Главная / Другое / Методическая разработка урока по казахскому языку на тему: "Ертегілер"

Методическая разработка урока по казахскому языку на тему: "Ертегілер"

hello_html_m2a7690f7.gifhello_html_m2a7690f7.gifСабақтың тақырыбы: ертегілер.
Сабақтың мақсаты:
Оқушыларға ертегілер туралы кеңірек мағлұмат беру.
Қазақ тілін үйренуге ынтасын арттыру.
Оқушылардың коммуникативтік дағдыларын дамыту.
Сабақтың типі: сұхбат
Сабақтың түрі: топпен, жеке жұмыс
Сабақтың әдісі:
интерактивті-модульдік, проблемалық, ойын.
Пәнаралық байланыс:
қазақ тілі, сурет, тарих.
Сабақ барысы:
I. Ұйымдастыру кезеңі .
II. Сабақтың мақсатын айту.
III. Модульдің құрамын түсіндіру.
IV.Теориялық білім.
Сөздік жұмысы:
оқиға - событие
ақылыз- глупый
ержүрек- храбрый
келте-короткий
сүйсіну- любоваться
Тірек сызбалар арқылы тақырыпты қайталау.

Ертегілер


Көркем әңгіме Нағыз ғажайыптар әлемі


Ертегілердің түрлері

Кейіпкерлер

Фантастикалық кейіпкерлер






V. Жаңа сабақ. «Идеяларды тоғыстыру» оқыта үйрету ойыны.

1.Мұғалім тақырып бойынша алдын-ала проблемалық сұрақтар даярлайды.

Сынып топтарға бөлінеді. Әр команда екі,үш сұрақтан алады,мұнда екі сұрақ-тақырыптың негізін құрайтын, ал бір сұрақ – проблемалық. Команда спикері әрбір ойыншының жұмысын қадағалайды. Кез келген команданың ойыншысы басқа топқа берілген проблемалық сұраққа жауап бере алады.

Әр топтың дайындалып үлгеруіне қарай кезекпен командаларды тыңдаймыз.

Жүргізуші әр команданың жауабын бағалай отырып, тақтадағы кестеде белгілейді.

Топтың нөмірі

Негізгі

сұрақ

Басқа команда

ларға қойыла

тын сұрақ

Басқа команданың жауабын толықтыру

Басқа команданың сұрағына жауап беру

Топтағы бірлес

кен қызметі

Қоры

тындысы

(баллдары)

Орны

Ескерту

1









2









3









4









5









Жүргізушіге! Проблемалық сұрақты талқылауға командаға 5 минут беріледі. Команданың жауап беру уақыты да шектелуі де тиіс.

І топ. 1. Ертегі дегеніміз не?

2. Ертегінің авторлары бар ма?

3. Ертегілер неге тәрбиелейді?

ІІ топ. 1. Ертегілер неше топқа бөлінеді? Қандай?

2. Ертеде қазақ жерінде болған шетел саяхатшылары халық ауыз әдебиетін қалай бағалаған?

3. Ертегілерде фантастикалық кейіпкерлер не үшін қажет болған?

ІІ топ. 1. Халық кімдерді жақтаған?

2. Олар армандарын қалай іске асырған?

3.Ертегілер неліктен жақсы аяқталады?


Методическая разработка урока по казахскому языку на тему: "Ертегілер"
  • Другое
Описание:

Данный урок позволил активизировать внимание учащихся и способствовал развитию творческого мышления. На уроке школьники чувствовали свою успешность, свою интеллектуальность. Урок был организован таким образом,что практически все учащиеся были вовлечены в процесс познания, они имели возможность сами рассказать, что они знают о глобусах. Совместная деятельность учащихся помогла каждому внести свой особый индивидуальный вклад, обменяться знаниями. Причем происходило все это в атмосфере доброжелательности и взаимной поддержки, что позволило развить познавательную деятельность в форме сотрудничества. Учащиеся учились взвешивать альтернативные мнения, и принимать продуманные решения, общаться с другими детьми.

Автор Омарова Салтанат Токтарбаевна
Дата добавления 11.05.2016
Раздел Другое
Подраздел Планирования
Просмотров 117
Номер материала MA-066829
Скачать свидетельство о публикации
