Главная / Математика / Квадрат теңдеу түбірлерінің формулаларына есептер шығару

Квадрат теңдеу түбірлерінің формулаларына есептер шығару

Сабақтың өтілетін күні: 25.11.2015ж.

Сыныбы:

Сабақтың тақырыбы: Квадрат теңдеу түбірлерінің формулаларына есептер шығару

Сабақтың мақсаты:

1.Білімділік: оқушылардың өтілген тақырыптар бойынша квадраттық теңдеу тақырыбына есептер шығаруды меңгерту.

2.Тәрбиелік: пәнге деген қызығушылығын арттыру, өз ойын айта білуге үйрету.

3.Дамытушылық: ойлау қабілетін арттыру, көпшілік ортада өзін-өзі ұстай білуге үйрету.

Сабақтың түрі: аралас сабақ

Сабақтың әдісі: сұрақ-жауап

Сабақтың көрнекілігі: плакат, формулалар жинағы.

Сабақтың барысы:

I.Ұйымдастыру кезеңі.

II.Үй жұмысын тексеру.

III. «Ұшқыр ойдан – ұтымды жауап». Сұрақтарға жауап береміз.

IV. «Білімің – ұшар қанатың». Оқулықпен жұмыс.

V.Сергіту сәті. (Логикалық есептер)

VI. «Математиканың өз тілі бар. Ол – формула». (С.В.Ковалевская)

VII.Сабақты қорытындылау.

II.Үй жұмысын тексеру. №250

III. «Ұшқыр ойдан – ұтымды жауап»

1.Қандай теңдеуді квадрат теңдеу деп атаймыз?

2.Квадрат үшмүше дегеніміз не?

3.Қандай теңдеулер толымсыз квадрат теңдеулер деп аталады?

4.Квадрат теңдеу түбірлерінің формуласы қандай?

IV. «Білімің – ұшар қанатың». (Оқулықпен жұмыс)

260.

1) 2hello_html_eb2d16d.gif 2) 2x2 + x +2 = 0

hello_html_3e6e419d.gifhello_html_m47bb062b.gif

Dhello_html_m745c9096.gif D =12 – 4 hello_html_7abe346f.gif

hello_html_52d8b257.gifЖ : ф

hello_html_34abc214.gif

Ж:hello_html_59cc33a6.gif

3) 4x2 + 4x + 1 = 0 4) x2 + 5x – 6 = 0

hello_html_m6681bfa7.gifhello_html_1d9fa9b6.gif

D = 42 – 4 ∙ 4 ∙ 1 = 16 – 16 = 0 D = 52 – 4 ∙ 1 ∙ ( - 6 ) = 25 + 24 = 49 = 72

hello_html_7db71b71.gifhello_html_73bd3f88.gif= hello_html_2878842c.gif

Ж : hello_html_1b83c4e5.gif hello_html_m1a496789.gif=hello_html_502c7d84.gif = 1

Ж : ( - 6 ; 1 )



V. Cергіту сәті. (Логикалық есептер)

1. Қолымда 10 саусақ бар,10 қолда неше саусақ бар.

Жауабы: 10 ∙ 5 = 50

2. Шөпте қояндар тығылып отыр. Тек 10 құлағы ғана көрініп тұр. Қанша қоян тығылып отыр.

Жауабы: 10 hello_html_34c7edb2.gif 2 = 5

3. Екі санның қосындысы 8–ге тең, айырмасы 2-ге тең, көбейтіндісі 15-ке тең.

Жауабы: 5 ; 3



Оқулықпен жұмыс:

261.

1) 14 hello_html_4aed2bba.gif – 5x – 1 = 0

hello_html_m63a1ecf4.gif

D = hello_html_m5c062083.gif 52 – 4 ∙ 14 ∙ (hello_html_m5c062083.gif1) = 25 + 56 = 81 = 92

hello_html_73bd3f88.gif= hello_html_6117d95a.gif =hello_html_m1ef27eaa.gif = hello_html_1b83c4e5.gif

hello_html_m24100e21.gif= hello_html_m660c4c90.gif

Ж : (hello_html_30612420.gif ; hello_html_21b4cd07.gif)



2) 2hello_html_6f49b85d.gif

hello_html_m4eeaed4c.gif

Dhello_html_m9ca7b9a.gif

Ж : ф



3) 2hello_html_79ea806d.gif

hello_html_230bead2.gif

Dhello_html_m699b3509.gif

hello_html_73bd3f88.gif= hello_html_61f8566b.gif

hello_html_m1a496789.gif= hello_html_649d9b0c.gif

Ж : (hello_html_m5c062083.gif6 ; 2,5)



4) hello_html_m34961481.gif

hello_html_11cec65.gif

Dhello_html_531856ed.gif

hello_html_m57129c68.gifhello_html_3d7d86bd.gif

VI. «Математиканың өз тілі бар. Ол - формула»

(С.В.Ковалевская)

Плакатқа жазылған формулалар.

VII. Сабақты қорытындылау.

Квадраттық теңдеуді шешу дегеніміз не?

Үйге тапсырма беру. № 261-262

Оқушыларды бағалау.







Квадрат теңдеу түбірлерінің формулаларына есептер шығару
  • Математика
Описание:

Сабақтың тақырыбы: Квадрат теңдеу түбірлерінің формулаларына есептер шығару

Сабақтың мақсаты:

1.Білімділік: оқушылардың өтілген тақырыптар бойынша квадраттық теңдеу тақырыбына есептер шығаруды меңгерту.

2.Тәрбиелік: пәнге деген қызығушылығын арттыру, өз ойын айта білуге үйрету.

3.Дамытушылық: ойлау қабілетін арттыру, көпшілік ортада өзін-өзі ұстай білуге үйрету.

Сабақтың түрі: аралас сабақ

Сабақтың әдісі: сұрақ-жауап

Сабақтың көрнекілігі: плакат, формулалар жинағы.

Сабақтың барысы:

I.Ұйымдастыру кезеңі.

II.Үй жұмысын тексеру.

III. «Ұшқыр ойдан – ұтымды жауап». Сұрақтарға жауап береміз.

IV. «Білімің – ұшар қанатың». Оқулықпен жұмыс.

V.Сергіту сәті. (Логикалық есептер)

VI. «Математиканың өз тілі бар. Ол – формула». (С.В.Ковалевская)

VII.Сабақты қорытындылау.

II.Үй жұмысын тексеру. №250

III. «Ұшқыр ойдан – ұтымды жауап»

1.Қандай теңдеуді квадрат теңдеу деп атаймыз?

2.Квадрат үшмүше дегеніміз не?

3.Қандай теңдеулер толымсыз квадрат теңдеулер деп аталады?

4.Квадрат теңдеу түбірлерінің формуласы қандай?

IV. «Білімің – ұшар қанатың». (Оқулықпен жұмыс)

№ 260.

1) 2 2) 2x2 + x +2 = 0

DD =12 – 4

Ж : ф

Ж:

3) 4x2 + 4x + 1 = 0 4) x2 + 5x – 6 = 0

D = 42 – 4 ∙ 4 ∙ 1 = 16 – 16 = 0 D = 52 – 4 ∙ 1 ∙ ( - 6 ) = 25 + 24 = 49 = 72

=

Ж : = = 1

Ж : ( - 6 ; 1 )

V. Cергіту сәті. (Логикалық есептер)

1. Қолымда 10 саусақ бар,10 қолда неше саусақ бар.

Жауабы: 10 ∙ 5 = 50

2. Шөпте қояндар тығылып отыр. Тек 10 құлағы ғана көрініп тұр. Қанша қоян тығылып отыр.

Жауабы: 10 2 = 5

3. Екі санның қосындысы 8–ге тең, айырмасы 2-ге тең, көбейтіндісі 15-ке тең.

Жауабы: 5 ; 3

Оқулықпен жұмыс:

№ 261.

1) 14 – 5x – 1 = 0

D = 52 – 4 ∙ 14 ∙ (1) = 25 + 56 = 81 = 92

= = =

=

Ж : ( ; )

2) 2

D

Ж : ф

3) 2

D

=

=

Ж : (6 ; 2,5)

4)

D

VI. «Математиканың өз тілі бар. Ол - формула»

(С.В.Ковалевская)

Плакатқа жазылған формулалар.

VII. Сабақты қорытындылау.

Квадраттық теңдеуді шешу дегеніміз не?

Үйге тапсырма беру. № 261-262

Оқушыларды бағалау.

Автор Рысалиева Алия Дарменбаевна
Дата добавления 17.03.2016
Раздел Математика
Подраздел Планирования
Просмотров 298
Номер материала MA-065691
Скачать свидетельство о публикации
