Главная / Иностранные языки / план урока на тему: Сурет көрмесінде

план урока на тему: Сурет көрмесінде

Умарова Р. М.

Қостанай қ.

1 мектеп – лицейінің

қазақ тілі пәнінің мұғалімі

Сабақтың тақырыбы: Сурет көрмесінде.

Сабақтың мақсаты:

Білімділік: Оқушыларды жаңа тақырыппен танысу. Ауыз-екі сөйлеу дағдыларын дамыту.

Дамытушылық: Оқушылардың тіл байлығын әр түрлі тапсырмалар арқылы дамыту.

Тәрбиелік: Оқушыларды ұқыптылыққа, мәдениеттілікке тәрбиелеу.

Жабдықтау: суреттер, карточкалар.

Сабақтың барысы:

І. Ұйымдастыру кезеңі. – Амандасу. - Сыныпты түгендеу.

Сабақтың ұраны: «Бір ауыз сөз болса да, дауыстап айт,

Ең бастысы – үнсіз қалма.»

ІІ. Тіл дамыту.

                1. Сенің атың кім?

              1. Сенің фамилияң кім?

              2. Сен нешінші сыныпта оқисың?

              3. Сенің ұлтың кім?

              4. Сенің жасың нешеде?

              5. Сен қайда тұрасың?

ІІІ. Сұрақ – жауап.

  • Қазір қандай жыл мезгілі?

  • Көктем айлары қандай?

  • Қазір қандай ай?

  • Бүгін нешесі?

  • Аптаның қай күні?

  • Бүгін ауа райы қандай?

  • Ауаның температурасы қандай?



ІУ. Үй жұмысын тексеру.

сөздерді тексеру.

- тақтада жұмыс.

- мәтінмен жұмыс

- ережелерді қайталау ( дыбыстық талдау, фонетикалық талдау, тәуелдеу, жіктеу, септеу)

У. Жаңа сабақ.

1. Жаңа тақырып бойынша әңгіме құрастыру.



hello_html_578108ec.jpg

2. Жаңа сөздермен танысу.

Сурет көрмесі – выставка изобр.искусства

Көрме – выставка

Қойылған – выставлены

Сұрақ – вопрос

Жауап – ответ



а) мұғалім сөздердің мағыналарын түсіндіреді;

ә) мұғалім оқиды, оқушылар қайталайды;

б) мұғалім оқиды, оқушылар тізбекпен қайталайды;

в) оқушылар сөз тіркестерді құрайды..

  1. Деңгейлік тапсырмаларды орындау.

hello_html_6d19d012.gif

















3.Үлгі эталоны:

1. Тапсырмалар

а) мәтінді түсініп оқу

ә) мәтінді аудару

б) сыныпты 4 топқа бөлу:

1 – топ: «Кіріспе»

2 – топ: «Негізгі ой»

3 – топ: «Қорытынды»

4 – топ: «Толықтыру»

в) әр топ «Сурет көрмесінде» мәтін бойынша сұрақтарды дәптерлеріне жазады.

2 – тапсырма.

Берілген сөз тіркестерінен сөйлемдерді құрап жазу.

Көрменің ішінде суреттер бар.

Көрменің жанында оқушылар жүр.

Көрменің астында дүкен бар.

Көрменің алдында ескерткіш тұр.

Көрменің артында ағаштар өсіп тұр.

3 – тапсырма.

Мәтінді оқу.



4. Ойындарды өткізу. «Бұл кім?»



УІ. Сабақты бекіту.

УІІ. Бағалау.

УІІІ. Үй жұмысын беру.









план урока на тему: Сурет көрмесінде
  • Иностранные языки
Описание:

Умарова Р. М.

Қостанай қ.

№1 мектеп – лицейінің

қазақ тілі пәнінің мұғалімі

Сабақтың тақырыбы: Сурет көрмесінде.

Сабақтың мақсаты:

Білімділік: Оқушыларды жаңа тақырыппен танысу. Ауыз-екі сөйлеу дағдыларын дамыту.

Дамытушылық: Оқушылардың тіл байлығын әр түрлі тапсырмалар арқылы дамыту.

Тәрбиелік: Оқушыларды ұқыптылыққа, мәдениеттілікке  тәрбиелеу.

Жабдықтау: суреттер, карточкалар.

                            Сабақтың барысы:

І. Ұйымдастыру кезеңі. – Амандасу.      - Сыныпты түгендеу.

Сабақтың ұраны: «Бір ауыз сөз болса да, дауыстап айт,

                                   Ең бастысы – үнсіз қалма.»

ІІ. Тіл дамыту.

1.                  Сенің атың кім?

2.        Сенің фамилияң кім?

3.                  Сен нешінші сыныпта оқисың?

4.                  Сенің ұлтың кім?

5.                  Сенің жасың нешеде?

6.                  Сен қайда тұрасың?

ІІІ. Сұрақ – жауап.

-          Қазір қандай жыл мезгілі?

-          Көктем айлары қандай?

-          Қазір қандай ай?

-          Бүгін нешесі?

-          Аптаның қай күні?

-          Бүгін ауа райы қандай?

-          Ауаның температурасы қандай?

 

ІУ. Үй жұмысын тексеру

– сөздерді тексеру.

- тақтада жұмыс.

- мәтінмен жұмыс

- ережелерді қайталау ( дыбыстық талдау, фонетикалық талдау, тәуелдеу, жіктеу, септеу)

У. Жаңа сабақ. 

1. Жаңа тақырып бойынша әңгіме құрастыру.

 

2. Жаңа сөздермен танысу.

Сурет көрмесі – выставка изобр.искусства

Көрме – выставка

Қойылған – выставлены

Сұрақ – вопрос

Жауап – ответ

 

а) мұғалім сөздердің мағыналарын түсіндіреді;

ә) мұғалім оқиды, оқушылар қайталайды;

б) мұғалім оқиды, оқушылар тізбекпен қайталайды;

в) оқушылар сөз тіркестерді құрайды..

3.                        Деңгейлік тапсырмаларды орындау.

   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3.Үлгі эталоны:

1. Тапсырмалар

а) мәтінді түсініп оқу

ә) мәтінді аудару

б) сыныпты 4 топқа бөлу:

1 – топ: «Кіріспе»

2 – топ: «Негізгі ой»

3 – топ: «Қорытынды»

4 – топ: «Толықтыру»

в) әр топ «Сурет көрмесінде» мәтін бойынша сұрақтарды дәптерлеріне жазады.

2 – тапсырма.

Берілген  сөз тіркестерінен сөйлемдерді құрап жазу.

Көрменің ішінде суреттер бар.

Көрменің жанында оқушылар жүр.

Көрменің астында дүкен бар.

Көрменің алдында ескерткіш тұр.

Көрменің артында ағаштар өсіп тұр.

3 – тапсырма.

Мәтінді оқу.

 

4. Ойындарды өткізу. «Бұл кім?»

 

УІ. Сабақты бекіту.

УІІ. Бағалау.

УІІІ. Үй жұмысын беру.

 

 

 

 

 

Автор Умарова Разия Муайтбековна
Дата добавления 23.12.2014
Раздел Иностранные языки
Подраздел
Просмотров 962
Номер материала 11071
Скачать свидетельство о публикации
