Пән атауы:
Дүниетану
|
Өтілетін уақыты
|
Барлық
оқушы саны:
|
Сілтеме
|
Күнтізбелік
жоспар, оқулық
|
Сабақтың
тақырыбы:
|
Орман тоғай
өсімдіктері, жануарлары туралы
|
Мақсаты:
|
Орман тоғай
өсімдіктері, жануарлары туралы, олардың тіршілігі жайында біледі. Олардың
пайдасы жайында түсінеді.
|
Оқу
нәтижесі
|
Орман тоғай
өсімдіктері, жануарлары туралы жайында біле алады. Білгендерін өмірде
қолдана алады.
|
Дереккөздер
|
Оқулық,
ресурстар
|
Сабақтың
барысы
|
Мұғалімнің
іс- әрекеті
|
Оқушының
іс- әрекеті
|
модульдер
|
Бағалау
түрі
|
Қызығушылықты ояту:
Ұйымдастыру кезеңі:
2 түсті таратпа тарату арқылы
топқа бөлу
|
Оқу
құралдарын дайындап қояды. Таратпалар бойынша бірден топқа бөлініп отырады.
Жануар. Өсімдік атауымен
бөлінеді.
|
Оқыту мен
оқудағы жаңа тәсілдер, оқушылардың жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту және оқу
|
Қолпаштау арқылы бағалау
|
Үй тапсырмасын тексеру.
«қорапшадағы сұрақтар»
Мақал- мәтелдер айту
|
Шөл өсімдіктері мен
жануарлары тіршілігі туралы айтады.
Қорапшада берілген сұрақтарға
жауап береді.
|
оқушылардың жас
ерекшеліктеріне сәйкес оқыту және оқу
|
Бірін- бірі бағалау
|
Мағынаны
тану
Жаңа сабақ: Оқулықтан оқып
шығу, танысу.
Дәптермен жұмыс
|
Сұрақтарға
жауап беру, өз пікірлерін айтқызу.
Орман тоғай
өсімдіктері, жануарлары туралы
Қазақстанның қай аймақтарына
мекендеуге бейім, және пайдасы туралы қысқаша кесте құру
|
оқушылардың жас
ерекшеліктеріне сәйкес оқыту және оқу. Диалог құру, оқушылардың жас
ерекшеліктеріне сәйкес оқыту мен оқу.
|
Топта бірін- бірі бағалау,
«басбармақ» әдісі арқылы
|
Ой толғаныс: «Серпілген сауал»
сратегиясымен мал шаруашылығына байланысты сұрақ қояды.
Сергіту сәті:
|
Әр бала сұраққа жауап беріп,
өз сұрағын келесі балаға қояды.
Жұмбақтар шешу.
|
СТО
Оқыту
үшін бағалау мен оқуды бағалау.
Оқытуды басқару және
көшбасшылық
|
3 Қол шапалақ
|
Бекіту кезеңі:
Екі топқа тапсырма
|
Өсімдіктер
мен жануарлардың аттарын атау ерекшеліктерін айту.
Жұмыстарын қорғайды.
|
Талантты және
дарынды балаларды оқыту, оқушылардың жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту және
оқу
|
Бір- бірін қолдау
|
Үйге тапсырма:
69-72 беттер мазмұндау,
|
Тапсырманы күнделіктеріне
жазып алады.
|
Оқыту мен
оқуды бағалау
|
Мұғалімнің
бағалауы
|