Главная / Информатика / Модельдеуге тәжірибелік жұмыс

Модельдеуге тәжірибелік жұмыс


Сабақтың тақырыбы: Модельдеуге тәжірибелік жұмыс

Сабақтың мақсаты:

Білімділік: Оқушылардың модель ұғымы, модельдеу түсінігі туралы алған білімдерін тәжірибеде қолдана білуге үйрету.

Дамытушылық: Оқушыларды модель құруға дағдыландыру, пәнге қызығушылығын арттыру.

Тәрбиелік: Оқушыларды нақты шешім қабылдай білуге, топпен жұмыс жасауға, өз ойын еркін жеткізе білуге тәрбиелеу.

Сабақтың түрі: саяхат – сабақ.

Оқытуда қолданылатын әдіс-тәсілдер, оқыту формасы: сыни тұрғыдан ойлауға үйтеретін әдіс-тәсілдер: ассоциация әдісі, «галерея» әдісі, жіңішке, жуан сұрақтар, білім сатысы әдісі, жеке, топтық жұмыс.

Пәнаралық байланыс: тарих, сурет, технология.

Негізгі дерек көздер, құрал-жабдықтар: «Информатика 6 -сынып» Е.А.Вьюшкова, Н.В.Параскун, Б.Қ. Әбенов. Компьютерлер, интерактивті тақта, плакаттар, қарындаш, клей, қайшы.


Сабақтың жоспары:

І кіріспе бөлім. (5 мин)

Оқушылармен амандасу, сабаққа назарларын аудару, әртүрлі фигураларды таңдау арқылы топқа бөлу. Өтілген тақырыпты қайталау «Шыңға шығу» ойыны

ІІ негізгі бөлім (30 мин)

Оқушыларға тапсырмалар ұсыну (модельдеудің 4 кезеңін құру.)

І кезең: Есептің қойылымы. Бейнеролик көру.

ІІ кезең: Модельді құру. Ассоциация әдісі «Бәйтерек» сөзіне

ІІІ кезең: Компьютерлік модель.( графикалық редакторда суретін салу)

IV кезең: Модельдеу нәтижесін талдау. («Галерея» әдісі.)

IІІ Сергіту сәті (3мин)

ІҮ қорытынды бөлім. (5 мин)

Бағалау.

Кері байланыс «Табыс сатысы» әдісі

Үйге тапсырма беру.



Сабақтың барысы

Құрметті оқушылар! Бүгінгі сабағымыз ерекше болады, өйткені бүгін біз саяхатқа шығамыз. Саяхат барысынды біз аралдарға тоқтап, тапсырмаларын орындаймыз. Сапарларыңыз сәтті өтсін!

І бөлім. Кіріспе

І аялдама. «Еске түсір» аралы. «Шыңға шығу!» ойыны. Оқушыларға шыңға шығу барысында жол бойындағы жалаушаларды алу керек. Ол үшін олар сол жалаушаларда жасырынған сұрақтарға жауап берулері тиіс.

1. Модель дегеніміз не?

2. Анықталған нәтиже қате бола алады ма?

3. Модельдеу дегеніміз не?

4. Құбылыстан, үдерістен және нақты нысаннан модельдің айырмашылығы неде?

5. Модельдеудегі түпнұсқаның маңызы.

6. Модельдеудегі негізгі кезеңдерді атаңдар.

Бағалау. Оқушыларға жауабына байланысты жетон тарату (толық жауап – қызыл, толық емес – жасыл).


ІІ аялдама. «Модельдеу» аралы.

ІІ негізгі бөлім

Оқушыларға тапсырмалар ұсыну (модельдеудің 4 кезеңін пайдаланып, модельдеу.)

І кезең: Есептің қойылу кезеңі. «Астана» дегенде ойымызға бірінші не түседі? Оқушылар ойларын айтып өтеді.

Оқушыларға бәйтерек монументі туралы бейнежазба көрсету.

ІІ кезең: Модельді құру (ақпараттық модель)

«Бәйтерек» дегеніміз не? ассоциация әдісі бойынша оқушылар постер құрады.

ІІІ кезең. Компьютерлік тәжірибе кезеңі. «Paint» графикалық редакторында «Бәйтерек» монументін салу.

IV кезең. Модельдеу нәтижесін талдау. Түпнұсқасымен салыстыру. «Галерея» әдісі. Әр топ мүшелері топтардың салған суреттеріне байланысты жетон тарату.

Ескерілетін жайттар(критерийлер) : Ұзындығы (10,5 см), «Бәйтерек» нысанының үш бөліктен тұруы, астының тамыр жаюы, ортасында, алтын шардың болуы,17 жапырағының болуы, орналасуы.

ІІІ аялдама. «Сергіту сәті» аралы.

Сергіту сәті. ( қысқы сергіту)

IV арал. «Бәйтерек» аралы.

IV қорытынды бөлім.

Сабаққа қатысып отырған ұстаздарға арнап қағаздан гүлдің моделін жасап, тарату.

Оқушылардың жинаған жетондары бойынша бағалау.

Кері байланыс «Табыс сатысы» әдісі бойынша

1-баспалдақ: Мен................... БІЛЕМІН

2-баспалдақ: Мен..................ТҮСІНЕМІН

3-баспалдақ: Мен.................. ЖАСАЙ АЛАМЫН


Үйге тапсырма беру. «Астана қаласындағы «Бәйтерек» кешенінің макетін жасап келу»

Назарларыңызға рахмет!
Сау болыңыздар!

Модельдеуге тәжірибелік жұмыс
  • Информатика
Описание:

Сабақтың тақырыбы: Модельдеуге тәжірибелік жұмыс

Сабақтың мақсаты:

Білімділік: Оқушылардың модель ұғымы, модельдеу түсінігі туралы алған білімдерін тәжірибеде қолдана білуге үйрету.

Дамытушылық: Оқушыларды модель құруға дағдыландыру, пәнге қызығушылығын арттыру.

Тәрбиелік: Оқушыларды нақты шешім қабылдай білуге, топпен жұмыс жасауға, өз ойын еркін жеткізе білуге тәрбиелеу.

Сабақтың түрі: саяхат – сабақ.

Оқытуда қолданылатын әдіс-тәсілдер, оқыту формасы: сыни тұрғыдан ойлауға үйтеретін әдіс-тәсілдер: ассоциация әдісі, «галерея» әдісі, жіңішке, жуан сұрақтар, білім сатысы әдісі, жеке, топтық жұмыс.

Пәнаралық байланыс: тарих, сурет, технология.

Негізгі дерек көздер, құрал-жабдықтар: «Информатика 6 -сынып» Е.А.Вьюшкова, Н.В.Параскун, Б.Қ. Әбенов. Компьютерлер, интерактивті тақта, плакаттар, қарындаш, клей, қайшы.

Сабақтың жоспары:

І кіріспе бөлім. (5 мин)

Оқушылармен амандасу, сабаққа назарларын аудару, әртүрлі фигураларды таңдау арқылы топқа бөлу. Өтілген тақырыпты қайталау «Шыңға шығу» ойыны

ІІ негізгі бөлім (30 мин)

Оқушыларға тапсырмалар ұсыну (модельдеудің 4 кезеңін құру.)

І кезең: Есептің қойылымы. Бейнеролик көру.

ІІ кезең: Модельді құру. Ассоциация әдісі «Бәйтерек» сөзіне

ІІІ кезең: Компьютерлік модель.( графикалық редакторда суретін салу)

IV кезең: Модельдеу нәтижесін талдау. («Галерея» әдісі.)

IІІ Сергіту сәті (3мин)

ІҮ қорытынды бөлім. (5 мин)

Бағалау.

Кері байланыс «Табыс сатысы» әдісі

Үйге тапсырма беру.

Автор Зайнуллина Гулжан Бейсембаевна
Дата добавления 05.02.2016
Раздел Информатика
Подраздел Планирования
Просмотров 521
Номер материала MA-064529
Скачать свидетельство о публикации
