Главная / Начальные классы / Открытый урок на тему М.Дулатов "Шілде"

Открытый урок на тему М.Дулатов "Шілде"

Сабақ жоспары № 2


Күні: 15.03.2014ж

Пәні: Ана тілі

Сынып: 3-сынып

Мұғалімнің аты-жөні:

Сатыбалдиева Бахыт Касымбековна

Сабақтың тақырыбы:

М.Дулатов «Шілде»

Сабақтың мақсаты:

Сыни тұрғыдан ойлана отырып, сауатты сөйлеу дағдыларын жетілдіру, өздігінен білім алу,ойын еркін жеткізе және дәлелдей алу қабілеттерін дамыту.

Оқыту нәтижелері:

1.Топтық жұмыс арқылы табиғатты аялап,қорғауға тәрбиеленеді.

2.Түсінбеген жерлерін толықтырады.

3.Алған әсерлерін өмірмен байланыстыра алады.

4.Сыни тұрғыдан ойлай алуға,бір-бірімен пікірлесе білуді үйренеді.

Сабақтың барысы:


Сабақтың

кезеңдері

Уакыты

Мұғалімнің

іс-әрекеті

Оқушы іс-әрекеті

Ресурстар, көрнекіліктер






Кіріспе

4 минут





Сыныпта ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру үшін «Мен» тұжырымдамасы арқылы психологиялық тренинг өткіземін. Көкөністер арқылы топқа бөлемін,топ ережесін еске түсіремін.

«Мен» тұжырымдамасы бойынша әр оқушы өзінің әлеуметтік ортаға кім екенін анықтап айтады.

Қияр,Сәбіз,Асқабақ бойынша топқа бөлінеді.

Суреттер





7 минут

Үй жұмысы

«Ойлан тап» ойыны арқылы үй жұмысын еске түсіремін.

Жыл мезгілдеріне арналған суреттерді ретімен қойып,ондағы өзгерістерді айтады. «Жаз» өлеңін жатқа айтады.

Жыл мезгілдеріне суреттер


Тұсаукесер

3 минут

Бейне дыбыс арқылы оқушыларды сыни тұрғыдан ойлата отырып,жаңа сабақтың мазмұнын ашамын.

Бейне дыбыс арқылы оқушылар сыни тұрғыдан ойлана отырып,табиғат көрінісін бейнелейді.

Интербелсенді тақтада бейне дыбыс

Геометриялық фигуралар






Негізгі бөлім



4минут


Мағынаны тану

Оқулықтағы мәтінді іштей оқытамын.

«Еркін» оқу. Оқулықтағы мәтінді үнсіз оқу, ол үшін оқушылар еріндерін жиып, саусақпен басып оқиды..

Жаз мезгілінің суреті

Оқулық

7минут


«Джигсо» әдісі арқылы 1.Мәтінді бөліктерге бөліп оқытамын.(басы,ортасы,

соңы).

2.Мәтіннің толық мазмұнын айтқызамын.

3.Мәтін бойынша сұрақ қоямын.

1.Мәтінді бөліктерге бөліп оқиды,ат қояды.

2.Әр топ мәтіннің мазмұнын бөліктерге бөліп айтып береді.

3.Топтар өзара сұрақ қойып жауап береді.




Геометриялық фигуралар



6 минут



Топтастыру стратегиясы

Жаз айларының ерекшеліктерін постер арқылы қорғатамын.

Алдымен топта талқылап,постер жасап,жауаптарын қорғайды.

Геометриялық фигуралар

Плакат,маркер

2 минут



«Сергіту сәті»

«Қызыл өрік» әніне билетемін

Іс қимылдар арқылы сергіту сәтін орындайды.


Интербелсенді тақтада бейне дыбыс

5минут



Ой қорыту.

«Айналмалы бекет» әдісі арқылы сабақты бекіту үшін әр топқа жаз мезгілдеріне байланысты жұмбақ,жауап,мақал жаздырамын.

Бір топ жұмбақ жазады,екінші топ жауабын жазады,үшінші топ мақал жазады.

А4 парағы,ручка






Қорытынды






1 минут

Үйге тапсырма

Оқулық бойынша мәтінді оқып келу.

«Шілде» тақырыбын оқып келеді.

Оқулық

3 мин

Бағалау

«Бағалау тақтасы» бойынша сабаққа қатысып отырған оқушылармен бірлесіп, мақтап,мадақтап жиынтық бағамен бағалаймын.

Критерий бойынша оқушылар бірлесе отырып,жиынтық бағамен бағаланады.Өзін-өзі бағалайды.

Бағалау тақтасы, Геометриялық фигуралар


3 минут

Рефлексия

Кері әсер парағы

1.Бүгінгі сабақ саған ұнады ма?

2.Бұл сабақ қаншалықты қиын болды?

3.Сабақ соңында қандай сезімде болдың?

Бүгінгі сабақтан алған әсерлерін стиккерге жазып, тілек ағашына жабыстырады.

Тілек ағашы,стикер






Открытый урок на тему М.Дулатов "Шілде"
  • Начальные классы
Описание:

 

                                                                              Сабақ жоспары № 2 

 

 

 

Күні:   15.03.2014ж

Пәні:  Ана тілі

Сынып: 3-сынып

Мұғалімнің аты-жөні:

Сатыбалдиева Бахыт Касымбековна

Сабақтың  тақырыбы:

М.Дулатов «Шілде»

Сабақтың  мақсаты:

Сыни тұрғыдан ойлана отырып, сауатты сөйлеу дағдыларын жетілдіру, өздігінен білім алу,ойын еркін жеткізе және дәлелдей алу қабілеттерін дамыту.

Оқыту нәтижелері:

1.Топтық жұмыс арқылы табиғатты аялап,қорғауға тәрбиеленеді.     

2.Түсінбеген жерлерін толықтырады.                           

3.Алған әсерлерін өмірмен байланыстыра алады.      

4.Сыни тұрғыдан ойлай алуға,бір-бірімен пікірлесе білуді үйренеді.

Сабақтың  барысы:

 

Сабақтың

 кезеңдері

Уакыты

Мұғалімнің

іс-әрекеті

Оқушы іс-әрекеті

Ресурстар, көрнекіліктер

 

 

 

 

 

Кіріспе

4 минут

 

 

 

 

Сыныпта ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру үшін «Мен» тұжырымдамасы арқылы психологиялық тренинг өткіземін. Көкөністер арқылы топқа бөлемін,топ ережесін еске түсіремін.

«Мен» тұжырымдамасы бойынша әр оқушы өзінің әлеуметтік ортаға кім екенін анықтап айтады.

Қияр,Сәбіз,Асқабақ бойынша топқа бөлінеді.

 Суреттер

 

 

 

 

7 минут

 Үй жұмысы

 «Ойлан тап» ойыны арқылы үй жұмысын еске түсіремін.

Жыл мезгілдеріне арналған суреттерді ретімен қойып,ондағы өзгерістерді айтады. «Жаз» өлеңін жатқа айтады.

Жыл мезгілдеріне суреттер

 

Тұсаукесер

3 минут

Бейне дыбыс арқылы оқушыларды сыни тұрғыдан ойлата отырып,жаңа сабақтың мазмұнын ашамын.

Бейне дыбыс арқылы оқушылар сыни тұрғыдан ойлана отырып,табиғат көрінісін бейнелейді.

Интербелсенді тақтада бейне дыбыс

Геометриялық фигуралар

 

 

 

 

 

Негізгі бөлім

 

 

4минут

 

Мағынаны тану

Оқулықтағы мәтінді іштей оқытамын.

 «Еркін» оқу. Оқулықтағы мәтінді үнсіз оқу, ол үшін оқушылар еріндерін жиып, саусақпен басып оқиды..

Жаз мезгілінің суреті

Оқулық

7минут

 

«Джигсо» әдісі  арқылы 1.Мәтінді бөліктерге бөліп оқытамын.(басы,ортасы,

соңы).

2.Мәтіннің толық мазмұнын айтқызамын.

3.Мәтін бойынша сұрақ қоямын.

1.Мәтінді бөліктерге бөліп оқиды,ат қояды.

2.Әр топ мәтіннің мазмұнын бөліктерге бөліп айтып береді.

3.Топтар өзара сұрақ қойып жауап береді.

 

 

 

Геометриялық фигуралар

 

 

6 минут

 

 

Топтастыру стратегиясы

Жаз айларының ерекшеліктерін постер арқылы қорғатамын.

Алдымен топта талқылап,постер жасап,жауаптарын қорғайды.

Геометриялық фигуралар

Плакат,маркер

2 минут

 

 

«Сергіту сәті»

 «Қызыл өрік» әніне билетемін

Іс қимылдар арқылы сергіту сәтін орындайды.

 

Интербелсенді тақтада бейне дыбыс

5минут

 

 

Ой қорыту.

«Айналмалы бекет» әдісі  арқылы сабақты бекіту үшін әр топқа жаз мезгілдеріне байланысты жұмбақ,жауап,мақал жаздырамын.

Бір топ жұмбақ жазады,екінші топ жауабын жазады,үшінші топ мақал жазады.

А4 парағы,ручка

 

 

 

 

 

Қорытынды

 

 

 

 

 

 

1 минут

Үйге тапсырма

Оқулық бойынша мәтінді оқып келу.

«Шілде» тақырыбын оқып келеді.

Оқулық

3 мин

Бағалау

 «Бағалау тақтасы» бойынша сабаққа  қатысып отырған оқушылармен бірлесіп, мақтап,мадақтап жиынтық бағамен  бағалаймын.

Критерий бойынша оқушылар бірлесе отырып,жиынтық бағамен  бағаланады.Өзін-өзі бағалайды.

Бағалау тақтасы, Геометриялық фигуралар

 

3 минут

Рефлексия

Кері әсер парағы

1.Бүгінгі сабақ саған ұнады ма?

2.Бұл сабақ қаншалықты қиын болды?

3.Сабақ соңында қандай сезімде болдың?

Бүгінгі сабақтан алған әсерлерін стиккерге жазып, тілек ағашына жабыстырады.

Тілек ағашы,стикер

           

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                                                                                               

 

Автор Сатыбалдиева Бахыт Касымбековна
Дата добавления 04.02.2015
Раздел Начальные классы
Подраздел Планирования
Просмотров 1022
Номер материала 55581
Скачать свидетельство о публикации
