Главная / Начальные классы / ПОЛЕ.РОСЛИНИ І ТВАРИНИ .УРОК-ЯРМАРОК

ПОЛЕ.РОСЛИНИ І ТВАРИНИ .УРОК-ЯРМАРОК

ПОЛЕ.РОСЛИНИ І ТВАРИНИ

УРОК-ЯРМАРОК

Мета. Ознайомити з поняттям «поле», розширити і збагатити знання дітей про рослинний світ поля, формувати вміння встановлювати взаємозв`язки, виділяти головні ознаки. Характеризувати тваринний світ стосовно рослинного світу. Вчити працювати з додатковою літературою, прищеплювати бажання допомагати батькам у роботі на грядці.

Обладнання. Таблиці, дитячі малюнки, вироби, гербарій, овочі та інші плоди рослин, картки, малюнки, музичний супровід.


Хід уроку

I. Вступ.

(Починають ведучі).

1-й ведучий.

Увага! Увага! Спішіть - поспішайте!

Господарі й гості, глядіть , не минайте!

На ярмарок, прошу, гуртом, поодинці!

Чекають на всіх там чудові гостинці!

2-й ведучий

На ярмарку нашім веселім, багатім

Є чим дивуватись і є що придбати.

Тут щедрі дарунки із саду й городу,

Тут пісня жарти – усім в нагороду.

1-й

Мерщій-бо на ярмарок всі поспішайте,

Купуйте, милуйтесь, танцюйте і грайте!

(Під музику діти проходять між столами, розглядають товар, припрошують купувати, рекламуючи його).

Картопля.

Купуйте, куштуйте усі бараболю,

Варіте і смажте із сіллю й без солі.

Сто страв господиня з картоплі зготує,

Картопля , як хліб,- вона всіх нагодує.

Помідор.

Беріть помідори, вони пречудові.

До вашого столу хоч зараз готові!

Морква.

Ця морква під сонечком щедрим зростала,

Земелька водою її напувала.

Тому-то морквина така соковита.

Морквяного соку вам треба попити.

Часник

Хто гострого хоче –часник хай придбає.

Він різні мікроби вогнем випікає!


Груша

Скуштуйте цю грушку –солодку, духмяну,

У роті , немовби медок, вона тане.

Яблука

Лоточків із яблуками ви не минайте,

Які до смаку вам, такі вибирайте.

Сортів тут багато, усі вони різні,

Ось –яблука ранні, ось – яблука пізні.


II. Оголошення теми і мети уроку.

  • Наш ярмарок відкрито,

Але перше ніж його розпочати,

Дозвольте з вами, любі діти,

Дещо добре пригадати.


По-перше: звідкіля і як потрапило все це до нас?

По-друге: розкажем для всіх і повторимо для вас,

Які є рослини на полі в цей час.

Шкідливих й корисних згадаємо тварин.

Розглянемо питання номер один.


III. Робота над матеріалом.

1.Загадка.

Взимку біле, весною чорне, літом зелене, а восени стрижене?

  • Що таке поле?

2.Повторення про зернові рослини.

- Ми у полі побуваємо, всі рослини розпізнаємо.

Пригадаємо зернові. Ось вони.(Показ).

А хто хоче їх придбати, має загадку сказати.

(Діти називають загадку і розповідають про зернові рослини).

Ячмінь, пшениця, кукурудза, жито, просо, рис.

  • Назвіть їхні спільні ознаки.

  • Визначте зовнішні ознаки.

  • Що являє собою корінь, стебло, квітка, плід?

3.Складання таблиці.



Пшениця

Жито

Ячмінь

Просо

Рис

Куку

рудза

Корінь

Стебло

Квітка

Плід

Пучок

Солома

Колос

зерно

Пучок

Солома

Колос

зерно

Пучок

Солома

Колос

зерно

Пучок

Солома

Колос

зерно

Пучок

Солома

Колос

зерно

Пучок

Солома

Колос

зерно




4.Робота з таблицею.

Виділіть головні ознаки, що мають всі рослини.

  • Яка їхня ознака є несуттєвою?

  • Користуючись життєвим досвідом, зробіть висновок, які рослини: трав`янисті, кущі, однорічні, дворічні?

5.Загадка.

Що таке: пливе і ллється,

Часом на камінь дереться,

Як немає – все всихає,

Звір і птаха помирає?(Вода)

  • Який зв`язок має вода з рослинами?

  • Вода – це частина чого?

  • Чи однаковий вигляд мають рослини протягом всього життя?Чому?Від чого це залежить?

6.Фізкультхвилинка.



7.Вчитель.Пригадаєм другу групу:

Бурячину, морквину,

Цибулину, квасолину,

Одним словом, гарбузовую родину.


8.Читання загадок учнями.

Стоять коні на припоні,

Не їдять, не п`ють

А все гладкими стають(Гарбузи).


Червоне личко, зелена стрічка(Помідор).


Не стелюсь я спати долі,

А деруся вгору я. (Квасоля).


Що це за голова, лише зуби й борода?(Часник).


Маленька, червоненька,

З хвостиком тоненьким,

На городі мене рвуть

І до столу подають (Редиска).


Стоїть півень на грядках

У червоних чобітках (Буряк).


Я гірка і завжди свіжа, всім подобаюсь, одначе, хто мене ножем уріже, неодмінно сам заплаче. (Цибуля).


9.Запитання і завдання.

- Назвіть овочеві рослини, які є найближчими родичами гарбуза.

- Розділіть овочеві рослини на дві групи: однорічні і дворічні. Поясніть, чому так?

- Які рослини вживаємо у їжу?

- Яка з рослин вам найбільше до вподоби?

- Які ви знаєте сорти огірків і помідорів?


10.Формування уявлень про взаємозв`язок між рослинами і навколишнім середовищем.

- Коли урожай огірків буде більшим – вологого і теплого літа чи вологого і холодного? Чому?

- Навіщо у теплиці, де вирощують огірки, виставляють вулики?

- Як дбаємо про врожайність?


11. Загадка.

Хто голівку свою влітку накриває і по 20 хустин на голові має?(Капуста)

  • Яка це рослина? (Трав`яниста, дворічна, вирощують із розсади)

  • Що бере капуста з неживої природи?(Вологість, грунт, освітлення, тепло)

  • Хто її вороги і друзі у живій природі?


12. Доповнення. Вороги капусти.

Жовто-зелені з темними плямками, волосинками і щетинками на тл гусениці біляна капустяного, виїдають до жилок.

Гусениці ріпака білого залишають трохи м`яких тканин.

Круглі отвори залишають гусениці капустяної совки, живуть у качані, залишають послід.

  • А як же сам метелик? Корисний чи шкідливий? (Запилює).

  • Які ще тварини допомагають рослинам?

  • Як капуста впливає на інші рослини?(Під листям не ростуть бур`Яни, пригнічує їх, забирає світло).


13.Пригадаємо технічні рослини,

Які треба знати всім віднині.


14.Діти загадують загадки, розповідають про рослини :

Льон, соняшник, цукровий буряк.


IV. Закріплення нового матеріалу.

1.Самостйне читання статей у підручнику.





2.Робота з перфокартами.

(Вчитель показує малюнок рослини чи саму рослину, а учні розподіляють по групах або заповнюють самостійно).

Зернові

Овочеві

Технічні





3.Робота з текстами.

Встановити взаємозв`язок.

Соняшник

Крохмаль

Картопля

Тканина

Буряк

Цукор

Льон

Олія


4. Гра «Допоможи»

Якось відомий мандрівник Мюнхаузен вирішив намалювати дивовижні рослини, що їх він бачив у далекій подорожі. Ось що у нього вийшло. Уважно роздивіться ,чи не переплутав чого мандрівник?(На малюнку рослина має не своє стебло, квітку, корінь або плід).


5. Розподіли, які тварини допомагають , а які знищують рослини, покажи стрілочками.

hello_html_4e584b4c.pnghello_html_m18491d87.pngДопомагають


hello_html_5a5edef9.pnghello_html_3be86d28.pngЗнищують


hello_html_m618a1ae1.pnghello_html_m13c67c5e.png




V. Підсумок уроку.

Ось порадилися ми. Поговорили та й на тому усі разом порішили, що діти наші добре працювали і хороші знання показали.




VI. Домашнє завдання.

А вдома ще раз прочитайте та побільше про тварин поля дізнайтеся. Часу не гайте, гербарій «Бур`яни поля» робити починайте.


ПОЛЕ.РОСЛИНИ І ТВАРИНИ .УРОК-ЯРМАРОК
  • Начальные классы
Описание:

ПОЛЕ.РОСЛИНИ І ТВАРИНИ

УРОК-ЯРМАРОК

Мета. Ознайомити з поняттям «поле», розширити і збагатити знання дітей про рослинний світ поля, формувати вміння  встановлювати взаємозв`язки, виділяти головні ознаки. Характеризувати тваринний світ стосовно рослинного світу. Вчити працювати з додатковою літературою, прищеплювати бажання допомагати батькам у роботі на грядці.

Обладнання. Таблиці, дитячі малюнки, вироби, гербарій, овочі та інші плоди рослин, картки, малюнки, музичний супровід.

 

Хід уроку

I. Вступ.

(Починають ведучі).

1-й ведучий.

Увага! Увага! Спішіть - поспішайте!

Господарі й гості, глядіть , не минайте!

На ярмарок, прошу, гуртом, поодинці!

Чекають на всіх там чудові гостинці!

       2-й ведучий

На ярмарку нашім веселім, багатім

Є чим дивуватись і є що придбати.

Тут щедрі дарунки із саду й городу,

Тут пісня  жарти – усім в нагороду.

        1-й

Мерщій-бо на ярмарок всі поспішайте,

Купуйте, милуйтесь, танцюйте і грайте!

(Під музику діти проходять між столами, розглядають товар, припрошують купувати, рекламуючи його).

Картопля.

Купуйте, куштуйте усі бараболю,

Варіте і смажте із сіллю й без солі.

Сто страв господиня з картоплі зготує,

Картопля , як хліб,- вона всіх нагодує.

Помідор.

Беріть помідори, вони пречудові.

До вашого столу хоч зараз готові!

         Морква.

Ця морква під сонечком щедрим зростала,

Земелька водою її напувала.

Тому-то морквина така соковита.

Морквяного соку вам треба попити.

         Часник

Хто гострого хоче –часник хай придбає.

Він різні мікроби вогнем випікає!

 

         Груша

Скуштуйте цю грушку –солодку, духмяну,

У роті , немовби медок, вона тане.

         Яблука

Лоточків із яблуками ви не минайте,

Які до смаку вам, такі вибирайте.

Сортів тут багато, усі вони різні,

Ось –яблука ранні, ось – яблука пізні.

 

II. Оголошення теми і мети уроку.

-         Наш ярмарок відкрито,

Але перше ніж його розпочати,

Дозвольте з вами, любі діти,

Дещо добре пригадати.

 

По-перше: звідкіля і як потрапило все це до нас?

По-друге: розкажем для всіх і повторимо для вас,

Які є рослини на полі в цей час.

Шкідливих й корисних згадаємо тварин.

Розглянемо  питання номер один.

 

III. Робота над матеріалом.

1.Загадка.

Взимку біле, весною чорне, літом зелене, а восени стрижене?

-         Що таке поле?

2.Повторення про зернові рослини.

- Ми у полі побуваємо, всі рослини розпізнаємо.

Пригадаємо зернові. Ось вони.(Показ).

А хто хоче їх придбати, має загадку сказати.

(Діти називають загадку і розповідають про зернові рослини).

Ячмінь, пшениця, кукурудза, жито, просо, рис.

-         Назвіть їхні спільні ознаки.

-         Визначте зовнішні ознаки.

-         Що являє собою корінь, стебло, квітка, плід?

3.Складання таблиці.

 

 

Пшениця

Жито

Ячмінь

Просо

Рис

Куку

рудза

Корінь

Стебло

Квітка

Плід

Пучок

Солома

Колос

зерно

Пучок

Солома

Колос

зерно

Пучок

Солома

Колос

зерно

Пучок

Солома

Колос

зерно

Пучок

Солома

Колос

зерно

Пучок

Солома

Колос

зерно

 

 

 

4.Робота з таблицею.

Виділіть головні ознаки, що мають всі рослини.

-         Яка їхня ознака є несуттєвою?

-         Користуючись життєвим досвідом, зробіть висновок, які рослини: трав`янисті, кущі, однорічні, дворічні?

5.Загадка.

Що таке: пливе і ллється,

Часом на камінь дереться,

Як немає – все всихає,

Звір і птаха помирає?(Вода)

-         Який зв`язок має вода з рослинами?

-         Вода – це частина чого?

-         Чи однаковий вигляд мають рослини протягом всього життя?Чому?Від чого це залежить?

6.Фізкультхвилинка.

 

 

7.Вчитель.Пригадаєм другу групу:

     Бурячину, морквину,

     Цибулину, квасолину,

     Одним словом, гарбузовую родину.

 

8.Читання загадок учнями.

Стоять коні на припоні,

Не їдять, не п`ють

А все гладкими стають(Гарбузи).

 

Червоне личко, зелена стрічка(Помідор).

 

Не стелюсь я спати долі,

А деруся вгору я. (Квасоля).

 

Що це за голова, лише зуби й борода?(Часник).

 

Маленька, червоненька,

З хвостиком тоненьким,

На городі мене рвуть

І до столу подають (Редиска).

 

Стоїть півень на грядках

У червоних чобітках (Буряк).

 

Я гірка і завжди свіжа, всім подобаюсь, одначе, хто мене ножем уріже, неодмінно сам заплаче. (Цибуля).

 

9.Запитання і завдання.

- Назвіть овочеві рослини, які є найближчими родичами гарбуза.

- Розділіть овочеві рослини на дві групи: однорічні і дворічні. Поясніть, чому так?

- Які рослини вживаємо у їжу?

- Яка з рослин вам найбільше до вподоби?

- Які ви знаєте сорти огірків і помідорів?

 

10.Формування уявлень  про взаємозв`язок між рослинами і навколишнім середовищем.

- Коли урожай огірків буде більшим – вологого і теплого літа чи вологого і холодного? Чому?

- Навіщо у теплиці, де вирощують огірки, виставляють вулики?

- Як дбаємо про врожайність?

 

11. Загадка.

Хто голівку свою влітку накриває і по 20 хустин на голові має?(Капуста)

-         Яка це рослина? (Трав`яниста, дворічна, вирощують із розсади)

-         Що бере капуста з неживої природи?(Вологість, грунт, освітлення, тепло)

-         Хто її вороги і друзі у живій природі?

 

12. Доповнення. Вороги капусти.

         Жовто-зелені з темними плямками, волосинками і щетинками на тл гусениці біляна капустяного, виїдають до жилок.

         Гусениці ріпака білого залишають трохи м`яких тканин.

Круглі отвори залишають гусениці капустяної совки, живуть у качані, залишають послід.

-         А як же сам метелик? Корисний чи шкідливий? (Запилює).

-         Які ще тварини допомагають рослинам?

-         Як капуста впливає на інші рослини?(Під листям не ростуть бур`Яни, пригнічує їх, забирає світло).

 

13.Пригадаємо технічні рослини,

Які треба знати всім віднині.

 

14.Діти загадують загадки, розповідають про рослини :

Льон, соняшник, цукровий буряк.

 

IV. Закріплення нового матеріалу.

1.Самостйне читання статей у підручнику.

 

 

 

 

2.Робота з перфокартами.

(Вчитель показує малюнок рослини чи саму рослину, а учні розподіляють по групах або заповнюють самостійно).

Зернові

Овочеві

Технічні

 

 

 

 

3.Робота з текстами.

Встановити взаємозв`язок.

Соняшник

Крохмаль

Картопля

Тканина

Буряк

Цукор

Льон

Олія

 

4. Гра «Допоможи»

         Якось відомий мандрівник Мюнхаузен вирішив намалювати дивовижні рослини, що їх він бачив у далекій подорожі. Ось що у нього вийшло. Уважно роздивіться ,чи не переплутав чого мандрівник?(На малюнку рослина має не своє стебло, квітку, корінь або плід).

 

5. Розподіли, які тварини допомагають , а які знищують рослини, покажи стрілочками.

                          Допомагають

 

                              Знищують

 

 

 

 

V. Підсумок уроку.

         Ось порадилися ми. Поговорили та й на тому усі разом порішили, що діти наші добре працювали і хороші знання показали.

 

 

 

VI. Домашнє завдання.

 

         А вдома ще раз прочитайте та побільше про тварин поля дізнайтеся. Часу не гайте, гербарій «Бур`яни поля» робити починайте.

Автор Ахмадєєва Світлана Миколаївна
Дата добавления 22.11.2014
Раздел Начальные классы
Подраздел Конспекты
Просмотров 687
Номер материала 4829
Скачать свидетельство о публикации
