Главная / Начальные классы / планирования познание мира на тему: "Өзен және көл" (4 класс)

планирования познание мира на тему: "Өзен және көл" (4 класс)

hello_html_2f95e036.gifhello_html_m3d39012.gifhello_html_m88576fd.gifhello_html_m6269e4b9.gifhello_html_49014462.gifhello_html_3aea5911.gifhello_html_7afd3b57.gifhello_html_770f89c1.gifhello_html_m5530448c.gifhello_html_17dc13df.gifhello_html_4198ffee.gifhello_html_599c20f6.gifhello_html_m3a41562f.gifhello_html_m1f83ac75.gifhello_html_m499c7d59.gifhello_html_m41cc3b89.gifhello_html_m4890188b.gifhello_html_m6a58ec0d.gifhello_html_725c13e7.gifhello_html_19bc87d2.gifhello_html_17dc13df.gifhello_html_42bbc59e.gifhello_html_5c7fb48.gifhello_html_69c7ff98.gifhello_html_m3ab70f0a.gifhello_html_m426cd790.gifhello_html_604ed2d5.gif

Атабаева Гулхан Нуралиевна Т. Аубакиров жалпы орта мектебінің бастауыш сынып мұғалімі ОҚО. Мақтарал ауданы, Игілік ауылы





Сабақтың тақырыбы: Өзендер мен көлдер Сабақтың мақсаты: а)Оқушыларға Қазақстанның өзендері мен көлдері туралы түсінік беру. Ә) Оқушылардың танымдық қабілетін ойын, білімін, дүриетанымын, қызығушылығын, еңбек ету дағдысын дамыту. Б) Өзен және көлдерді қорғауға, әдептілікке және ұқыптылыққа тәрбиелеу. Сабақтың түрі: аралас сабақ Сабақтың әдісі: түсіндіру,сұрақ-жауап, топпен жұмыс. Сабақтың көрнекілігі: интербелсенді тақта

Сабақтың барысы:

1.Ұйымдастыру кезеңі:

Психологиялық дайындық: Күн! Мен сене жылу аламын. Жүрегіме саламын Досыма сыйлаймын Сәттілік тілеймін

2.Үй жұмысын тексеру:. Жер асты сулары. Минералды сулар. Бәйге сұрақтары: 1. Табиғаттағы сулар неше күйде болады? 2.Жер шарының қандай бөлігін су алып жатыр? 3. Судың қандай қасиеттерін білісің? 4. Жер асты суы қалай пайда болады? 5.Бұлттың пайда болуы? 6.Құдық не үшін қазылады? 7.Бұлақ қалай пайда болады?

3.Жаңа сабақ: Өзендер мен көлдер





1-топ. Сөзжұмбақ























1.Бір стаканға су, екінші стаканға сүт құйып қасық салғанда судың қандай қасиетін көреміз? 2.Қатты күйдегі су. 3.Жер бетіндегі ауаның бір жерден екінші жерге көшуі. 4.Ас атасы-...

2-топ. Сөзжұмбақ

















1.Жер бетінің қағазға өте кішірейтіліп салынған бейнесі қалай аталады? 2.Физикалық картада су қандай түспен боялған? 3. Көзге көрінбейтін су буы ауаның салқын қабатына көтерілгенде қоюланып не түседі?

Тірек сызбамен жұмыс:



Ауыз су Қатынас жолы Суы ащы





Егістік суарады Өзен

Балық аулайды



Мал суарады Электр энергиясы өндіріледі









Мал суарады Қатынас жолы Балық аулайды



Суы ащы Көл

Ағынды, ағынсыз



Тұз өндіріледі

Картамен жұмыс Қазақстанның физфкалық картасына қара. Ертіс өзенінің бойында қандай қалалар орналасқан?



http://image.slidesharecdn.com/random-150315103604-conversion-gate01/95/-18-638.jpg?cb=1426433922

Өзендер



Жайық Торғай Тобыл Ертіс Есіл Іле Нұра



Көлдер



Балқаш Арал Каспий Байкал Зайсан



Суретпен жұмыс Өзендер

http://baq.kz/userfiles/%D0%B6%D0%B5%D1%80%20%D0%B6%D2%AF%D1%80%D0%B5%D0%BA.jpgКөлдерhttp://massaget.kz/userdata/users/user_20/1359350912.jpg

https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/2/2a/E7536-Irtysh-at-cherlak.jpg/250px-E7536-Irtysh-at-cherlak.jpg
http://www.massaget.kz/userdata/users/user_51387/1379508807.jpg

Сергіту сәті: «Ақбұлақ» әні мен биі

Оқулықпен жұмыс: Мәтіннің мазмұнын түсіндіру Мәтінді тізбектей оқу

Дәптермен жұмыс: Мына әріптерден Қазақстан өзендерінің атын дәптеріңе құрастырып жаз. Ж,ш,й,қ,а,у,с,е,л,і,т,і,р.







Сабақты қорыту: Семантикалық картамен жұмыс

Атаулары

Өзен

Көл

1.

Зайсан



2.

Байкал



3.

Ертіс



4.

Балқаш



5.

Нұра





Топтық жұмыс:

Венн диаграммасы

Өзен Көл









Үйге тапсырма: «Өзендер мен көлдер» мазмұнын әңгімелеу

Бағалау:

http://alashainasy.kz/userdata/44(9).jpg

планирования познание мира на тему: "Өзен және көл" (4 класс)
  • Начальные классы
Описание:

Атабаева Гулхан Нуралиевна Т. Аубакиров жалпы орта мектебінің бастауыш сынып мұғалімі ОҚО. Мақтарал ауданы, Игілік ауылы

Сабақтың тақырыбы: Өзендер мен көлдер Сабақтың мақсаты: а)Оқушыларға Қазақстанның өзендері мен көлдері туралы түсінік беру. Ә) Оқушылардың танымдық қабілетін ойын, білімін, дүриетанымын, қызығушылығын, еңбек ету дағдысын дамыту. Б) Өзен және көлдерді қорғауға, әдептілікке және ұқыптылыққа тәрбиелеу. Сабақтың түрі: аралас сабақ Сабақтың әдісі: түсіндіру,сұрақ-жауап, топпен жұмыс. Сабақтың көрнекілігі: интербелсенді тақта Сабақтың барысы: 1.Ұйымдастыру кезеңі: Психологиялық дайындық: Күн! Мен сене жылу аламын. Жүрегіме саламын Досыма сыйлаймын Сәттілік тілеймін

2.Үй жұмысын тексеру:. Жер асты сулары. Минералды сулар. Бәйге сұрақтары: 1. Табиғаттағы сулар неше күйде болады? 2.Жер шарының қандай бөлігін су алып жатыр? 3. Судың қандай қасиеттерін білісің? 4. Жер асты суы қалай пайда болады? 5.Бұлттың пайда болуы? 6.Құдық не үшін қазылады? 7.Бұлақ қалай пайда болады?

3.Жаңа сабақ: Өзендер мен көлдер

1-топ. Сөзжұмбақ

1.Бір стаканға су, екінші стаканға сүт құйып қасық салғанда судың қандай қасиетін көреміз? 2.Қатты күйдегі су. 3.Жер бетіндегі ауаның бір жерден екінші жерге көшуі. 4.Ас атасы-...

2-топ. Сөзжұмбақ

1.Жер бетінің қағазға өте кішірейтіліп салынған бейнесі қалай аталады? 2.Физикалық картада су қандай түспен боялған? 3. Көзге көрінбейтін су буы ауаның салқын қабатына көтерілгенде қоюланып не түседі?

Тірек сызбамен жұмыс:

Ауыз су Қатынас жолы Суы ащы

Егістік суарады Өзен

Балық аулайды

Мал суарады Электр энергиясы өндіріледі

Мал суарады Қатынас жолы Балық аулайды

Суы ащы Көл

Ағынды, ағынсыз

Тұз өндіріледі

Картамен жұмыс Қазақстанның физфкалық картасына қара. Ертіс өзенінің бойында қандай қалалар орналасқан?

Өзендер

Жайық Торғай Тобыл Ертіс Есіл Іле Нұра

Көлдер

Балқаш Арал Каспий Байкал Зайсан

Суретпен жұмыс Өзендер

Көлдер

Сергіту сәті: «Ақбұлақ» әні мен биі

Оқулықпен жұмыс: Мәтіннің мазмұнын түсіндіру Мәтінді тізбектей оқу

Дәптермен жұмыс: Мына әріптерден Қазақстан өзендерінің атын дәптеріңе құрастырып жаз. Ж,ш,й,қ,а,у,с,е,л,і,т,і,р.

Сабақты қорыту: Семантикалық картамен жұмыс

Атаулары

Өзен

Көл

1.

Зайсан

2.

Байкал

3.

Ертіс

4.

Балқаш

5.

Нұра

Топтық жұмыс:

Венн диаграммасы

Өзен Көл

Үйге тапсырма: «Өзендер мен көлдер» мазмұнын әңгімелеу

Бағалау:

Автор Атабаева Сулухан Нуралиевна
Дата добавления 16.02.2016
Раздел Начальные классы
Подраздел Планирования
Просмотров 405
Номер материала MA-064889
Скачать свидетельство о публикации
