Рабочие листы
к вашим урокам
Скачать
1 слайд
Хромтау қаласының №4 орта мектебі
Математика пәнінің мұғалімі Мирманова Г.И.
Алгебра 8 “А”класс
2 слайд
Квадрат түбірлер тарауын
қайталау
3 слайд
Сабағымыздың эпиграфы
4 слайд
Математика дәлдікке,
тәртіпке үйретеді
Логикалық ойды,ақылды кеңейтеді.
5 слайд
А)білімділік:
Квадрат түбірлер тарауынан алған білімдерін жалпылап тиянақтау,квадрат түбірлер туралы қосымша ғылыми мағлұматтар беру,оқушылардың білімдерін байқау;
Б)тәрбиелік: Оқушылардың пәнге деген қызығушылықтарын,белсенділіктерін арттыру,өзара жолдастық көмек көрсете білуге,ойын тиянақты дәл айта білуге үйрету;шапшандыққа тәрбиелеу;
В)дамытушылық:
ой-өрісін дамыту,білуге тиісті міндетті деңгейдегі есептерді шығару,іскерліктерін дамыту ,теориялық білімін практикада қолдана білу дағдысын қалыптастыру.
Сабақтың мақсаты:
6 слайд
Сабақтың көрнекілігі:
қолданылатын
техникалық құралдар:
Интерактивті тақтада дайындалған слайдтар,тапсырмалар,
оқушыларды бағалау парақтары,эмоционалдық жағдай плакаты,
стикерлер,постерлары,маркерлер
Сабақтың түрі:
тарауды қайталу,білімді жүйеге келтіру
Сабақтың әдісі:
Ұжымдық оқыту,өзара оқыту,оқыта үйрету
7 слайд
Сабақтың жоспары:
І.Ұйымдастыру.
Оқушылармен амандасу,түгендеу,
Сабақтың мақсатымен,жоспарымен,
баға қою критерилермен таныстыру.
ІІ.Уйге берілген тапсырманы тексеру.
ІІІ. Ақпарат хабарын жүргізу.
ІV. “Математикалық шолу”викториналық сұрақтар.
V.Білімді бекіту
1. Постер қорғау
2“Математикалық диктант”;
3. “Математикалық жәрменке” (деңгейлік есептер шығару);
4. Сергіту сәті “Сөзжұмбақ”;
5. “Тест”
VІ.Сабақты қорытындылау “Рефлексия”,оқушыларды бағалау;
VII.Үйге тапсырма беру.
8 слайд
Үй жұмысын
тексеру
9 слайд
Жарайсыңдар!
Жарайсыңдар!
10 слайд
Математика тарихынан.
11 слайд
“Математикалық шолу”
1
Қандай теңдеуді квадрат теңдеу деп атаймыз?
2
Толымсыз квадраттық теңдеу дегеніміз не?
3
Келтірілген квадрат теңдеу дегеніміз не?
4
Теңдеудің түбірі дегеніміз не?
5
Теңдеуді шешу дегеніміз не?
12 слайд
Квадраты а-ға тең в санын айтады.
13 слайд
Квадраты а-ға тең кез-келген теріс емес в саны теріс емес а санының арифметикалық квадрат түбірі деп аталады.
14 слайд
Көбейтіндіден арифметикалық квадрат түбір табу үшін әрбір көбейткіштен жеке түбір тауып,нәтижелерін көбейту керек.
15 слайд
Бөліндіден арифметикалық квадрат түбір табу үшін бөлінгіш пен бөлгіштен жеке түбір тауып,нәтижелерін бөлу керек.
16 слайд
1)Көбейткішті түбір белгісінің алдына шығару;
2)Көбейткішті түбір белгісінің ішіне еңгізу;
3)Бөлшектің бөлімін иррационалдықтан босату.
17 слайд
1
2
"Математикалық диктант"
18 слайд
Деңгейлік есептер
"Математикалық жәрменке"
19 слайд
І деңгей
ІІ деңгей
ІІІ деңгей
Өрнектің мәнін тап:
Өрнектің мәнін тап.Есепте:
Өрнекті ықшамда:
20 слайд
Сергіту сәті
21 слайд
16 санының түбірі?
. 25 санының түбірі?
64 санының түбірі?
900 санының түбірі?
Сөзжұмбақ шешу:
1
2
4
3
22 слайд
Шағын тест
23 слайд
Сәйкестендіру тестімен жұмыс
1. 8
2.
3.
4.
5.
24 слайд
Сәйкестендіру тестімен жұмыс
1. 8
2.
3.
4.
5.
25 слайд
Таңдамалы тест
1) b-ның кандай мәнінде өрнегінің мағынасы болады?
А) b<0 B) b>0 C) b=0 .
2) теңдеуін шешіңдер:
А) 25 В) -25 С) 25;-25
3.у-тің қандай мәнінде теңдігі дұрыс болады?
А) 9,25 В) 24,5 С) 12,25
4) Өрнегіндегі көбейткішті түбір белгісінің ішіне енгізіңдер.
А) В) С)
5) Өрнегіндегі көбейткішті түбір белгісінің алдына шығарыңдар.
А) В) С)
26 слайд
Жауабын тексер
В
А
С
С
С
27 слайд
VІ.Сабақты қорытындылау,
оқушыларды бағалау
28 слайд
Не білдік?
Не үйрендік?
29 слайд
Жүректен-жүрекке жылы лебіз білдіру
30 слайд
Балалар бір-біріне деген ыстық лебіздерін тілек айту арқылы білдіреді
31 слайд
Рефлексия:
“Мен өте жақсы жұмыс жасадым.
Өзіме сеніп бойымдағы күшімді қолдана білдім”
“Менің жұмыс жасағым келді,бірақ бүгін менің күнім емес”
“Мен жақсы жұмыс жасадым,бірақ бойымда қорқыныш болып өзіме сенбедім”
32 слайд
тест есептері.
Үйге тапсырма
33 слайд
Сабақ аяқталды
Рахмет
Рабочие листы
к вашим урокам
Скачать
Сабағымыздың эпиграфы:
«Математика дәлдікке, тәртіпке үйретеді.
Логикалық ойды, ақылды кеңейтеді»
Сабақтың тақырыбы:Квадрат түбірлер тарауын қайталау.8 сыныпСабақтың мақсаты:
Білімділік: Квадрат түбірлер тарауынан алған білімдерін жалпылап тиянақтау,квадрат түбірлер туралы қосымша ғылыми мағлұматтар беру,оқушылардың білімдерін байқау;
Дамытушылық: ой-өрісін дамыту,білуге тиісті міндетті деңгейдегі есептерді шығару,іскерліктерін дамыту ,теориялық білімін практикада қолдана білу дағдысын қалыптастыру.
Тәрбиелік: Оқушылардың пәнге деген қызығушылықтарын,белсенділіктерін арттыру,өзара жолдастық көмек көрсете білуге,ойын тиянақты дәл айта білуге үйрету;шапшандыққа тәрбиелеу;
Сабақтың түрі: тарауды қайталау,білімді жүйегекелтіру;
Сабақтың әдіс-тәсілдері: кембридж тәсілі элементтерін пайдалана отырып оқушыларды топтастырып оқыту
Сабақта қолданылатын көрнекі құралдар: интерактивті тақтада дайындалған слайдтар, тапсырмалар, оқулық, жұмыс дәптері, оқушыларды бағалау парақтары және эмоционалдық жағдай плакаты,постерлер,стикерлер,маркерлер.қайшы,сызғыш.
Сабақтың жоспары:
І.Ұйымдастыру кезеңі;
Оқушылармен амандасу,түгендеу.
Сабақтың мақсатымен,жоспарымен,баға қою критерилерімен таныстыру;
ІІ.Үйге берілген тапсырманы тексеру.
ІІІ. Ақпарат хабарын жүргізу.(видеоролик қарау)
ІV. “Математикалық шолу"қайталау сұрақтары.
V.Білімді бекіту:
1 Постер қоргау.
2 “Математикалық диктант”;
3. “Математикалық жәрменке” (деңгейлік есептер шығару);
4. Сергіту сәті “Сөзжұмбақ”;
5. “Тест”.,
VI.Үйге тапсырма:(тест есептерін шығару);
VII. Қорытыңды,бағалау;
VIII. «Жүректен-жүрекке»;
IX. «Рефлексия».
Сабақтың барысы:
Үйымдастыру кезені. Оқушылармен амандасу,түгендеу, сабақтың мақсатымен,жоспарымен, баға қою критерийлерімен таныстыру.
Мұғалім:-Балалар! біз бүгін квадрат түбірлер тарауынан алған білімдерімізді бітіргелі отырмыз. Бүгінгі сабақта квадрат түбірлер қасиеттерін қолданып есептер шығарамыз,квадрат түбірлері бар өрнектерді түрлендіреміз. Тарау бойынша алған білімдерімізді қорыта отырып тиянақтаймыз. Қандай деңгейде оқып үйренгенімізді сарапқа салып сайысамыз.
II. Үйге берілген тапсырманы тексеру
Үй тапсырмасындағы есепті тексеру (оқушылар дәптерлерінен дұрыс жауабын тақта арқылы тексереді,ұпай санын бағалау парағына жазады)
III . Ақпарат хабарын жүргізу. Математика тарихынан
Мұғалім. Әрқашан жаңа ұғымды, анықтаманы енгізген, теореманы дәлелдеген математик-ғалымның атын білу бізге қызық. Ал балалар, қай ғалым ғылымға бірінші болып арифметикалық квадрат түбір ұғымын енгізді? Міне қазір осы адам туралы бейнебаян қараймыз
Рене Декарт(1596-1650) француз математигі,әрі философы.1637жылы арифметикалық квадрат түбір ұғымын ғылымға енгізген.
IV. “Математикалық шолу”қайталау сұрақтары:
1.Теріс емес а санының квадрат түбірі дегеніміз не?
Квадраты а-ға тең в санын айтады.
2. Арифметикалық квадрат түбір дегеніміз не?
Квадраты а-ға тең кез-келген теріс емес в саны теріс емес а санының арифметикалық квадрат түбірі деп аталады.
3.Арифметикалық квадрат түбірдің 1 –ші қасиеті қандай? 1-теореманы айтып бер.
Көбейтіндіден арифметикалық квадрат түбір табу үшін әрбір көбейткіштен жеке түбір тауып,нәтижелерін көбейту керек.
4. Арифметикалық квадрат түбірдің 2-ші қасиеті қандай? 2-теореманы айтып
бер.
Бөліндіден арифметикалық квадрат түбір табу үшін бөлінгіш пен бөлгіштен жеке түбір тауып,нәтижелерін бөлу керек.
5. Квадрат түбірлері бар өрнектерге қандай түрлендірулер бар?.1)Көбейткішті түбір белгісінің алдына шығару;
2)Көбейткішті түбір белгісінің ішіне еңгізу;
3)Бөлшектің бөлімін иррационалдықтан босату.
V.Тарау бойынша білімді бекіту
1.«Математикалық диктант»(түбірлерін есепте,тап)
2. «Математикалық жәрмеңке»деңгейлік есептер шығару
(Оқушылар өз деңгейіне сай тапсырмаларды таңдап алып шығарады)
3. Сергіту сәті «Сөзжұмбақ». (Оқушылар сөзжұмбақ шешіп келесі кезеңнің тақырыбын анықтайды)
4. « Тест».(Оқушылар жұмыстарын өздері дайын жауаптармен тексереді).
VI.Үйге тапсырма:(тест есептерін шығару)
VII. Қорытыңды,бағалау.
«5»болсын алар бағамыз,
Білімне бақыт табамыз.
Өнер-білім көп оқып,
Өсе берсін санамыз!
(Топ жетекшілері өз тобындағы оқушылардың алған ұпайларының санын әр оқушының бағалау парағы бойынша белгілеп,бағалары қойылады)
Оқушының аты-жөні
8 «а»класс
Үй тапсырмасы
Математ.
шолу
Постер қорғау
Матем. диктант
Матем.
жәрмеңке
Сергіту сәті
Шағын тест
Барлық ұпай саны
VIII. «Жүректен-жүрекке»
-Балалар!Әр қайсысыңыз өз қолдарынмен жасаған жүректеріне тілектерінді жазып жүрек жылуын қалай сезінгендерінді білдіріп,менің жүрегіме келіп жүрек жасаған қолдарынды қойындар.
IX. «Рефлексия». (Оқушылар бүгінгі сабақтан алған әсерлерін айтады.)
6 665 122 материала в базе
Настоящий материал опубликован пользователем Мирманова Гульдана Ибраевна. Инфоурок является информационным посредником и предоставляет пользователям возможность размещать на сайте методические материалы. Всю ответственность за опубликованные материалы, содержащиеся в них сведения, а также за соблюдение авторских прав несут пользователи, загрузившие материал на сайт
Если Вы считаете, что материал нарушает авторские права либо по каким-то другим причинам должен быть удален с сайта, Вы можете оставить жалобу на материал.
Удалить материалВаша скидка на курсы
40%Курс повышения квалификации
72 ч. — 180 ч.
Курс повышения квалификации
36/72 ч.
Курс профессиональной переподготовки
300/600 ч.
Мини-курс
10 ч.