Рабочие листы
к вашим урокам
Скачать
1 слайд
Маңғыстау облысы Түпқараған ауданы Ақшұқыр селосы
«Ақшұқыр мектеп – лицейі» мемлекеттік мекемесі
Понарамалық сабақ
Дайындаған: Юсупова Жумагул Идресовна
информатика пәні мұғалімі
2015-2016 оқу жылы
2 слайд
Сабақтың тақырыбы:
Есептеу техникасының даму тарихы.
Электронды есептеу машиналарының буындары
3 слайд
Мақсаты:
Есептеуіш техникасының даму тарихын білуі арқылы ежелгі есептеу техникасының жұмыс істеу қағидаларын ажырата білуді меңгерту. Ұлы тұлғалардың жаңалықтарымен танысып, ЭЕМ-нің буындарын ажырата алу.
Сілтеме:
6-сынып оқулығы;
Презентация;
Электронды оқулық.
Kahoot және Learningapps бағдарламалары
4 слайд
Нәтиже:
Ежелгі есептеуіш техникаларының шығу тарихын біледі;
Механикалық есептеуіш машиналарының негізгі құраушылар элементтерін салыстырады;
Ұлы тұлғалардың ашқан жаңалықтарын анықтайды;
ЭЕМ-нің қоғамдағы маңыздылығын айқындайды;
Топтық жұмыс жасауға бейімделеді.
ЭЕМ буындарын ажырата алады.
5 слайд
6 слайд
Ұйымдастыру кезеңі (2 мин.)
Сәлемдесу
Ұйымдастыру
Топқа бөлу (І топ «Паскаль», ІІ топ «Лейбниц» ІІІ топ «Бэбидж»)
Сабақ барысымен таныстыру
Бағалау парағын таныстыру
Балалардың назарын сабаққа шоғырландыру
7 слайд
Үй тапсырмасын тексеру (7 мин.)
(сұрақ-жауап: түрткі болу, сынақтан өткізу және қайта бағыттау тәсілі)
Сөзжұмбақ
Kahoot бағдарламасында тест жұмысын орындау
8 слайд
Ой қозғау (2 мин.)
6-сыныпқа арналған электронды оқулықтан «Есептеу техникасының даму тарихы. Электронды есептеу машиналарының буындары» тақырыбына арналған бейне материал қосылады.
Ол материалда: мәтін, сурет, анимация, тарихи деректер және дыбыстық түсіндіру қамтылған.
9 слайд
«Білу» теориясы (10 мин)
Сабақтың мақсаты мен міндетіне толық тоқталып, оқушыларға оқулықтан бүгінгі жаңа тақырыптан хронологиялық кесте толтыру тапсырмасы берілді.
10 слайд
«Түсіну» теориясы (6 мин.)
Қызығушылықты ояту
Оқушыларға ББҮ кестесі таратылды.
Осы тақырыпты білуіміз үшін нені меңгеруіміз керек?
Қазір барлығымыз «Білгім келеді» бағанын толтырайық
«Қолдану» практикасы (6 мин.)
Мағынаны тану
Дайын суреттер берілді. Суреттерге байланысты даму жылдарын қойды.
11 слайд
«Талдау» теориясы (5 мин.)
Салыстыру. Айырмашылығы мен ұқсастығы неде? (LearningApps бағдарламасы)
Суреттер бойынша нәтижені анықтау
12 слайд
Сергіту сәті (2 мин)
13 слайд
«Жинақтау» теориясы (4 мин)
Кері байланыс сұрақ-жауап: түрткі болу, сынақтан өткізу, басқаға бағыттау)
Бағалау (2 мин.)
Бақылады, бағалады.
Оқушылардың формативті бағалауымен өз бағасынан ортақ баға қоя білді.
14 слайд
Үйге тапсырма (1 мин.)
Үйге 21-23 беттердегі §2.1-2.2 «Есептеу техникасының даму тарихы. Электронды есептеу машиналарының буындары» тақырыбын оқып келу.
Рефлексия (2 мин.)
Сабақтан алған әсерлері мен ұсыныстарын
«Екі жұлдыз - бір тілек» әдісімен стикерлерге жазып, толтырды.
Рабочие листы
к вашим урокам
Скачать
"Есептеу техникасының даму тарихы" тақырыбы бойынша 6 - сыныпқа арналған презентация. Понарамалық сабақ. 6 - сыныпта информатика пәні бойынша өткізілген сабақ. Презентация әр түрлі графикамен және сабақ жоспары тиімді әдіс - тәсілдермен жасақталған. Мақсаты: Есептеуіш техникасының даму тарихын білуі арқылы ежелгі есептеу техникасының жұмыс істеу қағидаларын ажырата білуді меңгерту. Ұлы тұлғалардың жаңалықтарымен танысып, ЭЕМ-нің буындарын ажырата алу.Сілтеме: Ø6-сынып оқулығы;ØПрезентация;ØЭлектронды оқулық.ØKahoot және Learningapps бағдарламалары
6 663 647 материалов в базе
Настоящий материал опубликован пользователем Лемишева Тамара Владимировна. Инфоурок является информационным посредником и предоставляет пользователям возможность размещать на сайте методические материалы. Всю ответственность за опубликованные материалы, содержащиеся в них сведения, а также за соблюдение авторских прав несут пользователи, загрузившие материал на сайт
Если Вы считаете, что материал нарушает авторские права либо по каким-то другим причинам должен быть удален с сайта, Вы можете оставить жалобу на материал.
Удалить материалВаша скидка на курсы
40%Курс повышения квалификации
72 ч. — 180 ч.
Курс профессиональной переподготовки
300 ч. — 1200 ч.
Курс профессиональной переподготовки
300/600 ч.
Мини-курс
3 ч.
Мини-курс
6 ч.