Главная / Математика / Інтегрований урок математики з валеологією у 6 класі за темою „Дії над раціональними числами”.

Інтегрований урок математики з валеологією у 6 класі за темою „Дії над раціональними числами”.

hello_html_m53d4ecad.gif













Інтегрований урок

математики з валеологією

у 6 класі за темою

Дії над раціональними числами”.














Тема: Дії з раціональними числами.

Мета:

- систематизація знань учнів з теми „Дії з раціональними числами”; перевірити вміння учнів виконувати різні дії з раціональними числами та розв’язувати задачі, що мають практичний зміст;

- прищеплювати інтерес до математики;

- виховувати впевненість у своїх силах, колективізм та самостійність;

- познайомити учнів з деякими аспектами анатомії людини, надати учням цікавої інформації.

Тип уроку: урок формування навичок та вмінь.

Обладнання: план подорожі, картки з завданням, кругова діаграма про фактори здоров’я, цікава інформація.


Хід уроку:

Вступ.

Організація класу, заповнення листків настрою.

hello_html_m17b65a92.gifhello_html_177f38c7.gifhello_html_m79d36637.gif


Оцініть свій настрій, користуючись раціональними числами.



Учитель. В одній казковій країні Математичних Знань мешкають раціональні числа. Але нам до цієї країни неможливо потрапити, якщо не відгадаємо загадку: „Як його маємо – бездумно, марно тратимо, а як його не стало – віддали б усе, щоб повернути назад”. (здоров’я)

Біологічна

Спортивно-теоретична

Практична


Оздоровча

Пізнавальна

Тепер ми зможемо відправитись у подорож, щоб не заблукати будемо рухатись за картою.





З


воротна сторона карти









  1. І так ми вирушаємо. Перша зупинка „Спортивно-теоретична”. Для зміцнення здоров’я кожній людині необхідно кожного дня робити зарядку, тому ми з вами зараз зробимо невеличку зарядку, але не просту, а казкову: якщо ствердження, сказане мною правильне – підніміть руки догори, якщо хибне – перед собою.

  1. Числа 0; -2; 1; -3,5 – не є раціональні. (ні).

  2. Модулем числа називається відстань від початку відліку до точки, яка зображає дане число. (так).

  3. Модуль завжди додатне число. (так).

  4. Щоб додати два від’ємних числа, треба від більшого модуля відняти менший модуль і поставити знак більшого модуля. (ні).

  5. Щоб відняти будь-яке число, достатньо до зменшуваного додати число протилежне до від’ємника. (так).

  6. Добутком двох від’ємних чисел є число додатне. (так).

  7. Добутком двох чисел з різними знаками є число додатне. (ні).

  8. Частка двох чисел з однаковими знаками є число від’ємне. (ні).

  9. Частка двох чисел з різними знаками є число від’ємне. (так).

  10. Щоб знайти дріб від числа, треба число помножити на дріб. (так).

Молодці. Тепер ми можемо продовжувати нашу подорож.


  1. Наступна зупинка „Біологічна”.

Клас поділяється на три групи (за рядами). Кожна група отримує свою задачу біологічного змісту, розв’язує її, а потім представник групи знайомить з задачею клас. (біля дошки можуть готуватись зразу три представника).

Задача № 1. Кров становить hello_html_13b1c852.gif маси тіла людини. 54% всієї крові знаходиться в кровоносних судинах. Скільки крові знаходиться в кровоносних судинах у людини масою 65 кг?

Розв’язання:

  1. 65hello_html_13b1c852.gif=5 (кг) – уся кров,

  2. 5:10054=2,7 (кг) – у кровоносних судинах.

Відповідь: 2,7 кг у кровоносних судинах.

Ще в стародавні часи люди вважали, що кров є „носієм життя”. Вона не тільки доставляє до клітин та тканин поживні речовини й кисень, але й виводять з них вуглець та інші продукти розпаду. Якщо рух крові припинити, настає смерть.


Задача № 2. Учені дослідили, що організм людини має в собі кисню hello_html_4972a7f6.gif від загальної ваги. Скільки кисню є в організмі людини, вага якої 63кг.

Розв’язання:

  1. 63 ∙hello_html_4972a7f6.gif=29,4 (кг) – кисень.

Відповідь: 29,4 кг кисень.

Основою життя є обмін речовин. Але його обов’язковим учасником є кисень. Коли кисню недостатньо, пульс та дихання становляться частішими, з’являється втома й слабкість м’язів, втрачається гострота слуху та зору.

Наступна задача покаже нам , як змінюється дихання людини в залежності від виду ходи.


Задача № 3. У стані спокою людина вдихає за один раз 0,5 л повітря; під час повільної ходьби – у 2,4 рази більше; під час швидкої ходьби – в 1,5 рази більше, ніж під час повільної. Скільки повітря вдихає людина в кожному з названих випадків?

Розв’язання:

  1. 0,52,4=1,2 (л) – повільна ходьба,

  2. 1,21,5=1,8 (л) – швидка ходьба.

Відповідь: 1,2 л повільна ходьба, 1,8 л швидка ходьба.


III. Практична.

Розв’язати задачі практичного змісту.(усно).

  1. У паралелі 6-х класів на протязі трьох місяців змінилась кількість учнів таким чином:

  • січень – на +4;

  • лютий – на – 5;

  • березень на +6.

Поясніть ці зміни. Як змінилась кількість учнів за весь період?

  1. Зміна температури хворого за 5 днів подана на такій таблиці:

Лютий

Дата вимірювання температури

1

2

3

4

5

Зміни температури у 0, С

+1

+1,1

-1,5

-0,8

-0,6

Температура хворого

38,4

39,5

38

37,2

36,6


Заповніть таблицю температур, якщо на початку хвороби температура була 37,40 С.


IV. Оздоровча.

Людина – це найдосконаліший витвір природи, її найбільш повний самовираз.

Але ще Гіппократ (лікар та філософ Давнього світу III-IV ст.) говорив: ”Коли людина живе і розвивається у гармонії з природою, вона буде здоровою, а порушення законів природи призводить до хвороб”.

Що впливає на наше здоров’я? Це добре видно з діаграми.

hello_html_m7a3017c.gif


З діаграми видно, що на 50% наше здоров’я залежить від нас з вами.

Пропоную вам розв’язати задачу, яка дуже актуальна під час грипу.

Задача № 4. Людині, щоб не захворіти, треба вживати до харчу hello_html_63234fa9.gif голівки часнику. Скільки штук цілого часнику необхідно людині на місяць, якщо у місяці 31 день?

Розв’язання:

  1. 31hello_html_63234fa9.gif=6,2 (гол)

Відповідь: на місяць людині необхідно 6 голівок часнику.

У зубках часнику знайдено велику кількість білкових речовин й вуглеводів, багато вітаміну С, В6, В2, В1 та різних мінеральних речовин. За вмістом заліза, марганцю і цинку переважає всі інші овочі.

За допомогою часнику лікують гнійні рани, виразки, опіки, гострі респіраторні захворювання. Він діє як антимікробний засіб, водночас зміцнює ясна, знижує захворюваність карієсом, підсилює апетит, поліпшує травлення.


Головним чином здоров’я залежить від способу життя людини, її духовності, світогляду, ставлення до власного здоров’я та до інших людей і природи.



V. Пізнавальна.

Ось ми дістались до останньої зупинки. На ній вас чекає маса цікавої інформації.

  1. Розв’язати рівняння:

а) hello_html_m1da25733.gif =5; б) hello_html_3b6393b7.gif+3=7; в) hello_html_m48af1203.gif+5=4;

х+1=5 або х+1=-5 2х=4 або 2х=-4 hello_html_m48af1203.gif=-1

х=4 або х=-6 х=2 або х=-2 розв’язків не існує


  1. Знайти значення виразу:

а) (-14,8(0,5)2+18,1):(-0,6)

(-14,80,25+18,1):(-0,6)=(-3,7+18,1):(-0,6)=14,4:(-0,6)=-24

Відповідь: 24


б) -12-hello_html_597c7ef1.gif:(hello_html_604d70d9.gif-1,7)

-12-hello_html_597c7ef1.gif:(1,4-1,7)=-12-hello_html_597c7ef1.gif:(-0,3)=-12+hello_html_597c7ef1.gifhello_html_m47ff1384.gif= -12+hello_html_42f60ff9.gif= -12+hello_html_7ec26e21.gif= hello_html_19ada0c1.gif

Відповідь: hello_html_m53d4ecad.gifhello_html_19ada0c1.gif



Для допитливих:

  1. Найдовше життя на Землі прожив Сігечійо Ідзумі з селища Асан, що на острові Токукосіма (Японія). Він прожив 120 років і 237 днів.

  2. Найвищим чоловіком в історії людства був Роберт Першинг Уодлоу (1918-1940), який у Віці 22 роки (за 18 днів до смерті) мав зріст 2 м 72 см. Найбільша його вага була зафіксована у 21-річному віці (222,7 кг). Розмір взуття становив 47 см, довжина долоні складала 32,4 см, розмах рук становив 2 м 88 см.

  3. Найнижчою людиною вважається Полін Мастерс із Голландії.(нар. 1876р). У віці 19 років її зріст становив 59 см, а вага складала близько 4 кг.

  4. У відомого кіноактора Арнольда Шварценеггера, який народився 1948 року в Австрії, об’єм біцепса становить 55,8 см, а об’єм грудної клітки при вдиху складає 145 см (поміряйте в себе). Уявляєте, чого можна досягти наполегливими тренуваннями.


  1. Чи знаєте ви, що за 70 років життя людина в середньому з’їдає і випиває:

    • картоплі – 9000 кг,

    • хліба – 5000 кг,

    • м’яса – 5000 кг,

    • овочів – 3500 кг

    • фруктів – 6000 кг,

    • масла і жирів – 1500 кг,

    • яєць – 20000 штук,

    • молока – 10000 л,

    • води та напоїв – 50000л.


На цьому ми закінчуємо нашу подорож.

Поділіться своїм враженням від уроку.

Що нового ви почерпнули на уроці?

Які висновки ви зробили після уроку, що стосовно до вашого здоров’я?


VI. Заповнити листки настрою.


VII. Домашнє завдання.

Скласти валеологічну задачу, де б використовувались раціональні числа.


VIII. Підсумок уроку.











Додаткова інформація.

Проаналізуй своє здоров’я.

Навіть у вашому віці людина в змозі помітити навколо себе, наскільки поведінка людей залежить від стану здоров’я.

Короткозорий, як правило, сором’язливий, замкнений, обережний;

той, у кого болить шлунок або печінка, часто дратівливий, гарячкуватий, злий на язик;

хронічні захворювання носа й горла спонукають до мовчазності, нудної вимови, дратівливих, неспокійних жестів, різких рухів;

серцево-судинні захворювання спричиняють сумний, насторожений вигляд, повільні рухи, малорухливість і обережність;

діабет викликає дратівливість, поспішність у прийомах їжі, пристрасть до ліків, неохайність.

Інтегрований урок математики з валеологією у 6 класі за темою „Дії над раціональними числами”.
  • Математика
Описание:

Тема: Дії з раціональними числами.

Мета:

- систематизація знань учнів з теми „Дії з раціональними числами”; перевірити   вміння учнів виконувати різні дії з раціональними числами та розв’язувати задачі, що мають практичний зміст;

-  прищеплювати інтерес до математики;

-  виховувати впевненість у своїх силах, колективізм та самостійність;

-  познайомити учнів з деякими аспектами анатомії людини, надати учням цікавої інформації.

Тип уроку:урок формування навичок та вмінь.

 

Обладнання: план подорожі, картки з завданням, кругова діаграма про фактори здоров’я, цікава інформація.

Автор Бутенко Татьяна Викторовна
Дата добавления 05.01.2015
Раздел Математика
Подраздел
Просмотров 363
Номер материала 33804
Скачать свидетельство о публикации
