Главная / Физкультура / "Элементы спортивной игры и умственной трудоспособности"

"Элементы спортивной игры и умственной трудоспособности"

hello_html_6ac3cc35.png

























Елементи спортивних ігор та розумова працездатність

Урок- ігровий турнір

з фізичної культури

з використанням інтерактивних методів навчання





Вчитель І категорії

Сбітнєва Наталя Миколаївна





Тема інноваційного уроку: «Елементи спортивних ігр та розумова працездатність»hello_html_m23f91854.png

Мета уроку: розширення діапозону розуміння учнями про вплив спортивних ігр на стан і розвиток людини.

Завдання:

  • Сприяти формуванню компетентностей саморозвитку та продуктивної діяльності учнів на уроках фізичної культури;

  • Сприяти формуванню в учнів навичок самостійної діяльності засобами спортивних ігр;

  • Сприяти розвитку спритності та координації рухів;

  • Сприяти формуванню позитивного ставлення учнів до занять фізичними вправами ігрової спрямованості шляхом створення позитивного емоційного настрою під час вправлення.

Інвентар:

дидактичні картки - 9 шт.

волейбольні м’ячи -3 шт.

баскетбольні м'ячи – 3 шт.

футбольні м'ячи – 3 шт.

лавка гімнастична – 2 шт.

протокол- 3 шт.

олівці – 3 шт.

Місце проведення: спортивний зал.

Частина уроку

дозування

організаційно-методичні вказівки

Підготовча частина (15 хв.)

1

Організаційний момент

до 1 хв.

Учні сидять на лавках. Спитати учнів про самопочуття. Обумовити тему уроку.Діти, які звільнені від урока, вони стають суддями.

2

Замір ЧСС у спокої за 6 секунд

Учні в положенні сидячи заміряють ЧСС за 1 хв.

до 1 хв.

Норма -70уд/хв. Розподілити учнів за лігами : основна, спеціальна, підготовча

3

Виконання ортостатичної проби

Учні із положення сидячи встають та рахують ЧСС за 5 секунд

до 1 хв.

10-12 уд. – норма, 13-18 уд. – задовільно; вище 18 – незадовільна. Уточнити лігу.

4






Клас ділиться на ліги. Кожна ліга складає пазл –м'яч. Відповідають на запитання.



до 5 хв.

Запитання:

Який предмет ви склали?

Де він використується?

Коли і де з'явилася ця спортивна гра?



5



Виконання загальнорозвивальних вправ. Кожна група виконує вправи у колі за лідерами.





Звучить музичний супровід. Контролювати дихання та правильно виконувати вправи.

6

Інтерактивна гра «Ручейки» та «Озера»

до 7 хв.

Дистанція 1,5 м. Ліги пересуваються: повільним бігом, чергують ходьбу з бігом, ходьбою

Заміряти ЧСС за 6 сек.

Норма 120-140 уд./хв.

Основна частина ( 25 хв.)

1

Конкурс «Складіть правильно прислів'я»

Треба за певний час скласти правильно прислів'я.

1 хв.

Якщо команда правильно складе прислів'я, вона заробляє одне очко.

2

Інтерактивна гра «Швидко, влучно»

Учні 1 ліги кидають м'яч у баскетбольний щиток;

Учні 2 ліги легкими ударами направляють м'яч до стіни;

Учні 3 ліги перекидають м'яч через сітку

3 хв.

Кожна ліга шикуюється у колону, а 3 ліга ділиться на 2 колони. Коли перший кинув м'яча у щит, до стіни, через сітку, він повинен стати останім у колоні.

3

Ігровий турнір.

За трьома видами спортивних ігор.

Ліги діляться по дві команди, кожна команда грає у спортивну гру за спрощеними правилами.

10 хв.

Звернути увагу до учнів на дисципліну, коректне ставлення до суперників, суддів, уважність під час гри.


4

Конкурс «Втрачене слово»

Треба разгадати филворд.

2 хв.

За певний час треба знайти слово, якого немає у строчці.

5

Інтерактивна гра «Футболіст»

Ведення м'яча ногою, обводити між фішками.

В кінці треба відміняти слово, яке знайшли в філворді.

до 3 хв.



Заміряти ЧСС за 6 сек.

Норма 160-175 уд./хв.

6.

Естафета «Передавай- перебігай»

Капітани команд стоять напроти своєї команди. За сигналом капітан передає м'яч вірогідним способом. Гравець, який піймав м'яча, передає капітану і перебігає на сторону капітана.

До 3 хв.

Гравець передає м'яч тільки тим способом, яким передавав лідер.

7

Інтерактивна гра «Снайпер»

Команди виконують кидки в довільному порядку, використовуючи 3 види раніш вивчених способів кидків;

Учні гучно личать кількість вдалих кидків;

Перемагає команда, яка найшвидше набрала 15 балів.

До 3 хв.

Варіанти кидків:

- кидки однією рукою зверху у стрибку;

Кидки двома руками зверху на відстані 3 м від щита;

- штрафний кидок

Послідовність виконання кидків довільна.

Заміряти ЧСС за 6 сек.

Норма 120-130 уд./хв.

заключна частина (5 хв.)

1

Вправи на релаксацію,

дихальні вправи.

1-2 хв.

Лунає заспокійлива музика .учні повторюють рухи за вчителем.

2

Самомасаж

1-2 хв.

Лунає звуковий супровід . Виконання самомасажу сидячи на лавці.

3

Замірювання ЧСС за 6 сек.

До 1 хв.

Норма 90 уд/хв.

4

Підведення підсумків уроку.

До 1 хв

Проаналізувати індивідуальні досягнення учнів на уроці, назвати команду переможця.

5

Домашнє завдання

До 1 хв.

Придумати естафету з м'ячем. Описати її дії.



C:\Users\Натали\Desktop\Новая папка\Физ-ра\DSC07811.JPGC:\Users\Натали\Desktop\Новая папка\Физ-ра\DSC07800.JPG

C:\Users\Натали\Desktop\Новая папка\Физ-ра\DSC07857.JPGC:\Users\Натали\Desktop\Новая папка\Физ-ра\DSC07828.JPGC:\Users\Натали\Desktop\Новая папка\Физ-ра\DSC07854.JPGC:\Users\Натали\Desktop\Новая папка\Физ-ра\DSC07817.JPG

"Элементы спортивной игры и умственной трудоспособности"
  • Физкультура
Описание:

Мета уроку: розширення діапозону розуміння учнями про вплив спортивних ігр на стан і розвиток людини.

Завдання: 

 Сприяти формуванню компетентностей саморозвитку та продуктивної діяльності учнів на уроках фізичної культури;

 Сприяти формуванню в учнів навичок самостійної діяльності засобами спортивних ігр;

 Сприяти розвитку спритності та координації рухів;

 Сприяти формуванню позитивного ставлення учнів до занять фізичними вправами ігрової спрямованості шляхом створення позитивного емоційного настрою під час вправлення.

Інвентар:

дидактичні картки-9 шт.

волейбольні м’ячи-3 шт.

баскетбольні м'ячи – 3 шт.

футбольні м'ячи – 3 шт.

лавка гімнастична – 2 шт.

протокол-3 шт.

олівці – 3 шт.

Місце проведення: спортивний зал.

Автор Сбитнева Наталья Николаевна
Дата добавления 04.01.2015
Раздел Физкультура
Подраздел
Просмотров 299
Номер материала 30125
Скачать свидетельство о публикации
