Инфоурок Другое Другие методич. материалыПланирование урока на тему:

Планирование урока на тему:

Скачать материал

Тақырыбы:  5-ке дейін санауды жаттықтыру.

Мақсаты: Бірінші бестіктің туындысымен  таныстыру. Беске дейінгі эаттарды санауға , санап алуға және беске дейін тура санауға  жаттықтыру. Геометриялық пішіндердің айырмашылығын дұрыс түсіне білуге және есте сақтауға көмектесу.  Есеп  сабағына деген қызығушылықтарын арттыру.

Құралдар:Санды баспалдақ, бес доп,бес қуыршақ, бес зымыран, бес ұшақ .

Балаларға: Геометриялық  пішіндер, бес жапырақ, бес алма.

Сабақтың барысы:  І-бөлім.

1.     Балалармен амандасып жылы лебіз білдіру.

-Ел басымыз аман болсын!

Көк туымыз биік болсын!

Қазақ елі аман болып!

Аспанымыз ашық болсын!

2.     Балалар сендер енді мектепке барасыңдар. Бүгін бізде  есеп сабағы , есеп сабағында біз сандар,  пішіндер, түстер және басқа да математикалық ғажайыптар әлемінде боламыз. 

-Қараңдаршы тақтада  неше доп тұр?

-Сендердің жауаптарынның дұрыстығын қалай тексеруге  болады?

-Заттың қанша екенің білу үшін  оны санау керек  екен. Қане, кім санап доптың қанша екенің анықтап береді?

- Ал  қуыршақтар қанша?

-Зымыран ше?

(Мысалы: бір доп, екі, үш, төрт, бес, алты доп , барлығы алты доп  деп жауап береді)

-         Біз есеп сабағында санап және салыстырып үйренеміз.

3.      -  Қараңдаршы  сатыдағы зымыранмен  ұшақтар қанша?

-         Санап көрейік.

-         Екеуіде  төрттен екен.

-         Төрт зымыранға тағы бір зымыран қоссақ қанша болады екен санап көрейік.(бес) . Балалар төрт үлкенбе әлде бес үлкенбе?.  Енді екеуін теңестірейік. Ол үшін   ұшақтардың қатарына тағы бір ұшақ қосамыз. Енді қанша болды санап көрейік. Сендер  мұқият болсаңдар және  бір бірлерінді, мені  дұрыс ұғып тыңдасаңдар тапсырманы дұрыс орындайсыңдар.

4.     ІІ-бөлім.Үлестірмелі құралдармен жұмыс.

-Оң қолдарына бір жапырақ, сол қолдарына бір жапырақ алыңдар.

-Оң қолдарында неше жапырақ?

-Ал сол қолдарында неше жапырақ?

-Барлығы неше жапырақ болды?(2)

- Екі қалай пайда болды?

-Тағы бір жапырақ қоссақ қанша болады?(3)

-Енді осы жапырақтарды үстелге қойып тұра осы жапырақтардың астына  бір бір алма қойып шығындар.

-Неше жапырақ , неше алма болды?

Осылай беске дейін жеткізіп  санап оларды теңестіру керек.

5.     Сергіту жаттығу.

Беске дейін санайық.

Ойнап асыр салайық.

1,2,3 төрт және бес.

Бізге керек күш.

6.     ІІІ-бөлім.Тақтада «санды      саты».

-         Балалар мына санды сатыға  қарап, бес санының қалай пайда болғанына тағы бір көз жіберейік.                                                            - - - - -    -Бұл сатыда неше баспалдақ бар санап көрейік.                                                                                                   - Ең соңғы баспалдақ нешінші болып саналады?

-          Мен  ретімен санаймын, ал сендер  маған көмектесесіңдер.

-         Бірінші баспалдақта неше шаршы?( Бесінші баспалдаққа дейін шаршыларды  санау).

7.      Ойын : «Мұқият бол»

Балаларға  қалташалардағы  геометриялық пішіндердің арасынан мысалы: үлкен қызыл шеңберді  немесе кіші көк шеңберді көрсет деп тапсырмалар беріледі   және т.б.

8.     Сабақты қорытыңдылау.

-         Біз бүгін   қандай тапсырмалар орындадық?

-         Екі зат бірдей тең болу үшін не істедік?

(Сабақ бойынша сұрақтар қойып  сабақты қорытыңдылау.)

 

 

 

Просмотрено: 0%
Просмотрено: 0%
Скачать материал
Скачать материал "Планирование урока на тему:"

Методические разработки к Вашему уроку:

Получите новую специальность за 2 месяца

Овощевод

Получите профессию

Менеджер по туризму

за 6 месяцев

Пройти курс

Рабочие листы
к вашим урокам

Скачать

Скачать материал
