сыни көзбен қарауға дағдыланады.
Мысал келтір?
|
І топ. Тақырыптың
идеясын ашады.
ІІ топ. Композициялық
құрылысын та-бады.
ІІІ топ.Салыстырады.
IV топ.Формуланы
қолданып шешеді.
Vтоп.Есептер шығарады.
. Теңсіздікті шешіңдер: 4х-3(х+7)>12+х
|
|
АКТ-ны қолдану
|
сергіту
|
Сергіту сәтін ұйымдастырады.
|
Бейнетаспадағы әуен
арқылы жаттығу жасайды.
Теңбүйірлі трапеция пішінді мектеп алаңына 6 қатарға гүл егілді.
Бірінші қатарда 7 түп , ал екінші қатардан бастап келесі әрбір қатардағы
гүлдер саны алдыңғыдан 4 гүлге артық болса, мектеп алаңына неше түп гүл
егілген.
|
Қолдану
|
Диалог
|
Оқулық
|
Тапсырмалар орындалады.
Оқушылар бір-біріне сұрақтар қояды.Сандар тізбегі неге натурал
аргументті функция бола алады? Неге?
|
Жаңа білімдерді қолданады.
Ортақ ұқсастығын айтады. Оқулықтан есептер шығарады.
3.
Теңсіздікті шешіңдер: х2+3х-4<0
|
Талдау
|
АКТ-ы қолдану
|
Түртіп алу стратгиясы
|
Кез келген мүшесін
анықтау үшін сан тізбегін қандай әдіспен берген ыңғайлы? Неге?
Сан тізбегінің графиктік
тәсілмен берілуінде қандай артықшылық бар?
|
Қатты әсер еткен жерлері.Сан тізбек-терін
оқушылар өздері құрастырады. Сан тізбегінің п-ші мүшесін табуды үйренеді.
Оқулықтан есептер
шығарады.№175,№176,№177,№178,№179 және №180.
(№148, №149, №150,№151
және №152.)
|
Жинақтау
|
АКТ-ны
қолдану
қолдану
|
|
Әртүрлісандар тізбегіне есептер құрастырыңдар? (салыстырыңдар)
|
Сандар тізбегін қалай және қандай ереже бойынша құрастыруға болады?
Жаңа білімдерді қолданып есеп
құрастырады.
|
|
Үй тапсырмасын беру. Оқулықтан
№182.(№155.)есепті орындап келіңдер.
|
Өз-өзін бағалайды, оқушының
өздігінен ізденуі, бір-бірін бағалайды, сыни көзбен байқайды, өз-өзін
салыстыра біледі. Өз деңгейін анықтайды.
|
Бағалау
|
Оқыту үшін бағалау
|
|
Сандар тізбегі неге
натурал аргументті функция бола алады? Неге?Кез келген мүшесін анықтау үшін
сан тізбегін қандай әдіспен берген ыңғайлы? Неге?
|
Сабақта кері байланыс
жасауды үйренеді.Оқушылар парақшаларды толтырады.
Не білдім? Не үйрендім?
Не ұнамады? Сабақ несімен ұнады?
|