Главная / Биология / Сабақтың тақырыбы:Вирустар-тіршіліктің жасушасыз түрі.

Сабақтың тақырыбы:Вирустар-тіршіліктің жасушасыз түрі.


hello_html_m6e703a64.gifhello_html_m494273b6.gifhello_html_69e79ab6.gifhello_html_m76a10b94.gifhello_html_m7b666a38.gifhello_html_m255a5596.gifhello_html_m6c45f63c.gifhello_html_m2d6d6501.gifhello_html_709d0606.gifhello_html_m58ce1a18.gifhello_html_59691aac.gifhello_html_m36dc0092.gifhello_html_66b933d4.gifhello_html_m1d9aa63f.gifhello_html_m497516df.gif

Сабақтың тақырыбы:Вирустар-тіршіліктің жасушасыз түрі.

Сабақтың мақсаты:

білімділік:Оқушыларға прокариоттар,оның ішінде вирустар туралы түсінікті кеңейту,вирустар арқылы таралатын кейбір аурулардың түрлерімен таныстыру.

дамытушылық:оқушылардың өз беттерімен жұмыс істеу қабілеттерін дамыту,тіл мәдениетін қалыптастыру,шығармашылыққа баулу.

тәрбиелік:оқушыларды іздемпаздыққа, жауапкершілікке, ұйымшылдыққа, ұқыптылыққа, қоршаған ортаны аялауға тәрбиелеу.

Сабақтың көрнекілігі:өсімдік жапырағы,әр түрлі суреттер,сызбалар.

Сабақтың түрі:Аралас сабақ(консультация,көмек сабағы)

Сабақта қолданылған әдіс-тәсілдер:"МАТ"(математикалық ашық тест)."ӘС" (әріптер сыры.)Глоссарий әдісі.

Сабақтың барысы:

I Ұйымдастыру кезеңі.

Сәлемдесу.Оқушыларды түгендеу.

II Оқушылардың цитология негіздері жасушаның химиялық құрамы,құрылысы туралы алған білімдерін әр түрлі кезеңдермен тексеру.

I кезең."Миға шабуыл жасау" .Жұлын диаметрі қанша?1 см.Экватор сызығы нешеу?1.Киттің тері астындағы май қабатының қалындығы.1 м.

II кезең.1.Нуклейн қышқылының неше түрі бар?2.ДНҚ/РНҚ.

2.Тірі табиғат ядросына байланысты нешеге бөлінеді?2-1)эукариоттар. 2)прокариоттар.

"ӘС" әріптер сырын қолдану.

3.Су молекуласы неше жолмен қосылады?2- 1)өзара(когезия). 2)басқа заттармен (адгезия)





Су

4.Бейағзалық зат



тұз





III кезең.1.РНҚ-ның неше түрі бар?

а)а-РНҚ; ә)т-РНҚ; б)р-РНҚ

2. № 3 элемент Li

3.Бейағзалық зат үш әріптен тұрады?Т-Ұ-З.

"МАТ" әдісін қолдану.

IV кезең.

эпителий

1.Ұлпалар саны -4 дәнекер

бұлшық ет

жүйке



майлар

2.Ағзалық заттар көмірсу

нуклейн қышқылы

нәруыз

3.Мұхит саны-4.

Глоссарий әдісін қолдану.

V кезең.

С

В

Ж

1.Тірі табиғат нешеге жіктеледі?5.

Б

Ө



2.Қазақстан неше елмен шектеседі?

Т

Ө

Қ

Қ

Р





Суретпен жұмыс.

VI кезең.негізгі

қоректік

1.Ұлпа саны бөліп шығарушы

тірек ұлпасы

жабын ұлпасы

түзуші



hello_html_3184579d.gif-көмірқышқыл газ

hello_html_m1cfb7a7.gif.Материк саны-6.

Шұбалшын суретімен жұмыс.

VII кезең.Жаңа сабаққа ену.Балық сүйегін "қолдану".

1.Сүтқоректілердің мойын омыртқа саны-7.

2.Үнемі солтүстік бағытты көрсететін жұлдыз саны?Темірқазық-7.

3.1000 км-ден асатын өзен саны-7.

VIII.Бағалау:Ұстаз оқушыларды білімін бағалаған кезде ғылым аттарын береді. Мысалы:Гельминтолог,терапевт,топырақтанушы,миколог,орнитолог,эхтиолог.

IX.Үй тапсырмасы.





Солтүстік Қазақстан облысы

Мағжан Жұмабаев ауданы

Медвежка орта мектебі





















Тақыбы:Вирустар-тіршіліктің жасушасыз түрі.











Орындаған:Досова Ж.С

Қабылдаған :Амренова М.А































2014

Сабақтың тақырыбы:Вирустар-тіршіліктің жасушасыз түрі.
  • Биология
Описание:

Сабақтың тақырыбы:Вирустар-тіршіліктің жасушасыз түрі.

Сабақтың мақсаты:

білімділік:Оқушыларға прокариоттар,оның ішінде вирустар туралы түсінікті кеңейту,вирустар арқылы таралатын кейбір аурулардың түрлерімен  таныстыру.

дамытушылық:оқушылардың өз беттерімен жұмыс істеу қабілеттерін дамыту,тіл мәдениетін қалыптастыру,шығармашылыққа баулу.

тәрбиелік:оқушыларды іздемпаздыққа, жауапкершілікке, ұйымшылдыққа, ұқыптылыққа, қоршаған ортаны  аялауға тәрбиелеу.

Сабақтың көрнекілігі:өсімдік жапырағы,әр түрлі суреттер,сызбалар.

Сабақтың түрі:Аралас сабақ(консультация,көмек сабағы)

Сабақта қолданылған әдіс-тәсілдер:"МАТ"(математикалық ашық  тест)."ӘС" (әріптер сыры.)Глоссарий әдісі.

 

Автор Лихарева Надежда Николаевна
Дата добавления 15.01.2015
Раздел Биология
Подраздел Конспекты
Просмотров 585
Номер материала 54093
Скачать свидетельство о публикации
