Инфоурок Начальные классы Другие методич. материалыСабақтың тақырыбы: Күзгі құс керуені

Сабақтың тақырыбы: Күзгі құс керуені

Скачать материал

Солтүстік Қазақстан облысы

Уалиханов ауданы

Қулыкөл ауылы

Әуезов орта  мектебі КММ

Екінші (негізгі) деңгей

Бастауыш сынып мұғалімі

Тукенова  Бахытжан Закировна

 

 

Сабақтың тақырыбы: Күзгі құс керуені

Мақсаты: Күз туралы білетіндерін өткен сабақпен байланыстыра талдау арқылы түсінуге мүмкіндік беру.

Нәтижесі: Күз туралы білетіндерін өткен сабақпен байланыстыра талдауға  мүмкіндік алды.

Ресурстар: Стикер, А 4 парағы, маркерлер, түрлі-түсті  жолақшалар.

Әдіс- тәсілдер: «Миға шабуыл», «Серпілген сауал», «Ыстық орындық», «Постер», «Балалар философиясы».

 

Сабақтың кезеңдері

Күзгі құс керуені

І. Ынтымақтастық орта

Топқа бөлу

«Біз балдырған баламыз» кезекші оқушы жүргізеді.

 

Оқу құралдары арқылы бөлу.  /Қарындаш, қалам, сызғыш/

 

І.Білу

«Ыстық орындық» Ең үздік хабарлама оқу, мәнерлеп оқу.

 

ІІ Түсіну

 

«Постер»  автор М.Әуезов туралы  не білеміз?

«Шаршы» арқылы бағалайды.

 «Балалар философиясы» мұғалім тақырыппен таныстырып үдерісті түсіндіреді.

 

ІІІ Қолдану

 

 

«Серпілген сауал»  мәтінді бөліктерге  бөліп,  топ аралық түсіндіру, талдау жұмысы.

Вербальды бағалау.

Сергіту сәті

«Күрек алып қолыма»

ІVТалдау

 

 

 

 

 

 

 

«Кемпірқосақ» ойлануға берілген тапсырмалар

І топ Жыл құстарының қайтуы туралы не білесің?

ІІ топ Құстардың жылы жаққа ұшуынан өзің үшін қандай жаңалық білдің?

ІІІ топ Аспандағы ауа қабатының кедергісін құстар қалай жеңеді?

«Шапалақ» арқылы бағалау.

 

V Жинақтау

 

«Стикердегі диалог»  Бір құстың атынан күзгі жолдың қиындығын сипаттап хат жазу

Ең үздік бағалауы.

Келесі тапсырма: Бет 39-40,  оқу әңгімелеу. Толғандырған сұрақ жазу, құстардың ұшуы туралы.

VІ Бағалау

Рефлексия

Формативті бағалау.

«2 жұлдыз, 1 тілек»

 

 

Сабақтың тақырыбы: Алғыс

Мақсаты: Шығарманың мазмұнын өмірмен байланыстыра білуге үйрету,  адам еңбегінің табиғатпен байланысындағы шындыққа көзқарасын қалыптастыру.

 Нәтижесі: Шығарманың мазмұнын өмірмен байланыстыра білді,  адам еңбегінің табиғатпен байланысындағы шындыққа көзқарасы  қалыптасты.

Ресурстар: стикер, бор, тапсырма жазылған түрлі-түсті парақшалар,  маркерлер, мәтіннен үзінділер.

Әдіс- тәсілдер:  сұрақ-жауап, «ТВ шоу», «Т кестесі», «Адасқан оқиға».

 

Сабақтың кезеңдері

Алғыс

І.Ынтымақтастық орта

 

 Топқа бөлу

«Білем деме, балам» кезекші жүргізеді

 

Жеміс – жидектер арқылы топ құрайды. /қызанақ, қияр, бұрыш/

І.Білу

«Идея туралы пікір» мәтін мазмұнын әңгімелеу, топ оқушыларының толықтыруы.

«Ең үздік»  арқылы толғандырған сұрақты ортаға салу.

ІІ Түсіну

 

«Т кестесі» көкөністер мен жемістерді жылдамдыққа жазу, жеңімпазын анықтау.

«Ең үздік» бағаланады.

«Адасқан оқиға»  арқылы тиісті мәтін бөлігін үш топқа нөмірлеп бөліп беру,  негізгі ой суретін салу.

«Смайлик» арқылы бағалау

ІІІ Қолдану

«Рөлге оқу» топтағы әр оқушы барлық кейіпкер рөлін оқу.

«Ең үздік»  әр топтан ортаға шығып оқу.

Ойлануға берілген тапсырма. Еңбек етіп, алғыс алған сәттеріңді әңгімеле.

Сергіту сәті

«Сөз тіркестеріне» қимыл-қозғалыстар жасау.

ІVТалдау

 

«Кемпірқосақ»  І топ Алғыс кімдерге арналған?

ІІ топ Не деп алғыс айтты?

ІІІ топ Олар не деді?

«Шапалақ» арқылы бағалау

V Жинақтау

 

«ТВ шоу»  қосымша мәтін «Әдеп»  оқу, талдау жұмыстары.

 Топқа таратылған мәтін бөліктерінен түйінді сөзді, негізгі ойды табу.

«Шапалақ» арқылы бағалау

Келесі тапсырма: Бет 40-42, рөлге оқу, анықтамамен танысу.

VІ Бағалау

Рефлексия

Формативті бағалау

«+, -» Сабақ туралы оқушылардың пікірі.

 

 

Сабақтың тақырыбы:  Дақылдар әні

Мақсаты: Өлеңді түсініп оқу арқылы идеялық маңызын ашу, күнделікті өмірмен байланыстыра оқушының таным көкжиегін кеңейту.

 Нәтижесі: Өлеңді түсініп оқу арқылы идеялық маңызын ашты, күнделікті өмірмен байланыстыра оқушының таным көкжиегі  кеңейді.

Ресурстар: ,стикер, кубик, бор, түрлі-түсті маркер, бағдаршам.

Әдіс- тәсілдер:  «сұрақ-жауап»,  «Кубизм»,  «Синквейн»

 

Сабақтың кезеңдері

Дақылдар әні

 

І.Ынтымақтастық орта

 

 Топқа бөлу

«Үлкенге де сіз...»

Дәнді-дақылдар арқылы топқа бөліну. /Арпа, бидай, тары/

І.Білу

«Сахналау»  І. ІІ топ, ІІІ топ  рөлге  оқу .

Тақырып деген не?

Шығарма идеясы деген не?

«Бағдаршам» арқылы бағалайды.

ІІ Түсіну

 

«Мағынаны тану» автормен, тақырыбымен таныстыру, мәнерлеп оқу.

«Серпілген сауал» әр топқа бірнеше сұрақ қою: Бидайдың қауызы деген не?

Күріш өсірудің басқа дақылдардан айырмашылығы.

Сұлылар диқанға не үшін алғыс айтты?

«Шапалақ» арқылы бағалау.

ІІІ Қолдану

«Автор орындығы»  өлеңді оқу

 

Сергіту сәті

«Орнымыздан тұрайық»

ІVТалдау

 

«Кубизм» дақылдарға арнап «Синквейн» құрастыру. 1. Бидай, 2 Арпа, 3.Тары, 4 Сұлы,

5 Күріш.

V Жинақтау

 

Өзің тұратын аймақта өсетін дәнді-дақылдарды жазып, бір түспен боя.

Келесі тапсырма: Бет 43-44,  оқу, жұмбақ жазу.

VІ Бағалау

 

Рефлексия

Формативті бағалау

 

«Даналық ағаш»  стикерге жазу арқылы пікірлерін  білдіреді

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Просмотрено: 0%
Просмотрено: 0%
Скачать материал
Скачать материал "Сабақтың тақырыбы: Күзгі құс керуені"

Методические разработки к Вашему уроку:

Получите новую специальность за 2 месяца

Копирайтер

Получите профессию

HR-менеджер

за 6 месяцев

Пройти курс

Рабочие листы
к вашим урокам

Скачать
