Главная / Начальные классы / 26 +7 қосындысы 33-7 айырмасы

26 +7 қосындысы 33-7 айырмасы

Сабақтың тақырыбы: 26 +7 қосындысы 33-7 айырмасы тақырыбын қайталау

Сабақтың мақсаты:

Білімділік: Оқушылардың математика пәнінен бірліктер мен ондықтарды санау тақырыбы бойынша алған білімдерін пысықтап, қайталауға арналған есептер шығару

Дамытушылық: Оқушылардың логикалық ойлау, есептеу қабілеттерің дамыту

Тәрбиелік: Оқушыларды тапқырлыққа, жылдам ойлауға, ойын қорыта білуге тәрбиелеу

Сабақтың түрі: Қайталау сабағы

Сабақтың әдісі: сұрақ - жауап, ойын, тест, әңгімелеу,

сахналық қойылым

Сабақтың көрнекілігі: интерактивті тақта, қима - қағаз.

Пәнаралық байланыс: Ана тілі, дүниетану, музыка


Сабақтың барысы:

Ұйымдастыру кезеңі

а) Оқушылармен сәлемдесу.

ә) Оқушылардың құрал жабдықтарына назар аудару.

б) Психологиялық дайындық. Оқушылардың қызығушылығын ояту.

Тыңдаңдар қыздар!

Тыңдаңдар ұлдар!

Мінеки сыныпта тыныштық,

Естілмейді дыбыс түк,

Мұны мен қоштаймын,

Математика сабағын бастаймын.

Мақсат қою кезеңі

26+7 қосындысы 33-7 айырмасы тақырыбы бойынша қайталау есептерін шығару

Үй тапсырмасын пысықтау

Ал, достарым, келіңдер,

Біріңе- бірің еріңдер.

Біліміңді тексеріп,

Шешімін тауып көріңдер!

А.129 бет 6-мысал

Ә. Кестемен жұмыс


Өткен материалдар бойынша білімдерін тексеру

«Бауырсақ» ертегісінің сахналық қойылымы

Кел, тыңдайық ертегі,

Ертегі жанды елтеді.

Талай ғажап оқиға,

Қызық сырын шертеді.


Ерте- ерте, ертеде

Қозы құйрығы келтеде,

Бір кемпір мен шал тұрыпты.

Шал:

Сен, кемпір, бүгін шайға

Бауырсақты дайында!

Кемпір:

Не деп тұрсың сен маған?

Май мен ұнды қайдан алам?

Шал:

Сен, кемпір, жай отырма,

Қане, тұр, жақсы қара.

Ұнның түбін қақта,

Бауырсақты дайында!


Кемпір шалды тыңдады

Жұмысқа ол кірісті.

Түсі сары, өзі жұмсақ

Пісірді доп - домалақ бауырсақ.


Сөйтіп, бауырсақты пісіреді де,суытып терезе алдына қояды. Бауырсақ домалай жөнеледі.


Сергіту сәті

Бауырсақ:

Мен бауырсақ, бауырсақ

Май,қаймаққа иленген

Иісім сондай тамаша,

Дәмім сондай керемет.

Қашып кеттім атадан,

Қашып кеттім ападан.

ЛЯ-ЛЯ- ЛЯ- ЛЯ- ЛЯ


Орман ішінде домалап келе жатып, қоянға кезігеді.

Қоян:

Бауырсақ, бауырсақ мен сені жеймін дейді.

Бауырсақ:

Жоқ, мені жеме, саған өлең айтамын, тыңда:

Мен бауырсақ, бауырсақ

Май,қаймаққа иленген

Иісім сондай тамаша,

Дәмім сондай керемет.

Қашып кеттім атадан,

Қашып кеттім ападан,

Сенен де қашып кетемін.

Қоян:

Сенің өлеңін жақсы екен, сен одан да менің тапсырмамды орындасаң, жөніңе кетесің.

Қоянның тапсырмасын екі топ балалар көмегімен орындау

130 бет 1-мысал



Шөп үстіндегі аюға кездеседі.

Аю:

Бауырсақ, бауырсақ мен сені жеймін дейді.

Бауырсақ:

Жоқ, мені жеме, саған өлең айтамын, тыңда:

Мен бауырсақ, бауырсақ

Май,қаймаққа иленген

Иісім сондай тамаша,

Дәмім сондай керемет.

Қашып кеттім атадан,

Қашып кеттім ападан,

Қашып кеттім қояннан,

Сенен де қашып кетемін.

Аю:

Әй, балалар, балалар!

Менде қызық ойын бар,

Ал, ықылас қойыңдар.

Сандарды салыстыру тапсырмасын орыңдаңдар, сонда ғана мен бауырсақты жіберемін.

Екі топқа таратпа қағаздар беріледі


Бауырсақ:

Жарайсыңдар, балалар, мені құтқарып алдыңдар.

Бауырсақ домалап, өлеңін айтып келе жатқанда ағаш түбінде жатқан қасқырға кездеседі.

Қасқыр:

Бауырсақ, бауырсақ мен сені жеймін дейді.


Бауырсақ:

Жоқ, мені жеме, саған өлең айтамын, тыңда:

Мен бауырсақ, бауырсақ

Май,қаймаққа иленген

Иісім сондай тамаша,

Дәмім сондай керемет.

Қашып кеттім атадан,

Қашып кеттім ападан,

Қашып кеттім қояннан,

Қашып кеттім аюдан,

Сенен де қашып кетемін.

Қасқыр:

Жоқ, бұл өлеңін маған ұнамады. Сен менің тапсырмамды орындасаң ғана жіберемін.

130 бет 2,3 есепті орындау

Бауырсақ:

Балалардың көмегін сұрайды.



Бауырсақ:

Жарайсыңдар, балалар, мені құтқарып алдыңдар.

Бауырсақ ары қарай домалап бара жатқанда бір дыьбысты естиді.Алдынан түлкі шығады.

Түлкі:

Бауырсақты көріп, қуанып, амандығын сұрайды.

Бауырсақ жүзің қандай шырайлы, мен сені жеймін - дейді.

Бауырсақ:

Жоқ, мені жеме, саған өлең айтамын, тыңда:

Мен бауырсақ, бауырсақ

Май,қаймаққа иленген

Иісім сондай тамаша,

Дәмім сондай керемет.

Қашып кеттім атадан,

Қашып кеттім ападан,

Қашып кеттім қояннан,

Қашып кеттім аюдан,

Қашып кеттім қасқырдан,

Сенен де қашып кетемін.

Түлкі:

Әнің сенің жағымды,

Маған өте ұнады.

Қорықпашы сен менен

Жеп қоймаймын мен сені.

Иісің тартып тұрса да,

Түсің сары болса да.

Орманда ойнайық біз.

Дос болайық екеуміз.

Тек тапсырмамды орындасаң.

Менің тапсырмам біріншісң есеп, екінші тапсырмам логикалық ойынды сынайын деп қоя береді.

Бауырсақ:

Балалар көмегіне жүгінеді.Мені құтқарып алыңдаршы балалар дейді.

Кел, балалар, ойнайық

Ойнайық та, ойлайық

Қандай сұрақ болса да

Таппай оны қоймайық.


Бекіту кезеңі

Түлкінің үш тапсырмасы орындалады

1. Математикалық диктант

2. Тест

3. Шығармашылық жұмыс




Жүректеріңде шоқ бар екенін байқадым,

Сондықтанда осы шоқты өшірмей,

Жалындатып,шарықтатыңдар әрдайым - деп бауырсақ оқушыларға ризашылығын білдіреді.


Сабақты қорыту.

- Балалар, сендерге сабақ ұнады ма?

- Сабақта немен таныстыңдар?

- Сабақта нені үйрендіңдер?

Қазақстан елінің

Біз оқушы ұланы,

Қазақстан жалауын

Көтереміз жоғары.


Бағалау.

Екі топтың жинаған ұпай санынан, тақтада мониторинг шығады.

Оқушыларды мақтап,мадақтау.


Үйге тапсырма:

130 бет 6- мысал

26 +7 қосындысы 33-7 айырмасы
  • Начальные классы
Описание:

Сабақтың тақырыбы: 26 +7 қосындысы 33-7 айырмасы тақырыбын қайталау

Сабақтың мақсаты:

Білімділік: Оқушылардың математика пәнінен бірліктер мен ондықтарды санау тақырыбы бойынша алған білімдерін пысықтап, қайталауға арналған есептер шығару

Дамытушылық: Оқушылардың логикалық ойлау, есептеу қабілеттерің дамыту

Тәрбиелік: Оқушыларды тапқырлыққа, жылдам ойлауға, ойын қорыта білуге тәрбиелеу

Сабақтың түрі: Қайталау сабағы

Сабақтың әдісі: сұрақ - жауап, ойын, тест, әңгімелеу,

сахналық қойылым

Сабақтың көрнекілігі: интерактивті тақта, қима - қағаз.

Пәнаралық байланыс: Ана тілі, дүниетану, музыка

Сабақтың барысы:

Ұйымдастыру кезеңі

а) Оқушылармен сәлемдесу.

ә) Оқушылардың құрал жабдықтарына назар аудару.

б) Психологиялық дайындық. Оқушылардың қызығушылығын ояту.

Тыңдаңдар қыздар!

Тыңдаңдар ұлдар!

Мінеки сыныпта тыныштық,

Естілмейді дыбыс түк,

Мұны мен қоштаймын,

Математика сабағын бастаймын.

Мақсат қою кезеңі

26+7 қосындысы 33-7 айырмасы тақырыбы бойынша қайталау есептерін шығару

Үй тапсырмасын пысықтау

Ал, достарым, келіңдер,

Біріңе- бірің еріңдер.

Біліміңді тексеріп,

Шешімін тауып көріңдер!

А.129 бет 6-мысал

Ә. Кестемен жұмыс

Өткен материалдар бойынша білімдерін тексеру

«Бауырсақ» ертегісінің сахналық қойылымы

Кел, тыңдайық ертегі,

Ертегі жанды елтеді.

Талай ғажап оқиға,

Қызық сырын шертеді.

Ерте- ерте, ертеде

Қозы құйрығы келтеде,

Бір кемпір мен шал тұрыпты.

Шал:

Сен, кемпір, бүгін шайға

Бауырсақты дайында!

Кемпір:

Не деп тұрсың сен маған?

Май мен ұнды қайдан алам?

Шал:

Сен, кемпір, жай отырма,

Қане, тұр, жақсы қара.

Ұнның түбін қақта,

Бауырсақты дайында!

Кемпір шалды тыңдады

Жұмысқа ол кірісті.

Түсі сары, өзі жұмсақ

Пісірді доп - домалақ бауырсақ.

Сөйтіп, бауырсақты пісіреді де,суытып терезе алдына қояды. Бауырсақ домалай жөнеледі.

Сергіту сәті

Бауырсақ:

Мен бауырсақ, бауырсақ

Май,қаймаққа иленген

Иісім сондай тамаша,

Дәмім сондай керемет.

Қашып кеттім атадан,

Қашып кеттім ападан.

ЛЯ-ЛЯ- ЛЯ- ЛЯ- ЛЯ

Орман ішінде домалап келе жатып, қоянға кезігеді.

Қоян:

Бауырсақ, бауырсақ мен сені жеймін дейді.

Бауырсақ:

Жоқ, мені жеме, саған өлең айтамын, тыңда:

Мен бауырсақ, бауырсақ

Май,қаймаққа иленген

Иісім сондай тамаша,

Дәмім сондай керемет.

Қашып кеттім атадан,

Қашып кеттім ападан,

Сенен де қашып кетемін.

Қоян:

Сенің өлеңін жақсы екен, сен одан да менің тапсырмамды орындасаң, жөніңе кетесің.

Қоянның тапсырмасын екі топ балалар көмегімен орындау

130 бет 1-мысал

Шөп үстіндегі аюға кездеседі.

Аю:

Бауырсақ, бауырсақ мен сені жеймін дейді.

Бауырсақ:

Жоқ, мені жеме, саған өлең айтамын, тыңда:

Мен бауырсақ, бауырсақ

Май,қаймаққа иленген

Иісім сондай тамаша,

Дәмім сондай керемет.

Қашып кеттім атадан,

Қашып кеттім ападан,

Қашып кеттім қояннан,

Сенен де қашып кетемін.

Аю:

Әй, балалар, балалар!

Менде қызық ойын бар,

Ал, ықылас қойыңдар.

Сандарды салыстыру тапсырмасын орыңдаңдар, сонда ғана мен бауырсақты жіберемін.

Екі топқа таратпа қағаздар беріледі

Бауырсақ:

Жарайсыңдар, балалар, мені құтқарып алдыңдар.

Бауырсақ домалап, өлеңін айтып келе жатқанда ағаш түбінде жатқан қасқырға кездеседі.

Қасқыр:

Бауырсақ, бауырсақ мен сені жеймін дейді.

Бауырсақ:

Жоқ, мені жеме, саған өлең айтамын, тыңда:

Мен бауырсақ, бауырсақ

Май,қаймаққа иленген

Иісім сондай тамаша,

Дәмім сондай керемет.

Қашып кеттім атадан,

Қашып кеттім ападан,

Қашып кеттім қояннан,

Қашып кеттім аюдан,

Сенен де қашып кетемін.

Қасқыр:

Жоқ, бұл өлеңін маған ұнамады. Сен менің тапсырмамды орындасаң ғана жіберемін.

130 бет 2,3 есепті орындау

Бауырсақ:

Балалардың көмегін сұрайды.

Бауырсақ:

Жарайсыңдар, балалар, мені құтқарып алдыңдар.

Бауырсақ ары қарай домалап бара жатқанда бір дыьбысты естиді.Алдынан түлкі шығады.

Түлкі:

Бауырсақты көріп, қуанып, амандығын сұрайды.

Бауырсақ жүзің қандай шырайлы, мен сені жеймін - дейді.

Бауырсақ:

Жоқ, мені жеме, саған өлең айтамын, тыңда:

Мен бауырсақ, бауырсақ

Май,қаймаққа иленген

Иісім сондай тамаша,

Дәмім сондай керемет.

Қашып кеттім атадан,

Қашып кеттім ападан,

Қашып кеттім қояннан,

Қашып кеттім аюдан,

Қашып кеттім қасқырдан,

Сенен де қашып кетемін.

Түлкі:

Әнің сенің жағымды,

Маған өте ұнады.

Қорықпашы сен менен

Жеп қоймаймын мен сені.

Иісің тартып тұрса да,

Түсің сары болса да.

Орманда ойнайық біз.

Дос болайық екеуміз.

Тек тапсырмамды орындасаң.

Менің тапсырмам біріншісң есеп, екінші тапсырмам логикалық ойынды сынайын деп қоя береді.

Бауырсақ:

Балалар көмегіне жүгінеді.Мені құтқарып алыңдаршы балалар дейді.

Кел, балалар, ойнайық

Ойнайық та, ойлайық

Қандай сұрақ болса да

Таппай оны қоймайық.

Бекіту кезеңі

Түлкінің үш тапсырмасы орындалады

1. Математикалық диктант

2. Тест

3. Шығармашылық жұмыс

Жүректеріңде шоқ бар екенін байқадым,

Сондықтанда осы шоқты өшірмей,

Жалындатып,шарықтатыңдар әрдайым - деп бауырсақ оқушыларға ризашылығын білдіреді.

Сабақты қорыту.

- Балалар, сендерге сабақ ұнады ма?

- Сабақта немен таныстыңдар?

- Сабақта нені үйрендіңдер?

Қазақстан елінің

Біз оқушы ұланы,

Қазақстан жалауын

Көтереміз жоғары.

Бағалау.

Екі топтың жинаған ұпай санынан, тақтада мониторинг шығады.

Оқушыларды мақтап,мадақтау.

Үйге тапсырма:

130 бет 6- мысал

Автор Кайракбаева Айнура Сериковна
Дата добавления 22.04.2015
Раздел Начальные классы
Подраздел Планирования
Просмотров 403
Номер материала 58146
Скачать свидетельство о публикации
