Главная / Начальные классы / Інтегрований урок : "ПОРИНЕМО У СВІТ КРАСИ І РОЗКРИЄМО ТАЄМНИЦІ ВЕСНИ"

Інтегрований урок : "ПОРИНЕМО У СВІТ КРАСИ І РОЗКРИЄМО ТАЄМНИЦІ ВЕСНИ"

Інтегрований урок

ПОРИНЕМО У СВІТ КРАСИ І РОЗКРИЄМО ТАЄМНИЦІ ВЕСНИ

МЕТА.

ЧИТАННЯ. Вдосконалювати основні навички читання :розвивати вміння аналізувати прочитане, ставити питання до тексту , складати план та переказувати за ним, розширювати коло читання.


МОВА. Розвивати мовлення дітей, вчити будувати зв`язні розповіді, висловлювання. Вдосконалювати вміння звукобуквеного аналізу слів.


МАТЕМАТИКА. Закріплювати вивчені випадки табличного множення та ділення. Закріплювати вміння розв`язувати задачі. Вдосконалювати обчислювальні навички.


Я І УКРАЇНА. Спостереження за змінами в природі навесні; знайомство з весняними прикметами, святами;походженням назв весняних місяців. Виховання бережливого ставлення до природи.


ОСНОВИ ЗДОРОВ`Я. Дати уявлення про ранньоквітучі лікарські рослини, їх цілющі властивості.


МИСТЕЦТВО. Розвивати естетичні смаки. Вдосконалювати вміння працювати з папером за різними техніками.


Обладнання. Малюнки дітей з теми «Весна»;зображення дівчини-Весни, картки із завданнями для кожної групи, тексти для читання в групах, фішки для оцінювання роботи, таблиці «Ранньоквітучі рослини», «Лікарські рослини», набор матеріалів для аплікації.


Хід заняття

  1. Ранкова зустріч

(Привітання в колі).

Весна у коло нас зібрала,

Свої звертання надіслала

Того, хто справа похвалити (діти повертаються до сусіда справа і хвалять його – молодець),

Того, хто зліва, збадьорити (сильним будь),

Всіх, хто пустує, пожурити (всі сваряться пальчиком – не пустуй),

Всіх, хто сумує, звеселити (усміхнись).

Вітання з компліментом (Ти сьогодні гарно виглядаєш, у тебе лагідні очі, гарна усмішка, теплі руки тощо).




Гра «Відгадай слово»

В коробочці знаходиться папірець, на якому записане «весняне» слово. Ставлячи прямі запитання (які потребують однозначної відповіді – так чи ні), спробуйте відгадати його. (Коробочку діти передають по колу, ставлячи запитання. Дитина , яка відгадала слово, отримує фішку – бал для своєї групи. Записане слово –повінь)

- Які неприємності може завдати повінь?

- Чи є щось позитивне в цьому явищі природи?

(Вправа «Крісло автора»)

  • На уроці розвитку мовлення в природі ми з вами складали казки про весну . Сьогодні бажаючі можуть презентувати свою казку в «Кріслі автора»


КАЗКА ПРО СТРУМОК ТА МУРАШКУ

Одного разу лізла маленька мурашка по травинці та несподівано впала у воду. Як не намагалась вибратися зі струмка, але їй нічого не вдавалося. Струмочку було жаль мурашку, і, хоча він дуже поспішав, бо навесні у нього багато роботи, прикотив на своїх хвильках гілочку, і мурашка врятувалася. Яка вона була рада!

Та й каже:

-Струмочку, дякую тобі за те, що ти мене врятував, за твою доброту і я стану тобі в пригоді.

- А навіщо мені ти? Я великий , сильний, - промовив струмок, а ти якась маленька мурашка.

Та й собі розійшлися.

Весна поступово вступала в свої володіння. Але злий мороз не хотів відступати. Він скував наш струмочок кригою, ніби засадив у крижану фортецю. Побачила це мурашка. Поповзла вона до голуба й каже:

  • Допоможи мені, будь ласка, лід розбити.

  • Голуб погодився та й полетів до струмочка. Розбив дзьобом лід і струмочок вирвався на волю.

  • Спасибі тобі, мурашечко.

  • Бачиш, хоч я і маленька, але в мене є хороші друзі. От вони і допомогли.

  • Давай і ми будемо друзями, - сказав струмок.

  • Давай ,- погодилася мурашка.

І кожної весни вона з нетерпінням чекала свого улюбленця-друга. Вони гралися разом, розповідали один одному про свої пригоди, допомагали іншим.


РІЧЕЧКА

Цього року зима була холодна і сніжна. Маленька річечка тихо спала під кригою. Та пригріло сонечко, і весь талий сніг зійшов у річечку. Вона стала сильною, могутньою, вийшла з берегів і затопила городи, сади, будинки.

«Ось я вам покажу!» - погрожувала людям річка. _Будете знати, хто тут господар».

Та весняне сонечко продовжувало пригрівати і зовсім висушило воду в річці. Вона засоромилась свого вчинку, знітилася і повернулася до свого колишнього тихого спокійного життя.


ІСТОРІЯ ВЕСНЯНОГО СТРУМОЧКА

Настала весна. Засвітило довгождане сонечко, з`явилися перші струмочки. Я йшла по доріжці і спостерігала за шляхом одного струмочка. І раптом… Я побачила, як цей чудовий струмочок посміхнувся до мене і запропонував послухати про свою дивовижну пригоду.

Був собі в зимову пору сніг білий, білий. Цілу зиму він радував людей своєю красою. Діти бавилися і раділи білій красі. Але коли з`явилося сонечко, то сніг перетворився на прегарний струмочок. І потік він вулицями, стежками, лісами. В одному лісі струмок побачив дивні квіти, то були перш весняні квіти –підсніжники. Хотілося йому їх погладити, та не було чим. Він засумував, та що вдієш. Аж тут струмок почув , як булькнула у воду маленька гілочка із столітнього дуба. Вона запитала в струмка:

  • Струмочку, а чому ти такий сумний?

Він розповів їй. Гілочка засміялась і промовила:

  • Не сумуй , струмочку. Милуйся цими квітами здаля, не рви їх, радій їхній появі. Вони завдячують тобі, бо ти несеш їм вологу. А вони сповіщають нам про прихід весни.

  • Дякую тобі, гілочко, за мудру пораду.

Ось таку історію розповів мені срібний весняний струмочок. Я побажала йому щасливої дороги, і ми з ним розпрощалися.


II. Розміщення по групах, визначених заздалегідь.

Повідомлення теми і мети заняття.

На дошці на листках паперу записана мета уроку та завдання з кожного предмета.


III .Опрацювання теми заняття.

1.Вступне слово вчителя про весну (Можна використати казку, вірш, загадку)

2.Ми з вами радіємо приходу весни, при цьому характеризуємо її різними словами. Яка ж вона , весна? Спробуйте назвати її ознаки.


Завдання в групах.

Кожна група отримує картку з надрукованим по вертикалі словом «Весна»

- Ви повинні, використовуючи букви цього слова (як у кросворді), записати ознаки весни.

Наприклад:


КВІТУЧА

ТЕПЛА

СОНЯЧНА

НІЖНА

ЯСНА

Після виконання завдання , кожна група представляє свою роботу. Всі інші слухають, ставлять додаткові запитання , оцінюють сигналами. (Зелений-високий рівень, синій – достатній, жовтий – середній, червоний – низький.).


3.Кажучи про те, що весна поступово вступає в свої права, ми повинні довести це. Чи не так?

Кожна група зараз дістане з конверта папірець , на якому записано, що саме ви повинні довести. Обговоривши питання в групі, визначте основні докази, записавши їх коротко.

1гр.(намальовані очі)

- Що вже можна побачити весняного?

2гр. (вуха)

  • Що можна почути?

3гр.(ніс)

  • Що можна відчути на запах?

4гр.(руки)

  • До чого можна доторкнутися?


4 . Перевірка домашнього завдання

За кілька днів до сьогоднішнього уроку , кожна група отримала домашнє завдання. Зараз час перевірити, як ви впоралися із ним.

1.Вірші про весну

2.Прикмети весни

3.Весняні свята.

4.Чому так називаються весняні місяці?


5.Після перевірки домашнього завдання , кожна група починає роботу в певному центрі діяльності:математика, читання, рідна мова, мистецтво, виконуючи підготовлені завдання.


Наприклад:

Вправа «Кути»

В один куток станьте ті, кому весна подобається, а в інший – кому не дуже. Спробуйте обговорити свій вибір і пояснити.


Дискусія на тему :Чи можна рвати квіти?


Гра «Сектори»

На дошці знаходиться малюнок (весняної тематики, на вибір вчителя)

Зверху він закритий розрізаними частинками паперу, на яких стоять цифри. Групі пропонується назвати номер сектора, який слід відкрити. Виграє та група, яка раніше відгадає, що зображено на малюнку.

Завдання для роботи в центрах.


Читання

Робота за збірником текстів для позакласного читання.

1гр.

Прочитайте, дайте відповіді на питання.

- Чому цей твір можна назвати казкою.?

- Що доторкнулося до клена?

- Чому вітер будив клен?

- Як вітер описав весну?

- Як ця новина вплинула на клена?

Придумайте інше продовження казки від слів …розправив плечі…

2гр.

Прочитайте, дайте відповіді на запитання

-З чим порівнюються шпаки?

- З кого кепкували горобці ?Чому?

- Як шпаки оселяються у шпаківні?

- Доведіть ,що шпак – уважний птах.


ШПАКИ

Справжнійж хід при сниве мезнаує літпри ківш па.ониВ літаприють АН чатпоку бенярез. киШпа – ливекі майстри слідунавати спів шихін хівпра і знірі зкиву.аЗ ец їх звуть ещ пересмішниками.

- Що цікавого ти знаєш про інших птахів?

3гр.

Прочитайте виразно в особах.


4гр.

«Рости ,кленочку»

Прочитайте. Складіть до тексту план, підготуйтесь переказати за планом.

Дайте відповідь на запитання

  • Чого вчить нас це оповідання?







Рідна мова

Складіть з розсипанки прикмети та приказки весни, запишіть. Визначте, до яких частин мови належать слова у реченні (ті, що вже вчили). Виділені слова випишіть, виконайте звуко-буквений аналіз.

1група

5.НЕ

6.ХМУ

13.ПАХ

9.А

11.НО

3.РЕ

7.РИТЬ

10.ВЕС

14.НЕ

8.СЯ,

12.Ю

1.ЯК


2.БЕ

4.ЗЕНЬ


Як березень не хмуриться, а весною пахне.





2 група

6.ПРИ

13.МО

15.ЗИТЬ

10.А

4.ЗВЕР

3.Ю

1.ВЕС

9.Є,

12.ЗУ

14.РО

8.КА

11.ЗНИ

5.ХУ

2.НО

7.ПІ


Весною зверху припікає, а знизу морозить.


3група

4.СИ

6.КРА

14.ЧЕ

13.ТІ

11В

10.ТО

16.Є

1.ТРА

9.ЛІ

7.ША

2.ВЕНЬ

8.Є,

12.ГОС

5.ПРИ

3.ЛІ



15.КА




Травень ліси прикрашає, літо в гості чекає.


4група

7.РА

13.ВА

4.ДУ

10.ТИ

12.КРИ

3.ВО

9.КВІ


6.БИ

8.Є,

5.ПІД

11.РОЗ

1.КВІ

14.Є

2.ТЕНЬ


Квітень воду підбирає, квіти розкриває.


Додаткове завдання: за поданим планом та малюнком опиши квітку. (Малюнки підсніжника, ромашки, нарциса, тюльпана).

1.Яку квітку зображено?

2.Коли вона цвіте?

3.Які в неї пелюстки, колір, стебло, листя?

4.Чим подобається тобі ця квітка?



Математика.

Посадіть серцевинку на його квіточку(з`єднай лінією)

plantplantplant

plantplantplant









hello_html_2cd56c5e.gif

tabletabletabletabletable



table








Розв`яжіть задачі :

1.Десять підсніжників треба поставити у вазочки по 5 квіток в кожну. Скільки потрібно вазочок?

2.На квітнику працювало 4 пари дітей. Скільки всього дітей працювало на клумбі?

3.12 цибулин висадили в горщики по 3 цибулини в кожен. Скільки потрібно було горщиків?

4.На одній грядці посадили розсаду помідорів у 4 ряди по 5 штук у кожному, а на іншій грядці посадили 15 штук. Скільки всього штук розсади висадили на цих двох грядках?



Додаткове завдання:


3Firewallx2

Firewall

FirewallFirewallFirewallCloudCloudCloudCloudCloudCloud3x






FirewallFirewallFirewallFirewall


















Мhello_html_57fd0fcc.gifистецтво

Виготовте аплікацію нашої улюбленої квітки, напишіть на її пелюстках своє ім`я та прикріпіть на дошку.


Спільне завдання з основ здоров`я.

Ранньоквітучі рослини , їх користь для людини.

  • Прочитайте розповіді про ранньоквітучі рослини. Виконайте завдання : кожна група має листок паперу, на якому повинна описати на промінчиках, яка ця рослина, а потім внизу записати, чим вона корисна.



hello_html_6dba38e7.gifКористь:_______________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________



МАТИ-Й-МАЧУХА

Де-не-де ще лежить сніг, а там, де пригріває сонце, по краях полів , берегами ярів та річок , на початку квітня з`являються золоті голівки мати-й-мачухи.

Квіти мати-й-мачухи схожі на жовті кошики звичайної кульбаби, але вони дрібніші і їх легко відрізнити за стеблами. Кошик кульбаби сидить на голому безлистому стебельці. Якщо його зірвати, то з нього витікає яскраво-білий і гіркий сік.

У мати-й-мачухи стебло, на якому тримається квітка, вкрито невеликими лусочками. Це недорозвинуті листочки, і вони зовсім не схожі на ті великі, пухнасті знизу листки, які з`являються значно пізніше(у середині літа).

Мати-й-мачуха відома своїм нектаром. Перший збір у вулик бджоли несуть саме з неї.

Мати-й-мачуха – лікарська рослина. Настій з її листків та квітів вживається від нежиті.

Мати-й-мачуха передбачає погоду. Перед дощем її квіти закриваються.

(За С.Покровським)


ПЕРВОЦВІТ ВЕСНЯНИЙ АБО БАРАНЧИКИ

На галявині широколистого лісу, діброви, а іноді і на луках , можна побачити невеличку рослину, яка називається «первоцвітом весняним» або «баранчиком».

Баранчиками цю рослину називають через світлі, кучеряві, схожі на баранчиків листочки.

Первоцвіт називають ще золотими ключиками. Наприкінці весни ця рослина прикрашається чудовими жовтими квіточками. «З`явилися ключики від літа»,- говорили раніше.

Ця рослина – рекордсмен серед дикорослих трав за вмістом вітамінів. Ніхто не має вітаміну С більше за цю рослину.

З квітів і листків первоцвіту одержують прекрасний лікарський весняний салат.

(За Б.Олександровим)


Додатково:КРОСВОРД

  • Давайте розв`яжемо кросворд і дізнаємось, який корінь мають більшість ранньоквітучих рослин.

1.Одна з найперших весняних квіток, яка має білий або рожевий колір.

2.Рослина (дерево), у якої квіти-сережки з`являються раніше за листки.

3.Трав`яниста рослина, яка вкриває луки, пагорби навесні, якщо її зірвати виділяє рідину , схожу на молоко.

4.Рослина із жовтими квітами, яка з`являється навесні у вологих місцях.

5.Одна із перших лісових квіток.

6.Назва квіток верби.

7.Перша квітка, яка з`яється з-під снігу, тому так і називається.

8.Весняна квітка, що має великі червоні, жовті пелюстки, і прикрашає квітники однією з перших.



























































































IV.Підсумкове заняття.

- Давайте визначимо, яка група назбирала найбільше фішок?

- Про що це свідчить?

- Спробуйте оцінити вклад кожного члена групи на сьогоднішньому занятті за допомогою смужки. Для цього позначте на ній частини, підпушить їх іменами. Якщо об`єм роботи, зроблений цією дитиною , великий, то й частка повинна бути більшою , і навпаки.


Анна

Антон

Сергій

Павло

Артем


  • Які види роботи вам сподобались найбільше ?Чому?

  • Над чим би ви ще хотіли попрацювати?

  • Давайте перевіримо, чи ми досягли мети уроку(повертаємося до запису на дошці).

  • Яке домашнє завдання і з якого предмета ви б хотіли виконати?

Попри скрути , негаразди,

Економіки розлади,

Хай душа ваша весніє,

Сонцю й зелені радіє.

Як весни богиня Леля

Переможе сили темні,

Так хай світло наших мрій

Стане здійсненням надій.

Тож весняних вам, гарних днів.

Інтегрований урок : "ПОРИНЕМО У СВІТ КРАСИ І РОЗКРИЄМО ТАЄМНИЦІ ВЕСНИ"
  • Начальные классы
Описание:

Інтегрований урок

ПОРИНЕМО У СВІТ КРАСИ І РОЗКРИЄМО ТАЄМНИЦІ ВЕСНИ

МЕТА.

ЧИТАННЯ. Вдосконалювати основні навички читання  :розвивати вміння аналізувати прочитане, ставити питання до тексту , складати план та переказувати за ним, розширювати коло читання.

 

МОВА. Розвивати мовлення дітей, вчити будувати зв`язні розповіді, висловлювання. Вдосконалювати вміння   звукобуквеного аналізу слів.

 

МАТЕМАТИКА. Закріплювати вивчені випадки табличного множення та ділення. Закріплювати вміння   розв`язувати задачі. Вдосконалювати обчислювальні навички.

 

Я І УКРАЇНА. Спостереження за змінами в природі навесні; знайомство з весняними прикметами, святами;походженням назв весняних місяців. Виховання бережливого ставлення до природи.

 

ОСНОВИ ЗДОРОВ`Я. Дати уявлення про ранньоквітучі лікарські рослини, їх цілющі властивості.

 

МИСТЕЦТВО. Розвивати естетичні смаки. Вдосконалювати вміння працювати з папером за різними техніками.

 

Обладнання. Малюнки дітей з теми «Весна»;зображення дівчини-Весни, картки із завданнями для кожної групи, тексти для читання в групах, фішки для оцінювання роботи, таблиці «Ранньоквітучі рослини», «Лікарські рослини», набор матеріалів для аплікації.

 

Хід заняття

1.     Ранкова зустріч

(Привітання в колі).

Весна у коло нас зібрала,

Свої звертання надіслала

Того, хто справа похвалити (діти повертаються до сусіда справа і хвалять його – молодець),

Того, хто зліва, збадьорити (сильним будь),

Всіх, хто пустує, пожурити (всі сваряться пальчиком – не пустуй),

Всіх, хто сумує, звеселити (усміхнись).

Вітання з компліментом (Ти сьогодні гарно виглядаєш, у тебе лагідні очі, гарна усмішка, теплі руки тощо).

 

 

 

Гра «Відгадай слово»

     В коробочці знаходиться папірець, на якому записане «весняне» слово. Ставлячи прямі запитання (які потребують однозначної відповіді – так чи ні), спробуйте відгадати його. (Коробочку діти передають по колу, ставлячи запитання. Дитина , яка відгадала слово, отримує фішку – бал для своєї групи. Записане слово –повінь)

- Які неприємності може завдати повінь?

- Чи є щось позитивне в цьому явищі природи?

(Вправа «Крісло автора»)

-         На уроці розвитку мовлення в природі ми з вами складали казки про весну . Сьогодні бажаючі можуть презентувати свою казку в «Кріслі автора»

 

КАЗКА ПРО СТРУМОК ТА МУРАШКУ

     Одного разу лізла маленька мурашка по травинці та несподівано впала у воду. Як не намагалась вибратися зі струмка, але їй нічого не вдавалося. Струмочку було жаль мурашку, і, хоча він дуже поспішав, бо навесні у нього багато роботи, прикотив на своїх хвильках гілочку, і мурашка врятувалася. Яка вона була рада!

     Та й каже:

-Струмочку, дякую тобі за те, що ти мене врятував, за твою доброту і я стану тобі в пригоді.

- А  навіщо мені ти? Я великий , сильний, - промовив струмок, а ти якась маленька мурашка.

     Та й собі розійшлися.

     Весна поступово вступала в свої володіння. Але злий мороз не хотів відступати. Він скував наш струмочок кригою, ніби засадив у крижану фортецю. Побачила це мурашка. Поповзла вона до голуба й каже:

-         Допоможи мені, будь ласка, лід розбити.

-         Голуб погодився та й полетів до струмочка. Розбив дзьобом лід і струмочок вирвався на волю.

-         Спасибі тобі, мурашечко.

-         Бачиш, хоч я і маленька, але в мене є хороші друзі. От вони і допомогли.

-         Давай і ми будемо друзями, - сказав струмок.

-         Давай ,- погодилася мурашка.

І кожної весни вона з нетерпінням чекала свого улюбленця-друга. Вони гралися разом, розповідали один одному про свої пригоди, допомагали іншим.

 

РІЧЕЧКА

         Цього року зима була холодна і сніжна. Маленька річечка тихо спала під кригою. Та пригріло сонечко, і весь талий сніг зійшов у річечку. Вона стала сильною, могутньою, вийшла з берегів і затопила городи, сади, будинки.

         «Ось я вам покажу!» - погрожувала людям річка. _Будете знати, хто тут господар».

         Та весняне сонечко продовжувало пригрівати і зовсім висушило воду в річці. Вона засоромилась свого вчинку, знітилася і повернулася до свого колишнього тихого спокійного життя.

 

ІСТОРІЯ ВЕСНЯНОГО СТРУМОЧКА

         Настала весна. Засвітило довгождане сонечко, з`явилися перші струмочки. Я йшла по доріжці і спостерігала за шляхом одного струмочка. І раптом… Я побачила, як цей чудовий струмочок посміхнувся до мене і запропонував послухати про свою дивовижну пригоду.

         Був собі в зимову пору сніг білий, білий. Цілу зиму він радував людей своєю красою. Діти бавилися і раділи білій красі. Але коли з`явилося сонечко, то сніг перетворився на прегарний струмочок. І  потік він  вулицями, стежками, лісами. В одному лісі струмок побачив дивні квіти, то були перш весняні квіти –підсніжники. Хотілося йому їх погладити, та не було чим. Він засумував, та що вдієш. Аж тут струмок почув , як булькнула у воду маленька гілочка із столітнього дуба. Вона запитала в струмка:

-         Струмочку, а чому ти такий сумний?

Він розповів їй. Гілочка засміялась і промовила:

-         Не сумуй , струмочку. Милуйся цими квітами здаля, не рви їх, радій їхній появі. Вони завдячують тобі, бо ти несеш їм вологу. А вони сповіщають нам про прихід весни.

-         Дякую тобі, гілочко, за мудру пораду.

Ось таку історію розповів мені срібний весняний струмочок. Я побажала йому щасливої дороги, і ми з ним розпрощалися.

 

II. Розміщення по групах, визначених заздалегідь.

Повідомлення теми і мети заняття.

         На дошці на листках паперу записана мета уроку та завдання з кожного предмета.

 

III .Опрацювання теми заняття.

1.Вступне слово вчителя про весну (Можна використати казку, вірш, загадку)

2.Ми з вами радіємо приходу весни, при цьому характеризуємо її різними словами. Яка ж вона , весна? Спробуйте назвати її ознаки.

 

         Завдання в групах.

Кожна група отримує картку з надрукованим по вертикалі словом «Весна»

- Ви повинні, використовуючи букви цього слова (як у кросворді), записати ознаки весни.

Наприклад:

 

                   КВІТУЧА

                   ТЕПЛА

                     СОНЯЧНА

                     НІЖНА

             ЯСНА

         Після виконання завдання , кожна група представляє свою роботу. Всі інші слухають, ставлять додаткові запитання , оцінюють сигналами. (Зелений-високий рівень, синій – достатній, жовтий – середній, червоний – низький.).

 

3.Кажучи про те, що весна поступово вступає в свої права, ми повинні довести це. Чи не так?

         Кожна група зараз дістане з конверта папірець , на якому записано, що саме ви повинні довести. Обговоривши питання в групі, визначте основні докази, записавши їх коротко.

1гр.(намальовані очі)

- Що вже можна побачити весняного?

2гр. (вуха)

-         Що можна почути?

3гр.(ніс)

-         Що можна відчути на запах?

4гр.(руки)

-         До чого можна доторкнутися?

 

4 . Перевірка домашнього завдання

     За кілька днів до сьогоднішнього уроку , кожна група отримала домашнє завдання. Зараз час перевірити, як ви впоралися із ним.

1.Вірші про весну

2.Прикмети весни

3.Весняні свята.

4.Чому так називаються весняні місяці?

 

5.Після перевірки домашнього завдання , кожна група починає роботу в певному центрі діяльності:математика, читання, рідна мова, мистецтво, виконуючи підготовлені завдання.

 

Наприклад:

Вправа «Кути»

     В один куток станьте ті, кому весна подобається, а в інший – кому не дуже. Спробуйте обговорити свій вибір і пояснити.

 

Дискусія на тему :Чи можна рвати квіти?

 

Гра «Сектори»

     На дошці знаходиться малюнок (весняної тематики, на вибір вчителя)

Зверху він закритий розрізаними частинками паперу, на яких стоять цифри. Групі пропонується назвати номер сектора, який слід відкрити. Виграє та група, яка раніше відгадає, що зображено на малюнку.

     Завдання для роботи в центрах.

 

Читання

     Робота за збірником текстів для позакласного читання.

1гр.

Прочитайте, дайте відповіді на питання.

- Чому цей твір можна назвати казкою.?

- Що доторкнулося до клена?

- Чому вітер будив клен?

- Як вітер описав весну?

- Як ця новина вплинула на клена?

     Придумайте інше продовження казки від слів …розправив плечі…

2гр.

Прочитайте, дайте відповіді на  запитання

-З чим порівнюються шпаки?

- З кого кепкували горобці ?Чому?

- Як шпаки оселяються у шпаківні?

- Доведіть ,що шпак – уважний птах.

 

ШПАКИ

     Справжнійж  хід при  сниве мезнаує літпри ківш па.ониВ літаприють АН чатпоку бенярез. киШпа – ливекі майстри слідунавати спів шихін хівпра і знірі зкиву.аЗ ец їх звуть ещ пересмішниками.

- Що цікавого ти знаєш про інших птахів?

 

3гр.

Прочитайте виразно в особах.

 

4гр.

«Рости ,кленочку»

     Прочитайте. Складіть до тексту план, підготуйтесь переказати за планом.

     Дайте відповідь на запитання

-         Чого вчить нас це оповідання?

 

 

 

 

 

 

Рідна мова

Складіть з розсипанки прикмети та приказки весни, запишіть. Визначте, до яких частин мови належать слова у реченні (ті, що вже вчили). Виділені слова випишіть, виконайте звуко-буквений аналіз.

 1група

5.НЕ

6.ХМУ

13.ПАХ

9.А

11.НО

3.РЕ

7.РИТЬ

10.ВЕС

14.НЕ

8.СЯ,

12.Ю

1.ЯК

 

2.БЕ

4.ЗЕНЬ

 

Як березень не хмуриться, а весною пахне.

 

 

 

 

2 група

6.ПРИ

13.МО

15.ЗИТЬ

10.А

4.ЗВЕР

3.Ю

1.ВЕС

9.Є,

12.ЗУ

14.РО

8.КА

11.ЗНИ

5.ХУ

2.НО

7.ПІ

 

Весною зверху припікає, а знизу морозить.

 

3група

4.СИ

6.КРА

14.ЧЕ

13.ТІ

11В

10.ТО

16.Є

1.ТРА

9.ЛІ

7.ША

2.ВЕНЬ

8.Є,

12.ГОС

5.ПРИ

3.ЛІ

 

 

15.КА

 

 

 

Травень ліси прикрашає, літо в гості чекає.

 

4група

7.РА

13.ВА

4.ДУ

10.ТИ

12.КРИ

3.ВО

9.КВІ

 

6.БИ

8.Є,

5.ПІД

11.РОЗ

1.КВІ

14.Є

2.ТЕНЬ

 

Квітень воду підбирає, квіти розкриває.

 

Додаткове завдання: за поданим планом та малюнком опиши квітку. (Малюнки підсніжника, ромашки, нарциса, тюльпана).

1.Яку квітку зображено?

2.Коли вона цвіте?

3.Які в неї пелюстки, колір, стебло, листя?

4.Чим подобається тобі ця квітка?

 

 

Математика.

Посадіть серцевинку на його квіточку(з`єднай лінією)

           
     

 

 

 

                                            

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                                                                                                                         

 

 

 

 

 

 

 

Розв`яжіть задачі  :

1.Десять  підсніжників треба поставити у вазочки по 5 квіток в кожну. Скільки потрібно вазочок?

2.На квітнику працювало 4 пари дітей. Скільки всього дітей працювало на клумбі?

3.12 цибулин висадили в горщики  по 3 цибулини в кожен. Скільки потрібно було горщиків?

4.На одній грядці посадили розсаду помідорів у 4 ряди по 5 штук у кожному, а на іншій грядці посадили 15 штук. Скільки всього штук розсади висадили на цих двох грядках?

 

 

Додаткове завдання:

 

3x2

 
 

 

 

 

                3x                                      

 

 

 

 

 

           
     

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Мистецтво

     Виготовте аплікацію нашої улюбленої квітки, напишіть на її пелюстках своє ім`я та прикріпіть на дошку.

 

Спільне завдання з основ здоров`я.

     Ранньоквітучі рослини , їх користь для людини.

-         Прочитайте розповіді про ранньоквітучі рослини. Виконайте завдання  : кожна група має листок паперу, на якому повинна описати на промінчиках, яка ця рослина, а потім внизу записати, чим вона корисна.

 

 

Користь:_______________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________                                                                                                                                                                    

 

 

МАТИ-Й-МАЧУХА

         Де-не-де ще лежить сніг, а там, де пригріває сонце, по краях полів , берегами ярів та річок , на початку квітня з`являються золоті голівки мати-й-мачухи.

         Квіти мати-й-мачухи схожі на жовті кошики звичайної кульбаби, але вони дрібніші і їх легко відрізнити за стеблами. Кошик кульбаби сидить на голому безлистому стебельці. Якщо його зірвати, то з нього витікає яскраво-білий і гіркий сік.

         У мати-й-мачухи стебло, на якому тримається квітка, вкрито невеликими лусочками. Це недорозвинуті листочки, і вони зовсім не схожі на ті великі, пухнасті знизу листки, які з`являються значно пізніше(у середині літа).

         Мати-й-мачуха відома своїм нектаром. Перший збір у вулик бджоли несуть саме з неї.

         Мати-й-мачуха – лікарська рослина. Настій з її листків та квітів вживається від нежиті.

         Мати-й-мачуха передбачає погоду. Перед дощем її квіти закриваються.

                                                                                     (За С.Покровським)

 

ПЕРВОЦВІТ ВЕСНЯНИЙ АБО БАРАНЧИКИ

         На галявині широколистого лісу, діброви, а іноді і на луках , можна побачити невеличку рослину, яка називається «первоцвітом весняним» або «баранчиком».

         Баранчиками цю рослину називають через світлі, кучеряві, схожі на баранчиків листочки.

         Первоцвіт називають ще золотими ключиками. Наприкінці весни ця рослина прикрашається чудовими жовтими квіточками. «З`явилися ключики від літа»,- говорили раніше.

         Ця рослина – рекордсмен серед дикорослих трав за вмістом вітамінів. Ніхто не має вітаміну С більше за цю рослину.

         З квітів і листків первоцвіту одержують прекрасний лікарський весняний салат.

                                                                                            (За Б.Олександровим)

 

Додатково:КРОСВОРД

-         Давайте  розв`яжемо кросворд і дізнаємось, який корінь мають більшість ранньоквітучих рослин.

1.Одна з найперших весняних квіток, яка має білий або рожевий колір.

2.Рослина (дерево), у якої квіти-сережки з`являються раніше за листки.

3.Трав`яниста рослина, яка вкриває луки, пагорби навесні, якщо її  зірвати  виділяє рідину , схожу на молоко.

4.Рослина із жовтими квітами, яка з`являється навесні у вологих місцях.

5.Одна із перших лісових квіток.

6.Назва квіток верби.

7.Перша квітка, яка з`яється з-під снігу, тому так і називається.

8.Весняна квітка, що має великі червоні, жовті пелюстки, і прикрашає квітники однією з перших.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                             

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

IV.Підсумкове заняття.

- Давайте визначимо, яка група назбирала найбільше фішок?

- Про що це свідчить?

- Спробуйте оцінити вклад кожного члена групи на сьогоднішньому занятті за допомогою смужки. Для цього позначте на ній частини, підпушить їх іменами. Якщо об`єм роботи, зроблений цією дитиною , великий, то й частка повинна бути більшою , і навпаки.

 

Анна

Антон

Сергій

Павло

Артем

 

-         Які види роботи вам сподобались найбільше ?Чому?

-         Над чим би ви ще хотіли попрацювати?

-         Давайте перевіримо, чи ми досягли мети уроку(повертаємося до запису на дошці).

-         Яке домашнє завдання і з якого предмета ви б хотіли виконати?

Попри скрути , негаразди,

Економіки розлади,

Хай душа ваша весніє,

Сонцю й зелені радіє.

Як весни богиня Леля

Переможе сили темні,

Так хай світло наших мрій

Стане здійсненням надій.

 

Тож весняних вам, гарних днів.

Автор Ахмадеева Светлана Николаевна
Дата добавления 22.11.2014
Раздел Начальные классы
Подраздел Конспекты
Просмотров 608
Номер материала 4825
Скачать свидетельство о публикации
