Главная / Начальные классы / Інтегрований урок з природознавства"Птахи"

Інтегрований урок з природознавства"Птахи"

ПТАХИ

Інтегрований урок з природознавства

Мета. Познайомити дітей з класом птахів, вчити розрізняти види птахів, описувати їх зовнішній вигляд, вміння встановлювати кратне ранцеве порівняння їхньої ваги, розвивати мовлення дітей, їхні акторські здібності, логічне мислення, кмітливість. Виховувати любов і бережливе ставлення до пернатих друзів.


Хід уроку

I. Організація класу.


II. Актуалізація опорних знань.


1.Підсумки спостережень за тиждень.

2.Практична робота в зошитах спостережень.


Назва свята

Народні прикмети

14/11 Кузьми і Дем`яна

День зустрічі зими

Якщо розвезе дорогу –

не жди морозів до початку

грудня.


3.Створення проблеми.

- Послухайте плівку і скажіть, про кого ми будемо говорити на сьогоднішньому уроці.


III. Оголошення теми і мети уроку. Мотивація навчальної діяльності.


IV. Сприймання , осмислення матеріалу.

1.Еврестична бесіда.

Отже, клас птахів.

  • Скажіть, будь ласка, чим відрізняються птахи від інших тварин?

Поки ми будемо порівнювати , а учениця знайде у словнику визначення , що таке птах , і прочитає нам .(Визначення записане на дошці й закрите).


Птах – це хребетна тварина, яка має тіло, вкрите пір`ям, дзьоб і замість передніх кінцівок – крила.


Так, як й інші тварини діляться на групи. Подивіться на малюнки птахів і скажіть:

  • На які дві групи ви їх розділили б? (На дикі й свійські). Замалюємо схему у довідниках.

А тепер подивіться на групу диких птахів і подумайте:

- Чи можна їх поділити на групи? (Перелітні, зимуючі).Домальовуємо схему.

hello_html_m2fa6ad5f.gifhello_html_m4ba4c107.gifhello_html_331e0be8.gif

hello_html_m4cd0f7da.gif

Отже, давайте прочитаємо нашу схему.

  • Як називається наука, яка вивчає птахів?


Орнітологія – наука , що вивчає птахів.


  • Чому деяких птахів назвали перелітними?(Їм немає взимку корму, тому вони відлітають в теплі краї).

  • А як же для зимуючих? Хіба його вистачає?

  • Як ви думаєте, де вони зимують?(Перелітають з полів , лісів, лугів до тваринницьких ферм, до житла людей).


2.Гра «Доповни до 10».

Діти, користуючись тематичними словниками, доповніть кожну групу птахів , що зображені у мене на малюнках до 10.


V. Закріплення , систематизація знань.


1.Довідкове бюро.

А) Діти представляють підготовлений цікавий матеріал про птахів.

Де і якому птахові споруджено пам`ятник і за що?


Б)Розв`язування задач на основі числових даних за темою.

Подивіться на таблицю даних маси тіла птахів.


Шпак 90г

Стриж 45г

Корольок 5г

Колібрі 1,6г

Горобець 35г

Соловей 25г

Ластівка 19г


На основі цих даних складіть і розв`яжіть задачі на різницеве порівняння маси тіла двох птахів на вибір.

Висновок. З усіх цих даних робимо висновок, що птахи дуже великі й дуже маленькі, які важать всього декілька грамів.


2.Час «Відкритих думок»

Зараз давайте трохи поміркуємо. Для цього згадаємо структуру тексту – міркування .(Твердження, доказ, висновок).


  • Якими словами починаємо кожну частину?

  • Яhello_html_m7093d138.gif думаю…

  • Тому що…

  • Отже…


А) Горобець, хто це?(Думку довести)

Б)Що пташкам страшніше:холод чи голод?

В)Взимку птахів люди підгодовують, а чи корисно підгодовувати їх влітку?(Ні. Тривале вживання неприродного корму, наприклад хліба, спричиняє порушення обміну речовин, хвороб).


3.Фізкультхвилинка.

Горобцям не до науки,

Ох, давно вже терплять муки.

Затекли і ніжки, й крила,

Горобчиха зве до діла:

- Ану, славні малюки,

Стали струнко , мов грибки,

Крила вгору піднімайте,

Ними добре помахайте,

Головою покрутіть,

Ніжками потупотіть,

Навкруг себе оберніться,

Швидше, швидше, не лініться.


4.Гра «Відгадай що за птах».

Самостійне диференційоване складання тексту опису птаха. Клас ділиться на три групи (3 ряди).

  • Кожен з вас одержав таємну назву птаха, цю назву не повинен ніхто знати крім вас. Вам потрібно за схемою скласти і записати у зошиті опис цього птаха (одні учні працюють за планом, записаним на дошці, інші за незакінченими реченнями).

Коли тексти складені, один учень з кожної групи читає свій текст , а всі повинні відгадувати, що це за птах.

Давайте повторимо слова зв`язку в тексті, щоб не допускати повтору однакових слів. (У неї, вона, пташка…)



5.Інсценізація літературного твору.


В конверті записана назва твору О.Лук`яненко «Смак ягоди».

Смак ягоди

  • Нема , - казав Журавель, - кращої ягоди за журавлину!

Угледів рясну латку серед болота та як допався, як надзьобався – в роті кисло-кисло, на гірке потягло.

  • Ніщо, - запевняв Горобець, - не може зрівнятися з горобиною!

Вибрав на дереві щонайбільший кетяг і ну теребити, ну ласувати – аж поки згірчило вкрай, кисленького йому дай.

А Синиця- солодушка на лісовій галявині так суниць перебрала, що ґвалт хоч піджуравлити, хоч погоробинити.

Воно, певно ж, своє кожному смачне, - але знай міру, дзьобни й іншого.


Вибираються два учні , які повинні скласти діалог за цим твором і представити його дітям. Діти повинні назвати автора і назву твору.

  • Який висновок можна зробити з цього твору?(Діти роблять різні висновки).


Можна заспівати пісню «Та внадився журавель».

Та внадився журавель, журавель

До бабиних конопель, конопель.

Приспів

Такий, такий журавель,

Такий , такий цибатий,

Такий, такий носатий,

Такий, такий дибне,

Конопельки щипле.


Ой я тому журавлю, журавлю

Києм ноги переб`ю, переб`ю!

Приспів

Та щоб же він не дибав, не дибав,

Конопельок не щипав, не щипав!

Приспів.

Оце тобі, журавель, журавель,

Щоб не займав конопель, конопель!

Приспів.




6.Матеріал з народознавства.

Поки діти готують нам діалог, а ми займемося математикою.

Обчисліть приклади і за відповідями складіть прислів`я (Таблиця Гайштута).


Приклад. Де пташки, там гинуть комашки.

  • Як ви думаєте, чого більше пташок чи комашок?

  • Які прислів`я чи приказки про пташок ви знаєте?

  • А які прикмети?


Загадки, примовлянки

Дивний ключ у небі лине,

Не залізний, а пташиний.

Цим ключем в осінній млі

Відлітають…(журавлі).

Журавлі, журавлі,

Колесом, колесом!

Ваші діти за лісом,

За лісом!


VI. Узагальнення , систематизація знань.

Робота за загальною таблицею.


hello_html_70817421.gif


VII. Домашнє завдання.

Вивчити Стор.28, вікторина, кросворд.

Інтегрований урок з природознавства"Птахи"
  • Начальные классы
Описание:

ПТАХИ

Інтегрований урок з природознавства

Мета. Познайомити дітей з класом птахів, вчити розрізняти види птахів, описувати їх зовнішній вигляд, вміння встановлювати кратне ранцеве порівняння їхньої ваги, розвивати мовлення дітей, їхні акторські здібності, логічне мислення, кмітливість. Виховувати любов і бережливе ставлення до пернатих друзів.

 

Хід уроку

I. Організація класу.

 

II. Актуалізація опорних знань.

 

1.Підсумки спостережень за тиждень.

2.Практична робота в зошитах спостережень.

 

Назва свята

Народні прикмети

14/11 Кузьми і Дем`яна

День зустрічі зими

Якщо розвезе дорогу –

 не жди морозів до початку

грудня.

 

3.Створення проблеми.

- Послухайте плівку і скажіть, про кого ми будемо говорити на сьогоднішньому уроці.

 

III. Оголошення теми і мети уроку. Мотивація навчальної діяльності.

 

IV. Сприймання , осмислення матеріалу.

1.Еврестична бесіда.

Отже, клас птахів.

-         Скажіть, будь ласка, чим відрізняються птахи від інших тварин?

 Поки ми будемо порівнювати , а учениця знайде у словнику визначення , що таке птах , і прочитає нам .(Визначення записане на дошці й закрите).

 

Птах – це хребетна тварина, яка має тіло, вкрите пір`ям, дзьоб і замість передніх кінцівок – крила.

 

         Так, як й інші тварини діляться на групи. Подивіться на малюнки птахів і скажіть:

-         На які дві групи ви їх розділили б? (На дикі й свійські). Замалюємо схему у довідниках.

А тепер подивіться на групу диких птахів і подумайте:

      -   Чи можна їх поділити на групи? (Перелітні, зимуючі).Домальовуємо схему.

Отже, давайте прочитаємо нашу схему.

-         Як називається наука, яка вивчає птахів?

 

Орнітологія – наука , що вивчає птахів.

 

-         Чому деяких птахів назвали перелітними?(Їм немає взимку корму, тому вони відлітають в теплі краї).

-         А як же для зимуючих? Хіба його вистачає?

-         Як ви думаєте, де вони зимують?(Перелітають з полів , лісів, лугів до тваринницьких ферм, до житла людей).

 

2.Гра «Доповни до 10».

     Діти, користуючись тематичними словниками, доповніть кожну групу птахів , що зображені у мене на малюнках до 10.

 

V.  Закріплення , систематизація знань.

 

1.Довідкове бюро.

А) Діти представляють підготовлений цікавий матеріал про птахів.

Де і якому птахові споруджено пам`ятник і за що?

 

Б)Розв`язування задач на основі числових даних за темою.

     Подивіться на таблицю даних маси тіла птахів.

 

Шпак              90г

Стриж            45г

Корольок         5г

Колібрі          1,6г

Горобець        35г

Соловей         25г

Ластівка         19г   

 

На основі цих даних складіть і розв`яжіть задачі на різницеве порівняння маси тіла двох птахів на вибір.

Висновок. З усіх цих даних робимо висновок, що птахи дуже великі й дуже маленькі, які важать всього декілька грамів.

 

2.Час «Відкритих думок»

     Зараз давайте трохи поміркуємо. Для цього згадаємо структуру тексту – міркування .(Твердження, доказ, висновок).

 

-         Якими словами починаємо кожну частину?

-         Я думаю…

-         Тому що…

-         Отже…

 

А) Горобець, хто це?(Думку довести)

Б)Що пташкам страшніше:холод чи голод?

В)Взимку птахів люди підгодовують, а чи корисно підгодовувати їх влітку?(Ні. Тривале вживання неприродного корму, наприклад хліба, спричиняє порушення обміну речовин, хвороб).

 

3.Фізкультхвилинка.

Горобцям не до науки,

Ох, давно вже терплять муки.

Затекли і ніжки, й крила,

Горобчиха зве до діла:

- Ану, славні малюки,

Стали струнко , мов грибки,

Крила вгору піднімайте,

Ними добре помахайте,

Головою покрутіть,

Ніжками потупотіть,

Навкруг себе оберніться,

Швидше, швидше, не лініться.

 

4.Гра «Відгадай що за птах».

     Самостійне диференційоване складання тексту опису птаха. Клас ділиться на три групи (3 ряди).

-         Кожен з вас одержав таємну назву птаха, цю назву не повинен ніхто знати крім вас. Вам потрібно за схемою скласти і записати у зошиті опис цього птаха (одні учні працюють за планом, записаним на дошці, інші за незакінченими реченнями).

Коли тексти  складені, один учень з кожної групи читає свій текст , а всі повинні відгадувати, що це за птах.

         Давайте повторимо слова зв`язку в тексті, щоб не допускати повтору однакових слів. (У неї, вона, пташка…)

 

 

5.Інсценізація літературного твору.

 

         В конверті записана назва твору О.Лук`яненко «Смак ягоди».

Смак ягоди

-         Нема , - казав Журавель, - кращої ягоди за журавлину!

Угледів рясну латку серед болота та як допався, як надзьобався – в роті кисло-кисло, на гірке потягло.

-         Ніщо, - запевняв Горобець, - не може зрівнятися з горобиною!

Вибрав на дереві щонайбільший кетяг і ну теребити, ну ласувати – аж поки згірчило вкрай, кисленького йому дай.

А Синиця- солодушка на лісовій галявині так суниць перебрала, що ґвалт хоч піджуравлити, хоч погоробинити.

Воно, певно ж, своє кожному смачне, - але знай міру, дзьобни й іншого.

 

Вибираються два учні , які повинні скласти діалог за цим твором і представити його дітям. Діти повинні назвати автора і назву твору.

-         Який висновок можна зробити з цього твору?(Діти роблять різні висновки).

 

         Можна заспівати пісню «Та внадився журавель».

Та внадився журавель, журавель

До бабиних конопель, конопель.

         Приспів

Такий, такий журавель,

Такий , такий цибатий,

Такий, такий носатий,

Такий, такий дибне,

Конопельки щипле.

 

Ой я тому журавлю, журавлю

Києм ноги переб`ю, переб`ю!

         Приспів

Та щоб же він не дибав, не дибав,

Конопельок не щипав, не щипав!

         Приспів.

Оце тобі, журавель, журавель,

Щоб не займав конопель, конопель!

         Приспів.

 

 

 

6.Матеріал з народознавства.

         Поки діти готують нам діалог, а ми займемося математикою.

Обчисліть приклади і за відповідями складіть прислів`я (Таблиця Гайштута).

 

Приклад. Де пташки, там гинуть комашки.

-         Як ви думаєте, чого більше пташок чи комашок?

-         Які прислів`я чи приказки про пташок ви знаєте?

-         А які прикмети?

 

Загадки, примовлянки

Дивний ключ у небі лине,

Не залізний, а пташиний.

Цим ключем в осінній млі

Відлітають…(журавлі).

Журавлі, журавлі,

Колесом, колесом!

Ваші діти за лісом,

За лісом!

 

VI. Узагальнення , систематизація знань.

Робота за загальною таблицею.

 

 

VII. Домашнє завдання.

 

Вивчити Стор.28, вікторина, кросворд.

Автор Ахмадеева Светлана Николаевна
Дата добавления 22.11.2014
Раздел Начальные классы
Подраздел Конспекты
Просмотров 1023
Номер материала 4828
Скачать свидетельство о публикации
