Главная / Технология / Сабақтың тақырыбы: Бұйымды соңғы өңдеу.

Сабақтың тақырыбы: Бұйымды соңғы өңдеу.

Бүкпелердің мойын ойығын ауыстыру 1 карточка

Модель фасоны

Кеуде бүкпелерін ауыстыру

Дайын пішім

1

2

3




































Бүкпе бел бойына ауыстыру 2 карточка

Модель фасоны

Кеуде бүкпелерін ауыстыру

Дайын пішім

1

2

3






















Бүкпе бүйір сызығын ауыстыру 3 карточка

Модель фасоны

Кеуде бүкпелерін ауыстыру

Дайын пішім

1

2

3




















Сабақтың тақырыбы: Бұйымды соңғы өңдеу.

Сабақтың мақсаты:

Білімділігі:Тігін бұйымдарын модельдеу, тігу, пішу білімдерін қайталап, тереңдету.

Дамытушылық: пәнге деген қызығушылығын арттыру, салыстыра алу, қорытынды жасауға, күрделі мәселелер арқылы шығармашылық белсенділігін арттыру.

Тәрбиелік: киіну мәдениетіне, талғампаздылыққа, жауапкершілік пен ізденімпаздыққа, жұппен, топпен жұмыс жасауға тәрбиелеу.

Сабақ түрі: аралас, ойын-сайыс, сұрақ-жауап.

Сабақ өткізу әдісі: карточкамен жұмыс, ой қорыту, шығармашылық ізденіс.

Сабақтың барысы: 1. Сәлемдесу. Саламатсыздар ма, құрметті оқушылар, біздің сабағымыздың қонақтары! Бүгінгі ашық сабағымызда сіздерді көргеніме қуаныштымын.

2. Оқушыларды түгендеу.

3. Оқушыларды топқа бөлу.

«Жақсы киіну жақсы ойланудан басталады» - дегендей бүгінгі біздің сабағымыздың негізгі мақсаты болып, сендердің тігін бұйымдарын модельдеу, тігу, пішу жөніндегі білімдеріңізді қайталап, тереңдету болып табылады.

«Шынығу» кезеңі

  1. Әр топ бүгінгі сабақ тақырыбына байланысты блузка түріне сипаттама жазу5 минут ішінде .

«Модельдеу» кезеңі

  1. Модельдеу. Карточкамен жұмыс. Блузка бүкпелері түрлерін модельдеу.



«Киім стильдері» кезеңі



  1. Киім стильдері. Карточка суыру. Берілген материалдарды байланыстыра, өз стилімен киім сән үлгісін көрсету. Өз стиль киімдерін таңдау.

Фольклорлық

романтикалық

спорттық







«Сұрақ-жауап» кезеңі


  1. Ілмек қандай тігіспен өңделеді?

  2. Пластмасса әйнектен жасалған ұсақ моншақ ?

  3. Өте құнды талшық?

  4. Киім тігу үшін алдымен не қажет?

  5. Иықты киім түрі?

6.Декатерлеу деген не?






«Сұрақ-жауап» кезеңі


  1. Шебердің бөлмесі?

  2. Ұлттық сипаттағы осы заманғы киімдер?

  3. Ретроспективті сөзінің баламасы?

  4. Қол тігісі?

  5. Ылғалды-жылумен өңдеу?

6.Киім пайдалануына қарай қалай бөлінеді?






«Сұрақ-жауап» кезеңі


  1. Ұлттық киім ?

  2. Өсімдік талшығы?

  3. Негізгі жіп қалай анықталады?

  4. Белдік киім?

  5. Машина тігістері?

6.Булау деген не?









Сәйкестендіру, толықтырып айту» кезеңі

1

Жүн мата

Бүрме, бүйір

Қызыл гүлді мата

Жастар

Машина тігісі

Қысқы



«Сәйкестендіру, толықтырып айту» кезеңі


2

Зығыр мата

Мата шеті

Қара мата

Жаздық

Торлау

Іскер



«Сәйкестендіру, толықтырып айту» кезеңі

3


Жібек мата

Уақытша тігу

Қол тігісі

Жаз

Лавсан

Офистік














«Сән көрсету» сайысы


Әр топ мүшелері өздерінің тіккен блузкаларына әділ-қазы мүшелеріне көрсетеді.


. Сабақты қорытындылау: Жеңіспаздарды анықтау. Оқушыларды бағалау.


. Жұмыс орнын жинау.Оқушылар өз ойын стикерге жазып жапсырады.














Сабақтың тақырыбы: Бұйымды соңғы өңдеу.
  • Технология
Описание:

Сабақтың мақсаты:

Білімділігі:Тігін бұйымдарын модельдеу, тігу, пішу білімдерін қайталап, тереңдету.

Дамытушылық: пәнге деген қызығушылығын арттыру, салыстыра алу, қорытынды жасауға, күрделі мәселелер арқылы шығармашылық белсенділігін арттыру.

Тәрбиелік: киіну мәдениетіне, талғампаздылыққа, жауапкершілік пен ізденімпаздыққа, жұппен, топпен жұмыс жасауға тәрбиелеу.

Сабақ түрі: аралас, ойын-сайыс, сұрақ-жауап.

Сабақ өткізу әдісі: карточкамен жұмыс, ой қорыту, шығармашылық ізденіс.

Сабақтың барысы: 1. Сәлемдесу. Саламатсыздар ма, құрметті оқушылар, біздің сабағымыздың қонақтары! Бүгінгі ашық сабағымызда сіздерді көргеніме қуаныштымын. 

                                  2. Оқушыларды түгендеу.

 

                                  3. Оқушыларды топқа бөлу. 

Автор Исеева Шара Кушбаевна
Дата добавления 15.03.2015
Раздел Технология
Подраздел Конспекты
Просмотров 1167
Номер материала 58090
Скачать свидетельство о публикации
