Главная / Математика / "Рационал бөлшектерге амалдар қолдану"

"Рационал бөлшектерге амалдар қолдану"

hello_html_m3895aeac.gifhello_html_m31903fc7.gifhello_html_506903c4.gifhello_html_m45dd97b2.gifhello_html_87b79b.gifhello_html_m7f434909.gifhello_html_m7f434909.gifhello_html_m7f434909.gifhello_html_m7f434909.gifhello_html_m7cd454e3.gifhello_html_m7cd454e3.gifhello_html_m7cd454e3.gifhello_html_m7cd454e3.gifhello_html_m7cd454e3.gifhello_html_m7cd454e3.gifhello_html_m7cd454e3.gifhello_html_m7cd454e3.gifhello_html_m7cd454e3.gifhello_html_m7cd454e3.gifhello_html_m7cd454e3.gifhello_html_m7f434909.gifhello_html_m7f434909.gifhello_html_m7f434909.gifhello_html_35bf4cc9.gifhello_html_35bf4cc9.gifhello_html_7f95fd73.gifhello_html_4304201f.gifhello_html_m253f0358.gifhello_html_76450f47.gifhello_html_m253f0358.gifhello_html_m6663b0f5.gifhello_html_m1bb31837.gifhello_html_m253f0358.gifhello_html_m253f0358.gifhello_html_m1bb31837.gifhello_html_m253f0358.gifhello_html_m253f0358.gifhello_html_ma256b4e.gifhello_html_m20ad4c03.gifhello_html_66d2bd1e.gifhello_html_734072eb.gifhello_html_550e4122.gifhello_html_2bcb077e.gifhello_html_m1bb31837.gifhello_html_m1bb31837.gifhello_html_m1bb31837.gifhello_html_4f0a6c3d.gifhello_html_2bcb077e.gifСабақтың тақырыбы: Сан аралықтары.

Сабақтың мақсаттары:

а) Білімділік мақсаты: Оқушыларға координаталық түзуде сан аралықтарын белгілеуді үйрету. Олардың түрлерімен таныстыру.

ә) Дамытушылық мақсаты: оқушылардың ой-өрісі мен логикалық ойлау қабілетін дамыту, өз бетінше есеп шығаруға дағдыландыру.

б) Тәрбиелік мақсаты: Тәртіптілікке, сабырлылыққа, еңбек сүйгіштікке тәрбиелеу.

Сабақтың түрі: Жаңа сабақ.

Сабақтың жоспары: І. Ұйымдастыру бөлімі.

ІІ. Үй тапсырмасын тексеру.

ІІІ. Қайталау сұрақтары.

ІV. Жаңа сабақ.

V. Жаңа сабақты бекіту.

VI. Сергіту сәті.

VII. Үйге тапсырма беру.

VIII. Бағалап, қорытындылау.

Сабақтың барысы:

І. Ұйымдастыру кезеңі.

Амандасып, түгелдеу. Сыныптың сабаққа дайындығын тексеру.

ІІ. Үй жұмысын тексеру.

980.

Бөлінгіш

Бөлгіш

Бөлінді

18<х<25

5<у<9

2<х/у<5

14<х<24

4<у<7

2<х/у<6

16<х<21

3<у<8

2<х/у<7

3,2<х<5,4

6<у<8

4<х/у<9

ІІІ. Қайталау сұрақтары.

  1. Теңсіздіктердің қандай түрлері болады?

  2. Оларды қалай бөлеміз?

  3. Теңсіздіктердің неше қасиеті бар?

  4. 1-қасиеті.

  5. 2-қасиеті.

  6. 3-қасиеті.

  7. 4-қасиеті.

  8. 5-қасиеті.

IV. Жаңа сабақ.

Сынып жұмысы.

Сан аралықтары.

Сан аралығының түрлері:

  1. Интервал.

  2. Кесінді.

  3. Жартылай интервал.

  4. Сәуле.

  5. Ашық сәуле.

1-мысал. 2<х<7


Жауабы: (2;7) – интервал

2-мысал. -4 ≤ х ≤ 3

Жауабы: [-4;3] – кесінді

3-мысал. -2 ≤ х < 4


Жауабы: [-2;4) – жартылай интервал

4-мысал. х ≥ 3

Жауабы: [3; +∞) – сәуле

5-мысал. х < 5

Жауабы: (-∞;5) – ашық сәуле

IV. Бекіту.

987 (1-4) Сан аралықтарын координаталық түзуде кескіндеңдер:

1) [-3;5] 3) [-5;0]

2) (-1;8] 4) (0;8)

1)

2)

3)

4)

988 (1-3) 102-суретте кескінделген сан аралықтарын белгіленуін пайдаланып жазыңдар.

1)

2)

3)

990 Берілген сан аралықтарының тиісті аттарын жазып, кестені толтырыңдар.

Сан аралығының белгіленуі

(-∞;3]

[-3;2]

(-7;0)

[-4;2)

Сан аралығының аты






V. Сергіту сәті.






Екі сіріңкені алып тастап, Бір сіріңкені қозғап, үйді оңға

екі тік төртбұрыш жаса. қаратып салу керек.

VII. Үйге: №987 (5-8)

988 (4-6)

989

VIII. Бағалап, қорытындылау.

"Рационал бөлшектерге амалдар қолдану"
  • Математика
Описание:

Сабақтың тақырыбы: Сан аралықтары.

Сабақтың мақсаттары:

а) Білімділік мақсаты: Оқушыларға координаталық түзуде сан аралықтарын белгілеуді үйрету. Олардың түрлерімен таныстыру.

ә) Дамытушылық мақсаты: оқушылардың ой-өрісі мен логикалық ойлау қабілетін дамыту, өз бетінше есеп шығаруға дағдыландыру.

б) Тәрбиелік мақсаты: Тәртіптілікке, сабырлылыққа, еңбек сүйгіштікке тәрбиелеу.

Сабақтың түрі: Жаңа сабақ.

Сабақтың жоспары: І.      Ұйымдастыру бөлімі.

                                       ІІ.    Үй тапсырмасын тексеру.

                                       ІІІ.   Қайталау сұрақтары.

                                       ІV.   Жаңа сабақ.

                                       V.    Жаңа сабақты бекіту.

                                       VI.   Сергіту сәті.

                                       VII.  Үйге тапсырма беру.

                                       VIII. Бағалап, қорытындылау.

Сабақтың барысы:

І. Ұйымдастыру кезеңі.

Амандасып, түгелдеу. Сыныптың сабаққа дайындығын тексеру.

ІІ. Үй жұмысын тексеру.

№980.

Бөлінгіш

Бөлгіш

Бөлінді

18<х<25

5<у<9

2<х/у<5

14<х<24

4<у<7

2<х/у<6

16<х<21

3<у<8

2<х/у<7

3,2<х<5,4

6<у<8

4<х/у<9

ІІІ. Қайталау сұрақтары.

1.    Теңсіздіктердің қандай түрлері болады?

2.    Оларды қалай бөлеміз?

3.    Теңсіздіктердің неше қасиеті бар?

4.    1-қасиеті.

5.    2-қасиеті.

6.    3-қасиеті.

7.    4-қасиеті.

8.    5-қасиеті.

IV. Жаңа сабақ.

Сынып жұмысы.

                    Сан аралықтары.

Сан аралығының түрлері:

1)    Интервал.

2)    Кесінді.

3)    Жартылай интервал.

4)    Сәуле.

5)    Ашық сәуле.

1-мысал.  2<х<7

 

 

Жауабы: (2;7) – интервал

2-мысал. -4 ≤ х ≤ 3

   

Жауабы: [-4;3] – кесінді

3-мысал. -2 ≤ х < 4

 

 

Жауабы:  [-2;4) – жартылай  интервал    

4-мысал.  х ≥ 3

  

Жауабы: [3; +∞) – сәуле 

5-мысал.  х < 5

                                       

Жауабы: (-∞;5) – ашық сәуле

IV. Бекіту.

№987 (1-4) Сан аралықтарын координаталық түзуде кескіндеңдер:

1)  [-3;5]                  3)  [-5;0]

2)  (-1;8]                  4)  (0;8)

1)  

2) 

3)

4) 

№988 (1-3) 102-суретте кескінделген сан аралықтарын белгіленуін пайдаланып жазыңдар.

1)  

2)

3)

№990 Берілген сан аралықтарының тиісті аттарын жазып, кестені толтырыңдар.

Сан аралығының белгіленуі

(-∞;3]

[-3;2]

(-7;0)

[-4;2)

Сан аралығының аты

 

 

 

 

 

V. Сергіту сәті.

                                                                                   

 

 

 

 

                                 

 

 

 

Екі сіріңкені алып тастап,                              Бір сіріңкені қозғап, үйді оңға

екі тік төртбұрыш жаса.                                 қаратып салу керек.

VII.  Үйге: №987 (5-8)

                   №988 (4-6)

                   №989

 

VIII. Бағалап, қорытындылау. 

Автор Кенжебекова Айгул Атакозиевна
Дата добавления 13.03.2015
Раздел Математика
Подраздел Планирования
Просмотров 1109
Номер материала 57925
Скачать свидетельство о публикации
