Главная / Другое / "Сөйлем түрлерін қайталау" қысқа мерзімді сабақ жоспары

"Сөйлем түрлерін қайталау" қысқа мерзімді сабақ жоспары

Айтаева Меруерт Маханбетқызы

Лермонтов атындағы №17 орта мектебінің

қазақ тілі мен әдебиетінің мұғалімі,

Шымкент қаласы





Қысқа мерзімді сабақ жоспары

Күні:

Пән: қазақ тілі

Сынып: 8 «а»

Сабақтың тақырыбы: Сөйлем түрлерін қайталау

Сабақтың мақсаты: Сөйлемдің құрамдық түрлерін қайталау

Күтілетін нәтиже: сөйлем түрлерінен өткенді қайталап, білімдерін тиянақтайды. Жай сөйлем және құрмалас сөйлемдерді ажырата біледі

Сабақта қолданылатын әдіс-тәсілдер: Блум таксономиясы, диалогті оқыту Сыни тұрғыдан ойлау, топтастыру стратегиясы, жоба жасау және қорғау

Модульдің кіріктірілуі: Білім беру мен білім алудағы жаңа тәсілдер, ОҮБ және ОБ, Талантты және дарынды оқушыларды оқыту,АКТ-ны қолдану, сыни тұрғыдан ойлау

Сабақта қолданылатын көрнекіліктер: АКТ, А4 форматты қағаздар, постер, кеспе қағаздар

Сабақ түрі: кіріккен

Сабақтағы жұмыс түрі: жеке, топтық, жұптық

Пәнаралық байланыс: әдебиет, тарих, химия, биология

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Түсіндірмелер

Мотивация кезеңі

Ұйымдастыру,оқушылардың сабаққа көңілін аудару

«Мұғалім –оқушы» диалогіне қатысу

Диалогті оқыту


Топтық жұмысқа дайындайды


Түрлі кеспе қағаздар арқылы

топтарға бөлінеді

«Жай сөйлем», «Салалас құрмалас сөйлем», «Сабақтас құрмалас сөйлем», «Аралас құрмалас сөйлем» топтары құралады

Блум таксономиясын қолдану арқылы жұмыс

hello_html_m42660a1f.png

Білу және түсіну

Берілген тақырыптары бойынша тірек сызбалар, постер жасау және қорғау


Критериалды бағалау

Жеке және топтық жұмысhello_html_43ef3466.png

C:\Users\user\Desktop\суреттер мама\20140827_223337.jpgC:\Users\user\Desktop\суреттер мама\20140827_224140.jpg

C:\Users\user\Desktop\суреттер мама\20140827_223910.jpg

C:\Users\user\Desktop\суреттер мама\20140827_224554.jpg

Қолдану және талдау


Кеспе қағаздардағы тапсырмалармен жұмыс

«Оқушы-оқушы» диалогі

Жұптық жұмыс және жұптық бағалау

hello_html_m25b0e81e.png

Сергіту сәті

Топтар бір-біріне хат жазып, тілектер жолдайды.


Жинақтау және бағалау

Пән атауларын топтарға таратады. Пән атаулары: биология, химия, әдебиет, тарих. («Аралас құрмалас сөйлем» тобына биология пән атауы түссе, суреттегі көріністі биологиялық терминдермен аралас құрмалас сөйлем құрай отырып, мәтін құрастырыру керек.)

«Аққулар ұйықтағанда» поэмасы желісімен суреттелген суреттен тиісті пән терминдерімен байланыстыра отырып, сөйлемдер немесе мәтін құрайды.

C:\Users\user\Desktop\меруерттікі\ \aqqular.jpg

C:\Users\user\Desktop\суреттер мама\20140827_230358.jpgC:\Users\user\Desktop\суреттер мама\20140827_230512.jpg

C:\Users\user\Desktop\суреттер мама\20140827_230746.jpgC:\Users\user\Desktop\суреттер мама\20140827_230711.jpg




Кері байланыс

Нені оқыды? Нені білді? Нені жасай алды? Сұрақтарына жауап береді.

Рефлексия ,стикер

Үйге тапсырма беру

«Аққу - көлдің төресі». Эссе жазу




Рефлексивті есеп

Не сәтті өтті? Не сәтсіз өтті? Қандай кедергі болды? Кедергіні жоюдың қандай жолы бар?





"Сөйлем түрлерін қайталау" қысқа мерзімді сабақ жоспары
  • Другое
Описание:

       8-сыныпқа арналған бұл қысқа мерзімді сабақ жоспары Блум таксономиясы бойынша төменнен жоғарыға қарай оқыту және оқушылардың тақырыпты жүйелі меңгеруіне бағытталған. Сондай ақ, сабақ барысында тапсырмалар әдебиет, биология, химия, тарих пәндерімен байланыстыра жүргізіледі. Оқушылар сөйлем түрлерін тиянақтай отырып, өткенді қайталайды, басқа пәндермен байланыстыра отырып, дүниетанымын арттырады, ойлау қабілеттері дамиды, тілдік қоры көбеейіп, жазу машықтары қалыптасады. сабақта топтық, жұптық, жеке жұмыстар іске асырылады. Жоспарды дұрыс қолдана білсе, көп нәтижеге жетеріңіз кәміл.

Автор Айтаева Меруерт Маханбетовна
Дата добавления 03.01.2015
Раздел Другое
Подраздел
Просмотров 1169
Номер материала 22313
Скачать свидетельство о публикации
