Главная / Начальные классы / Методическая разработка конспекта урока по украинскому чтению "Мир сказок" (3 класс)

Методическая разработка конспекта урока по украинскому чтению "Мир сказок" (3 класс)

Урок українського читання у 3 класі

Тема:«Світ казковий, світ прекрасний»

Мета:вчити дітей складати казки, закріплювати знання про особливості казки, розвивати зв’язне мовлення, творчі здібності учнів. Уяву, логічне мислення, вміння точно, яскраво, влучно висловлювати думку. Виховувати любов і читацький інтерес до казок.

План

1.Мовна розминка

2. Вправа для розширення кута зору.

3. Асоціативний кущ

4. Магічний трикутник

5. Шифрограма

6. Хвилинка відпочинку

7. Вистава

8. Анаграми

9. Будівельник

10. Відгадайте казку

11. Загадки

12 .Вікторина

13 .Сенкан

Хід уроку



I. Вправа «Спіймай мій настрій»

Дітям пропонується попрацювати в парі, домовитися, хто почне першим.

Діти виконують дії, які називає учитель:

- Посміхніться, «зніміть» посмішку зі свого обличчя та «киньте» своєму сусідові.

«Спіймайте» посмішку, «прикрасьте» нею своє обличчя.

Зобразіть на обличчі ще будь-яку емоцію, «подаруйте» її своєму товаришеві.

ІІ.Мотивація навчальної діяльності.

Визначення теми та мети уроку

Жовте листячко летить, під ногами шелестить,

Сонце вже не припікає.

Коли, діти, це буває? (Восени)

До нас в гості завітала чарівна Осінь і принесла букет з листя, щоб подарувати дітям за творчість, винахідливість, артистизм. Але що це? Вітер-пустунець розсипав листочки, які нам приготувала Осінь. Допоможіть мені їх зібрати.(к а з к а)

hello_html_m34a20fb8.png

Ви самі визнали тему уроку. Урок у нас незвичайний, нестандартний, урок творчості «Світ казковий, світ прекрасний».

Мета уроку - ще раз відкрити двері у фантастичний світ казки, увійти у царство добра,справедливості, народної мудрості.

В казку вирушимо разом,

Перешкоди всі пройдемо.

А хто буде сумувати

Із собою не візьмемо.



Казочко, казочко, ти нас зустрічай,

Третій клас в дорогу швидше вирушай.

А йти ми будемо от такою стежкою (план уроку)

III. Мовна розминка

Робота з чистомовкою

Ка-ка-ка-цікава (казка)

Ку-ку-ку-прочитаю (казку)

Ко-ко-ко-зачаруй нас (казко)

Ки-ки-ки-нові герої (казки)

Ці-ці-ці-нові герої

Кого зустріли в (казці)?

IV.Вправа для розширення кута зору

Хоч хмаринки розлітаються,

Та слова легко читаються.

Яке слово зайве?

Казки – наші вчителі. Вони вчать нас боротися зі злом. Вони виховують в нас найкращі риси характеру: честь, правдивість. Уміння діяти в складних ситуаціях. Але найголовніше, що в казках завжди перемагає добро. У цьому їх сила і мудрість. Тому слухайте казки, читайте казки, переказуйте казки. Казки ідуть по світу, живуть серед нас і будуть жити після нас.

Які асоціації викликає у вас слово казка?

Складіть речення на основі побудованого асоціативного куща. (Казка – мудрість народу. В казці завжди перемагає добро).

v.Магічний трикутник

VI. Шифрограма

Розшифруйте прислів’я. Читати необхідно за рухом годинникової стрілки через одну літеру, починаючи з червоної.(Казка – народна мудрість). Як ви розумієте це прислів’я? (казка вчить бути обережними,розумними,попереджати друзів про небезпеку. Бути добрими та доброзичливими)

VII.Перлини народної мудрості.

Сонячні зайчата – пустуни завзяті

Розкидали прислів’я, то й важко й здогадатись.

То ж швиденько їх впізнайте і прислів’я прочитайте .

hello_html_410b19a0.jpg

Фіз. хвилинка.

Хто це там уже втомився? Треба дружно всім нам встати і фізпаузу почати

Ой побігла кізонька по лужку стриб-стриб.

Поскакала сіра по містку диби диб,

Захотілось кізоньці напитися.

Потягнулась сіра до водиці.

А коли рогата зголодніла.

Травички зеленої смачно поїла.

VIII. Інсценування казки «Круть і Верть»

Казку хочете послухати, то сідайте всі зручніш

Мhello_html_525be56.jpgи почнемо всі скоріш.



hello_html_2abf2bf2.jpg

hello_html_52a270db.jpg

Я вдячна вам за ваш виступ, за те, як ви чудово тримаєтесь на сцені і подарували нам естетичне задоволення. Ви трималися на сцені як справжні актори і за вашу гру і артистизм ви отримуєте найвищий бал..

IX.Анаграми

Потрібно переставити букви. Відгадати дійових осіб та назву казки.

Поселить у рукавичку.

На столі лежать аркуші з написаними першими складами назв тварин. За першим складом відгадайте назву тваринки і розміщуйте на рукавичці під тим номером, якою вона прийшла до рукавички.

- Чи є собачка персонажем казки? Чого ж ви не поселили його в рукавичку?

hello_html_52e7e44c.jpg

X. Будівельник.

В казці «Солом’яний бичок» бичка було зроблено з соломи, в «Снігуроньки» - зі снігу дівчинку. А ми побудуємо з геометричних фігур.

Який настрій викликає у вас цей герой?

Дивлячись на нього ми відчули радість. Тому назвемо його Щастя. Цей герой бажаний гість у кожному домі. А щоб зробили ви коли б завітало до нас у гості щастя? (Відвела би його до хворих і там де є війна)

XI. Відгадайте казку. Прочитайте уривок казки і відгадайте її.

XII. Загадки

1. Улітку наїдається, взимку висипається.

2. Улітку сірий, взимку білий.

3. Шерсть гладенька і м’якенька. Спинка гнеться, хвостик віється. Тільки лапки – цап-царапки.

4. Живе у лісі хижа, дика. Любить курку та індика.

Ви повинні згадати казки, в яких зустрічаються названі вами герої. Що б викликало радість у цих героїв?

XIII. Робота в парах.

Напишіть слова, які зустрічаються в казках.

XIV. Вікторина.

Що примовляв вовк, коли ловив рибу?

Хто прогнав козу-дерезу із зайчикової хатки?

Чому роботящий віл покинув хазяїна і пішов світ за очі?

В яку пору відбувається дія в казці «Колосок» Чом частувала лисиця журавля? З чого зробили Івасика-телесика?

Хто назве більше добрих героїв казок?

Хто назве більше злих персонажів.

XV. Сенкан до слова «Казка».

XVI. Висновок уроку.

Діти, любіть казки, читайте їх. Поринуть у казку це ж так цікаво. Це справді радість для душі.Казка вчить нас як потрібно дружити.

Як хитрих провчити, добрих і чутних й сміливих любити.

Ви сьогодні добре працювали і тому всі заслуговуєте, щоб півник-трудівник пригостив всіх своїми пирогами, а йому допоможуть мишенята.















Методическая разработка конспекта урока по украинскому чтению "Мир сказок" (3 класс)
  • Начальные классы
Описание:

Данная разработка предназначена для крымских школ, где государственным языком является не только русский язык, но и украинский, и татарский.

В конспекте использованы такие виды работ: работа с шифрограммами,магическим треугольником, анаграмами, "сенкан", творческая работа "Строитель", театральное представление, работа в парах, загадки, викторины. Детям предоставляется огромная возможность познакомиься с устным народным творчеством украинского народа, с жемчужинами народной мудрости.

Об этом вы узнаете из моего конспекта, к которому приложены фотографии с урока в 3 классе.

Автор Анищенкова Елена Филимоновна
Дата добавления 01.01.2015
Раздел Начальные классы
Подраздел
Просмотров 692
Номер материала 19596
Скачать свидетельство о публикации
