Главная / География / Перевірка знань з теми: "Розвиток географічних знань про Землю"

Перевірка знань з теми: "Розвиток географічних знань про Землю"

Урок 8.

Тема: Перевірка знань з теми.

Мета: Повторення, узагальнення та систематизація знань, вмінь та навичок по пройденим темам. Розвивати нестандартне мислення: вдосконалення вмінь та навичок спілкування та вміння аналізувати вивчений матеріал. Виховувати відповідальність, почуття обов’язку.

Тип уроку: Систематизація, узагальнення та оцінювання знань «Щасливий випадок». (Урок-альтернатива тематичного оцінювання).

Обладнання: карта півкуль, портрети мандрівників, кросворди.

Хід уроку.

І Організаційний момент.

Клас поділяється на дві команди, які розсаджуються по різні сторони класу, у кожній команди є своя символіка.

ІІ. Мотивація навчальної діяльності.

Чудовий та неповторний світ оточує усіх нас. А ще декілька століть назад люди навіть не знали про існування усіх континентів світу. Багато роботи було зроблено, для того, щоб сьогодні ми могли з легкість подорожувати, та бачити на стіні сучасну карту. Завдання нашого сьогоднішнього уроку повторити та закріпити знання з теми «Великих географічних відкриттів», ми ще раз спробуємо пройти шляхами видатних мореплавців та мандрівників.

ІІІ. Основна частина.

1 гейм «Естафета»

Зараз будуть задаватися питання кожному члену команди. Час на обміркування – 15 сек. За кожну вірну відповідь ви отримуєте 2 бали, якщо усі відповіді команди вірні, то до загальної кількості балів ви отримуєте ще 3 бали.

  1. Як люди у давнину уявляли собі форму Землі? (було багато версій, наприклад, у формі шару або сфери (Давня Греція), в формі плоского диску, у форі гори (жителі Вавилону) та ін.).

  2. Як називають модель Землі? (Глобус)

  3. Хто відкрив Антарктиду? (Фадей Белінсгаузен та Михайло Лазарєв)

  4. Як звали творця першого глобусу? (Бехайн)

  5. Хто відкрив морський шлях до Індії? (Васкода Гама)

  6. Хто відкрив Америку? (Христофор Колумб)

  7. Як називається материк, який останній з’явився на карті світу? (Антарктида)

  8. Чи можна стверджувати, що в XXIстолітті земля повністю вивчена? (ні).

  9. Хто перший застосував термін «географія» до науки про Землю? (Ератосфен).

  10. На карті якого видатного вченого вперше з’явилися чітке зображення паралелей та меридіанів? (карта Птолімея).

  11. Хто створював проблеми для мандрівників, які везли у Європу товар з Індії у берегів Карибського моря? (пірати)

  12. На чому виготовлялися карти у Месопотамії в VІІ ст.. до н.е. (глиняних табличках).

  13. Хто вже в ХІІІ столітті побував у Китаї та Індії? (Венеціанський купець Марко Поло)

  14. В якому році був виготовлений перший глобус? (1492 р.)

  15. У якій праці Геродот описує Причорномор`є? («Скіфія»)

  16. На якому матеріалі виготовляли перші картографічні зображення у Древньому Египті? (на папірусі)

  17. Як загинув ДжеймКук? (вбитий при сутичці з туземцями)

  18. Скільки років Марко Поло мандрував по країнах Сходу? ( 25)

  19. Який вчений ще в Vст.. до н.е. побував на території України? (Геродот).

  20. Який арабський мандрівник ХІVст.. відвідав країни Африки та Азії (ІбнБаттута)

  21. Під чим командуванням здійснювалося перша кругосвітня подорож? (ФернанаМогелана)

  22. Який матерів був відкритий голландським морехідцем А. Тасманом? (Австралія)

  23. Один з відоміших українських академіків ХХ століття? (Степан Рудницький)

  24. Який материк одночасно належить всьому людству? (Антарктида)

  25. Один з відомих першопрохідців із Росії, який вивчали території від Азії до Уралу та до побережжя Тихого Океану? (Семен Дежньов)

  26. Хто із відомих піратів відкрив саму широку протоку в світі? (ФренсисДрейк)

  27. Як називається най величезніша споруда в світі яку відкрив ДжеймКук у своїй першій кругосвітній подорожі? (Великий Бар’єрний Риф)

  28. Хто в 1803 -1806 році здійснив перше в історії Російської імперії навколосвітню подорож? (Іван Крузенштерн та Юрій Лісянський).

  29. В якому році був відкритий 6 материк Землі – Антарктида? (1820)

  30. Яка українська наукова станція працює в Антарктиді? (станція «Академік Вернадський»)

  31. Як називається найглибша западина яку відкрили у 1957 р. радянська експедиція? (Маріанський жолоб)

  32. Хто з видатних сучасних вчених проводив дослідження Світового океану, вивчав рослинний та тваринний світ? (Жак івКусто)

2 гейм «Конкурс знавців».

Беруть участь ті, хто правильно відповів на питання у попередньому турі. Кожній команді надається прапорець, вчитель читає загадку, хто перший знає відповідь підіймає прапорець та відповідає на питання, за кожну правильну відповідь команда отримує 2 бали.


Він стоїть на тонкій ножці

кабінеті на віконці,

А на ньому, віриш-ні,

Умістився цілий світ! (Глобус)


Лише в країні великий, зеленої

Кенгуру живе тямущий.

Він дітей своїх не покине,

Він з собою їх у сумці носить. (Австралія)


Вивчав він природу,

Рослини, тварин,

Спускався на дно

Світових він морів (Жак ів Кусто)


Ми знайдемо на глобусі

Два різних полюси!

А біля Південного знайдемо

Материк, покритий льодом! (Антарктида)


Був він в пустелі,

Цейлоні, Суматрі,

Він пересік навіть жарку Сахару

Як прізвище цього мандрівника,

Арабського письменника - … (Ібн Баттута)


Земля – полу сфера,

Стоїть на слонах,

Яких в свою чергу,

Трима черепах.

Хто так вважав,

Швидко відповідь давай. (Стародавні індійці)


Разом ми відшукаємо скарби,

Ті, що сховали ... морські (пірати)


3 гейм «Конкурс кросвордів»

Команди обмінюються кросвордами, які вони підготували вдома. (всього повинно бути 10 питань, кожна правильна відповідь 1 бал).

4 гейм «Мандрівка»

Капітани шляхом жеребкування витягують завдання в якому написано ім’я мандрівника. Необхідно показати на карті маршрут, та назвати і показати географічні об’єкти, які було відкрито цією видатною людиною - 5 балів.

VІ. Підсумки уроку.

Ведеться підрахунок балів. Перемогу отримує команда яка набрала більшу кількість балів з урок. Заповнюється лист само оцінювання.

VІІ. Домашнє завдання.

Повторити матеріал стосовно цієї великої теми

Перевірка знань з теми: "Розвиток географічних знань про Землю"
  • География
Описание:

Урок спрямований на систематизацію, узагальнення та оцінювання знань з великого розділу "Розвиток географічних знань про Землю" у вигляді інтелектуальної гри «Щасливий випадок». (Урок-альтернатива тематичного оцінювання).

Чудовий та неповторний світ оточує усіх нас. А ще декілька століть назад люди навіть не знали про існування усіх континентів світу. Багато роботи було зроблено, для того, щоб сьогодні ми могли з легкість подорожувати, та бачити на стіні сучасну карту. Завдання нашого сьогоднішнього уроку повторити та закріпити знання з теми «Великих географічних відкриттів», ми ще раз спробуємо пройти шляхами видатних мореплавців та мандрівників.

Автор Прошакова Оксана Владимировна
Дата добавления 09.01.2015
Раздел География
Подраздел
Просмотров 612
Номер материала 47579
Скачать свидетельство о публикации
