Главная / Начальные классы / Сабақ жоспары: "Бәйшешек" (ана тілі 1-сынып)

Сабақ жоспары: "Бәйшешек" (ана тілі 1-сынып)

Қызылорда облысы Жаңақорған ауданы

Құттықожа ауылы №164 орта мектебінің

Бастауыш сынып мұғалімі

Бахарамова Айнаш

Тақырыбы: Бәйшешек. Жауқазын.Кім? Не? сұрағына жауап беретін

сөздер.

            1-сынып

Мақсаты: Танымдылық: Оқушылар заттың атын білдіретін сөздерді біледі. «Жауқазын, Бәйшешек» өлеңін

мәнерлеп оқу арқылы оқу шапшаңдықтары артады және жатқа айтуға

дағдыланады.

Эмоционалдық:Сыни ойлауға үйренеді,сөздік қоры молаяды.

Әлеуметтік: Шағын топтарда оқу мен оқыту жағдайында қарым-қатынас жасауға баулу.


Күтілетін нәтиже:  Топтасып жұмыс жасауға, бір-бірін тыңдауға, уақытты тиімді пайдалануға үйренеді.

Ресурстар:  қосымша материалдар, оқулық, түрлі-түсті стикерлер

 Негізгі идеялар :   оқушылар топ болып жұмыс жасайды, тілдері дамиды, ойларын еркін жеткізуге үйренеді

Сабақтың кезеңдері

Мұғалімнің    іс-әрекеті

 Оқушылардың  іс-әрекеті

модуль

Топқабөлу

(2  мин)

Сынып оқушыларымен амандасамын гүлдер арқылы топқа бөлемін

Сыныптар топқа  бөлінеді

жаңа

әдіс

Психологиялық жағымды ахуал тудыру

(2  мин)

 Оқушыларды ынтымақтастық қарым-қатынасқа түсіру.

Жаста кім боп ойнайсың

Кім болам деп ойлайсың

Өскенде сол боласың

Ақыл ойға толасың

Жүргендеде ойыңда

Мақсат болсын ойыңда!

Оқушылардың көңіл күйі көтеріледі.

жаңа

әдіс

Қызығушылығын ояту

 

Үй тапсырмасын сұрау.Ертегінің мазмұнын айту.


Гүлдер туралы ассоциялық аймақ құру.

Ашық сұрақтарға жауап береді

жаңа

әдіс

Мағынаны тану

1-топ Гүлдер туралы сурет салу

2-топ Ең бірінші бүршік жаратын гүл


3-топ Тірек сөздерден өлең құрау

Оқушылар сөздерді буынға бөліп тасымалдайды.

Жаңа

әдіс

Сергіту сәті

Шаршағанда ырғалып,

Гүлге ұқсап демалам.

Қанатымды бір қағып,

Гүлдей болып жайқалам.

Қозғалыс жаттығуын жасайды.



 Ойтолғаныс

Кітаппен жұмыс.

«Бәйшешек, Жауқазын» өлеңін мәнерлеп оқу

89- жаттығу.

Машинаны кім жүргізеді?- Жүргізуші.

Көмірді кім қазады? – Шахтер

Электрді кім жөндейді? – Монтер.

90-жаттығу.Заттың атын білдіретін сөздерді атау.

Басқаның пікірін құрметтеуге үйренеді




Қортынды


Бағалау

Үйге тапсырма




Бүгінгі сабақтан не үйрендіңдер?


Оқушыларды мадақтау.

«Бәйшешек» өлеңін жаттап келу






Сабақ жоспары: "Бәйшешек" (ана тілі 1-сынып)
  • Начальные классы
Описание:

Қызылорда облысы Жаңақорған ауданы

Құттықожа ауылы №164 орта мектебінің

Бастауыш сынып мұғалімі

Бахарамова Айнаш

Тақырыбы: Бәйшешек. Жауқазын.Кім? Не? сұрағына жауап беретін

                       сөздер.

             1-сынып

 Мақсаты:   Танымдылық: Оқушылар заттың атын білдіретін сөздерді біледі. «Жауқазын, Бәйшешек» өлеңін                                                                                                                                                                          

                                              мәнерлеп оқу  арқылы оқу шапшаңдықтары артады және жатқа айтуға

                                              дағдыланады.

                    Эмоционалдық:Сыни ойлауға үйренеді,сөздік қоры молаяды.

                    Әлеуметтік:   Шағын топтарда  оқу мен оқыту  жағдайында   қарым-қатынас жасауға баулу.

 

Күтілетін нәтиже:  Топтасып жұмыс жасауға, бір-бірін тыңдауға, уақытты тиімді пайдалануға үйренеді.

Ресурстар:  қосымша материалдар, оқулық, түрлі-түсті стикерлер

 Негізгі идеялар :   оқушылар топ болып жұмыс жасайды, тілдері дамиды, ойларын еркін  жеткізуге  үйренеді

Сабақтың кезеңдері

                   Мұғалімнің    іс-әрекеті

 Оқушылардың  іс-әрекеті

модуль

Топқабөлу

(2  мин)

Сынып оқушыларымен амандасамын  гүлдер   арқылы топқа бөлемін

Сыныптар топқа  бөлінеді

жаңа

әдіс

Психологиялық жағымды ахуал тудыру

(2  мин)

 Оқушыларды ынтымақтастық қарым-қатынасқа түсіру.          

                  Жаста кім боп ойнайсың

                  Кім болам деп ойлайсың

                  Өскенде сол боласың

                  Ақыл ойға толасың

                  Жүргендеде ойыңда

                  Мақсат болсын ойыңда!

Оқушылардың көңіл күйі көтеріледі.

жаңа

әдіс

Қызығушылығын ояту

 

Үй тапсырмасын сұрау.Ертегінің  мазмұнын айту.

 

Гүлдер туралы  ассоциялық  аймақ құру. 

Ашық сұрақтарға жауап береді

жаңа

әдіс

Мағынаны тану

     1-топ    Гүлдер туралы сурет салу

  

     2-топ    Ең бірінші бүршік жаратын гүл

 

     3-топ    Тірек сөздерден өлең құрау                                                                                                       

Оқушылар сөздерді буынға бөліп  тасымалдайды.

Жаңа

әдіс

  Сергіту сәті

Шаршағанда  ырғалып,

Гүлге ұқсап демалам.

Қанатымды бір қағып,

Гүлдей болып жайқалам.

Қозғалыс жаттығуын жасайды.

 

 

 Ойтолғаныс

            Кітаппен  жұмыс.

«Бәйшешек, Жауқазын» өлеңін мәнерлеп оқу

89- жаттығу.

Машинаны кім жүргізеді?- Жүргізуші.

Көмірді кім қазады? – Шахтер

Электрді кім жөндейді? – Монтер.

90-жаттығу.Заттың атын білдіретін сөздерді атау.

Басқаның пікірін құрметтеуге үйренеді

 

 

 

Қортынды

 

Бағалау

Үйге тапсырма

 

 

 

Бүгінгі сабақтан не үйрендіңдер?

 

Оқушыларды мадақтау.

«Бәйшешек»  өлеңін жаттап келу

 

 

                   

 

 

Автор Шаметова Гулнур Дауменовна
Дата добавления 13.03.2015
Раздел Начальные классы
Подраздел Планирования
Просмотров 2106
Номер материала 57934
Скачать свидетельство о публикации
