Главная / Физика / "Ньютонның үшінші заңы" (9-сынып)

"Ньютонның үшінші заңы" (9-сынып)

Пәні: физика

Сыныбы: 9

Мұғалім: Татибеков Нурман Андабекович

Тақырыбы: Ньютонның үшінші заңы.

Сабақтың мақсаты: Ньютонның үшінші заңы туралы білімдер меңгерту, түсініктерін кеңейту.

Сабақтың міндеттері: Ньютонның үшінші заңын білу, Ньютонның үшінші заңын бірінші және екінші байланыстыра білу, формуласы мен анықтамасын білу, өмірде қолдана алу.

Күтілетін нәтиже: Ньютонның үшінші заңының анықтамасы мен формуласын біледі, формулаларды есептер шығарғанда қолданады.

Сабақтың типі: жаңа білім меңгеру.

Сабақтың әдіс-тәсілдері: «Сергіту сәті», «Стикердегі диалог», «Ойлан-жұптас-бөліс», Топтық жұмыс, «Ассоциация», «Веер», «БББ», «Блоб көпірі».

Сабақтың көрнекілігі: формулалар, схема, интерактивті тақта, смайликтер, бағалау парағы және т.б.

Сабақтың барысы:

Кезең

Қолданылған әдіс

Мұғалімнің

іс-әрекеті

Оқушының

іс-әрекеті

Модульдер

Уақы-ты

Бағалау

Ұйымдастыру


Психологиялық ахуалды қалыптастыру

Топтастыру

Сергіту сәті

Оқушылардың назарын сабаққа бағыттау.

«Молекула, атом» әдісін қолдану арқылы сергіту сәтін жасап, топқа бөледі.

Сабаққа дайындық, зейіндерін аудару.



Оқушылар топқа бөлінеді.


Оқушылардың жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту және оқу үнемі жүріп отырады.










4 мин

Сергіту сәтінен соң бір-біріне қошемет (қол шапалақтау) көрсету

Білу

«Стикердегі диалог»


Тапсырманы түсіндіру.

2 топтың оқушылары стикерге өткен сабаққа байланысты сұрақтар жазып, стикермен алмасады. Сұрақты оқып, жауабын немесе пікірін қорғайды.

Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер

Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету

Диалогтық оқыту

Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау

Оқыту мен оқуда АКТ-ны пайдалану

Талантты және дарынды балаларды оқыту

Талантты және дарынды балаларды оқыту

Оқушыларды жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту

Оқытудағы басқару мен көшбасшылық


7 мин

Бас бармақпен жауабын өзара бағалау

Түсіну

«Ойлан-жұптас-бөліс»


Тапсырманың мақсаты мен орындалуын түсіндіреді.

Оқушылар жаңа сабаққа байланысты ойланып жеке жауап жазады. Кейін топқа бірігіп, өздерінің үздік деген жауаптарын біріктіріп, сыныппен бөліседі.


10 мин

«Бағдаршам»

Қолдану

Топтық жұмыс




«Ньютонның үшінші заңын қалай қолданамыз?»

Оқушылар топтаса отырып, Ньютонның үшінші заңын қай жерде қолданатыны туралы ойларын постерге сурет арқылы түсіреді..

5 мин

Топтар өз жұмыстарына баға береді.

Талдау

«Ассоциация»

Тапсырманы түсіндіріп, бағыт-бағдар береді.

Топтағы оқушылар Ньютонның үшінші заңы мен формуласына талдау жасайды.

5 мин

Смайликтер

Жинақтау

«Веер»


Тапсырманың мақсаты мен орындалуын түсіндіреді.

Оқушылар А4 форматтағы парақшы веер үлгісінде 4-5 бөлікке бүктеп, әр бөлікке жаңа тақырыпқа байланысты өз топтарының сұрақтарын жазып, келесі топқа береді. Келесі топ сол сұрақтарға жауап жазып қайтарады.

7 мин

Топтар өз жұмыстарына баға береді.

Бағалау

«БББ»

Тапсырманы түсіндіру, бағдар беру.

Сабақты қорытып, кестеге сәйкес маңызды қорытындыларды жазады.

4 мин


Қорытындылау

«Блоб көпірі»

«Блоб көпірі» парақшаларын таратып береді.

Үйге тапсырма:§13. «Ньютонның үшінші заңы» тақырыбын оқу;

Оқушылар бүгінгі сабақтан алған білімдерінің қай деңгейде екенін өздері бағалайды.


3 мин




"Ньютонның үшінші заңы" (9-сынып)
  • Физика
Описание:

Тақырыбы: Ньютонның үшінші заңы.

Сабақтың мақсаты: Ньютонның үшінші заңы туралы білімдер меңгерту, түсініктерін кеңейту.

Сабақтың міндеттері: Ньютонның үшінші заңын білу, Ньютонның үшінші заңын бірінші және екінші байланыстыра білу, формуласы мен анықтамасын білу, өмірде қолдана алу.

 

Күтілетін нәтиже: Ньютонның үшінші заңының анықтамасы мен формуласын біледі, формулаларды есептер шығарғанда қолданады.

Сабақтың әдіс-тәсілдері: «Сергіту сәті», «Стикердегі диалог», «Ойлан-жұптас-бөліс», Топтық жұмыс, «Ассоциация», «Веер», «БББ», «Блоб көпірі».

 

Сабақтың көрнекілігі: формулалар, схема, интерактивті тақта, смайликтер, бағалау парағы және т.б.

Автор Татибеков Нурман Андабекович
Дата добавления 23.12.2014
Раздел Физика
Подраздел
Просмотров 643
Номер материала 10885
Скачать свидетельство о публикации
