Рабочие листы
к вашим урокам
Скачать
Сабақтың тақырыбы:Ұлттық тағамдар. Сын есімСабақтың Мақсаты: «Ұлттықтағамдар туралыоқушылардың білімдерін кеңейту, сөйлеу, ойлау, есте сақтау қабілеттерін дамыту, грамматикалық тақырыпты меңгерту, жеке, жұппен, топпен жұмыс істеу дағдыларын қалыптастыру.Сабақтың міндеттері: 1.Тақырып бойынша сөйлеу дағдыларын дамыту. Грамматикалық құрылымдарды дұрыс қолдана отырып, диалог құрай білуге үйрету. 2. Баяндау арқылы өз ойын жеткізе білуге үйрету. Оқушылардың ой-өрісін дамыту, сөздік қорын молайту.3. Жеке, жұппен, топпен жұмыс істеу дағдыларын қалыптастыру. Еліміздің ұлттық тағамдарын құрметтеуге тәрбиелеу.Күтілетін нәтиже: А-Оқушы диалог құрастыра алады;В- Сұрақ құрастыра алады.С- Сұрақтарға жауап бере алады.Ресурстар: Сөздіктер, ақ қағаз, интербелсенді тақта, фламастер, ұлттық тағамдардың суреттері, бағдаршам, смайликтер Ойлау деңгейі (Блум таксономиясы) Сабақтың барысы Уақыт Оқып-үйренудің мақсаты Мұғалімнің іс-әрекеті Оқушының іс-әрекеті Ресурстар Бағалау 1.Ұйымдастыру кезеңі 2мин Ынтымақтастық атмосфера қалыптастыру.Топқа бөлу Психологиялықахуал:Қайырлы күн, достым,Сәттілікке толсын!Біздің алар бағамыз,Кілең «бестік» болсын! Шаттық шеңбер құрадыСуреттер арқылы 3 топқа бөлінеді. Шаттық шеңбері:СуреттерЕт тағамдарыСүт тағамдарыҰнтағамдары Білу Түсіну 2. Жаңа тақырыпқа шығу 2 мин Сабақ тақырыбын білдіретін мәселелерді анықтау, оқушылардың бастапқы білім деңгейін анықтау Миғашабуыл: Интербелсенді тақтада ұлттықтағамдардың суретін көрсетіп, оқушыларғатөменгідеңгейлісұраққоямын.-Балалар бұл сурет сендерге таныс па?-Бұл суреттерде не көріп отырсыңдар?-Бұл қай халықтың тағамдары?Балалар, қалай ойлайсыңдар бүгін сабағымыздың тақырыбы қандай? Мақсаты қандай? Оқушыларсурақтарғажауап береді.Оқушыларсабақтыңтақырыбын, мақсатын анықтайды Интербелсенді тақта Қолдану 1.Жаңа материалдарды түсіндіру Сергіту сәті. 5 мин 1 мин10 мин2 мин Оқушылардың сөздік қорын молайту.Мақсаты: Жаңа тақырыптың негізгі ойын ашу. Жаңа сөздермен таныстырамын.Мәтін.Мәтінді тыңдатамын.Мәтінмен жұмыс жасауға тапсырма беремін.1. Мәтінді жеке түсініп оқу.2. Мәтінді жұпта, топта талдау.Интербесендітақтада жаттығуларды көрсету Оқушылар жаңа сөздермен жұмыс жасайды:1. Мәнерлеп оқиды2. Мағынасынтүсіндіреді3. Сөз тіркесін, сөйлем құрастырадысүр ет – капченное мясоқоректік қасиеті – питательные качествақуырдақ – жаренное мясо құймақ – оладьипайдалы-полезноОқушыларқұлаққаптарын киіп мәтінді тыңдайды.І.Қазақ халқының ұлттық тағамдарыет тағамдары, сүт тағамдары, ұн тағамдары болып үшке бөлінеді.Қазақ халқы еттен түрлі тағамдар жасаған. ІІ.Ет тағамдары:бесбармақ, сірне, қуырдақ, сүр ет, қазы-қарта, шұжық.Сүт тағамдарын халық бір сөзбен «ақ» деп атайды. Сүт тағамдарының қоректік қасиеті мол, әрі денсаулыққа пайдалы.ІІІ. Сүттен қымыз, шұбат, қатық, май, ірімшік, құрт,сүзбе,қаймақ, айран,уыз сияқты тағамдар жасаған. Ұннан жасалатын тағамдар : бауырсақ, шелпек,құймақ,таба нан,жайма, күлше.Әртоп мәтінді оқиды, жұпта талқылайды, топпен талқылайды.Оқушылар интербелсенді тақтаға қарап жаттығу орындайды Интербелсенді тақта, сөздік Компьютер, құлаққаптар, кеңсе заттарыИнтербелсенді тақта Формативтік бағалау.БағдаршамКритерийлеріЖасыл-3ұпайТапсырма толық орындалдыҚызыл-2 ұпайТапсырма толық орындалған жоқ. Сөз тіркестерін құрастырды, сөйлемтолық құрастырылған жоқ.1 ұпай- сөз тркестерін құрастырды, сөйлем құрастырған жоқ Талдау Постерлерді қорғау 10 мин4 мин оқушылардың ойлау, есте сақтау және шығармашылыққабілеттеріндамыту.Сөзтабы сын есімді меңгерту мақсатыменсөйлем құрастыру тапсырмасын орындайды 1. Сөз табы – сын есімді түсіндіремін.2. Қызықты, ұлы,тәттіасты сызылған сөздерменсөйлем құрастырутапсырмасын ұсынамын. Мәтін бойынша постер жасайды, тақтаға шығып қорғайды.Оқушылар түсінгендерін постерге салады.Әр топтаноқушы тақтаға шығып постерінқорғайды. Оқушылар сын есімнің анықтамасын дәптерлеріне жазады.Оқушылар берілген сөздермен сөйлем құрастырады. Кеңсе заттары Постерлердістикер арқылы бағалауБағдаршам арқылы бағалау Критерий3ұпай-сөйлем дұрыс құрастырылды2 ұпай- бір қате кетсе1 ұпай- сөйлемдері дұрыс құрастырылған жоқ . Жинақтау Диалог 4 мин Тақырыпты қорытындылап, өз пікірін дәлелдеу. 1 Диалог арқылы сөйлету: Оқушыларға кесте таратылады.Кестедегі сұрақтарға жауап беруұсынылады.Оқушылардың жауаптарын тыңдау.Қосымша сұрақ қою Жұппен жұмыс:Оқушылар бір-біріне кестедегі сұрақтар арқылы диалогқа түседі.-Қазақхалқының ұлттық тағамдарынеше түрге бөлінеді?-Ет тағамдарына не жатады?-Сүт тағамдарына не жатады?-Ұн тағамдарына не жатады?-Қазақхалқының ұлттық тағамдары саған ұнай ма?-Үйдеқандай ұлттықтағамдарды дайындайсыңдар? Диалог ҚолпаштауКритерий3 ұпай –сұрақтарға толық жауап берді2 ұпай-жауабы қысқа, шатасты1 ұпай- жауабы толық емес, қате жіберілді Бағалау Білік-дағдыны тексеру Рефлексия 4 мин1 мин Оқушылардың түсіну дәрежесін бағалау, ойларын дамыту. «Ұлттық тағамдар»сөзіне 5 жол өлең құрастыру тапсырмасын беремін.Үйге тапсырма: 1. Мәтінді әңгімелеу.2. «Менің сүйікті ұлттық тағамым»тақырыбынаәссе жазу. Оқушылар топта«Ұлттық тағамдар» сөзіне 5 жол өлең құрастырады. Оқулық, , бағалау критерийлері,бағалау парағы. Бағалау парағы
6 655 267 материалов в базе
Настоящий материал опубликован пользователем Вербовикова Ирина Владимировна. Инфоурок является информационным посредником и предоставляет пользователям возможность размещать на сайте методические материалы. Всю ответственность за опубликованные материалы, содержащиеся в них сведения, а также за соблюдение авторских прав несут пользователи, загрузившие материал на сайт
Если Вы считаете, что материал нарушает авторские права либо по каким-то другим причинам должен быть удален с сайта, Вы можете оставить жалобу на материал.
Удалить материалВаша скидка на курсы
40%Курс профессиональной переподготовки
500/1000 ч.
Курс повышения квалификации
72 ч. — 180 ч.
Курс профессиональной переподготовки
300 ч. — 1200 ч.
Курс повышения квалификации
72 ч. — 180 ч.
Мини-курс
8 ч.