Главная / Начальные классы / Розробка уроку Літературне читання2кл А .Григорчук " Молодець проти овець"

Розробка уроку Літературне читання2кл А .Григорчук " Молодець проти овець"

Урок: ЛІТЕРАТУРНЕ ЧИТАННЯ

Клас: 2-Б

Дата:03.10.2014

Тема: Молодець проти овець, а проти молодця — сам вівця. Анатолій Григорук « Молодець проти овець»

Мета: навчати учнів свідомо, правильно, виразно читати вголос і мовчки, давати характеристики дійових осіб, учити аналізувати художній твір; розвивати прагнення вивчати рідну мову, удосконалювати навички читання за особами; виховувати любов до гумору та вміння розуміти жарти.


Тип уроку: вивчення нового матеріалу.

Методи навчання використані на уроці: словесний, ілюстративний, аналітико-синтетичний.

Обладнання: підручник, малюнок.



ХІД УОРКУ



  1. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ


На перерві постаралися –

до уроку читання підготувалися.


  1. МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА


  1. Вправи для розвитку артикуляції дихання


•   «Цокання» язиком у ротовій порожнині.

•   Набравши повітря, якнайдовше вимовити слово «ні» з поступовим видихом (тричі).

•   «Маятник» — ротик відкритий в усмішці, язик рухається від лівої щоки до правої (10 разів).

  1. Робота над чистомовкою


Аннн — дме холодний вітрюган

Це-це-де — сипле сніг прямо в лице. 

Уха-уха-уха — щіпає мороз, ніс і вуха. 

Імо-імо-імо —до хати біжімо.


  1. Робота над скоромовкою


Качечка кряче — 

Каченят не баче. 

Кличе качечка курчат: — 

Чи не бачили качат?

Грицько Бойко


  1. ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ


Робота в парах. Гра "Ти — мені, я — тобі»

Учні повертаються в парах одне до одного обличчям та переказують оповідання.


  1. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ


Який розділ ми зараз вивчаємо?

Які твори в цьому розділі ми вже прочитали?

Українці — народ, який любить сміятися, жартувати.

Сьогодні ми прочитаємо одне оповідання Анатолія Григорука. Я сподіваюся, що воно змусить вас посміхнутися.


  1. СПРИЙМАННЯ Й УСВІДОМЛЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ.


ОПРАЦЮВАННЯ ОПОВІДАННЯ АНАТОЛІЯ ГРИГОРУКА «МОЛОДЕЦЬ ПРОТИ ОВЕЦЬ» (с. 60-61)

  1. Читання оповідання вчителем


Який настрій викликало у вас це оповідання?

Хто є головним героєм оповідання?


  1. Словникова робота


Читання «луною» за вчителем слів: войовниче, байдужісінько, спересердя, моріжку, перебігши, брязнув, зневажливо.

Довідкове бюро

Жижках — тут: по ногах.

Нажахане — перелякане.

Моріжок — трава.

Гордуєш – зневажаєш .


  1. Фізкультхвилинка


  1. Читання оповідання учнями


•   Гра «Дощик».

Діти читають хором (до слів «...шмигнуло у собачу буду»).

•   Гра «Буксир».

Пара із «сильнішого» і  «слабшого» учня. «Сильніший» учень веде у читанні, а «слабший» намагається досягти темпу читання «сильнішого» учня.

•   Гра « Упізнай дійову особу ».

Відгадайте всіх дійових осіб оповідання.

Хто зайвий?

У якій послідовності тварини діяли в оповіданні?

•   Невеличка та сіренька,                               - Задавака волохатий, В нірці мешкаю тихенько.                                          Ще й рогатий, бородатий.

Уночі по хаті — нир.                                       Він травицю — скуб та хап.

Я шукаю сало й сир. (Миша)                          Здогадались, хто це? (Цап)


•   Один ввечорі і зранку                                   - Замість носа—п'ятачок. 

Вартую я на ґанку.   Замість хвостика — крючок.

 І кусаю, і гарчу —         Вмить калюжу віднайде,

В дім чужих не пропущу. (Пес)     Ще й сімейство приведе. (Порося)                       

 

                              •   Вдалині посеред ночі Засвітились хижі очі. Від його пісень у звірів Морозець біжить по шкірі. (Вовк)


5.Робота над структурою тексту


- Назвіть заголовок тесту.

- Скажіть про що йдеться в зачині?

-Які події розгортаються в основній частині?

- Зачитайте кінцівку, поясніть слова Марянки?

-Знайдіть в тексті окличні речення, питальні.

- Хто автор цього тексту?


6. Робота в групах


—  Прочитайте «каноном», дотримуючись у групі однакового темпу читання.

  1. Робота за питаннями до тексту


-З ким хотів битися Дениско?

- Кого він злякався?

-У якій частині тексту висвітлено головну думку?


  1. Гра «Добери словечко»


Дениско —... (вийшов, бачить, підступив, нахилив, розпалився, кинувся, брязнув, зачинився, схопив).

Цапок —... (пасеться, скубе, відскочив).

Порося —... (хлюпалось, заволало, шмигнуло).

Пес —... (вискочив).

Кіт —... (ніжився, злякався, стриб).

Мишеня —... (сиділо, вихопилось).

Мар'янка —... (бачила, подумала, посміхнулася).


  1. Робота в групах


Конкурс на краще продовження оповідання.



  1. ПІДСУМОК УРОКУ


Що найбільше сподобалося на уроці?

Який настрій панував на уроці? Чому?


  1. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ


Стисло переказувати оповідання



Розробка уроку Літературне читання2кл А .Григорчук " Молодець проти овець"
  • Начальные классы
Описание:

Урок: ЛІТЕРАТУРНЕ ЧИТАННЯ

Клас: 2-Б

Дата:

Тема: Молодець проти овець, а проти молодця — сам вівця. Анатолій Григорук « Молодець проти овець»

Мета: навчати учнів свідомо, правильно, виразно читати вголос і мовчки, давати характеристики дійових осіб, учити аналізувати художній твір; розвивати прагнення вивчати рідну мову, удосконалювати навички читання за особами; виховувати любов до гумору та вміння розуміти жарти.

 

Тип уроку: вивчення нового матеріалу.

Методи навчання використані на уроці: словесний, ілюстративний, аналітико-синтетичний.

Обладнання: підручник, малюнок.

 

 

                                 ХІД УРОКУ      

 

 

I.                  ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

 

На перерві постаралися –

 до уроку читання підготувалися.

 

II.               МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА

 

1.             Вправи для розвитку артикуляції дихання

 

•   «Цокання» язиком у ротовій порожнині.

•   Набравши повітря, якнайдовше вимовити слово «ні» з поступовим видихом (тричі).

•   «Маятник» — ротик відкритий в усмішці, язик рухається від лівої щоки до правої (10 разів).

2.             Робота над чистомовкою

 

Аннн — дме холодний вітрюган

Це-це-де — сипле сніг прямо в лице. 

Уха-уха-уха — щіпає  мороз, ніс і вуха. 

Імо-імо-імо —до хати біжімо.

 

3.             Робота над скоромовкою

 

Качечка кряче — 

Каченят не баче. 

Кличе качечка курчат: — 

Чи не бачили качат?

Грицько Бойко

 

III.           ПЕРЕВІРКАДОМАШНЬОГОЗАВДАННЯ

 

Робота в парах. Гра "Ти — мені, я — тобі»

Учні повертаються в парах одне до одного обличчям та переказують оповідання.

 

IV.           ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ

 

— Який розділ ми зараз вивчаємо?

— Які твори в цьому розділі ми вже прочитали?

— Українці — народ, який любить сміятися, жартувати.

Сьогодні ми прочитаємо одне оповідання Анатолія Григорука. Я сподіваюся, що воно змусить вас посміхнутися.

 

V.               СПРИЙМАННЯ Й УСВІДОМЛЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ.

 

ОПРАЦЮВАННЯ ОПОВІДАННЯ АНАТОЛІЯ ГРИГОРУКА «МОЛОДЕЦЬ ПРОТИ ОВЕЦЬ» (с. 60-61)

1.             Читання оповідання вчителем

 

— Який настрій викликало у вас це оповідання?

— Хто є головним героєм оповідання?

 

2.             Словникова робота

 

Читання «луною» за вчителем слів: войовниче, байдужісінько, спересердя, моріжку, перебігши, брязнув, зневажливо.

Довідкове бюро

Жижках — тут: по ногах.

Нажахане — перелякане.

Моріжок — трава.

Гордуєш – зневажаєш .

 

3       Фізкультхвилинка

 

4.             Читання оповідання учнями

 

•   Гра «Дощик».

Діти читають хором (до слів «...шмигнуло у собачу буду»).

•   Гра «Буксир».

Пара із «сильнішого» і  «слабшого» учня. «Сильніший» учень веде у читанні, а «слабший» намагається досягти темпу читання «сильнішого» учня.

•   Гра « Упізнай дійову особу ».

— Відгадайте всіх дійових осіб оповідання.

— Хто зайвий?

— У якій послідовності тварини діяли в оповіданні?

•   Невеличка та сіренька,                               - Задавака волохатий, В нірці мешкаю тихенько.                                          Ще й рогатий, бородатий.

Уночі по хаті — нир.                                       Він травицю — скуб та хап.

Я шукаю сало й сир. (Миша)                          Здогадались, хто це? (Цап)

 

•   Один ввечорі і зранку                                   - Замість носа—п'ятачок. 

Вартую я на ґанку.                                                 Замість хвостика — крючок.

 І кусаю, і гарчу —                                             Вмить калюжу віднайде,

В дім чужих не пропущу. (Пес)                    Ще й сімейство приведе. (Порося)                       

 

                                                                                                                                     •   Вдалині посеред ночі Засвітились хижі очі. Від його пісень у звірів Морозець біжить по шкірі. (Вовк)

 

     5.Робота над структурою тексту

 

- Назвіть заголовок тесту.

- Скажіть про що йдеться в зачині?

-Які події розгортаються в основній частині?

- Зачитайте кінцівку, поясніть  слова Марянки?

-Знайдіть в тексті окличні речення, питальні.

- Хто автор цього тексту?

 

6. Робота в групах

 

—  Прочитайте «каноном», дотримуючись у групі однакового темпу читання.

  

7.     Робота за питаннями до тексту

 

-З ким хотів битися Дениско?

- Кого він злякався?

-У якій частині тексту висвітлено головну думку?

 

8.     Гра «Добери словечко»

 

Дениско —... (вийшов, бачить, підступив, нахилив, розпалився, кинувся, брязнув, зачинився, схопив).

Цапок —... (пасеться, скубе, відскочив).

Порося —... (хлюпалось, заволало, шмигнуло).

Пес —... (вискочив).

Кіт —... (ніжився, злякався, стриб).

Мишеня —... (сиділо, вихопилось).

Мар'янка —... (бачила, подумала, посміхнулася).

 

9.     Робота в групах

 

Конкурс на краще продовження оповідання.

 

 

VI.           ПІДСУМОК УРОКУ

 

— Що найбільше сподобалося на уроці?

— Який настрій панував на уроці? Чому?

 

VII.        ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

 

Стисло переказувати оповідання

 

 

Автор Пухальская Наталья Васильевна
Дата добавления 06.01.2015
Раздел Начальные классы
Подраздел
Просмотров 1185
Номер материала 38575
Скачать свидетельство о публикации
