Главная / Математика / Облыстық семинар: математикадан "Өткенді пысықтау" (2 сынып)

Облыстық семинар: математикадан "Өткенді пысықтау" (2 сынып)

Мемлекеттік тілде оқытатын Заречный орта мектебі







Облыстық семинар



Математика

«Өткенді пысықтау»



2 «А» сынып





Мұғалім: Бижанова Б.С.





2014 – 2015 оқу жылы















Математика 17.03.2015ж

Сабақтың тақырыбы: Өткенді пысықтау

Сабақтың мақсаты:оқушылардың өткен сабақтардан алған білімдерін пысықтап, қайталауға арналған есептер шығару, оқу - ң логикалық ойлау, есептеу қабілеттерін дамыту,тапқырлыққа, ізденімпаздыққа,жылдам ойлауға, ойын қорыта білуге тәрбиелеу.

Сабақтың түрі. пысықтау
Сабақтың әдісі:ыстық орындық әдісі,3 қалам,таза тақта,Блум ромашка,сәйкестендіру тест
Көрнекілік:: слайд, тест,ойын,түймедақ
Сабақтың барысы

І. Ұйымдастыру кезең
Амандасу

Көңіл-күйіміздің жақсы екенін көрсетейік?

Қандай есептер өттік? т.б.ол үщін

  1. «3 қалам» әдісін

Қызыл қалам – білмеймін

Сары қалам -күшті білемін

Жасыл қалам -қиналамын

1 тапсырма қосу 50+20 54+12

2 тапсырма азайту 12-5 48-2

3 тапсырма өрнектің мәнін табу в+6 в= 4 5 11

4 тапсырма теңдеу х+45 = 22+34 а-220 =640

Әр оқушыға тапсырмаларды беру, оқушылар белгілейді,қандай тапсырманы білмейтіндерін білемін және сол тапсырма бойынша жұмыс жүргіземін

C:\Users\Админ\Desktop\фото Бибигуль апай\20150318_092530.jpgF:\фото Бибигуль апай\20150318_092607.jpg

2. «Ыстық орындық» әдісі

Жереби арқылы 3 оқушыны таңдап алу

Қалған оқушылар соған сұрақтар қояды, егер білмей қалса басқа оқушылардан сұрау

F:\фото Бибигуль апай\20150318_092733.jpgF:\фото Бибигуль апай\20150318_092813.jpgF:\фото Бибигуль апай\20150318_092806.jpg

3. «Таза тақта» әдісі

Оқушылар тақтаға есеп жазады,басқа оқушы есепті шығарады

Миға шабуыл жасадық,енді тақтаны тазартып келесі тапсырманы орындаймыз

Кітаппен жұмыс № 1 а) ауызша «Шапшаң есепте» ойыны

Ә) Тақтамен жұмыс

18+29 34 + 39 39+49

78-49 97- 29 100-39

Сергіту кезең

3

4

а) Торкөз – 600

Жолды дәптер – 400

Сатылды-200 дәптер

Қалды-? дәптер

ә)Жіберілді -170 жәшік сәбіз

Қоймада қалды-100 жәшік

Қоймада барлығы-? жәшік сәбіз
Блум ромашка «Түймедақ»

  1. Білу қосу азайту 10+9 = 12- 7 =

  1. Түсіну жақшалы өрнек (17+23)-12= 29-(18+10)=

3. Қолдану теңдеу шеш х+32 = 85 120-х = 70

  1. Жинақтау сөз есеп Көкөніс-50тг

Сәбіз- ? 21 тг кем

  1. Бағалау логикалық тапсырма

(380*120)*160 = 100

(380*120)*160=340

6. 5 5 5 5 5 = 15

6 оқушыға тапсырма беремін

Үлгірімі төмен және дарынды оқушымен жұмыс жасаймын.

орытынды. Сәйкестендіру тест топқа бөлемін

Қорытынды: 1 топ 2 топ 3 топ 4 топ



Сәйкестендіру тест желімдеу 1 топ

456+68=

524 542  525 534

Х +240= 410 – 100

70 80 550 540

Печенье – 360г

Кәмпит -? 200 г артық

560 650 160 170

7м89см – 9 см =

7м90см 7м80 см 7м 91см 7м 89см

2 топ

1

35+24

А

40

2

(44+56)-60

В

48 сағ.

3

2ц = ? кг

С

59

4

2 тәул.=? сағ.

Д

200кг

  1. топ

389+414 702

782+142 803

945-243 27

Тіктөрт.ұзынд.6см, ені 8см Р-?см 924

Х+19=46 28

4 топ








Математика 2 сынып

1. Мына сандар қатарынан екі таңбалы сандар қатарын тап.

А) 9,26,17,5 В) 15,29,37,93 С) 3,5,338, 16 Д) 1,2,3,4,5

2. Айнұр 76 шие терді. Ол оның 6 жеп қойды. Неше шие болды?

А) 80 В) 70 С) 90 Д) 76

3. X+120=400 теңдеуінің мәні нешеге тең?

А)200 В)280 С)380 Д)320

4. Бірінші қосылғыш 34, екінші қосылғыш 16. қосындының мәні нешеге тең?

А) 18 В) 20 С) 40 Д) 50

5. Қабырғаларының ұзындықтары 4 см шаршының периметрі неше см?

А) 14 см В) 16 см С) 8 см Д) 10 см

6. 2 сағатта қанша минут бар?

А) 100 мин В) 80 мин С) 90 мин Д) 120 мин

7. 720+(820-620) өрнегінің мәні:

А) 740 В) 920 С) 890 Д)790

Үйге тапсырма №3 қалғаны 165-166 бет

Бағалау өздеріне бағалату











Облыстық семинар: математикадан "Өткенді пысықтау" (2 сынып)
  • Математика
Описание:

 Сабақтың тақырыбы: Өткенді пысықтау

Сабақтың мақсаты:оқушылардың өткен сабақтардан алған білімдерін пысықтап, қайталауға арналған есептер шығару, оқу - ң логикалық ойлау, есептеу қабілеттерін дамыту,тапқырлыққа, ізденімпаздыққа,жылдам ойлауға, ойын қорыта білуге тәрбиелеу.

Сабақтың түрі. пысықтау
Сабақтың әдісі:ыстық орындық әдісі,3 қалам,таза  тақта,Блум ромашка,сәйкестендіру тест
Көрнекілік:: слайд, тест,ойын,түймедақ
Сабақтың барысы

 І. Ұйымдастыру кезең
Амандасу

Көңіл-күйіміздің жақсы екенін көрсетейік?

Қандай есептер өттік? т.б.ол үщін

1.     «3 қалам»  әдісін

 Қызыл қалам – білмеймін

Сары қалам -күшті білемін

Жасыл қалам -қиналамын

1 тапсырма  қосу      50+20     54+12

2 тапсырма  азайту    12-5     48-2

3 тапсырма  өрнектің мәнін табу    в+6      в= 4     5  11

4 тапсырма теңдеу    х+45 = 22+34            а-220 =640

Автор Бегайдарова Назгуль Серикбаевна
Дата добавления 09.04.2015
Раздел Математика
Подраздел Конспекты
Просмотров 991
Номер материала 59438
Скачать свидетельство о публикации
