Главная / Физика / "Күш. Күштің түрлері" (9-сынып)

"Күш. Күштің түрлері" (9-сынып)

Пәні: физика

Сыныбы: 9

Мұғалім: Татибеков Нурман Андабекович

Тақырыбы: Күш

Сабақтың мақсаты: күш және оның түрлері туралы білімдерін тереңдету және күштің қолдану шекарасы туралы білімдерін кеңейту.

Сабақтың міндеттері: күштің түрлерін ажырата білу және күш туралы өз ойын ұштай білу, формулаларды пайланып есептер шығару.

Күтілетін нәтиже: күштің түрлерін ажырата алады, алған білімдерін нақты өмірде қолданады, формулаларын біледі және формулаларды қолдану арқылы есептер шығара алады.

Сабақтың типі: жаңа білім меңгеру.

Сабақтың әдіс-тәсілдері: «Сергіту сәті», «Миға шабуыл», «Джигсо», «Ассоциация», Топтық жұмыс, «Екі жұлдыз бір тілек» және т.б.

Сабақтың көрнекілігі: формулалар, схема, интерактивті тақта, смайликтер, бағалау парағы және т.б.

Сабақтың барысы:

Кезең

Қолданылған әдіс

Мұғалімнің

іс-әрекеті

Оқушының

іс-әрекеті

Модульдер

Уақы-ты

Бағалау

Ұйымдастыру


Психологиялық ахуалды қалыптастыру

Топтастыру





Сергіту сәті

Оқушылардың назарын сабаққа бағыттау.

«Мозайка» әдісі арқылы топқа бөлу.

Интерактивті тақтадан физминутка көрсетіп билейді

Сабаққа дайындық, зейіндерін аудару.



Мозайка бөліктерін таңдау арқылы топтарға бөлінеді.

Оқушылар видеоға қарап билейді.

Оқушылардың жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту және оқу үнемі жүріп отырады.

АКТ

4 мин

Сергіту сәтінен соң бір-біріне қошемет (қол шапалақтау) көрсету

Білу

Миға шабуыл


Өткен тақырыпқа байланысты сұрақтар береді.

Оқушылар жауап айтады.

АКТ

Диалогтік оқыту






4 мин

Бас бармақпен жауабын өзара бағалау.

Түсіну

Джигсо әдісі








Жаңа тақырып мәтіндерін бөліп бағыт-бағдар береді.

Алдын-ала дайындалған тапсырманы таратып, бақылайды.

Топпен жұмыс жасайды, бірін-бірі оқытады.

Жұптасып қаламмен сәйкестендіреді, бірін-бірі тексереді.

Диалогтік оқыту

Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер

10 мин


Қолдану

Топтық жұмыс




Тапсырманың мақсатын түсіндіреді.

Күштің түрлерінің нақты қай жерлерде қолданатыны туралы ойларын сурет арқылы постерге түсіреді.

Көшбасшылық

АКТ

Диалогтік оқыту

7 мин

Топтар өз жұмыстарына баға береді.

Талдау

Топтық жұмыс

«Ассоциация» әдісі

Тапсырманы түсіндіріп, бағыт-бағдар береді.

Топтағы оқушылар күштің түрлерін топтастырады, талдау жасайды.

Сыни ойлау

Диалогтік оқыту

Талантты және дарынды балаларды оқыту

5 мин

«Смайликтер» әдісі

Жинақтау

Топтық жұмыс


Тапсырма беріп, орындалуын түсіндіреді.

Оқушылар жеке және топпен тақырыпқа байланысты есептер шығарады.

Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер Диалогтық оқыту

8 мин

Бағалау

Эссе жазу.

Тапсырманы түсіндіру, бағдар беру.

Сабақты қорытып, күш, оның өмірдегі мәні туралы шағын эссе жазады.

Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау

Талантты және дарынды балаларды оқыту

4 мин


Қорытындылау

«Екі жұлдыз, бір тілек» әдісі

Стикерді таратып, өз ойларын жазуды тапсырады.

Үйге тапсырма:

§11. Күш тақырыбын оқу;9-жаттығу есептерін шығару; теңәрекетті күшке Абайдың Крыловтан аударған “Аққу, шортан, һәм шаян” мысалымен байланыстырып эссе жазу.

Сабақтың қай жері ұнағанын, қай жеріне өзгеріс енгізуді ұсынады.


3 мин






"Күш. Күштің түрлері" (9-сынып)
  • Физика
Описание:

9-сыныпқа арналған "Күш" тақырыбына Блум таксономиясы негізінде құрылған сабақ жоспары. Сабақ жоспарын құру барысында оқыту мен оқудағы жаңа әдіс-тәсілдерді пайдалана отырып құрдым.

Сабақтың мақсаты: күш және оның түрлері туралы білімдерін тереңдету және күштің қолдану шекарасы туралы білімдерін кеңейту.

Сабақтың міндеттері: күштің түрлерін ажырата білу және күш туралы өз ойын ұштай білу, формулаларды пайланып есептер шығару.

 

Күтілетін нәтиже: күштің түрлерін ажырата алады, алған білімдерін нақты өмірде қолданады, формулаларын біледі және формулаларды қолдану арқылы есептер шығара алады.

Автор Татибеков Нурман Андабекович
Дата добавления 23.12.2014
Раздел Физика
Подраздел
Просмотров 915
Номер материала 10880
Скачать свидетельство о публикации
