Главная / Украинский язык / План-конспект урока украинского языка на тему"Чередование согласных в корне слова" (3 класс)

План-конспект урока украинского языка на тему"Чередование согласных в корне слова" (3 класс)

Пепеляєва Світлана Миколаївна

Учитель початкових класів

Тінистівська загальноосвітня школа IIII ступенів

Бахчисарайського району

Республіка Крим



ПЛАН-КОНСПЕКТ УРОКУ



Чергування приголосних звуків [г, к, х], [з, ц, с], [ж, ч, ш]

у коренях слів. Вимова і написання слова бібліотека.



(Тема уроку)



Анотація до уроку: Урок у 3 класі на тему «Чергування приголосних звуків [г, к, х], [з, ц, с], [ж, ч, ш] у коренях слів. Вимова і написання слова бібліотека» відповідає програмі. Це комбінований урок. На уроці використані різні методи: актуалізація знань, проблемне навчання,творча робота, групова робота, індивідуальна робота, метод «Гронування», метод «Мікрофон».


  1. ПІП Пепеляєва Світлана Миколаївна

(повністю)

  1. Місце роботи Тінистівська ЗОШ

  2. Посада учитель початкових класів

  3. Предмет Українська мова

  4. Клас 3

  5. Тема уроку Чергування приголосних звуків

[г, к, х], [з, ц, с], [ж, ч, ш] у коренях

слів. Вимова і написання слова

бібліотека.













Мета уроку:

Освітня:

-ознайомити учнів із чергуванням приголосних звуків у коренях спільнокореневих слів;

- закріплювати знання про будову слова;

- формувати орфографічні навички в написанні словникових слів;

- збагачувати словниковий запас;

Розвивальна:

-розвивати уміння працювати із довідковими матеріалами;

Виховна:

  • виховувати бажання дружити з книгою та берегти її;

  • виховувати любов до української мови.


Тип уроку:

комбінований.

Обладнання:

схеми, телевізор, слайди, матеріали для роботи в групах, індивідуальної роботи.


ХІД УРОКУ:

I. Організаційний момент

Знову дзвоник кличе в клас –

Нові знання чекають нас.

Нехай знання ідуть нам впрок –

Ми починаємо урок.

II. Актуалізація опорних знань

  1. Перевірка готовності до уроку

  • Якими ви маєте бути на уроці?

  • Ми будемо:

  • уважними;

  • розумними;

  • активними;

  • кмітливими.

  1. Гра «Склади слова, знайди зайве»

(слайд № 2)

О И К Н С

С І Н

О В И Н О С Й

А Н Н О И С В

  1. Творчий диктант (слайд № 3).

Грім - …, вибір - …, вечір - …, ведмідь - …, село - … .



III. Мотивація навчальної діяльності

  1. Вгадування теми уроку, використовуючи слайд № 2.

  2. Повідомлення теми та мети уроку

  • дійсно, сьогодні ми працюватимемо над чергуванням приголосних звуків у коренях слів. Будемо вчитися зіставляти, аналізувати, доводити.

IV. Вивчення нового матеріалу

  1. Вправи-зіставлення - слайд № 4, усно).

  2. Доберіть спільнокореневі слова так, щоб відбулося чергування приголосних.

[г – ж – з]:

Дорога – (доріженька, на дорозі).

[х – ш – с]:

Кожух – ( кожушина, у кожусі).

[к –ц – ч]:

Квітка – (квітці, заквітчати).

  • Що відбувається у корені слів?

  • Назвіть приголосні звуки, які чергуються?

  • Доведіть, що це спільнокореневі слова.

Висновок учнів (перевірка правильності на слайді № 5).

  1. Робота в групах. (письмово).

  • Допишіть спільнокореневі слова.

Перша група

[г – ж – з]:

Подруга –

Книга –

Крига –

Луг –

Друга група

[х – ш – с]:

Вухо –

Рух –

Муха –

Вільха –

Третя група:

[к –ц – ч]:

Ріка –

Бік –

Козак –

Око –

Перевірка роботи (слайд № 6).






V. Фізкультхвилинка

Раз! Два! Три! Чотири! П ять!

Час настав відпочивать,

Тож піднімем руки вгору,

Ніби глянемо на зорі.

А тепер всі руки вбоки,

  • Як зайчата – скоки-скоки!

Десять! Дев ять! Вісім! Сім!

Час за парти нам усім!

  1. Каліграфічна хвилинка

- налаштування на каліграфічне письмо.

Кожну букву, кожне слово

Я писатиму чудово.

Моя ручка чарівна –

Пише краще всіх вона.

  • Б, Бб, бі, бе, бу, би.

  • Назвати три слова з буквою б

  1. Робота із словниковим словом бібліотека.

  • робота з малюнком (слайд № 7);

  • опрацювання написання слова (слайд № 8);

  • запис словникового слова в зошити;

  • метод «Гронування» (демонстраційний матеріал), добирання різних ознак до слова бібліотека.


БІБЛІОТЕКА( шкільна, сучасна, дитяча, міська, сільська, нова, велика, простора, затишна.

  • слово вчителя: нещодавно ми з вами відвідали нашу шкільну та сільську бібліотеки. Бачили, там книг. Тепер ми частіше відвідуватимемо книжковий дім, щоб обрати знову цікаву книжку, адже без книг нам складно жити.

VI. Закріплення вивченого

  1. Доберіть спільнокореневі слова так, щоб відбулося чергування приголосних у корені слова: тайга, берег, просити, колихати.

VI I. Підсумок уроку

Метод «Мікрофон»

Що найбільше сподобалося на уроці?



Використана література: Українська мова. Збірник диктантів, 1 – 4 класи, Харків,2010

План-конспект урока украинского языка на тему"Чередование согласных в корне слова" (3 класс)
  • Украинский язык
Описание:

ХІД УРОКУ:

I. Організаційний момент

Знову дзвоник кличе в клас –

Нові знання чекають нас.

Нехай знання ідуть нам впрок –

Ми починаємо урок.

II. Актуалізація опорних знань

1.     Перевірка готовності до уроку

-         Якими ви маєте бути на уроці?

-         Ми будемо:

-         уважними;

-         розумними;

-         активними;

-         кмітливими.

2.     Гра «Склади слова, знайди зайве»

(слайд № 2)

О И К Н С

С І Н

О В И Н О С Й

А Н Н О И С В

3.     Творчий диктант (слайд № 3).

Грім -  …, вибір - …, вечір - …, ведмідь - …, село - … .

 

 

III. Мотивація навчальної діяльності

1.     Вгадування теми  уроку, використовуючи слайд № 2.

2.     Повідомлення теми  та мети уроку

-         дійсно, сьогодні ми працюватимемо над чергуванням приголосних звуків у коренях слів. Будемо вчитися зіставляти, аналізувати, доводити.

IV. Вивчення нового матеріалу

1.     Вправи-зіставлення  - слайд  № 4, усно).

2.     Доберіть спільнокореневі слова так, щоб відбулося чергування приголосних.

 [г – ж – з]:

Дорога – (доріженька, на дорозі).

[х – ш – с]:

Кожух – ( кожушина, у кожусі).

[к –ц – ч]:

Квітка – (квітці, заквітчати).

-         Що відбувається у корені слів?

-         Назвіть приголосні звуки, які чергуються?

-         Доведіть, що це спільнокореневі слова.

           Висновок учнів (перевірка правильності на слайді № 5).

3.     Робота в групах. (письмово).

-         Допишіть спільнокореневі слова.

Перша група

[г – ж – з]:

Подруга –

Книга –

Крига –

Луг –

Друга група

               [х – ш – с]:

               Вухо –

               Рух –

               Муха –

               Вільха –

                Третя група:

[к –ц – ч]:

Ріка –

Бік –

Козак –

Око –

Перевірка роботи (слайд № 6).

 

 

 

 

 

V. Фізкультхвилинка

Раз! Два! Три! Чотири! П ять!

Час настав відпочивать,

Тож піднімем руки вгору,

Ніби глянемо на зорі.

А тепер всі руки вбоки,

-         Як зайчата – скоки-скоки!

Десять! Дев ять! Вісім! Сім!

Час за парти нам усім!

4.     Каліграфічна хвилинка

- налаштування на каліграфічне письмо.

Кожну букву, кожне слово

Я писатиму чудово.

Моя ручка чарівна –

Пише краще всіх вона.

-         Б, Бб, бі, бе, бу, би.

-         Назвати три слова з буквою б

5.     Робота із словниковим словом бібліотека.

-         робота з малюнком (слайд № 7);

-         опрацювання написання слова  (слайд № 8);

-         запис словникового слова в зошити;

-         метод «Гронування»  (демонстраційний матеріал), добирання різних ознак до слова бібліотека.

 

           БІБЛІОТЕКА( шкільна, сучасна, дитяча, міська, сільська, нова, велика, простора, затишна.

-         слово вчителя: нещодавно ми з вами відвідали нашу шкільну та сільську бібліотеки. Бачили, там книг. Тепер ми частіше відвідуватимемо книжковий дім, щоб обрати знову цікаву книжку, адже без книг нам складно жити.

             VI. Закріплення вивченого

1.     Доберіть спільнокореневі слова так, щоб відбулося чергування приголосних у корені слова: тайга, берег, просити, колихати.

VI I. Підсумок уроку

Метод «Мікрофон»

Що найбільше сподобалося на уроці?

 

Автор Пепеляева Светлана Николаевна
Дата добавления 04.01.2015
Раздел Украинский язык
Подраздел
Просмотров 1204
Номер материала 26908
Скачать свидетельство о публикации
