Инфоурок Иностранные языки Рабочие программыСабақтың тақырыбы: My Toys

Сабақтың тақырыбы: My Toys

Скачать материал

Unit 5. Lesson 1

Сабақтың тақырыбы: Toys

Сабақтың мақсаты: Оқушылардың «Toys» тақырыбы бойынша жаңа лексикалық бірліктермен танысу (a plane, a train, a doll, a ball, a car). Ойыншықтардың атауын білдіретін жаңа сөздерді енгізу үлгілік жағдайында монолог және диолог дағдысын қалыптастыру. Аа әріпімен таныстыру. Графикалық дағдылар мен дұрыс дыбыстау дағдысын дамыту [æ]и[o:].

     Күтілетін нәтиже:

Пәндік: ойыншықты атау дағдысын, қызықтыратын ойыншық туралы ақпарат сұрау және бұрын үйренген лексика мен грамматикалық құрлымдарды пайдалана отырып, ол туралы шағын диалог құру дағдысын қалыптастыру. Аа әріптің дыбыстық бейнесін оның графикалық бейнесін сәйкестендіру;

Тұлғалық: ойыншықтарға ұқыптылықпен қарауға баулу, оқушылардың бейнелі ойлау қабілетін дамыту;

жүйелік-әрекеттік: оқу және коммуникативтік, оның ішінде шығармашылық сипаттағы қызеттің міндеттерін орындау(шағын диологтар бойынша рөлдер ойнау).

     Сабақты материялдық қамтамасыз ету:

Мұғалім үшін: CD-ойнатқыш, оқу қызметін ынталандыруға арналған смайлдар, ойыншықтар  бейнеленген флеш – карталар.

Оқушылар үшін:оқулық, жұмыс дәптері, қарандаштар.

Пәнаралық байланыс: музыка, сурет салу.

 

Сабақтың барысы

1. Ұйыдастыру сәті

Мұғалім балаларменамандасады.

Good morning, good morning,

Good morning, to you!

Good morning, good morning,

I’m glad to see you!

Оқушылар мұғаліммен амандасады.

Good morning, good morning,

We are glad to see you!

How are you?  (Cl: Fine, thanks.) Sit down please.

2.Сабақтың тақырыбы менмақсатын хабарлау

Бүгін біз ойыншықтар атауымен танысамыз және олар туралы әңгңелеуді үйренеміз. сонымен қатар ағылшын әліпбиінің бірінші әріпі Аа әріпімен танысамыз.

3.Тірек білімді белсендіру

Фонетикалық жаттығу.

  - Балалар, бізге кімің келгенің қарандар. Mr. Wise  Crow – мен амандасыңдар.(CI: Good morning, Mr. Wise Crow). Mr. Wise Crow: Hello children! How are you?

  - Бүгін [o:] дыбысын айтып үйренеміз. Бұл дыбысты қандай жағдайда айтамыз? Дұрыс, таңғалғанда. Listen and say [o:],[o:],[o:]. Бұл дыбыс қандай сөздерде  естіледі? (cl: Board, morning.) Well done!

4. Жаға материaлмен жұмыс

Оқулықпен жұмыс

1-жаттығу. Learn the new words.

- Look at the  picture, listen and repeat after me. (Мұғалі сөздерді оқиды, оқушылар тыңдайды және мұғалімнің артынан қайталайды).

It's a plane, It's a train, It's a doll, It's a ball, It's a car.(қажет болған кезде мұғалім флеш картаны пайдалана отырып, балаларды сөйледерді қаншалықты түсінетінін тексеру үшін суретте бейнеленген заттан өзге затты атап, оны түзетуді ұсынады. мысалы: No, it isn't a plane).

     Жұптасып жұмыс істеу:

Оқушылар оқулықтағы суретті көрсетіп, "What's this?" деген сұрақты қояды және бір-біріне заттарды айтады.

2-жаттығу. Listen and learn.

- Балалар, Муни біздің кейіпкерлерімізге қонаққа келеді. Олар Муниді ойнауға шақырады: Let's play. Listen ans say after me. Let's play. Now, let's listen.

    Тыңдағаннан кейін мынандый сұраққа дауап беріңдер: "Муни ойыншықтарды дұрыс атады ма?" (Муни басқа ғаламшардан келді гой, ол басқа сөздерді біле бермейді.) Әлібектің оның сөзңн қалай түзеткеніне назар аударыңдар.

(Оқушылар аудиожаттығу мәтінін ныңдайды.)

Track 28

1-сурет

Муни: Hello! Alibek and Anar! How are you?

Анар: Fine, thank you. Let's play

2-сурет

Муни: Oh, look! It's a plane.

Алибек: It's not a plane. It's a train.

3-сурет

Муни: It's a ball.

Алибек: It's not a ball. It's a car.

"Муниге көмектесіңдер" атты рөлдік ойын.

Оқушылар жұптасып, заттарды таңдайды және тыңдалған материялға ұқсас диологтарды рөлдер бойынша орындайды. мысалы:

Pupil 1:It's a train.

Pupil 2:It's not a train. It's a car

3-жаттығу. Listen thenew letter and the new words

- Балалар, бүгін біз ағылшын әліпбиінің алғашқы әріпімен танысамыз. Ол Аа әріпі. Әріптермен және дыбыстармен танысу үшін досымыз Mr. Wise  Crow-ды шақырамыз. Look at the picture, listen and say Aa.

Суретте  осы әріптен басталатын заттар бейнеленген. Listen and say: apple, ant. (Мұғалім алманы және құмырсқаны көрсетеді.)

Балаларды белгісіздік "an" артиклімен таныстырамыз. Бұл артиклдің қалай қойылатыны туралы айтамыз. Жаңадан танысқан сөздерді қолданып, балалардың сөйлем құрауын сұраймыз. It's an apple. It's an ant.

Әріп Аа деп аталатынына бірақ көбіне [æ] деп айтылатынына назар аударыңыз. балалармен бірге:

                                            A is for apple

                                            A is for ant

сөйлемін оқыңыз. Осы сияқты сөйлемдер әр әріпке берілген.оларды балалармен бірге оқыңыз.

Track 29

a, a, a.

[æ],[æ],[æ].

[æ] apple, [æ] apple

[æ],[æ],[æ].

 

a, a, a.

[æ],[æ],[æ].

[æ] ant, [æ] ant

[æ],[æ],[æ].

 

Ескерту: әріптермен танысқан  кезде оқылып жатқан дыбысты бөлектеу үшін осы әріптен басталатын сөздер белгізіздік артиклінсіз (a\an) беріледі.

 

Сергіту сәті

(Мұғалім сәйкес қиылдарын көрсетіп, жаттығу көрсетеді)

Bend  and clap, clap

Bend and stamp, stamp

Turn around and bend

and stamp, stamp, stamp

 

Дәптермен жұмыс

1-жаттығу. Say what it is. Listen to your teacher and color.

Оқушылар мұғалім суретте бейнеленген заттар туралы оқыған сөйлемдерді тыңдайды, оларды түзетеді және заттарды бояйды.

Мұғалімнің сөзі:

1. The ball is green

2. The plane is red

3. The train is blue

4. The car is yellow

5. The doll is red

2-жаттығу. Match.

Оқушылар  суреттерге қарап, оларды сәйкес сөздермен сызық арқылы қосады.

3-жаттығу. Color the picture and say the words

Оқушылар  заттарды бояп атайды.

4-жаттығу. Trace.

Оқушылар  Аа әріпін айналдыра сызады, екінші жолды өз бетінше жазады.

5-жаттығу. Write the letter translate the sentence.

Оқушылар сөздегі жетіспейтін әріпті жазады және заттарды атайды.

      5. Сабсқты қорытындылау.

- Балалар, бүгінгі сабақта сендер не үйрендіңдер? Осы сабақ туралы ата-аналарыңа не айтар едіңдер?

- Біз бүгін жаңа сөздермен таныстық(оқушылар сөздерді атайды:a plane, a train, a doll, a ball, a car). Қате сөйлемдерді түзетуді үйрендік. (Mысалы: It's not a ball. It's a car.) Ағылшын әліпбиінің бірінші әріпі Аа әріпімен таныстық және оны жазуды үйрендік. Бұдан біздің досымыз Mr. Wise  Crow көмектесті.

Well done! Good bye, children!

 

 

 

 

 

Просмотрено: 0%
Просмотрено: 0%
Скачать материал
Скачать материал "Сабақтың тақырыбы: My Toys"

Методические разработки к Вашему уроку:

Получите новую специальность за 3 месяца

Руководитель научной организации

Получите профессию

HR-менеджер

за 6 месяцев

Пройти курс

Рабочие листы
к вашим урокам

Скачать
