- 30.12.2020
- 210
- 0
Рабочие листы
к вашим урокам
Скачать
Жасы: 3-7жасАйы: мамырАптасы: 1-2Күні:Сабақтың тақырыбы: Көңілді барабанСабақтың мақсаты: Әуенге ілесе жеңіл би қимылдарына тербелу, бір орында айналуға үйрету,музыка туралы түсінік беру.Әуенді тыңдауға,есту,есіне сақтау қабілетін,ырғақты ажыратуға баулуды жалғастыру,барабанда ойнауға үйрету.Міндеті:Дамытушылық: Сөйлеу тілін дамыту, сөздік қорын молайту. Ойын әрекетін қалыптастыру, кеңістікті бағдарлау, қимыл-қозғалыс координациясын ретке келтіру. Үлкендерді сыйлауға, құрметтеуге тәрбиелеу. Тәртіптілікке, ортада өзін дұрыс ұстауға, мәдениетті сөйлеуге, сөдерді анық таза айтуға үйрету. Табиғатты аялап, өсімдіктерді қорғауКөрнекілігі:бірнеше барабан аспаптарыСабақтың түрі: Жаңа сабақПәнаралық байланыс: өнер, шығармашылық Сабақ барысы1.Ұйымдастыру кезеңі -Баламен сәлемдесу -Баланың сабаққа деген жағымды эмоциясын қалыптастыру -Оқу құралдарын түгендеу -Алдыңғы сабақты қайталау2.Сабақтың мазмұны Көңілді әуен ырғағымен балалар залға кіреді.Музыка жетекшісі балаларды ойыншық мысықпен қарсы алады: -Сәлеметсіңдер ме,балалар! Бүгін бізге ала мысық қонаққа келді: «Тікірейіп құлағы Менен бұрын тұрады. Бойын жазып керіліп, Бетін-қолын жуады,-деп,ойыншықты қозғалтып,қимылын көрсетеді.Қайталап айтып,балаларға мысық қимылын көрсетулерін сұрайды. «Ала мысық айлалы, Дыбыстайды ол қалай?»-деп сұрайды. -Балалар,мысық мияулап шақырып тұр.Мұнда не бар екен?-деп қараған болып,барабанды «тауып алады» -Балалар,мысық бізге сыйлық әкеліпті.Музыка жетекшісі балаларға кілемге жайғасып отыруды ұсынады. Барабан аспабын көрсетеді,барабанның дауысын шығара ойнап береді.Балаларды шақырып,барабан аспабын ұстап көруге,ойнап көруге мүмкіндік береді. -Ала мысықты қуантып ән айтып берейік,ал мысығымыз отырып тыңдасын,-деп орындыққа ойыншықты қояды.Балаларға таныс би қимылдарын ұсынады. 3.Сергіту сәтіСаусақ жаттығуы: Жаңбыр себелейдіАртикуляцилық жаттығу «Сағат» Сабақты бекіту -Бүгін қандай ойын ойнадық? -Сабақ ұнадыма? -Барабанды қалай соғамыз?Үй тапсырмасы Әннің І шумағын жаттау.Сабақты қорытындылау -Бүгін қандай сабақ өттік? -Сабақ кезінде не істедік? -Ән айтқан ұнады ма? Күтілетін нәтиже: Әуен ырғағын сезіну,әнге қосыла айта білу.Ән-әуенге әсерлену,қызығушылығын арттыру.Ырғақты ажырата білу, дыбыстарды қайталай білуге дағдыландыру.Барабан аспабының дауысын ажыратуды,жеке сөздерді,дыбысты есте сақтап қайталауды меңгеру.
6 663 944 материала в базе
Настоящий материал опубликован пользователем Морякина Ольга Алексеевна. Инфоурок является информационным посредником и предоставляет пользователям возможность размещать на сайте методические материалы. Всю ответственность за опубликованные материалы, содержащиеся в них сведения, а также за соблюдение авторских прав несут пользователи, загрузившие материал на сайт
Если Вы считаете, что материал нарушает авторские права либо по каким-то другим причинам должен быть удален с сайта, Вы можете оставить жалобу на материал.
Удалить материалВаша скидка на курсы
40%Курс профессиональной переподготовки
300/600 ч.
Курс повышения квалификации
36 ч. — 180 ч.
Курс профессиональной переподготовки
300/600 ч.
Мини-курс
6 ч.