Главная / Начальные классы / Открытый урок на С.Мұқанов "Шыбынсыз жаз"

Открытый урок на С.Мұқанов "Шыбынсыз жаз"


Сабақ жоспары № 3


Күні: 17.03.2014ж

Пәні: Ана тілі

Сынып: 3-сынып

Мұғалімнің аты-жөні:

Сатыбалдиева Бахыт Касымбековна

Сабақтың тақырыбы:

С.Мұқанов «Шыбынсыз жаз»

Сабақтың мақсаты:

Оқушылардың тілдік білімдерін, сөздік қорын және байланыстыра сөйлеу дағдыларын қалыптастыру.

Оқыту нәтижелері:

1.Оқушының шығармашылығын дамытуға қолайлы жағдай туғыза отырып,өзінің жұмысына анализ жасай алады;

2.Орындаған тапсырмаларына қарап, салыстыра отырып ойланады;

Сабақтың барысы:


Сабақтың

кезеңдері

Уакыты

Мұғалімнің

іс-әрекеті

Оқушы іс-әрекеті

Ресурстар, көрнекіліктер

Кіріспе

5 минут












8 минут

Сыныпта ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру үшін : «Көңіл-күйімізді жаттықтыру» тренингін өткіземін.

Оқушылар гүл атаулары бойынша топқа бөлінеді, топ ережесін еске түсіреді.


Үй жұмысы

«Менің сүйікті гүлім» ойыны арқылы үй жұмысын еске түсіремін.

Оқушылар түрлі мимикалық іс әрекет жасау арқылы көңіл күйлерін білдіреді..

«Біздің сүйікті гүліміз» бойынша топқа бөлінеді.Бәйшешек,Раушан,Роза.

Оқушылар топ ережесін айтады.






«Мозайка» әдісі арқылы гүлдің әр жапырақшасында үй жұмысына арналған сұрақтар берілген.Сол сұрақтарға жауап береді.

Смайликтер





Түрлі гүлдер суреті.






Гүл

Тұсаукесер




3 минут




Оқушыларды сыни тұрғыдан ойлату үшін бейнеролик көрсетіп жаңа сабақтың мазмұнын ашамын.

Бейнероликте Алатау бөктеріндегі сұлу табиғат бейнеленген.Оқушылар сыни тұрғыдан ойлана отырып,жауап береді.

Смайлик

Интербелсенді тақтада бейне дыбыс


Негізгі бөлім


3минут







8 минут
















4минут









2 минут







2 минут




3 минут

Мағынаны таныту

«Миға шабуыл» әдісі арқылы

- Роликте не үшін таулы жердің табиғаты бейнеленген?деген сұрақ қоямын.

Оқулықтағы мәтінді іштей оқытамын.




«Джигсо» әдісі арқылы әр топ мәтін бойынша тапсырмалар орындайды.

А. Іздеуші топ. Шығармаға сүйеніп,жазушы не себепті «Шыбынсыз жаз»,- деп тақырып қойғанын табыңдар ?

Ә. Бейнелеуші топ. Шығармадан жазушы жаз табиғатының суретін неге теңеп сипаттаған тұсын тауып оқыңдар ?

Б. Сөз тапқыш топ . Мәтіндегі мағынасы түсініксіз сөздерді табыңдар?

«Еркін айту». стратегиясы.

«Автор шығармасында оқырмандарына не айтқысы келді?» деген сұрақ қоямын.

«Сергіту сәті»

Оқушылардың ойын сергіту үшін билетемін

Өткен тақырып бойынша кері байланыс орнату үшін «Семантикалық карта» беремін.

Оқушылар сыни тұрғыдан ойлана отырып,жауап береді







«Еркін» оқу. Оқулықтағы мәтінді үнсіз оқу, ол үшін оқушылар еріндерін жиып, саусақпен басып оқиды..


Іздеуші топ. Мәтінге байланысты тапсырмаларды топтасу арқылы табады


Бейнелеуші топ. Мәтіннен аңшының сыртқы бейнесі сипаттайды.


Сөз тапқыш топ . Мәтіндегі мағынасы түсініксіз сөздерді табады

Топтасу арқылы әр топ өз ойларын айтып мәтіннің мамұнын ашады.







Автор шығармасында оқырмандарына не айтқысы келгенін сыни ойлана айтып береді

.


Іс-қимылар арқылы сергіту сәтін жасайды


Балалар семантикалық карта арқылы кешегі өткен сабағымызды жаңа сабағымызбен салыстырып жазады.

Оқулық


Бағалау парағы

Плакат,маркер






Дәптер,ручка




смайлик




А4 парағы


смайлик





Оқулық






А4 парағы



Интербелсенді тақта







Интербелсенді тақта.



А4 парағы,ручка





Қорытынды

1 минут

Үйге тапсырма

Мәтінді оқып келеді.

«Шыбынсыз жаз» әңгімесін оқу.

Оқулық

3 мин

Бағалау. Әр топта бағалау парағындағы критерий бойынша жиынтық баға шығарамын.

Критерий бойынша оқушылармен топпен бірлесе отырып,жиынтық бағамен бағаланады..

Бағалау парағығ, смайлик



3 минут

Рефлексия

Бүгінгі сабақ қандай болды?

Қандай әсерде болдың?

Бүгінгі сабақтан алған әсерлерін стиккерге жазып,тілек ағашына апарып жабыстырады.

Тілек ағашы,стикер



Открытый урок на С.Мұқанов "Шыбынсыз жаз"
  • Начальные классы
Описание:

 

 

 

                                                                              Сабақ жоспары № 3

 

 

 

Күні:   17.03.2014ж

Пәні:  Ана тілі

Сынып: 3-сынып

Мұғалімнің аты-жөні:

Сатыбалдиева Бахыт Касымбековна

Сабақтың  тақырыбы:

С.Мұқанов «Шыбынсыз жаз»

Сабақтың  мақсаты:

Оқушылардың тілдік білімдерін, сөздік қорын және байланыстыра сөйлеу дағдыларын қалыптастыру.

Оқыту нәтижелері:

1.Оқушының шығармашылығын дамытуға қолайлы жағдай туғыза отырып,өзінің жұмысына анализ жасай алады;

2.Орындаған тапсырмаларына қарап, салыстыра отырып ойланады;

Сабақтың  барысы:

 

Сабақтың

 кезеңдері

Уакыты

Мұғалімнің

іс-әрекеті

Оқушы іс-әрекеті

Ресурстар, көрнекіліктер

Кіріспе

5 минут

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

8 минут

Сыныпта ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру үшін : «Көңіл-күйімізді жаттықтыру» тренингін өткіземін.

Оқушылар гүл атаулары бойынша топқа бөлінеді, топ ережесін еске түсіреді.

 

Үй жұмысы

 «Менің сүйікті гүлім» ойыны арқылы үй жұмысын еске түсіремін.

Оқушылар түрлі мимикалық  іс әрекет жасау арқылы  көңіл күйлерін білдіреді..

«Біздің сүйікті гүліміз» бойынша топқа бөлінеді.Бәйшешек,Раушан,Роза.

Оқушылар топ ережесін айтады.

 

 

 

 

 

«Мозайка» әдісі арқылы гүлдің әр жапырақшасында үй жұмысына арналған сұрақтар берілген.Сол сұрақтарға жауап береді.

 Смайликтер

 

 

 

 

Түрлі гүлдер суреті.

 

 

 

 

 

Гүл

Тұсаукесер

 

 

 

3 минут

 

 

 

Оқушыларды сыни тұрғыдан ойлату үшін бейнеролик көрсетіп жаңа сабақтың мазмұнын ашамын.

Бейнероликте  Алатау бөктеріндегі сұлу табиғат бейнеленген.Оқушылар сыни тұрғыдан ойлана отырып,жауап береді.

Смайлик

Интербелсенді тақтада бейне дыбыс

 

Негізгі бөлім

 

3минут

 

 

 

 

 

 

8 минут

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4минут

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2 минут

 

 

 

 

 

 

2 минут

 

 

 

3 минут

Мағынаны таныту

«Миға шабуыл» әдісі арқылы

- Роликте не үшін таулы жердің табиғаты бейнеленген?деген  сұрақ қоямын.

 

Оқулықтағы мәтінді іштей оқытамын.

 

 

 

«Джигсо» әдісі арқылы әр топ мәтін бойынша тапсырмалар орындайды.

 А. Іздеуші топ. Шығармаға сүйеніп,жазушы не себепті «Шыбынсыз жаз»,- деп тақырып қойғанын табыңдар ?

Ә. Бейнелеуші топ. Шығармадан  жазушы жаз табиғатының суретін неге теңеп сипаттаған тұсын тауып оқыңдар ?

Б. Сөз тапқыш топ . Мәтіндегі мағынасы түсініксіз сөздерді табыңдар?

«Еркін  айту». стратегиясы.

 «Автор шығармасында оқырмандарына не айтқысы келді?» деген сұрақ қоямын.

«Сергіту сәті»

Оқушылардың ойын сергіту үшін билетемін

Өткен тақырып бойынша кері байланыс орнату үшін «Семантикалық  карта» беремін.

Оқушылар сыни тұрғыдан ойлана отырып,жауап береді

 

 

 

 

 

 

«Еркін» оқу. Оқулықтағы мәтінді үнсіз оқу, ол үшін оқушылар еріндерін жиып, саусақпен басып оқиды..

 

Іздеуші топ. Мәтінге байланысты тапсырмаларды топтасу арқылы табады

 

Бейнелеуші топ. Мәтіннен аңшының сыртқы бейнесі сипаттайды.

 

Сөз тапқыш топ . Мәтіндегі мағынасы түсініксіз сөздерді табады

Топтасу арқылы әр топ өз ойларын айтып мәтіннің мамұнын ашады.

 

 

 

 

 

 

Автор шығармасында оқырмандарына не айтқысы келгенін сыни ойлана айтып береді

.

 

Іс-қимылар арқылы сергіту сәтін жасайды

 

Балалар семантикалық карта арқылы кешегі өткен сабағымызды жаңа сабағымызбен салыстырып жазады.

Оқулық

 

Бағалау парағы

Плакат,маркер

 

 

 

 

 

Дәптер,ручка

 

 

 

смайлик

 

 

 

А4 парағы

 

смайлик

 

 

 

 

Оқулық

 

 

 

 

 

А4 парағы

 

 

Интербелсенді тақта

 

 

 

 

 

 

Интербелсенді тақта.

 

 

А4 парағы,ручка

 

 

 

 

Қорытынды

 

1 минут

Үйге тапсырма

Мәтінді оқып келеді.

«Шыбынсыз жаз» әңгімесін  оқу.

Оқулық

3 мин

Бағалау. Әр топта бағалау парағындағы критерий бойынша жиынтық баға шығарамын.

Критерий бойынша оқушылармен топпен бірлесе отырып,жиынтық бағамен  бағаланады..

Бағалау парағығ, смайлик

 

 

3 минут

Рефлексия

Бүгінгі сабақ қандай болды?

Қандай әсерде болдың?

Бүгінгі сабақтан алған әсерлерін стиккерге жазып,тілек ағашына апарып жабыстырады.

Тілек ағашы,стикер

           

 

 

 

 

 

                                                                                           

 

Автор Сатыбалдиева Бахыт Касымбековна
Дата добавления 04.02.2015
Раздел Начальные классы
Подраздел Планирования
Просмотров 1119
Номер материала 55582
Скачать свидетельство о публикации
