Главная / Математика / Математика пәнінен "Қайталау" тақырыбында ашық сабақ (2 сынып)

Математика пәнінен "Қайталау" тақырыбында ашық сабақ (2 сынып)

Математика 2 сынып

Сабақтың тақырыбы ׃ Қайталау

Сабақтың мақсаты׃ Оқушыларды алдыңғы сабақта алған

білімдерін тиянақтау.Есептерді шығарта отырып,

білім,білік дағдыны қалыптастыру.Өз бетімен

жұмыс істеуге дағдыландыру.

Тәрбиелік мақсаты׃Оқушыларды шапшаңдыққа,

тапқырлыққа,ұқыптылыққа,еңбек

сүйгіштікке тәрбиелеу.

Дамытушылық мақсаты׃Оқушылардың есте сақтау,ойлау

қабілеттерін арттырып,өз бетінше

жұмыс істеуге,пәнге қызығушылығын,белсенділігін дамыту.

Сабақтың көрнекілігі-Кесте,үлестірмелер,суреттер, сөзжұмбақ

Сабақтың түрі-жарыс сабақ

Сабақтың әдісі-ойын,сұрақ-жауап,түсіндіру,ұжымдық,

топтық,жеке жұмыстар.

Сабақтың барысы-а﴿Ұйамдастыру кезені.

1.Оқушылардың назарын сабаққа аудару.

2.Сабақтың мақсатын хабарлау.

3.Үй тапсырмасын тексеру.

Жаңа сабақ

-Балалар кәне сабағымызды «математика»туралы жыр

шумақпен бастайық.

Математика-толған тәртіп,мағына мен мән

Математика-толған тамаша заңдылық сән,

Математика-толып жатқан терең сыр,

Шетсіз,шексіз дариядай бейне бір.

-Ендеше бүгін математика сабағында өз білімдерімізді

көрсетеміз.

-Кәне балалар сөзжұмбақ шешіп көрелік.

1.Күздің алғашқы айы.

2.Ешкінің төлі.

3. «Қосу»амалына кері амал.

4. Мемлекеттік рәміз

5. Уақыт өлшем бірлігі.

6.Бір таңбалы сан.

7.Мемлекеттік тіл қай тіл?

8.Балықты немен аулаймыз?

Сөзжұмбақта қызыл түспен қандай сөз шықты?

-Бүгінгі өтетін тақырыбымыз «Қайталау».

Бүгін сабағымызды топпен жұмыс жасап өткіземіз.

1-топ 2-топ 3-топ

Қазір «Кім жылдам» ойыны. Бәріміз теңдеу шешеміз.

1-топ 2-топ 3-топ

10-х=2 х-2=8 8-х=4

- Енді бәріміз «Сөз құрастыр»ойынын ойнаймыз.

Сандары бар карточкаларды кему ретімен қойсақ

«Шаршы» сөзі шығады.

Оқулықпен жұмыс.

2 Әр санды ондықтар мен бірліктердің қосындысы

түрінде жаз.

92=

85

52=

Балдырғанға қойылмай кеткен жақшаларды қоюға

көмектес.

10+5-4=11 18-3+5=10 9-3+2=4

10+7-1=16 6+4-2=8 7+2-3=6

Дәптермен жұмыс.

3 Үйрек-36 Қаз- 30

Қаз-? 6-уы кем Үйрек-6-уы артық

Шешуі׃ 36-6=30 Шешуі׃30-6=36

Жауабы׃ 30 қаз. Жауабы׃36 үйрек.

Сергіту сәті.

4. Топпен жұмыс.

Ұзындығы 10 см кесінді. Осы кесіндіден 3 см ұзын

кесінді сыз.

Ұзындығы 1дм кесінді. Осы кесіндіден 3 см қысқа

кесінді сыз.

5. «Қай топ жылдам» ойыны.

18-8-2=6 15-5-4=6

5-2-1=2 8-4-4=0

«Сиқырлы шаршы» ойыны. Логикалық есеп.

-Сабақты қорытындыламас бұрын сандары бар

карточкаларды өсу ретімен қойып,сөз құрастырайық


-Құрастырылған сөзді хормен оқиық.

Жарайсың!

Бүгінгі сабаққа қатысқан оқушыларды бағалау.

Мадақтау.

Үйге׃6.

Математика пәнінен "Қайталау" тақырыбында ашық сабақ (2 сынып)
  • Математика
Описание:

                                Математика    2 сынып

    Сабақтың  тақырыбы ׃ Қайталау

    Сабақтың  мақсаты׃   Оқушыларды  алдыңғы сабақта  алған

                     білімдерін  тиянақтау.Есептерді шығарта  отырып,            

                     білім,білік дағдыны қалыптастыру.Өз бетімен   

                     жұмыс  істеуге  дағдыландыру.

 

Тәрбиелік  мақсаты׃Оқушыларды шапшаңдыққа,    

                                        тапқырлыққа,ұқыптылыққа,еңбек

                                        сүйгіштікке  тәрбиелеу.

Дамытушылық  мақсаты׃Оқушылардың  есте  сақтау,ойлау

                                              қабілеттерін  арттырып,өз бетінше

                     жұмыс істеуге,пәнге қызығушылығын,белсенділігін  дамыту.

         Сабақтың көрнекілігі-Кесте,үлестірмелер,суреттер,                      сөзжұмбақ

          Сабақтың  түрі-жарыс  сабақ

          Сабақтың  әдісі-ойын,сұрақ-жауап,түсіндіру,ұжымдық,

                          топтық,жеке  жұмыстар.

           Сабақтың  барысы-а﴿Ұйамдастыру кезені.

                          1.Оқушылардың назарын сабаққа аудару.

                           2.Сабақтың мақсатын  хабарлау.

 

                          3.Үй  тапсырмасын  тексеру.

Автор Ормаханова Нурсулу Бостандыковна
Дата добавления 23.11.2014
Раздел Математика
Подраздел Планирования
Просмотров 5100
Номер материала 4971
Скачать свидетельство о публикации
